Magia rzeczywistości

Richard Dawkins
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Magia rzeczywistości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

RICHARD DAWKINS, zwany też ?księciem ewolucjonizmu? ? a czasem ?rottweilerem Darwina? ? jest jednym z najwybitniejszych współczesnych biologów i jednym z najlepszych popularyzatorów nauki. Jest twórcą kilku programów telewizyjnych, autorem setek artykułów i kilkunastu książek, tłumaczonych na dziesiątki języków i czytanych przez miliony ludzi na całym świecie. Do tej pory jednak Dawkins swoje książki ? nawet te popularnonaukowe ? kierował do dorosłych czytelników. Magia rzeczywistości to w jego dorobku coś zupełnie nowego, po raz pierwszy bowiem autor Samolubnego genu i Boga urojonego zwraca się do młodego czytelnika, którego z całą mocą swego talentu pragnie przekonać do najwspanialszej magii, magii natury, a więc magii rzeczywistości właśnie, oraz do najwspanialszego osiągnięcia człowieka, z którym żadne cudy, mitologie i religie nie mogą się równać: do NAUKI i naukowego wyjaśniania świata.

W tym trudnym przedsięwzięciu (młodzi ludzie na całym świecie są najbardziej wymagającymi czytelnikami) profesorowi Dawkinsowi pomaga Dave McKean, jeden z najwyżej cenionych współczesnych grafików, współautor książek wydawanych z tak znanymi pisarzami jak Stephen King, Neil Gaiman czy Ray Bradbury, autor setek albumów i komiksów, tysięcy okładek, kilku własnych filmów, a także twórca postaci do dwóch filmów o Harrym Potterze. Współpraca tej dwójki nie mogła się nie powieść. Sukces angielskiego i amerykańskiego wydania Magii rzeczywistości (wiele tygodni na liście bestsellerów Amazona) to tylko jeden z dowodów. Tłumaczenia na kilkanaście języków to dowód kolejny.
Tytuł oryginalny: Magic of Reality
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-61710-32-5, 9788361710325
Wydawnictwo: CiS
Stron: 272
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Richard Dawkins Richard Dawkins
Urodzony 26 marca 1941 roku w Kenii (Nairobi)
Richard Dawkins - Profesor w katedrze Public Understanding of Science na Uniwersytecie Oksfordzkim; zoolog, etolog, ewolucjonista. Członek wielu towarzystw naukowych, laureat licznych nagród i wyróżnień, doktor h. c. wielu uniwersytetów; popularyzat...

Pozostałe książki:

Bóg urojony Najwspanialsze widowisko świata Rozplatanie tęczy Samolubny gen
Wszystkie książki Richard Dawkins

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Porażające piękno świata

WYBÓR REDAKCJI
13.02.2023

Wybitny biolog napisał książkę popularnonaukową o otaczającym nas świecie przeznaczoną dla młodego czytelnika, czytałem ją z wielkim zainteresowaniem, żałując, że nie mam 10 czy 12 lat. Książka zawiera dwanaście rozdziałów, tytuł każdego z nich jest pytaniem, na które autor odpowiada w treści. I tak na przykład w rozdziale drugim: 'Kim był pierws... Recenzja książki Magia rzeczywistości

@almos@almos × 27

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-10
8 /10
Przeczytane 2017 Mam Dziecięca-młodzieżowa Popularnonaukowe

To książka, którą przeczytałam za późno... Cóż, wcześniej nie dało rady, kiedy byłam w wieku osób, do których jest adresowana - jeszcze nie istniała. ;)
Doceniam ją ogromnie, jest napisana świetnym, przystępnym językiem, tłumaczy zjawiska w sposób przepięknie zrozumiały, autor cudownie natrząsa się z mitów i wierzeń (rozmaitych, dodajmy, wszelkie religie traktuje identycznie), ale zmęczyła mnie.
Nie jest dostosowana do mojego poziomu percepcji, stąd problem, trochę z niej wyrosłam. Ale polecam i zachwycam się.

× 2 | link |
@zooba
2019-11-27
8 /10
Przeczytane Posiadam Popularnonaukowe

"Magia rzeczywistości" zestawia wyobrażenia na temat zjawisk przyrodniczych, pochodzenia człowieka, świata, dobra i zła z wiedzą naukową. Fascynująca jest różnorodność i pomysłowość z jaką ludzie starali się zrozumieć otaczającą ich rzeczywistość a z braku możliwości badawczych musieli zadowalać się wyjaśnieniami poetycko-mityczno-religijnymi. Z drugiej strony Dawkins tłumaczy w prostych metaforach i na przykładach to wszystko, czego powinnismy nauczyć się na fizyce, chemii i biologii. Bardzo dobrze jest narobić takie zaległości.
Tak naprawdę nie wiem dla kogo jest ta książka - widzę opinie, że dla młodszego czytelnika, dla nastolatków - może. Z pewnością była świetna dla mnie, czyli tzw. humanistki. A jak wasze dzieci ją przeczytają to chylę czoła :)

| link |
@almos
2023-02-13
9 /10
Przeczytane papier popularnonaukowa
NI
2021-07-18
4 /10
Przeczytane
@specjalistka_od_slowa
2020-08-12
7 /10
Przeczytane
@iusta
2014-06-07
10 /10
Przeczytane Popularnonaukowe itp.

Cytaty z książki

O nie! Książka Magia rzeczywistości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl