Nad ziemią

Magdalena Szponar
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Nad ziemią
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

Opis

Zanim prawda wyjdzie na jaw

Traumatyczne doświadczenia z przeszłości potrafią zepsuć nawet najlepiej zapowiadający się związek. Gdy pojawiają się zazdrość, głęboko skrywana tajemnica i brak zaufania, szanse na udaną relację stają się coraz mniejsze. Jednak ponowne spotkanie Igi i Olka budzi nadzieję na to, że razem będą w stanie przezwyciężyć wszystkie problemy. Oboje toczą trudną walkę z własnymi demonami. On będzie musiał uporać się problemami finansowymi w rodzinnej firmie, ona – z paniczną obawą o dziecko, które nosi pod sercem. Czy odnajdą w sobie siłę, by po raz kolejny dać szansę miłości?
Data wydania: 2022-09-15
ISBN: 978-83-8313-021-7, 9788383130217
Wydawnictwo: Amare
Cykl: Uczucia nie do ugaszenia, tom 2
Kategoria: Romans
Stron: 312
dodana przez: NovaeRes

Autor

Magdalena Szponar Magdalena Szponar
Urodzona 26 maja 1991 roku w Polsce
Pisarka niebanalna, bezkompromisowa, odważna. Zakochana w słowach, uzależniona od dobrych powieści - szczerych, trudnych, pozostających w pamięci na długo. Prywatnie zwariowana mama dwójki dzieci, oddana żona strażaka i polonistka z pasją.

Pozostałe książki:

W płomieniach Wbrew regułom Wbrew pozorom Ares Pod wodą
Wszystkie książki Magdalena Szponar

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dwa kroki w przód, jeden w tył

29.10.2022

@Obrazek „czasami warto odpuścić i posłuchać serca” Tom pierwszy dylogii „Uczucia nie do ugaszenia” pozostawił nas w niepewności co do dalszych losów Olka i Igi. Ich uczucie zostało wystawione na próbę i jak dotąd nie ze wszystkim potrafili sobie poradzić, dlatego byłam ciekawa, jak dalej potoczą się ich losy, tym bardziej, że nie ze wszystki... Recenzja książki Nad ziemią

@Mirka@Mirka × 9

Nad ziemią

16.10.2022

"Nad ziemią" jest drugim tomem dylogiiUczucia nie do ugaszeniazmotywem strażackim w tle, opowiadającej historię Igi i Olka. Magdalena Szponar wie jak zagrać na uczuciach i emocjach czytelnika, co pokazała już w pierwszej części. Gdy już myślimy, że wszystko zmierza ku dobremu, następuje nagły zwrot akcji i znów nic nie jest pewne. Bardzo lubię ta... Recenzja książki Nad ziemią

@iza.81@iza.81 × 4

Nad ziemią

8.10.2022

Hej moliki! Ostatnio czytaliście moje wrażenia po przeczytaniu książki "Nad wodą" autorstwa @szponarmagda , teraz przyszła kolej "Nad Ziemią", która kończy serię "Uczucia nie do ugaszenia" i "Żywioły", jest to kontynuacja losów Igi i Olka. Osoby, które nie czytały "Pod Wodą", uwaga bo może pojawić się spoiler 🙈 Bohaterowie nadal zmagają się ze s... Recenzja książki Nad ziemią

Uczucia nie do ugaszenia . Nad ziemią

8.11.2022

Była pierwsza część serii Żywioły Magdaleny Szponar, więc musi być i druga. A w niej ciąg dalszy losów Igi i Olka. Czy uda im się w końcu wyjaśnić sobie wszystko ? Iga jest w ciąży i zarówno ją to uszczęśliwia jak i przeraża. Powiecie, że to normalne. Każda kobieta jest na swój sposób przerażona tym czy podoła swojej nowej roli, czy będzie dob... Recenzja książki Nad ziemią

Moja opinia o książce

Opinie

@bookaholic.in.me
2022-10-11
8 /10

Traumatyczne doświadczenia mają to do siebie, że nawiedzają człowieka przez długi czas, stając się częścią jego istnienia. Trudno pokonać własne demony, które siedzą w głowie, zupełnie w pojedynkę, lecz niewiele łatwiej jest prosić o pomoc. W końcu samo przyznanie się, że ta pomoc jest nam niezbędna wydaje się być wyzwaniem ponad siły. Lecz przychodzi w życiu taki moment, że trzeba powiedzieć dość i zawalczyć o powrót na lepszą ścieżkę, bez zbędnego balastu i ograniczeń, które siedzą głęboko w człowieku. Jednak czy inni będą w stanie poczekać, zanim ułożymy sobie życie i będziemy gotowi na obranie nowego kierunku?
Iga i Olek nie skończyli jeszcze swojej historii. Oboje mają wiele do przemyślenia, a przede wszystkim muszą poradzić sobie z całym mnóstwem problemów, które piętrzyły się nad nimi od lat. Choć zdaje się to zadaniem ponad ich siły, to jednak mają dla kogo walczyć. Otoczeni miłością przyjaciół, rodziny, a przede wszystkim nieustannym przyciąganiem między sobą, mają szansę na wiele. Jedynie muszą odnaleźć odwagę, by o to zawalczyć. Nieporozumienia i niesłuszne domysły mogą się jednak stać między nimi kością niezgody, która doprowadzi do zrujnowania tych kruchych podstaw relacji, jaką udało im się zbudować. Okrutny los nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i stawiać będzie przed nimi kolejne zakręty. Jednak najwięcej zakrętów zbudują sobie sami, kolejnymi wyborami, których się podejmą. Czy z tak zawiłej ścieżki uda im się jeszcze zawrócić, by podjąć de...

| link |
@paulinagraszka5
2022-10-10
8 /10

Recenzja

Premiera 15.09.2022 r.

„Nad ziemią” – Magdalena Szponar

Bohaterowie tym razem będą musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, zarówno z tymi dobrymi jak złymi. Niestety życie nie potrafi im dać jasnych wskazówek. Ciągle muszą walczyć z przeszłością, która coraz mocniej zaciska pętle na szyi.

Iga pod fasadą zimnej i opanowanej skrywa pewien sekret, który niszczy wszystko co napotka na swojej drodze. Będzie musiała wiele znieść i zawalczyć o swoje szczęście, miłość do strażaka i wolny umysł od wspomnień. W tej części widziałam jej delikatniejszą stronę. Niestety również tę osłabioną i smutną. Ale żeby wrócić na odpowiednie tory będzie musiała wiele przejść.
Olek przeżył już w życiu wiele i to na tym nie koniec. Los cały czas sprawia mu niemiłe niespodzianki, ale są także te dobre. Musi podjąć decyzje, których nigdy nie chciał, ale dzięki nim powróci do rodziny. Stanie się jej częścią. Oczywiście nie zabraknie walki o Igę, ale również tego, że zazdrość oślepiła go miejscami i przez nią nie mógł logicznie myśleć.

Ich relacja to zabawa w kotka i myszkę. Raz kiedy już jedno jest w stanie zawalczyć o drugie to coś się dzieje. Działa to w obie strony. Bohaterowie nie mogą dojść do porozumienia. Ciągle los im nie sprzyja. Sprawia przykre niespodzianki i tragedie. Ale są także momenty szczęścia, które wynagradza wszystko co złe.

