Kiedyś się odnajdziemy

Gabriela Gargaś
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Kiedyś się odnajdziemy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów

Opis

 Janka ucieka z ogarniętego wojną Wołynia i musi zostawić młodszą siostrę u obcej rodziny. Obiecuje, że po nią wróci, lecz w tamtym czasie każde pożegnanie może być już na zawsze. I wtedy los stawia na jej drodze inną małą dziewczynkę, która została na świecie zupełnie sama. Czy Janka pokocha ją jak własną siostrę?
 W Warszawie Tadek poznaje Annę, w której niebieskich oczach można się zatracić. Rodzące się uczucie wystawi na próbę więź łączącą go z najlepszym przyjacielem. Jaką cenę zapłaci za podjęte decyzje?
 Po latach drogi Janki i Tadka się połączą. Tych dwoje doświadczyła wojna, ale przed nimi jeszcze całe życie…
 Kiedyś się odnajdziemy to opowieść o miłości, która potrafi przetrwać największe cierpienie, stracie, której nie można przeboleć, i błędach, które trudno wybaczyć. 
 Data wydania: 2019-08-14
ISBN: 978-83-66381-53-7, 9788366381537
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Saga Dobrzyńskich, tom 1
Stron: 445
dodana przez: monica

Autor

Gabriela Gargaś Gabriela Gargaś Autorka książek obyczajowych. Realistyczne i nietuzinkowe fabuły stały sie kluczem do jej sukcesu. Pisze o kobietach i dla kobiet. Kobietach szczęśliwych i tych, które boją sie zaryzykować. Jej książki zyskują miano bestsellerów, a książki : „Wieczó...

Pozostałe książki:

Wieczór taki jak ten Magia grudniowej nocy Zostań moim aniołem Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Dobrze że jesteś
Wszystkie książki Gabriela Gargaś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

“Czasami mam wrażenie, że wszystko musi się stać. Nawet jeśli czegoś nie chcemy, to i tak się...

22.01.2022

Kiedy poznajemy Jankę, jest jedenastoletnią dziewczynką, która właśnie straciła rodziców. Musi wraz z maleńką siostrzyczką i ciotką uciekać z ogarniętego wojną Wołynia, ponieważ ich domów już praktycznie nie ma i nie żyje nikt inny z rodziny. Trudne okoliczności zmuszają Jankę do zostawienia Tereski pod opieką obcej ukraińskiej rodziny. Dziewczyna... Recenzja książki Kiedyś się odnajdziemy

@viki_zm@viki_zm × 8

Kiedyś się odnajdziemy

10.09.2020

Kiedyś czytałam serię świąteczna od Autorki Gabrieli Gargaś i byłam totalnie oczarowana. Postanowiłam więc sięgnąć po inne pozycje P. Gabrieli i zobaczyć, czy w nich również jest,, magia". ,, Kiedyś się odnajdziemy" to pierwsza z pozycji i bardzo wysoko ustawiła poprzeczkę 🤓 Oraz zdecydowanie zachęciła mnie do poznania innej twórczości Autorki. Bo... Recenzja książki Kiedyś się odnajdziemy

@paulinkaw@paulinkaw × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@agulkag
2022-01-08
Przeczytane

Wojna, słowo to zawsze wzbudza strach. A chyba nie ma nic gorszego, gdy sąsiad staje się wrogiem dla sąsiada. Na kanwie wydarzeń z czasu II wojny światowej i dramatu wołyńskiego autorka rozpoczęła historię rodziny Dobrzyńskich. To oni zostali zmuszeni do ucieczki przed ukraińskimi oprawcami. Niestety rodzice giną w czasie napaści, a Janka wraz z maleńką siostrą cudem unikają śmierci. To jednak nie koniec dramatu rodziny, bo dziewczyna musi oddać dziecko, aby ocalić życie.
Natura nie znosi próżni i Janka ratuje ukraińską dziewczynkę, dla której staje się jednocześnie siostrą i matką. Swoje nowe życie rozpoczyna w objętej wojną Warszawie. Tam poznaje Tadka, który zostaje jej mężem.
Autorka znakomicie oddała klimat zarówno z terenu Wołynia, jak i koloryt Warszawy z czasu wojny. Obrazy pokazujące zarówno dramatyczne wydarzenia, jak i trudne życie w okupowanej Polsce, są bardzo realistyczne. łatwo wczuć się w poszczególnych bohaterów. Wraz z nimi przeżywałam smutki, kochałam i cieszyłam się pięknymi chwilami. A w całym tomie nie zabrakło prawdziwych emocji, bo bohaterowie, to nie oderwane od rzeczywistości osoby, ale prawdziwi ludzie, ze słabościami, upadkami, gniewem, ale i radością dnia powszedniego i miłością bez granic.

