Nowicjuszka

Nowicjuszka
9.27
Ocena 9.27 na 10 możliwych
Na podstawie 132 ocen kanapowiczów
Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawu...
Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła bezdomna dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd przygarnęła ją Gildia Magów, jej życie zmieniło się nieodwracalnie - na lepsze czy gorsze? So...
Pełny opis
Data wydania: 2008-4-21
ISBN: 978-83-925796-1-8 ( 9788392579618 )
Wydawnictwo: Galeria Książki
Stron: 650
puchar @noetting @noetting pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Recenzje

Nowicjuszka
Niestety nie zrecenzowałam pierwszej części ("Gildia Magów"), bo czytałam ją już dość dawno. Przez ten czas zdążyłam sporo z jej treści zapomnieć, więc chwilę to trwało, zanim znów wciągnęłam się w przedstawiony tu świat. Potem było już lepiej i z ciekawością poznawałam dalsze losy bohaterów, a zwła...
Nowicjuszka
Trudi Canavan zdobyła już pewną sławę i opinię. Kolejna jej książka, a zarazem drugi tom Trylogii Czarnego Maga, potwierdza moją opinię, że jest ona pisarką wybitną, wspaniale budującą fantastyczny świat pełen magii, przygód i wspaniałych kreacji postaci. Ale po kolei. Pierwszy tom "Gildia Magów" ro...
Napisz swoją opinię

Opinie

@HitmanSA
@HitmanSA 2011-01-09
Przeczytane (2011-01-07)
Jedynka jest dobra poza pierwszą częścią w której Sonea ucieka przed magami ciągnęło się to w nieskończoność i powoli nudziło, 2 cześć była dobra w tomie nr 2 też było to samo a mianowicie prześladowanie przez Regina ciągnęło się to w nieskończoność a opisy tego samego czyli jak to jest jej ciężko i nikt nie może jej pomóc, a do tego wątek homoseksualnej miłości Dannyla i Tayenda był niepotrzebny, nie żebym był jakiś nietolerancyjny ale: po co ty było? Do teraz nie wiem, 3 tomu nie czytałem ale jestem bardzo ciekawy dalszego rozwoju wydarzeń.
@coconut
@coconut 2011-05-04
Przeczytane (2011-05-04)
Drugi tom za mną i jestem... zaskoczona. Dużo lepszy niż poprzedni. Może i autorka Przegięła z kilkoma sprawami... (nie będę spoilerować). W tym tomie również pojawiały się literówki oraz formy skrócone, ale chyba już przestałam zwracać na to tak wielką uwagę. Sonea miejscami niezmiernie mnie irytowała swoim zachowaniem, ale po przeczytaniu dalszych wydarzeń zaczęłam rozumieć to zachowanie. Moja sympatia do Dannyla nieco osłabła (mógłby się zdecydować, czego chce), za to bardzo polubiłam Dorriena. :) Naprawdę polecam.
@milla
@milla 2013-04-29
Przeczytane (2013-01-01)
Nie spodziewałam się, że powieść fantastyczna skierowana do młodzieży wywrze na mnie tak duże wrażenie :) Drugi „Tom Trylogii Czarnego Maga” urzekł mnie równie mocno jak „Gildia Magów”. Uwielbiam książki, które wciągają mnie w swe fabuły, w taki sposób, że na kilka-kilkanaście godzin mogę przenieść się do niesamowitego świata wykreowanego przez pisarza lub pisarkę - „Nowicjuszka” zagwarantowała mi właśnie takie zatracenie się w fabule .
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2011-03-11
Przeczytane (2011-03-11)
Bardzo, ale to bardzo podoba mi się styl pisania Trudi Canavan (choć przy tłumaczeniach książek z oryginału na inny język ponownie zastanawiam się, czy można mówić o stylu autorki, a nie tłumacza?). Wracając to książki - świat przedstawiony przez tą autorkę bardzo przypadł mi do gustu. Polubiłam także jeszcze bardziej jej bohaterów i nie mogę się doczekać zabrania za kolejną część. Polecam, a sama dodaję ją do Ulubionych.
@Niji
@Niji 2010-05-09
Przeczytane (2010-05-09)
Całkiem niedawno skończyłam. Książka w moich oczkach jest przewspaniała! Akkarin bardzo mnie zaciekawił, Regin i jego banda ... no cóż, tu wiedziałam, że Sonea w końcu pokaże im, na co ją stać, Dannyl i Tayend - tutaj z jednej strony ciekawiła mnie ich podróż, zdobywane informacje o Akkarinie, a już mniej obchodziły mnie ich relacje. I oczywiście jutro pędzę do biblioteki po Wielkiego Mistrza!
@Aiwlys
@Aiwlys 2010-01-09
Przeczytane (2008-08-04)
Muszę stwierdzić, że i ten tom zaskoczył mnie. Gildia przestała być dla mnie jakąś wielką tajemnicą i w sumie żyłam od wątku związanego z Soneą do wątku związanego z Soneą. Nie wiem czemu, ale wątki z Dannylem mnie irytowały, choć przecież lubię tę postać. Szczerze stwierdzam, że dobrze jest poznać parę ciekawostek, które ukrywa kolejny tom. To zwiększa motywację do przeczytania ich ;)
@tala86
@tala86 2011-07-08
Przeczytane (2011-07-08)
Ta część dużo bardziej przydała mi do gustu niż jej poprzedniczka. Miło było powrócić do świata pełnego magii i do znanych bohaterów. Bardzo jestem ciekawa jak rozwinie się znajomość Sonei i Dorriena, oraz co będzie z Akkarinem. Niestety muszę poczekać z zabraniem się do kolejnej części :) Gorąco polecam tą pozycję każdemu wielbicielowi fantasy :)
@Salama
@Salama 2010-07-03
Przeczytane (2010-07-03)
W znacznym stopniu lepsza od pierwszego tomu. Akcja ma teraz dobre tempo, niektóre elementy bywają zaskakujące. Spodobał mi się bardzo wątek Dannyla, ale gdzie przez całą książkę jest u licha Cery?! Nadal jednak bez rewelacji. Czegoś mi brak, chyba jakiegoś specyficznego klimatu. A może to wina przekładu. Nie mniej jestem ciekawa trzeciego tomu.
@Lette
@Lette 2009-12-30
Przeczytane (2008-08-04)
Świetna książka! i muszę stwierdzić, że lepsza od pierwszej części xd Hm. Ogólnie to w całej książce niemiłosiernie wnerwiał mnie Regin z tą swoją bandą, ale za to strasznie podobały mi się wątki z Dannylem i Tayendem <3 Podsumowując: Książka warta przeczytania. Naprawdę ^^
@Judith
@Judith 2010-06-24
Przeczytane (2008-08-04)
Absolutnie pozytywne zaskoczenie po niezbyt porywającej pierwszej części. Nie było momentów, w których się nudziłam. Szczypta tajemnicy Akkarina, problemy Sonei z nowicjuszami i rozwinięty wątek Dannyla. Pani Canavan się poprawiła ;) Na pewno sięgnę po "Wielkiego Mistrza".