Pamięć i tożsamość

Jan Paweł II
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Pamięć i tożsamość
Książka Pamięć i tożsamość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Nowa, długo oczekiwana książka Ojca Świętego Jana Pawła II! Impulsem do jej powstania były rozmowy, jakie w 1993 roku przeprowadzili z Papieżem Krzysztof Michalski i ks. Józef Tischner, założyciele Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu. Tematem książki jest właśnie człowiek: zanurzony w historii, stający wobec zła XX wieku, wreszcie ? szukający swej tożsamości w spotkaniu z Bogiem. Papież zastanawia się nad takimi pojęciami jak "naród", "ojczyzna", "Europa", zwracając uwagę m.in. na te elementy polskiego dziedzictwa, które mają wymiar uniwersalny (tradycja jagiellońska, opór przeciwko nawracaniu siłą, orędzie św. Faustyny o miłosierdziu Bożym itp.). Jednocześnie ukazuje perspektywę, z której na historię poszczególnych narodów i cywilizacji można patrzeć jako na historię zbawienia. Książkę zamyka niezwykle interesująca rozmowa poświęcona zamachowi na Ojca Świętego w maju 1981 roku, w której Papież daje głęboką interpretację tego wydarzenia, ujawniając m.in., o co pytał go w więzieniu Ali Agca. Rozdział ten jest dopełnieniem ? tak ważnej w całej książce ? refleksji nad "tajemnicą nieprawości".
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-240-0525-3, 9788324005253
Wydawnictwo: Znak
Stron: 176
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Polski duchowny rzymskokatolicki, arcybiskup krakowski, kardynał, papież (16 października 1978 – 2 kwietnia 2005), sługa Boży Kościoła katolickiego, kawaler Orderu Orła Białego. Poeta i poliglota, a także aktor, dramaturg i pedagog. Filozof historii,...

Książki Jan Paweł II

Wszystkie książki Jan Paweł II

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Pamięć i tożsamość aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
RA
@beny_bass
2007-08-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Dobra Książka, zmusza do myślenia, stawiania własnych pytań i szukania odpowiedzi. Choć nie ze wszystkim w tej książce można się zgodzić, to jednak warto przeczytać by mieć punkt odniesienia dla własnych dyskusji

{} | link |
@Pablopan
@Pablopan
2012-01-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Trudna, mądra, a przede wszystkim ludzka. Zmusza do refleksji.

{} | link |
@de_merteuil
@de_merteuil
2011-04-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane
@DannyTheGrizzly
@DannyTheGrizzly
2011-02-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Pamięć i tożsamość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}