× 5 | link |
CZ
2020-08-14
9 /10
Przeczytane Posiadam

"Kiedyś się odnajdziemy" to pierwszy tom "Sagi Dobrzyńskich"

Poznajemy historię Janki, która jako dziecko, po tragicznej śmierci rodziców, musi uciekać z Wołynia ze swą ciotką. Równocześnie zostawia swoją młodszą siostrę z nieznajomą kobietą, wszystko po to, by przeżyć i dostać się do Polski. Razem z ciotką ratują jednak inne niemowlę.

Autorka przenosi nas później do wojennej Warszawy, gdzie poznajemy dwóch przyjaciół -Tadka i Franka, walczących w Powstaniu Warszawskim. Los sprawia, że zakochują się w tej samej kobiecie.

Wyjątkowa, wzruszająca historia o młodych, doświadczonych przez los ludzi budzi wiele emocji. To wartościowa lektura, nie sposób oderwać się czytania - mamy tu trudne chwile bohaterów, ale też są te dobre.

Gorąco polecam, cudowna książka! Pochłonie Was całkowicie!
Autorka wykorzystała tu opowieści swojej babci, która przeżyła tragedię na Wołyniu.

× 2 | link |
@kasia.rzymowska
2020-08-27
9 /10
Przeczytane

Dzięki tej książce przekonałam się, że bezsenne noce nie grożą mi po thrillerach, ale po lekturach, w których opisany jest ogrom cierpienia. Szczególnie jeśli dotyczy ono najbardziej bezbronnych osób - dzieci.
💔
Ta powieść początkowo zmiażdżyła mi serce, by potem kolejno składać je w całość tak, aby finalnie tchnąć w nie nadzieję.
💔
O czym jest ta książka? Najprościej powiedzieć, że o miłości i tęsknocie.

Miłości rodzicielskiej, której bezmiar wymusza pozostawienie własnego dziecka, po to aby dać mu szansę na przeżycie.

Miłości między rodzeństwem. Tej, która gwarantuje pamięć, tęsknotę i nieustanne poszukiwania.

Miłości kochanków, która niekiedy przychodzi niespodzianie, niewłaściwie. Tej, która nie ma prawa się wydarzyć, mimo swojego piękna i wielkości.

Miłości dziecięcej, której bezmiar nie zawsze połączony jest więzami krwi z ukochaną osobą.

I w końcu miłości do ojczyzny. Tej wymagającej wierności, poświęcenia i ofiary z własnego życia.
💔
Powieść ta dodatkowo przedstawia elementy historii Polski, które przez lata były ukrywane. Przemilczane losy mieszkańców Wołynia, o których zakazywano mówienia. Które miały zniknąć z kart historii tak, aby nikt o nich nie pamiętał. Pamiętali jednak ludzie i to pozwoliło im przetrwać.
💔
Ta książka nie jest lekką, sielankową powieścią. Jednak jest powieścią ważną, piękną i wartą poznania. Nawet za cenę bezsennej nocy.

× 1 | link |
@reniarenia
2020-12-17
Przeczytane

Rewelacja. Uwielbiam książki i powieści z tłem historycznym, a jeśli jest temat Wołyniu to chylę czoła. Bardzo trudny temat, ale opisany dostępne bez tragicznych opisóww. Książka pokazuje i uczy wręcz, że w życiu są dobre i złe chwile. Bardzo bardzo polecam wszystkim

× 1 | link |
@viki_zm
2022-01-22
7 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Z biblioteki

"Czasami mam wrażenie, że wszystko musi się stać. Nawet jeśli czegoś nie chcemy, to i tak się dzieje."

Kiedy poznajemy Jankę, jest jedenastoletnią dziewczynką, która właśnie straciła rodziców. Musi wraz z maleńką siostrzyczką i ciotką uciekać z ogarniętego wojną Wołynia, ponieważ ich domów już praktycznie nie ma i nie żyje nikt inny z rodziny. Trudne okoliczności zmuszają Jankę do zostawienia Tereski pod opieką obcej ukraińskiej rodziny. Dziewczyna obiecuje sobie, że kiedy sytuacja się uspokoi, wróci po dziecko, ale szybko zdaje sobie sprawę, że może to nie nastąpić. Podczas dalszej podróży na drodze Janki stanie niemowlę w wieku siostrzyczki, którego mama zostanie rozstrzelana na oczach dziewczyny i jej siostry. Czy Janka będzie w stanie pokochać dziewczynkę jak własną siostrę? Czy uda jej się jeszcze odnaleźć prawdziwą Tereskę?

W Warszawie poznajemy natomiast drugiego bohatera - Tadka. Chłopak jest zaangażowany w walkę o odzyskanie wolności przez ojczyznę. Jego losy splatają się z losami Anny, w której szybko się zakochuje. To uczucie będzie bardzo silne i prawdziwe, a jednocześnie wystawi na próbę przyjaźń, która trwała praktycznie od zawsze. Czy Tadek podejmie dobre decyzje?

Po latach Janka i Tadek spotykają się na wspólnej drodze. Poturbowani przez życie, doświadczeni przez wojnę, a jednocześnie wciąż młodzi i potrzebujący obok drugiego człowieka.

Gabriela Gargaś w pierwszym tomie "Sagi Dobrzyńskich" nie stroni od trudnych tematów...

| link |
KA
2020-01-08
8 /10
Przeczytane

Książka mnie porwała i nadal jestem pod jej wrażeniem.
Opowieść zaczyna się na Wołyniu podczas drugiej wojny światowej, gdzie poznajemy rodzinę Dobrzyńskich. Rodzice Janki długo zwlekają z wyjazdem i przepłacają to życiem. Zostają zamordowani przez Ukraińców. Jedynie 11 letnia Janeczka z młodszą siostrzyczką na rękach zsuwa się z wozu i chowa w rowie. W ten sposób udaje jej się ocalić. Udaje się do ciotki, której rodzina również zostaje wymordowana i wspólnie próbują dostać się do Polski. Nie jest to jednak łatwe, gdyż podczas ucieczki zmuszona jest zostawić swoją siostrzyczkę na Ukrainie. Na dworcu samotna kobieta, której nie udaje się dostać do pociągu podaje jej do ręki zawiniątko ze swoim dzieckiem. Janka przez całe życie traktuje dziecko jak swoją siostrzyczkę, jednak już po wojnie nie zaniechuje odnalezienia pozostawionej na Ukrainie siostry.
Oczywiście mamy jeszcze opisane powojenne losy Janeczki, ale nie będę tego opisywać gdyż najlepiej samemu przeczytać. Mi nie pozostaje nic innego jak książkę polecić. 👍👍👍👍 

| link |
@justyna_
2022-03-06
5 /10
Przeczytane
@olinka220
2022-01-06
7 /10
Przeczytane ROZRYWKA
@Busia1904
2022-01-04
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2022
KA
2021-12-16
8 /10
Przeczytane
@MargaritaCzyta
2021-04-23
8 /10
Przeczytane Literatura wojenna - fikcja 2021
@Morella
2021-03-05
8 /10
Przeczytane Posiadam
@kubera_anna
2021-02-28
6 /10
Przeczytane
@Allbooksismylife
2021-02-22
10 /10
Przeczytane
@Bibi1992
2021-01-27
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Jak często zapominamy o tym, co jest ważne. O tym, by komuś podziękować za to, co dla nas robi. Bierzemy, bo zostaliśmy przyzwyczajeni do tej wyciągniętej dłoni, która nam tyle ofiaruje. A wys...”
× 3
#
“W miłości nie ma rzeczy nieważnych, wszystko jest ważne.”
× 1
#
“(...) każdy z nas ma jakieś sekrety, które lepiej, by nie ujrzały światła dziennego. Sekrety i kłamstwa, które powinny zostać tym, czym są.”
× 1
#
“Los, przeznaczenie, to, co zapisane w gwiazdach - zawsze do nas wróci.”
× 1
#
“Czasami mam wrażenie, że wszystko musi się stać. Nawet jeśli czegoś nie chcemy, to i tak się dzieje.”
× 1
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zawsze będziemy razem
Zawsze będziemy razem
Gabriela Gargaś
8.5/10
Drogi, które rozdzielił los, tak trudno połączyć na nowo. Choć Teresa i Kateryna mają wspólną sios...
Nigdy cię nie zapomnę
Nigdy cię nie zapomnę
Gabriela Gargaś
6.8/10
Finał poruszającej sagi rodzinnej autorstwa Czarodziejki kobiecych uczuć! Teresa i Maksymilian myś...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl