Zostań moim aniołem

Gabriela Gargaś
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 40 ocen kanapowiczów
Zostań moim aniołem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 40 ocen kanapowiczów

Opis

Czasem o szczęściu decydują drobiazgi: pocałunek pod jemiołą skradziony na moment przed wyjściem, kubek gorącej herbaty w mroźny wieczór, dłoń troskliwie poprawiająca zawiązany w pośpiechu szalik.
Marietta zapomniała już, jak wiele znaczą drobne gesty. Znużona rutyną, która niepostrzeżenie wkradła się w jej związek, coraz chętniej ucieka do świata swoich małych dzieł sztuki. Pewnego dnia próg jej maleńkiego sklepu z rękodziełem przekracza Anioł. Chłopięcy urok i zawadiacki błysk w jego oku sprawiają, że Marietta zaczyna wątpić w swoje dotychczasowe wybory.
Berenika całe serce oddała pracy. Każdy pacjent spotykany na oddziale intensywnej terapii to nowa historia, która na dobre zapisuje się w jej pamięci. I choć nic nie daje jej takiej radości jak ratowanie ludzkiego życia, czasami trudno w pojedynkę stawiać czoła całemu światu. Niespodziewane spotkanie z intrygującym sąsiadem przypomina jej, że istnieje życie poza szpitalem.
Boże Narodzenie to czas cudów. Tych małych, codziennych, i tych, które mogą na dobre odmienić przyszłość. Poznaj historię sióstr, którym w te święta los podaruje kolejną szansę na szczęście.
Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 978-83-66570-90-0, 9788366570900
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 352
dodana przez: Justyna_K

Autor

Gabriela Gargaś Gabriela Gargaś Autorka książek obyczajowych. Realistyczne i nietuzinkowe fabuły stały sie kluczem do jej sukcesu. Pisze o kobietach i dla kobiet. Kobietach szczęśliwych i tych, które boją sie zaryzykować. Jej książki zyskują miano bestsellerów, a książki : „Wieczó...

Pozostałe książki:

Wieczór taki jak ten Magia grudniowej nocy Szczęście przy kominku Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Dobrze, że jesteś
Wszystkie książki Gabriela Gargaś

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zostań moim aniołem

12.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Gabriela Gargaś "Zostań moim aniołem". Czas przedświątecznych przygotowań to magiczny czas. Pełen pięknych ozdób, melodii, życzliwości, zapachów cynamonu i pomarańczy, a także takiego słodkiego pośpiechu. Święta to magia sama w sobie. A czy Ty wierzysz w magię? W cuda świąteczne? W Anioły? Poznajemy kilka osób, z którymi naprawdę można się bardz... {} Recenzja książki Zostań moim aniołem

@emmeneea@emmeneea {}× 7

Książka skłaniająca do refleksji

16.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Zostań moim aniołem” Gabrieli Gargaś to ksiązka, która na pewno pozostanie w mojej pamięci na dłużej. Nie znam twórczości autorki, ale po tej książce, wiem, że jeszcze kiedyś sięgnę po inne :) „Szczęście zaczyna się wtedy, gdy wiesz, czego od życia chcesz, i masz głęboko gdzieś, co myśli sobie o tobie ktoś inny…” Pierwsze co przychodzi mi n... {} Recenzja książki Zostań moim aniołem

@justus228@justus228 {}× 3

Zostań moim aniołem

14.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Moją uwagę przykuła najnowsza książka Gabrieli Gargaś “Zostań moim aniołem". Nigdy wcześniej nie czytałam świątecznych książek, ale w tym roku postanowiłam to zmienić. Nie znam autorki z innych pozycji, ta jest moją pierwszą. Pisarka napisała tę książkę w trudnym dla siebie czasie, jak pisze pozwoliła sobie na przeżycia. Czy my pozwalamy sobie na ... {} Recenzja książki Zostań moim aniołem

Ważna lektura świąteczna.

23.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Z książkami Gabrieli Gargaś też spotykam się po raz pierwszy. Nie wiedziałam czego się spodziewać, to była dość spora niespodzianka i nie byłam pewna, czy polubię się ze stylem i tym, jak autorka prowadzi narrację. Jednak moje obawy były bezpodstawne. Nie tylko polubiłam się z autorką, ale też niesamowicie wpłynęła na mnie ta powieść. To jest jedn... {} Recenzja książki Zostań moim aniołem

@karolcik@karolcik {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@coolturka104
2020-12-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Bardzo lubię twórczość pani Gabrieli Gargaś, bo zwykle nie jest taka, jaką na pierwszy rzut oka może się wydawać.

To przede wszystkim historia dwóch sióstr Marietty i Bereniki. Ta pierwsza znudzona związkiem coraz częściej ucieka do swojego sklepiku z rękodziełem. Druga jest pielęgniarką pracującą na oddziale intensywnej terapii. Całym sercem oddana swym pacjentom zapomniała, że istnieje życie poza pracą.

"Czasem wystarczy obecność kogoś gotowego wysłuchać, co tak naprawdę gra nam w duszy, i choćbyśmy nie wiem jak grubą maskę obojętności przybierali, w końcu ona pęknie, uwalniając łzy.
Czasem wystarczy kogoś chwycić za rękę i posłuchać, jak klnie na wszystko dookoła.
Czasem wystarczy po prostu być. Tyle i aż… tyle".

Powyższy cytat jest jednym z wielu mądrych spostrzeżeń autorki, znajdziemy tu ich o wiele, wiele więcej. A jeśli chodzi o konstrukcję powieści, to muszę przyznać, że początkowo denerwowało mnie przeskakiwanie od jednej postaci do następnej, ale bardzo szybko okazało się, że ta historia należy do sióstr i najlepszych przyjaciółek zarazem.
Świat Bereniki to ciężka praca na OIOM-ie, lecz w głębi duszy tęskni za bliskością z drugim człowiekiem. Marietta przygotowuje się do ślubu, choć najchętniej wszystko by odwołała. Pozostałe postacie, których dość sporo się tu przewinie, tworzą barwne tło.

Pachnąca świętami i nostalgią, porusza trudne tematy, wzbudzając cały wachlarz em...

{}× 12 | link |
@kasia.rzymowska
2020-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Jeśli miałabym określić o czym jest ta książka jednym słowem, powiedziałabym, że o odnajdywaniu.
Odnajdywaniu drugiego człowieka, ale też siebie samego.
Odnajdywaniu własnej drogi, ale też zagubionego przyjaciela.
Odnajdywaniu w sobie siły, ale też słabości.
Odnajdywaniu spokoju i wybaczenia.
-
Nie jest to łatwa lektura, tak samo jak nie są łatwe losy przedstawionych bohaterów. Na pierwszy plan wysuwają się dwie historie, dwóch sióstr - Mariett i Bereniki. Młode kobiety są sobie bardzo bliskie, choć ich sposoby życia są niezwykle odmienne.
Marietta jest właśnie w trakcie planowania ślubu, który ma się odbyć już za miesiąc. Dopadają ją jednak wątpliwości co do słuszności tego kroku. Coraz częściej dostrzega, że jej związek nie jest tym czego by chciała, ale wciąż waha się między wyborem własnych potrzeb, a powinnością dotrzymania podjętego zobowiązania.
Berenika pracuje jako pielęgniarka na OIOM-ie, na co dzień stykając się z cierpieniem i śmiercią. Każdego dnia uczestniczy w ludzkich tragediach, opiekuje się chorymi, dla których ma niewyczerpane pokłady empatii. Sama jednak nie znalazła jeszcze swojej bratniej duszy, mimo iż jej matka bardzo usilnie pracuje nad tym :)
-
Ta książka nie jest jednak przepełniona smutkiem, a nadzieją. Pokazuje, że czas daje ukojenie, że walka o siebie przynosi rezultaty. Zawarte w niej życiowe lekcje, przekazane szczególnie przez bohaterki w jesieni życia, są uniwersalne niezależnie od wieku.
-
...

{}× 5 | link |
@moj.swiatksiazek
2020-10-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Boże Narodzenie to czas cudów i właśnie o tym przekonają się Marietta i Berenika.

Czytałam kilka książek autorki, ale jakoś nigdy nie czułam do nich "czytelniczego pociągu", mam na myśli to, że chciałabym jakąś jej książkę koniecznie przeczytać.
"Zostań moim aniołem" to jedna z piękniejszych powieści świątecznych jakie dotychczas znalazły się na mojej półce.
Pierwsze co od razu rzuciło mi się w oczy to oczywiście bardzo lekki styl pisania autorki, ale klimat jaki stworzyła i sposób w jaki wykreowała bohaterów jest dla mnie wręcz magiczny, a do tego cała świąteczna otoczka i powstaje naprawdę niezwykła książka.
"Zostań moim aniołem" to powieść, która podniesie czytelnika na duchu, która sprawi, że codzienność, która czasami jest nie do zniesienia stanie się znośna. To pełna magii, a przede wszystkim nadziei i niespodziewanych wydarzeń historia, która rozgrzeje wasze serca. Jestem przekonana, że jeśli sięgniesz po tę książkę, będziesz równie zachwycona jak ja.
Zdecydowanie polecam.

{}× 4 | link |
@viki_zm
2020-12-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Ebook Legimi 2020

Główne bohaterki powieści to siostry – Marietta i Berenika – różniące się od siebie prawie wszystkim, jednak bardzo mocno ze sobą związane.
Marietta prowadzi sklepik z rękodziełem w którym tworzy małe dzieła sztuki Kobieta coraz więcej czasu poświęca pracy, ponieważ w jej związek wkradła się rutyna i nie jest pewna, czy pragnie ślubu z ukochanym. Kobieta zaczyna zapominać jak wiele znaczą drobne gesty, ale wtedy niespodziewanie próg jej sklepu przekracza Anioł! Mężczyzna to zraniony przez życie człowiek, który wychodzi na prostą i chętnie pomaga innym. Obecność Anioła w życiu Marietty sprawia, że kobieta zaczyna wątpić w dokonywane do tej pory wybory.
Berenika jest samotna, całe swoje serce oddała pracy na OIOMIE. Każdy pacjent, którym opiekuje się na oddziale intensywnej terapii to nowa historia, która na zawsze zapisuje się w jej pamięci i uczy doceniać małe rzeczy. Niespodziewane spotkanie z intrygującym sąsiadem, który także ma za sobą trudną przeszłość przypomina kobiecie, że istnieje życie poza szpitalem, a ratowanie ludzkiego życia w pracy, choć bardzo ważne nie zastąpi samotnych wieczorów.
Powieść Gabrieli Gargaś utrzymana w świątecznym klimacie, to książka warta przeczytania przypominająca, że Boże Narodzenie to czas cudów. Zarówno tych małych, codziennych, na które często nie zwracamy uwagi, ale też tych, które mogą na dobre odmienić przyszłość. Początkowo książka bardzo mi się podobała i szybko mnie wciągnęła. Mnogość bohaterów i ...

{}× 1 | link |
@pa.strzalka
2021-02-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Uwielbiam twórczość Gabrieli, tym razem również się nie zawiodłam. Książka inspirowana jest życiem, choć wiele faktów autorka później wyjaśnia, traktowałam ją jako przyjaciółkę, która pragnie mi coś przekazać. Książka przedstawia nam życie, po prostu życie. Takie momenty, które są, i które nie odejdą. Uświadamia nas, że czasem warto odpuścić i żyć tak jak chcemy. Za to właśnie daję 9/10.

{}× 1 | link |
@mysilicielka
2020-12-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Xmas!

Rozumiem wszystkie głosy zachwytu nad tą książką, ale ja nie umiałam się w nią wgryźć. Gubiłam się w tej ilości wątków i postaci, cały czas miałam wrażenie, że otacza mnie chaos. Czułam taką sympatyczną i ciepłą atmosferę, ale... nie, nie dokończę tej książki, nic nie zachwyciło mnie na tyle mocno, by czytać dalej.

{}× 1 | link |
@ewfor
2021-01-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Po książki tej autorki sięgam z przyjemnością. Ma ona w sobie coś nostalgicznego, co przelewa na kary swoich powieści. Potrafi w równym stopniu rozbawić czytelnika co wzruszyć do łez.

W tej powieści dzieje się dużo, i chociaż ktoś mógłby powiedzieć, że zbyt dużo, to myślę, że szkatułkowa konstrukcja fabuły jest nieprzypadkowa.

Czasami, gdy jest zbyt wielu bohaterów można się pogubić w postaciach i ja nie ukrywam, że musiałam sobie na początku zrobić małą ściągę, na której zapisałam sobie osoby i ich powiązania rodzinne i te z głównymi bohaterkami. Mamy bowiem tutaj kilka opowieści z życia różnych ludzi. Poznajemy między innymi Konrada powiązanego więzami przyjacielskimi z Panną Migotką, babcią samotnie wychowującą dziesięcioletniego wnuka, którego żona Agnieszka wraz z ich synkiem wyjechała do Ameryki. Konrad ma również powiązanie z Mariettą, jakie? Kto przeczyta książkę, ten się dowie.

Mamy Krzysztofa, sąsiada rodziców Marietty i Bereniki, którego żona Ida zaginęła, a który zaprzyjaźnia się nie tylko z rodzicami sióstr.

Mamy również Marka, kolegę z pracy Bereniki oraz Mariannę, a także starszą panią Anastazję, która od lat nie utrzymuje kontaktu ze swoim synem Piotrem.

Każda z tych osób, to osobna historia życia, w której nie zawsze było różowo i kolorowo. Autorka położyła spory nacisk na kontakty międzyludzkie, a szczególnie na kontakty w związkach. To co na zewnątrz wyg...

{} | link |
@moj.ksiazkowy.raj
2021-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

"Zostań moim aniołem" to świąteczna propozycja od autorki Gabrieli Gargaś.
Dwie siostry i dwie historie o miłości. Marietta, artystyczna dusza, która prowadzi swój sklepik z ręcznie malowanymi kubkami i filiżankami. Jej życie odmienia się w momencie, gdy próg sklepu przekracza niesforny Anioł. Berenika to pielęgniarka z powołania od lat pracuje na najcięższym oddziale, którym jest OIOM. Troszczy się o swoich pacjentów, choć sama wie, że nie każdemu z jest w stanie pomóc. Pewnego dnia poznaje gburowatego sąsiada, a przypadkowe spotkanie przeradza się w coś niezwykłego. A wszystkie te zdarzenia otulone są w świątecznym klimatem nadchodzących świąt...
"Zostań moim aniołem" to świąteczna historia o miłości, nadziei i drobnych drobiazgach, które mogą zmienić nasze życie na lepsze, a wszystko to w klimacie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Mam mieszane odczucia, co do samej książki. Niestety mnie nie porwała i przyznaję się, że troszkę ją męczyłam, ale choć między nami nie zaiskrzyło to nie chce przekreślać tej pozycji, bo historia w niej zawarta miała coś jednak w sobie. Głównymi bohaterami są oczywiście Marietty i jej siostra, Berenika. To ich losy śledzimy, ale oprócz tego mamy wiele wątków pobocznych, które razem tworzą tą całą świąteczną historie. Tak więc trzeba przyznać, że fabuła jest rozbudowana, a książka wzbogacona jest życiowymi mądrościami, które zawsze sobie cenie, bo nadają głęboki wydźwięk przedstawionej historii, a dla mnie takie drobne detale maj...