Autorka ukazała ich relację jako mocną skomplikowaną. Tutaj niczego nie da si...

| link |
@vive.les.livres.recenzje
2022-10-15
10 /10

𝓝𝓪𝓭 𝔃𝓲𝓮𝓶𝓲𝓪̨ - 𝓜𝓪𝓰𝓭𝓪𝓵𝓮𝓷𝓪 𝓢𝔃𝓹𝓸𝓷𝓪𝓻

🎀Patronat🎀

Nie mogłam się doczekać tego momentu. Głównie dlatego, że ten post jest dla osób, które mają za sobą Pod wodą. Przy pierwszym tomie musiałam się trochę hamować by nie rzucić żadnym spojlerem, a było to trudne.
Podczas czytania tego tomu siedziało we mnie wiele różnych emocji i uczuć. Nie miałam pojęcia czego się jeszcze mogę spodziewać. Jeśli w pierwszym tomie było choć trochę sielanki, to tutaj nie ma nawet czego szukać.
Iga i Olek są w sobie na zabój zakochani. Chemia między nimi i przyciąganie nie odpuszczają. Czyli w sumie nic nie stoi im na przeszkodzie by być razem? Otóż jak się okazuje, przeszkód jest mnóstwo i niestety główni bohaterowie też się przyczyniają do ich powstawania przez ich uparty charakter.
Za każdym razem któreś z nich się poddawało, by od nowa zacząć walczyć. Zdecydowanie ten tom jest jeszcze bardziej przepełniony smutkiem i żalem niż poprzedni. Jest intensywnie. Przepełniony skrajnymi emocjami i uczuciami. Z każdą kolejną stroną czułam, że Iga i Olek są sobie przeznaczeni. Pasują do siebie jak dwie krople wody, ukrywają się pod grubymi i twardymi skorupami i obnażają tylko przed sobą w kryzysowych sytuacjach. Totalny rollercoaster emocji.
Jeśli chodzi o zawód Olka, to tutaj widać było gołym okiem z jaką pasją autorka do tego podeszła. Nie zostało to potraktowane po macoszemu. Poza tym dla mnie oba tomy nie mają w sobie nic z schematu czy jakiejkolwiek przewidywalności. W...

| link |
@mamazonakobieta
2022-11-16
9 /10
Przeczytane

Tajemnice, sekrety, niedopowiedzenia potrafią zniszczyć nawet najbardziej udany związek. Potrafiąc sprawić, że nie jesteśmy pewni miłości tej drugiej osoby. Przed Igą i Olkiem niełatwy czas. On zmaga się z wyrzutami sumienia względem rodziny. Powrót do niej, stan jego matki, to jak bardzo czuje się winny, że nie był przy niej, kiedy powinien. Mężczyzna tłamsi to wszystko w sobie, a zachowanie jego ojca nic mu nie ułatwia. Również Iga ma swoje problemy, traumy z przeszłości, które bardzo mocno na nią wpływają. Wie, że Olek zasługuje naprawdę, wie, że może mu zaufać, a mimo to nie robi tego. Zmaga się z wszystkim sama, co nie wpływa dobrze ani na nią, ani na ich związek. Choć oboje kochają, są pewni, że znaleźli miłość życia, brak rozmowy, ukrywanie pewnych spraw sprawiają, że nie układa się tak dobrze, jak by chcieli, jak powinno. Czy odważą się na rozmowę, w której odkryją wszystkie karty? Czy Olek zajmie się rodzinną firmą? Czy miłość tej dwójki będzie na tyle silna, aby przetrwać wszystko?

Tom pierwszy skończył się tak, że bardzo się cieszyłam z faktu, że nie muszę czekać na kontynuację, bo mam ją już w domu. Oczekiwania miałam nie małe, w końcu autorka postawiła sobie bardzo wysoką poprzeczkę, piszą tak świetną pozycję. Czy drugi tom był na tym samym poziomie? Według mnie zdecydowanie tak. Książka była świetna, wciągała od samego początku i to tak bardzo, że nie mogłam się od niej oderwać aż do ostatniej strony. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji, ...

| link |
EW
2022-09-29
7 /10

Zanim prawda wyjdzie na jaw, trzeba podjąć wiele trudnych decyzji, tych dobrych jak i tych złych.

Doświadczenia z przeszłości nie dają o sobie tak łatwo zapomnieć, potrafią zniszczyć niejeden związek. A tym bardziej gdy brak zaufania i brak szczerości. Dla Olka i Igi kolejne spotkanie, to nadzieja na przezwyciężenie problemów. Demony, które ich otaczają dają o sobie znać na każdym kroku. Ona ma problemy rodzinne za to ona obawia się o dziecko, które nosi pod sercem. Czy odnajdą tą właściwą drogę do siebie i swoich serc?

Druga i zarazem finałowa część dylogii "Uczucia nie do ugaszenia" to bardzo lekka i przyjemna historia Olka i Igi. Po przeczytaniu pierwej części musiałam wiedzieć jak potoczą się dalsze losy bohaterów, byłam bardzo ich ciekawa. Co się wydarzy, czy dojdą do porozumienia, czy uczucie zwycięży? Dużo znaków zapytania.

Moim zdaniem ta cała historia to zabawa w kotka i myszkę. Najpierw on ucieka, ona chce go przeprosić i nic z tego nie wychodzi. Później ona ucieka, on chce ją przeprosić i nic z tego. Robią podchody jeden do drugiego. Ta historia to multum niedomówień, niedopowiedzeń. Brak porozumienia między bohaterami, chociaż się kochają zawsze staje im coś na drodze do szczęścia. Czuć to uczucie, które jest między bohaterami, czuć te emocje, które im towarzyszą. Bardzo współczułam tej dwójce, chciałam aby byli razem, chciałam aby w końcu przejrzeli na oczy i nie uciekali przed nieuniknionym.
Pomocną dłoń wyciągali do nich przy...

| link |
@czytam_book
2022-10-23
9 /10
Przeczytane

Cześć Moliki. Dziś wyczekiwany piątek. Jakie plany czytelnicze?

„Nad ziemią” Magdalena Szponar, wydawnictwo AmAre. To druga cześć dylogii „Uczucia nie do ugaszenia”.

Dobrze, że pod ręką miałam drugi tom, ponieważ pierwszy skończył się w taki sposób, że ciężko by było być cierpliwym i czekać na kontynuacje.

Niestety przeszłość depcze po piętach zarówno Idze jak i Olkowi, co powoduje, że para oddala się od siebie. Pojawia się zazdrość, skrywane tajemnice, brak zaufania, szanse na udaną relacje stają się coraz mniejsze.

Oboje walczą z demonami przeszłości, a także z samym sobą.

On musi uporać się z problemami finansowymi rodzinnej firmy.

Ona z obawą o dziecko, które nosi pod sercem.

Co przyniesie ponowne spotkanie Igi i Olka ?

Czy będą w stanie przezwyciężyć wszystkie problemy?

Książkę czytałam z zapartym tchem. kibicowałam bohaterom aby odnaleźli drogę do własnego szczęścia.

Autorka stworzyła piękną historie, w której poznajemy dalsze losy bohaterów takich jak my pełnych rozterek, popełniających błędy.

W książce zostaje poruszonych sporo trudnych i życiowych tematów, a jednym z ważniejszych jest brak rozmowy.

Wskazanie, że warto rozmawiać, ponieważ brak szczerej rozmowy pomiędzy dwojgiem ludzi może doprowadzić do błędnych wniosków, które...

| link |
NA
2022-10-31
9 /10
Przeczytane

Mieliście kiedyś ochotę nawtykać bohaterom książki za ich zachowanie? 😂😂😂
Czytając "Nad ziemią", czyli drugą część #uczucianiedougaszenia autorstwa Magdy Szponar, w której poznajemy dalsze losy dziennikarki i strażaka, miałam ochotę przemówić do rozumu zarówno Idze, jak i Olkowi i trochę pomóc im przeprowadzić wreszcie szczerą rozmowę. Chyba wspominałam już, że Magda stworzyła bardzo upartych i charakternych bohaterów. Ale nie tylko te cechy były przeszkodą w komunikacji. Przeszłość, która powodowała obawy, strach, który paraliżował, nieprzepracowany traumy, które nie pozwalały iść dalej.
Autorka bardzo dokładnie opisuje stan psychiczny bohaterów, poruszając przy tym ważne tematy, takie jak brak akceptacji i chęć ciągłego kontrolowania ze strony rodziców, znęcanie się czy utrata dziecka.
Ta część była niezwykle wzruszająca. Kiedy czytałam list napisany przez Igę nie mogłam powstrzymać łez, a epilog rozwalił mnie po raz drugi.
A wiecie, co najbardziej mnie się spodobało? To, że autorka umiała zaangażować czytelnika emocjonalnie. Byłam w tej historii, poczułam ja, przeżywałam i wiem, że pozostanie ona ze mną na długo. A właśnie takie książki dostają ode mnie najwyższe noty.
Polecam 👍

| link |
ZA
2022-10-04
9 /10

Za dużo kłamstw skutecznie zniszczyło związek tej dwójki. Zakochani potrzebowali oddechu, poukładania życia. Jednak nie wyszło to na dobre. Z każdym dniem było trudniej się do siebie odezwać, by zawalczyć o siebie. Gdyby nie brat Igi, być może drogi tej dwójki nigdy, by się nie połączyły. Olek brutalnie został postawiony do pionu, a także poznał jedną z wielu tajemnic Igi. Prawdę, która dała mu ogromne pokłady szcześcia. Tych dwoje połączy się w jedno, ale ich droga nie przestanie być usłana wybojami, które codziennie będą wpływać na ich życie.
-------
"Nad ziemią" to kontynuacja pierwszej części "Pod wodą". Świetna historia, o trudnej miłości, problemach życiowych i traumach z przeszłości. Wydaje się historią, która mogłaby się przydarzyć nie jednej z nas. Miłość, ból, tęsknota, szczęście i strach to wszystko, co ofiarowała nam ta książka. Idealnie pokazuje nam, jak traumy z przeszłości potrafią odbić się na teraźniejszości, dlatego tak ważna jest pomoc samej sobie, szczególnie, że wizyta u specjalisty już dawno przestała być postrzegana źle. Jestem pewna, że ta seria zdobędzie nie jedno czytelnicze serce.

| link |
@basiaa22.86
2022-10-01
10 /10
Przeczytane

👨‍🚒Kontynuacja historii przystojnego strażaka Olka i zwariowanej Igi♥️

👉Miłość oparta jest na prawdzie i szczerych rozmowach.Niestety w przypadku bohaterów tego zabrakło.Oboje są dorosłymi osobami a zachowywali się jak dzieci-bładzili we mgle wierząc w to-co w części usłyszą lub zobaczą.Nie potrafili stawić czoła problemów odrazu jak się pojawiają,tylko odkładają w czasie raniąc siebie nawzajem.Przez takie zachowanie tracą cenny czas i szanse na szybsze szczęście we dwoje.

Powieść jest istnym zbiorem uwag-jak nie zachowywać się w związku,aby nie ranić ukochanej osoby!
Trzymałam kciuki,aby jak najszybciej porzucili dumę i zawalczyli o siebie.

Podobało mi się wplątanie do fabuły wyjazdów strażaków na akcje.Było to realistyczne z towarzyszącymi emocjami i obawami o zdrowie swoje i innych.

Oba tomy serii „uczucia nie do ugaszenia” są rewelacyjne.Nasycone emocjami i przepełnione wewnętrznymi rozterkami bohaterów.
Koniecznie sięgnijcie po tą serie.Polecam

| link |
DO
2023-02-05
10 /10
Przeczytane
ZA
2022-11-17
7 /10
Przeczytane
@marta.boniecka
2022-11-08
9 /10
Przeczytane
@Mirka
2022-10-24
9 /10
Przeczytane
AN
2022-10-18
10 /10
@Natalia_Swietonowska
2022-10-17
8 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Nad ziemią. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Pod wodą
Pod wodą
Magdalena Szponar
8.6/10
Czy miłość i namiętność zwyciężą mrok? Ona – ambitna redaktorka magazynu lifestyle’owego, on – boh...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl