Ostatnia z Dzikich

autor: Trudi Canavan
Ostatnia z Dzikich
8.9
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 40 ocen kanapowiczów
Choć była architektem zwycięstwa Białych, pierwsze spotkanie z wojną wypełniło s...
Choć była architektem zwycięstwa Białych, pierwsze spotkanie z wojną wypełniło sny Aurayi koszmarami. Spaceruje w nich po polach krwi, a polegli wstają, by rzucić jej w twarz oskarżenie: Ty nas zabiłaś. Ty. Wydaje się, że Auraya nie zazna spokoju, dopóki koszmary te nie odejdą, ale jedyny człowiek, ...
Pełny opis
Data wydania: 2009-11-15
ISBN: 978-83-928837-2-2 ( 9788392883722 )
Wydawnictwo: Galeria Książki
Stron: 650
puchar @LonelyBluemoon @LonelyBluemoon pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Recenzje

Ostatnia z Dzikich
Czytanie takich książek jest bardzo niebezpieczne. Można zaniechać większości funkcji życiowych, odmawiać oderwania się od książki, zapomnieć o bożym świecie czy przypalić gotujący się obiad. Jeśli macie jakieś obiekcje co do zarywania nocy, czytania bez opamiętania, nie czytajcie tej książki. Powia...
:)
Ostatnia z dzikich to II tom Ery Pięciorga, opowieści o Aurayi z Białych. Ta część nie jest w całości poświęcona Aurayi - przeplatają się tutaj losy Mirara - Wielkiego Tkacza, Emerahl - Wiedźmy, Reivan z Pentadrian oraz Imi z rodu Elai. Pokazano dzieje i dążenia klanów, ich priorytety i sposoby dzi...
Napisz swoją opinię

Opinie

@coconut
@coconut 2012-05-04
Przeczytane (2012-05-04)
Tytuł jest absolutnie nietrafiony i nie opisuje stanu zaprezentowanego w książce. Pierwszego tomu nie pamiętam, wiem jednak, że tom drugi był niemal nieustannie nudny (nie chodzi o to, że nic się nie działo, bo działo, ale zostało to opisane w taki niemrawy, nudny sposób), dialogi były sztuczne i wymuszone, pojawiały się częste niedociągnięcia i pomyłki. Tamtejsi bogowie i bohaterowie, za wyjątkiem może dwóch czy trzech osób, nie zyskali mojej sympatii. Zakończenie jednak było ciekawe, zostawia spore pole do popisu w kolejnym tomie - głównie mam na myśli zakończenie, bo główne wątki wiadomo jak się potoczą przez większą część powieści.
@enedtil
@enedtil 2010-01-11
Przeczytane (2009-12-02)
I cóż ... książka za mną. Moja pierwsza myśl? W niej się nic nie dzieje. Miałam wrażenie, że te ponad 600 stron jest o niczym. Nie, przepraszam. Jest o ciągłych rozmyślaniach, dylematach i problemach egzystencjalnych i moralnych Aurayi lub Leiarda/Mirara. Mimo, że nie ma w niej akcji, książkę czyta się lekko i przyjemnie. Dowiadujemy się z niej dużo nowych rzeczy na temat bogów, dzikich czy Pentadrian. Jest w niej również kilka ciekawych zwrotów oraz niespodziewanych decyzji bohaterów. Najciekawszym wątkiem był dla mnie wątek Emerahl, najsłabszym - Imi. Czekam na kolejny tom. Jestem ciekawa jak to wszystko się rozwiąże.
@Nivell
@Nivell 2010-02-03
Przeczytane (2016-01-01)
Ah... Skończyłam ! Książka świetna, a Trudi jak zwykle zaskoczyła teraz tylko się zastanawiam czy Auraya zostanie dziką czy nie... Czułam podniecenie, radość, smutek, żal i wściekłość ! Książka miała dla mnie różne odczucia raz mnie wkurzyła raz była niezła, a raz fantastyczna ! Czekam na Głos Bogów muszę czekać jeszcze prawie 2 miesiące, ale dam rade wszystko dla najlepszej i najbliższej mojemu sercu Trudi Canavan !
@Niji
@Niji 2010-05-04
Przeczytane (2009-12-02)
Przeczytałam już wcześniej i szczerze mówiąc, to od środa zżera mnie ciekawość. I na razie tej ciekawości nic i nikt nie zaspokoi, bo minie jeszcze trochę czasu, zanim dostanę do łapek 'Głos Bogów' i go wchłonę. A więc pozostaje mi czekać i domyślać się jak może się skończyć ta trylogia. A co do Aurai: wydaje mi się, że nie od razu zostanie Dziką, to by było zbyt proste, choć może się mylę.
@Edhiel
@Edhiel 2010-05-22
Przeczytane (2010-05-22)
Książka jest bardzo przyjemna i pomimo tego, że coś więcej zaczyna się dziać dopiero w trzeciej części książki naprawdę szybko mi się ją czytało. Polubiłem bardziej niektórych bohaterów, jednak nie wiem czemu nie było nic o Tryssie (nie żebym specjalnie za nim przepadał, ale jestem ciekawy co się z nim i z Drilli dzieje) Książkę jak najbardziej polecam.
@Eleazar
@Eleazar 2011-05-13
Przeczytane (2011-01-01)
Chyba ciekawsza od pierwszej części. Od jakoś 380 strony mocno mnie wciągnęło i błyskawicznie przeczytałem do końca. Cóż. Fantastyczna! Podoba mi się to, jak rozkręciły się wątki. Szkoda tylko, że tom skończył się w takim momencie. Od razu biorę się za trzecią, ostatnią część; zwyczajnie jestem ciekawy, jak to wszystko się potoczy... :]
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2011-04-21
Przeczytane (2011-04-21)
W drugą część trylogii wkręciłam się o wiele bardziej i szybciej niż w pierwszą. Może to dlatego, że jestem już bardziej zagłębiona w świat wykreowany przez autorkę, a może dlatego, że po prostu jest ciekawsza :P No i muszę przyznać, że od początku coś mi śmierdziało z tymi bogami. A teraz zabieram się za kolejną i ostatnią część.
@zosiapw
@zosiapw 2010-04-04
Przeczytane (2009-12-02)
Książka świetna, przeczytałam ją w zaledwie parę dni. I już nie mogę się doczekać premiery ostatniego tomu! :) Jestem pewna, że Auraya zostanie dziką i będzie z Mirarem ;D Wątek z Imi już nie tak wspaniały, ale też dobry.
@Colley
@Colley 2011-02-21
Przeczytane (2011-01-01)
A mi nie podobała się tak, jak pierwsza część. Były momenty, kiedy czytałam ją na siłę. Kiedy się "rozkręciła", nagle był koniec :( Mam nadzieję, że "Głos bogów" spodoba mi się tak samo, jak "Kapłanka w bieli".
@Carlotta
@Carlotta 2010-03-14
Przeczytane (2010-01-01)
Druga część..równie przyjemna, jak pierwsza..a może nawet lepsza? :) Warto przez nią przebrnąć - końcówka totalnie mnie zaskoczyła. Niecierpliwie czekam na "Głos Bogów" :) POLECAM i ukłony dla Trudi :)