Zawsze będziemy razem

Gabriela Gargaś
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Zawsze będziemy razem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Drogi, które rozdzielił los, tak trudno połączyć na nowo.
Choć Teresa i Kateryna mają wspólną siostrę, to koleje ich losów były zupełnie różne. Bolesna przeszłość sprawiła, że nigdy nie miały okazji lepiej się poznać. Czy jako dorosłe kobiety będą potrafiły od nowa zbudować rodzinne więzi, a podobne problemy zbliżą je do siebie?
Teresa jako młoda żona czuje się coraz bardziej samotna. Jej mąż angażuje się w politykę, a odmienne poglądy stają się zarzewiem kłótni. Maksymilian spędza sporo czasu poza domem i poznaje fascynującą kobietę, z którą wiele go łączy. Niejeden mógłby stracić dla niej głowę…
Kateryna próbuje ułożyć sobie życie u boku Gustawa. Ukochany mężczyzna, dzieci i praca w szpitalu sprawiają, że wreszcie może zaznać spokoju i szczęścia. Do czasu. Czy zazdrość i intrygi zniszczą wszystko, co razem zbudowali?
Od książek Gabrieli Gargaś nie sposób się oderwać. Jej poruszające i pełne emocji opowieści sprawiły, że stała się czarodziejką kobiecych uczuć.
Data wydania: 2020-07-15
ISBN: 978-83-66553-45-3, 9788366553453
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Saga Dobrzyńskich, tom 2
Stron: 350
dodana przez: Justyna_K

Autor

Gabriela Gargaś Gabriela Gargaś Autorka książek obyczajowych. Realistyczne i nietuzinkowe fabuły stały sie kluczem do jej sukcesu. Pisze o kobietach i dla kobiet. Kobietach szczęśliwych i tych, które boją sie zaryzykować. Jej książki zyskują miano bestsellerów, a książki : „Wieczó...

Pozostałe książki:

Wieczór taki jak ten Magia grudniowej nocy Zostań moim aniołem Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Dobrze, że jesteś
Wszystkie książki Gabriela Gargaś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Życie w czasach PRL

13.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Bardzo dobra obyczajówka. Tak jednym zdaniem mogę określić najnowszą książkę G. Gargaś. „Zawsze będziemy razem” to opowieść o losach kilku rodzin, osadzona w PRL-owskiej Warszawie. Dla mnie osobiście to czasy nieznane, urodziłam się dużo później, więc realia tamtych lat znam tylko z opowieści i literatury. Z tym większą przyjemnością czytałam o em... {} Recenzja książki Zawsze będziemy razem

@Szarym.okiem@Szarym.okiem {}× 2

Życie w PRL z perspektywy rodziny Dobrzyńskich

15.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki „Zawsze będziemy razem” autorstwa Gabrieli Gargaś. Jest to druga część sagi o Dobrzyńskich. Akcja powieści mieści się w latach 70-80 Warszawie. Sama osobiście nie pamiętam tych czasów, choć z pozoru przedstawiony obraz tamtych lat przez moich rodziców jak dla mnie przedstawiał się wręcz przyjemny. Każdy ży... {} Recenzja książki Zawsze będziemy razem

Zawsze będziemy razem

3.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Po latach rozłąki, Janka i Kateryna odkrywają się na nowo. Pomimo łączącej je siostrzanej więzi, wiele je dzieli. Trzecia z sióstr, Teresa, próbuje odnaleźć się w tej skomplikowanej sytuacji i zrozumieć nowe relacje. Jako młoda żona stara się ułożyć sobie życie u boku Maksymiliana. Mężczyzna jest jednak bardziej zainteresowany toczącymi się walkam... {} Recenzja książki Zawsze będziemy razem

Moja opinia o książce

Opinie

@agulkag
2022-01-10
Przeczytane

Lata płyną, odzyskana siostra Katheryna chyba nie jest tą osobą jakiej oczekiwała Janka. Rożni je wszystko od wychowania do planu na przyszłość. Zawirowania w życiu Teresy także nie sprzyjają spokojowi w rodzinie. Na to wszystko nakłada się sytuacja w kraju, gdzie mnożą się aresztowania za działalność związaną z powstawaniem Solidarności.
Drugi tom sagi rodzinnej mam wrażenie, że ciut słabszy niż poprzedni. Trochę chyba za dużo autorka zamieszała w rodzinie. W niektórych momentach myślałam, że już każdy mężczyzna będzie w związku z każdą kobietą, a zdrada poganiała zdradę. Zupełnie za to nieoczekiwanie pojawił się wątek Marzenki i jej pobytu w domu samotnej matki. Ta scena była tak inna od dotychczasowej opowieści, że aż mi nie pasowała do całości. Za to mocno wciągała.
Jestem bardzo ciekawa ostatniej części. Co tym razem zafunduje nam autorka?

{}× 7 | link |
@kasia.rzymowska
2020-09-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Lubię powieści o miłości. A ten temat niewątpliwie jest wiodący w drugim tomie sagi Dobrzyńskich.

Lubię jednak kiedy miłość przedstawiona jest w sposób prawdziwy, bez romantycznych uniesień rodem z telenoweli brazylijskich. Bez przesłodzonych akcentów i odrealnionych opisów.
💞
Taką właśnie prawdziwą, ludzką, przyziemną miłość znajdziecie w tej książce. Miłość, która wymaga poświęcenia, dojrzałości, wybaczania i chęci budowania wspólnej przyszłości.

Miłość odnaleziona, zatracona, nagła lub wypracowana.

Miłość do kochanka, dziecka i ojczyzny.

Miłość trudna, bolesna, wymagająca przebaczenia i pokory.
💞
A dodatkowo wszystkie historie losów tej nieco zagubionej i sponiewieranej przez los rodziny osadzone są w trudnych, pod względem historycznym, czasach polskiej rzeczywistości.
💞
Ta historia mnie ujęła. Nie wywarła aż takiego wrażenia jak pierwszy tom, ale spędziłam z nią cudowny czas. Oczywiście najbardziej wciągnął mnie los Manii, ale tak już mam, że dziecięca krzywda jest dla mnie najbardziej bolesna.
💞
A zakończenie...dzięki niemu, mam nadzieję na dalszą kontynuację tej sagi ☺

{}× 1 | link |
@edyta.kyziol
2021-01-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Druga część sagi o rodzinie Dobrzyńskich "Zawsze będziemy razem" to doskonała kontynuacja losów Janki i Kateryny. Siostry, które wojenna zawierucha brutalnie rozdzieliła i pozbawiła rodziców, odnajdują się i zaczynają budować swoje relacje. Jednak nie jest to takie proste, jak by się wydawać mogło. Wychowały się w innych rodzinach, w innych krajach, obie założyły już rodziny. Każda z nich jest w inny sposób przez życie doświadczona.
Losy bohaterów przedstawione są na tle polski powojennej. Komunizm się rozszalał, ludzie są zastraszani, przymuszani do donoszenia na sąsiadów. Aresztowania, tortury, podsłuchy, agenci, handel dziećmi. Taka rzeczywistość towarzyszy bohaterom. Fikcyjne losy bohaterów przeplatane są z prawdziwymi zdarzeniami, jak choćby wybór Karola Wojtyły na papieża, czy powstanie Solidarności.
Tej książki się nie czyta, ją się pochłania, wrasta się w historię. I nagle koniec, który jednak daje nadzieję na kolejny tom.
Tak więc czekam z wielką niecierpliwością na maj, bo wtedy ma ukazać się kolejna część sagi

{}× 1 | link |
CZ
2020-08-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Posiadam

"Zawsze będziemy razem" to drugi tom Sagi Dobrzyńskich.

Teraz poznajemy bohaterów w powojennej Warszawie, w trudnych latach siedemdziesiątych XX wieku aż do momentu, kiedy rodziła się Solidarność. Mamy tu walkę z komunistyczną władzą, aresztowania, przesłuchania. Autorka poruszyła temat "nielegalnych" zagranicznych adopcji. Bohaterowie zmagają się z trudną sytuacją ekonomiczną kraju - braki towarów w sklepach, werbowanie ludzie do współpracy z SB.

Ta książka to także walka o rodzinę, o lepsze warunki. Mamy wiele wzruszających scen, życie w PRL to strach, niepewność, angażowanie się w walkę o lepszy kraj.

To również piękna historia dwóch sióstr, które odnalazły się po wielu latach już jako dorosłe kobiety. Czy uda się im zbudować rodzinną relację?

Gorąco polecam lekturę "Sagi Dobrzyńskich"!

{}× 1 | link |
@paula1456
2020-09-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Chyba powinnam dostać już medal. Za co? Za to, że jestem mistrzynią po rozpoczynanie serii nie od pierwszego tomu, a od kolejnych. Tak samo było z Sagą Dobrzyńskich. Do sięgnięcia po książkę “Zawsze będziemy razem” zachęciła mnie tylko i wyłącznie jej przepiękna okładka. Nie czytałam opisu, nie sprawdzałam, czy to jest jakiś cykl. I dopiero przy pisaniu tej recenzji zorientowałam się, że to była druga część! Wcześniej nie czytałam jeszcze niczego Gabrieli Gargaś, nie miałam więc żadnych większych oczekiwań względem niej, chociaż z początku obawiałam się, że lektura będzie mnie nudzić. Okazało się zupełnie inaczej. Powieść ta jest przepełniona emocjami, zarówno tymi dobrymi, jak i negatywnymi, zaś autorka pisze w sposób, który działa na wyobraźnię i sprawia, że odnosi się wrażenie, iż jest się często uczestnikiem wszystkich opisywanych tutaj wydarzeń. Jest kilku głównych bohaterów, z którymi nie sposób się zżyć. Śledzi się ich losy z zapartym tchem. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - jest romans, poszukiwanie na nowo szczęścia w życiu, rozterki, wątpliwości, co robić dalej, ale także na każdej stronie czuć, że wszyscy mają oparcie w kimś bliskim, że mają na kogo liczyć i w razie największej tragedii nie zostaną sami. Książka liczy sobie nieco ponad trzysta stron i aż żałuję, że tak dobrze mi się ją czytało, bo mam wrażenie, że strasznie krótko ją czytałam. Polecam wszystkim fanom obyczajówek.

{} | link |
CZ
2020-08-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane


„Drogi, które rozdzielił los, tak trudno połączyć na nowo.”

„Zawsze będziemy razem” to drugi tom sagi Dobrzyńskich. Seria przedstawia losy pewnej rodziny, na przestrzeni lat – zaczynając dramatyczną ucieczką, poprzez powstanie i zakończenie wojny, aż do trudnej rzeczywistości w komunistycznej Polsce. Drugi tom przenosi czytelników właśnie do okresu komuny.

Autorka w piękny i dojrzały sposób kreuje bohaterów. Są ludźmi z wadami i zaletami, jak każdy z nas, dzięki czemu są tak bardzo rzeczywiści. Borykają się z życiowymi rozterkami czy problemami, niejednokrotnie popełniając przy tym błędy, które niosą ze sobą pewne konsekwencje.

W powieści spotykamy się z pełną paletą emocji zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Autorka porusza szereg problemów takich jak zdrada, niechciana ciąża, dojrzewanie, pierwsze miłości, alkoholizm czy przemoc. A to wszystko na tle wydarzeń polityczno-historycznych Polski.

To powieść przepełniona emocjami. Piękna saga rodzinna. A zakończenie daje jasny znak, że autorka przygotowuje dla czytelników kolejny tom.

{} | link |
@moj.swiatksiazek
2020-07-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Drugi tom sagi Dobrzyńskich, który jest jedną z najpiękniejszych książek obyczajowych jakie w życiu czytałam!

Nie będę wam opowiadać co dzieje się w drugim tomie dlatego, aby wam nie zaspojlerować czegoś niechcący, ale musicie mi uwierzyć, że to jest przepiękna historia.
Pierwszy tom wywołał we mnie multum emocji : od radości po ogromne wzruszenie. Bardzo mocno zawładnął moim serduszkiem i trochę obawiałam się, że druga część będzie słabsza, albo nie spodoba mi się, a ja miałam co do niej wygórowane oczekiwania.
Jakże się myliłam!
Autorka ponownie zafundowała mi niezwykłą i niesamowitą podróż wgłąb świata bohaterór, który ponownie mnie urzekł, oczarował i najchętniej zostałabym w nim na zawsze :))

"Zawsze będziemy razem" to historia bardzo wzruszająca, ciepła i prawdziwa. Gwarantuję Ci, że autorka skradnie twoje czytelnicze serce i nie odda. Jestem bardzo zadowolona pod każdym czytelniczym względem, a moje oczekiwania co do tej książki zostały spełnione. Polecam bardzo gorąco!

{} | link |
KA
2021-04-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Trochę trzeba było poczekać na drugą część sagi Dobrzyńskich, a gdy w końcu się doczekałam to się rozczarowałam.
Akcja toczy się w czasach PRL-u. Na tym tle mamy przedstawione dalsze losy Janki, Teresy oraz odnalezionej po latach Kateryny. Teresa nie jest szczęśliwa w małżeństwie z Maksymilianem, który bardzo angażuje się w działalność podziemia i nie ma czasu dla żony. Zresztą po jakimś czasie w ich małżeństwie pojawia się ta trzecia. Z kolei Kateryna cały czas obawia się powrotu Iwana, a Janka przeżywa nową miłość.

Tym razem książka mnie zupełnie nie porwała i zupełnie nic na to nie poradzę. Od Gabrieli Gargaś oczekuję niestety dużo, dużo więcej. Mam wrażenie, jakbym czytała zupełnie inną książkę. Tak jak pierwsza zrobiła na mnie duże wrażenie, tak już po drugiej części z obłoków spadłam na ziemię. Muszę przyznać, że czytając dalsze losy bohaterek trochę się nudziłam i męczyłam. Nie odradzam jednak przeczytania tej książki. Lepiej niech każdy sam wyrobi sobie o niej opinię.

{} | link |
@Busia1904
2022-01-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane 2022
@MargaritaCzyta
2021-05-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2021
@Morella
2021-03-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam
MA
2020-10-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@nataliaxs23
2020-09-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Szarym.okiem
2020-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Miłość przychodzi często znienacka, niczym podmuch wiatru. Jest zapomnieniem. Tak, zapomnieniem, bo gdy kochasz, to zapominasz o bożym świecie, o wszystkich ważnych i mniej ważnych sprawach. O...”
{}
#
“-Żeby ci uświadomić, że w małżeństwie różnie bywa. Że to ciągła walka ze sobą, o różne pierdoły: o to, jak wychowywać dzieci, o to, co na obiad, o to, że coś ci się nie podoba w jego czy jej z...”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Kiedyś się odnajdziemy
Kiedyś się odnajdziemy
Gabriela Gargaś
{}8.2/10
Janka ucieka z ogarniętego wojną Wołynia i musi zostawić młodszą siostrę u obcej rodziny. Obiecuje...
Nigdy cię nie zapomnę
Nigdy cię nie zapomnę
Gabriela Gargaś
{}6.8/10
Finał poruszającej sagi rodzinnej autorstwa Czarodziejki kobiecych uczuć! Teresa i Maksymilian myś...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl