Uczennica Maga

autor: Trudi Canavan
Uczennica Maga
4.35
Ocena 4.35 na 5 możliwych
Na podstawie 74 ocen kanapowiczów
"Uczennica Maga" opisuje wydarzenia rozgrywające się setki lat przed czasami ...
"Uczennica Maga" opisuje wydarzenia rozgrywające się setki lat przed czasami "Gildii Magów". Jest to idealne wprowadzenie do świata bestsellerowej Trylogii Czarnego Maga autorstwa Trudi Canavan. W odległej wiosce Mandryn dziewczyna imieniem Tessia pomaga swojemu ojcu w obowiązkach Uzdrowiciela - ...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788392579649
Wydawnictwo: Galeria Książki

Recenzje

Uczennica Maga
W kraju Trudi Canavan od chwili opublikowania "Trylogii Czarnego Maga" do "Uczennicy Maga", minęło aż osiem lat, u nas tylko dwa - czas w naszym kraju najwidoczniej płynie szybciej. Autorka przez te osiem lat zdążyła już napisać sześć książek, co mówi nam, że wcale nie próżnowała, a jej pierwszy ...
Uczennica Maga
Trudi Canavan - Uczennica maga Książka ta jest prequelem trylogii Czarnego Maga. Zauważyłam ją w bibliotece niestety już po przeczytaniu tejże trylogii. Gdybym przeczytała ją pierwszą, nie głowiłabym się podczas czytania nad pewnymi kwestiami związanymi z założeniem gildii, pustynią sachakańską c...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Nivell
@Nivell 2010-12-13
Przeczytane (2010-01-01)
Przede wszystkim najpierw przeczytajcie TCM, a dopiero potem Uczennice maga! Jeżeli najpierw przeczytacie UM, to cała tajemniczość i ciekawość ulotni się z TCM i książka stanie się okropnie przewidywalna, a tego chyba nie chcemy. Tessia i Sonea są do siebie niesamowicie podobne, może dlatego tak łatwo nam się oswoić z bohaterami. Czegoś brakowało, nie potrafię powiedzieć czego. Po przeczytaniu książki miała coś z głową, rano myślałam że Sachakańscy magowie po mnie przyszli, ale może to fajnie, że aż tak odczuwałam te książkę.
CO
@Cobalt21 2010-06-11
Przeczytane (2010-06-11)
Sądzę że komentarz do tej książka jest trudny do napisania bez znajomości trylogii ale... Wiem że zawsze musi ktoś umrzeć ale do jasnej @#$@%#$^ czemu Dakon. Sorry ale naprawdę polubiłem tego praworządnego maga. Ogólnie książka dobra i nie zniechęca pozostawia to pragnie poznania dalszych losów Tessi i Jayana(za błędy przepraszam). No i co dalej z klejnotami Zdrajczyń? Chodź do póki nie przeczytam reszty moja ocena jest trochę biedna uwzględniając zdanie innych czytelników.
@Immora_Fray
@Immora_Fray 2009-09-08
Przeczytane (2009-01-01)
Bardzo przyjemna lektura. Podczas czytania czuje się niezaprzeczalny klimat, który Canavan stworzyła w Trylogii Czarnego Maga. Mimo że książkę z początku czytałam dość długo jak na siebie, to druga połowa nie pozwalała się od siebie oderwać. Zgadzam się z Azzurą - książka jest idealnym wprowadzeniem do trylogii, z której czerpie zresztą wszystkie najlepsze elementy, miesza je ze sobą i wychodzi z tego naprawdę dobra kombinacja.
@Niji
@Niji 2010-08-15
Przeczytane (2010-08-15)
Ja troszkę się nie dostosowałam - nie przeczytałam 'przed', jak radzi autorka, ale dopiero 'po'. Szczerze mówiąc to nie żałuję - ta książka przeczytana przed Trylogią Czarnego Maga zrobiła by mi nadzieję na happy end w historii Akkarina i Sonei. I cieszę się, że przeczytałam ją po. I też śmiem twierdzić, że zdecydowanie wolę jedną, porządną książkę od kilkutomowej opowieści. Jakoś tak bardziej mi podeszła ;)
@IvanG
@IvanG 2010-09-21
Przeczytane (2010-07-30)
Przed przeczytaniem tej książki słyszałam dosyć kiepskie recenzje. Ale mimo to się skusiłam. Ksiażkę przeczytałam po TCM, ale dla mnie nie było problemu. Według mnie akurat tutaj można sobie pozwolić na przeczytanie książki przed lub po trylogii. Książka rzuciła więcej światłą na wyższą magię, pokazała czasy kiedy uważana ona była za coś normalnego. Mimo jej grubości czyta się naprawdę bardzo szybko :)
@coconut
@coconut 2011-07-21
Przeczytane (2011-07-21)
Potężna, naprawdę dobra powieść. Miła, przyjemna, ciekawa, co zaskakujące szybko się czyta (mimo że to ponad 800 stron). Co prawda trochę podobna do właściwej trylogii, ale mnie osobiście to nie przeszkadzało. Polubiłam bohaterów, zwłaszcza Jayana i Tessię i to właśnie fragmenty z ich udziałem i z ich punktu widzenia najbardziej mi się podobały. Co tu dużo mówić, polecam.
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2011-03-22
Przeczytane (2011-03-22)
„Uczennica Maga” Trudi Canavan, to książka która wprowadza i wyjaśnia po trosze tło historyczne Trylogii Czarnego Maga, jednak wszystkie też do końca przed czytelnikiem nie odkrywa. Książka wciągająca, ale momentami też monotonna. Prawdę mówiąc, nie zrobiła na mnie aż tak wielkiego wrażenia jak Trylogia Czarnego Maga. Ale mimo wszystko, była to wciągająca lektura.
@blackmoth
@blackmoth 2012-01-29
Przeczytane (2012-01-01)
Podeszłam do "Uczennicy Maga" z wielkimi nadziejami i na szczęście się nie zawiodłam. Nie chcę porównywać, czy TCM jest lepsza, czy Uczennica, wiem jedno - obie książki są warte przeczytania. I polecam, żeby najpierw przeczytać Trylogię, a dopiero później Uczennicę, bo w innym przypadku niektóre kwestie z TCM będą zbyt wcześnie wyjaśnione. Polecam z całego serca!
@Colley
@Colley 2011-05-07
Przeczytane (2011-01-01)
Naprawde dobra. Spodziewalam sie, ze poznawanie tych wszystkich faktow z historii bedzie nudne, ale bylo zupelnie inaczej. Bardzo polubilam bohaterow, szczegolnie Jayana. Chyba dlatego, ze troche przypominal mi Akkarina. Ciesze sie, ze przeczytalam ja po Trylogii Czarnego Maga. Szkoda tylko, ze nie ma zadnej kontynuacji. Przepraszam za brak polskich znakow.
@Edhiel
@Edhiel 2009-11-22
Przeczytane (2009-04-17)
Ja osobiście ciesze sie że najpierw przeczytałem trylogie "Czarnego Maga". Myślę ze gdybym zaczął czytać historie Kyrali i krain sąsiadujących od tej książki trylogia nie była by już taką niespodzianką i nie zaskakiwała by tak bardzo ponieważ wiele wątków znalibyśmy właśnie z "Uczennicy Maga". Polecam zacząć od trylogii a potem zaś dopiero Prequela.
Uczennica Maga

"Uczennica Maga" opisuje wydarzenia rozgrywające się setki lat przed czasami "Gildii Magów". Jest to idealne wprowadzenie do świata bestsellerowej Trylogii Czarnego Maga autorstwa Trudi Canavan.
W odległej wiosce Mandryn dziewczyna imieniem Tessia pomaga swojemu ojcu w obowiązkach Uzdrowiciela - co bardzo niepokoi jej matkę, która wolałaby, żeby córka raczej poszukała męża. Chociaż Gildia Uzdrowicieli niechętnie przyjmuje w swe szeregi kobiety, Tessia marzy o pójściu w ślady ojca. Tymczasem w jej życiu następuje nieoczekiwany zwrot. Lecząc chorego przebywającego w rezydencji miejscowego maga, Mistrza Dakona, Tessia zmuszona jest odeprzeć zaloty sachakańskiego maga przebywającego tam w gościnie - i bezwiednie posługuje się magią. Teraz - jako uczennicę Mistrza Dakona - czeka ją zupełnie inna przyszłość. Mimo że nauka oznacza dyscyplinę oraz wiele godzin spędzonych nad książkami, nowe życie daje również Tessii więcej możliwości, niż oczekiwała. Otwiera się przed nią wspaniały świat, pełen pięknych ubrań i służby, a także - co cieszy ją najbardziej - częstych podróży do wielkiego miasta, Imardinu. Przyjemności i przywileje to jednak nie wszystko: Tessia odkrywa również, że z talentem magicznym łączy się odpowiedzialność. Wokół niej dojrzewają zdarzenia, mające doprowadzić do wojny między państwami i konfliktów między magami, jak również straszliwych działań magicznych, których efekty będą odczuwalne przez wiele stuleci...

Autorzy
Trudi Canavan
Urodzona 23 października 1969 roku w Melbourne. Pisarka i publicystka, laureatka nagrody Aurealis dla najlepszego opowiadania fantasy. Jest ilustratorką i projektantką, pracuje jako szefowa działu ...
Inne książki:
Książka Głos Bogów
Książka Misja Ambasadora
Książka Misja Ambasadora
Książka Priestess of the White
Książka Last of the Wilds
Współtworzący tą stronę
puchar @Nessie_ @Nessie_ pierwsza opinia