{} | link |
@zaczytany.bebenek
2021-01-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

„Szczęście zaczyna się wtedy, gdy wiesz, czego od życia chcesz i masz głęboko gdzieś, co myśli o tobie ktoś inny. W pewnym momencie życia zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę trzeba łapać chwile, korzystać z okazji, czerpać radość z ciepłych słów”.
***
Świąteczna książka Pani Gabrieli Gargaś to moje pierwsze spotkanie z autorką. Już wiem, że nie ostatnie. Zostań moim aniołem to historia o ludziach. Klimat świąt wplata się tu nienachalnie, ale jest go mało. Mimo wszystko ta książka mnie urzekła. Przede wszystkim swoją mądrością, ale również historiami przedstawionymi przez autorkę. Nie zawsze są one łatwe i przyjemne, niektóre sytuacje są bardzo trudne, ale nie sposób się nad nimi nie zatrzymać. Dla mnie ta książka jest piękna, wzruszająca i bardzo mądra. Dawno nie miałam zapisanych aż tylu cytatów jak w przypadku tej pozycji.
Bohaterów jest kilku, każdy z nich zmaga się z innym rodzajem straty. Właśnie ich problemy są głównym mianownikiem powieści.
Niektórzy muszą całkowicie przewartościować swoje życie, nauczyć się otwierać na drugiego człowieka zupełnie od nowa. Życie nie było dla nich łaskawe i trochę ich poturbowało. Jednak chcą o siebie walczyć.
Jak już wspomniałam to książka o ludziach i być może właśnie z tego względu tak bardzo mi się podobała. Jeśli szukacie magii świąt i lekkiej powieści właśnie w tym wątku to moim zdaniem tu tego nie znajdziecie. Mimo tego bardzo polecam Wam tę powieść. Mądra, wzruszająca i zmuszająca do refleksji. Jestem ...

{} | link |
@joanna.stolarek
2020-12-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Dwie siostry, Marietta i Berenika. Pierwsza z nich już dawno zapomniała o znaczeniu małych gestów, a jej związek ogarnęła rutyna. Kobieta zechce ponownie przemyśleć swoje ostatnie wybory, gdy w jej sklepie pojawi się uroczy Anioł. Berenika jest pielęgniarką na intensywnej terapii. Oddaje pracy całą siebie, bo ratowanie ludzkich żyć daje jej najwięcej satysfakcji. Pewien sąsiad pokaże jej, że trudno kroczyć przez życie w samotności.

“Zostań moim aniołem” to książka, która zbiera wiele dobrych opinii. Ja czuję jednak, że całość nie do końca do mnie przemówiła (być może ze względu na to, że jest to literatura obyczajowa, za którą nie przepadam). Powieść porusza tematy bliskie większości z nas. Codzienne życie i trudy bohaterek przeplatają się z niespodziewanym odnalezieniem szczęścia. W tej książce bardzo dużo się dzieje (co ważne, nie w głównych wątkach!). Mamy ogromną ilość bohaterów pobocznych, choć większość z nich nie wnosi tutaj nic poza krótką ‘autoprezentacją’. Historie Marietty i Bereniki być może nie okazały się najbardziej zaskakującymi, ale przypadły mi do gustu i wielokrotnie denerwowałam się, że są takie ‘pokrojone’. Literatura obyczajowa nie jest moją ulubioną, ale liczyłam, że świąteczne ciepło nada tej książce niepowtarzalnego klimatu. Z żalem przyznaję, że kompletnie nie odnalazłam w niej bożonarodzeniowej aury. Było mi tutaj wszystkiego za dużo, przez co główne wątki zostały mocno rozmyte i nie do końca wykorzystano ich potencjał. Czy były tu jak...

{} | link |
@kamaczyta90
2020-12-23
Przeczytane

Okładka "Zostań moim aniołem" zachwyca w każdym calu, a treść jest równie piękna i bardzo emocjonująca. Bardzo cenię sobie pióro autorki i koniecznie muszę ponownie się zagłębić na spokojnie w tę książkę, aby pozaznaczać przepiękne cytaty, których jest w niej pełno!

Kilkoro bohaterów, w tym dwie siostry i ich codzienne życie w przedświątecznym okresie. Marietta, właścicielka małego sklepiku z rękodziełem spotyka Anioła, mężczyznę po przejściach działającego charytatywnie. Mężczyzna powoduje, że serce kobiety, mimo, że zajęte przez innego zabije nieco szybciej i spowoduje u kobiety podjęcie poważnych decyzji. Pielęgniarka Berenika całe serce wkłada w swoją pracę i każdemu potrafi okazać mnóstwo empatii. Czy będzie tak również z intrygującym sąsiadem z którym próbuje zeswatać ją jej mama? W Boże Narodzenie wszystko jest możliwe, przecież to czas cudów, wybaczania i mnóstwa radości. Czy tym razem też święta przyniosą szczęście bohaterom?

"Zostań moim aniołem" to książka, którą bardzo Wam polecam! Jest to niesamowicie życiowa lektura z prawdziwymi, nie idealnymi bohaterami i sytuacjami, które mogą się przytrafić każdemu. Jeśli szukacie książki, która jest emocjonalna, wzruszająca i piękna to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł.

{} | link |
@esclavo
2020-12-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Chcę przeczytać

To moje pierwsze spotkanie z autorką i to w dodatku w bożonarodzeniowej osłonie. Spotkanie, które miało być czymś idealnie świątecznym, bo po tych pochlebnych recenzjach nie mogło być inaczej. Jednak zderzenie moich dużych oczekiwań z tą powieścią nie wyszło mi na dobre.

Książka przyciągała piękną okładką, ale już na początku to przyciąganie oklapło. Mnogość bohaterów, wszystkie powiązania między nimi, męczyły mnie i nie mogłam się odpowiednio wgryźć. Potęgował to sposób ich przedstawienia, wypowiedzi były bardzo filozoficzne i pełne przemyśleń, jednak to dawało bardzo nierealny obraz. Cała historia miała potencjał, ale gdzieś po drodze ja się pogubiłam i nie czułam radości z czytania. Nie mogę się natomiast doczepić do stylu autorki, bo jest fajny i spójny, a treść obfituje w cytaty do zapamiętania.

Powieść nie do końca przypadła mi do gustu, jednak w planach mam przeczytanie jakiejś innej książki tej autorki. Może takiej gdzie nie będę nadarmo poszukiwać świątecznej atmosfery? Podzumowując - jest to przyzwoita obyczajówka, ale nie w moim guście, zabrakło mi tu chemii i przyciagania między nami.

{} | link |
@kama.1979
2021-01-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Uwielbiam książki Gabrysi i sięgam po nie w "ciemno".I tak też było tym razem.
Pomimo,że akcja toczy się zimą,w okresie świąt nie jest to typowa powieść świąteczna.
Są tutaj ludzkie dramaty,tęsknota,zdrada,ale także wsparcie bliskich,przyjażń czy miłość.
Książka jest cudna,magiczna i wzruszająca.
Jedyny minus to zbyt duża ilość bohaterów....

{} | link |
EJ
2021-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Listopad 2021
@Dominika_3
2021-05-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“nie potrzeba wielkich słów, by wyrazić miłość”
{}× 2
#
“kobiety zakochują się w facetach, którzy gotowi są ich wysłuchać”
{}× 2
#
“świat nie będzie chodził na palcach, kiedy chcemy się wyspać”
{}× 3
#
“"Świat nie będzie chodził na palcach, kiedy chcemy się wyspać. Świat chodzi spać późno i wstaje wcześnie. Świat się nie dostosowuje do ciebie, to ty powinieneś dostosować się do niego. Świat ...”
{}× 1
#
“"Czas to waluta życia. Im więcej go za nami, tym bardziej rozumiemy, że są rzeczy, dla których warto się starać, i takie, które lepiej odpuścić".”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl