Poniewczasie

Wit Szostak
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Poniewczasie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis


Być może najgłębszym sensem powieści jest schodzenie do podziemi, gdzie kłębią się opowieści, lęki i przeczucia. Uchodzimy z miejsc, z historii, z pamięci.


Wit Szostak
napisał po trosze dziennik, po trosze esej, zbiór opowieści i zmyśleń, po trosze powieść. Wielość znaczeń prowadzi nas tropami słów, losów, namiętności i miłości. To literatura, która pozostaje w nas.

Data wydania: 2019-05-15
ISBN: 978-83-66178-02-1, 9788366178021
Wydawnictwo: Powergraph
Stron: 416
dodana przez: Smallbookworld

Autor

Wit Szostak Wit Szostak
Urodzony w 1976 roku w Polsce
Wit Szostak, właśc. Dobrosław Kot. Polski pisarz, filozof, doktor habilitowany nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Współzałożyciel Instytutu Myśli Józefa Tischnera, stały współpracownik miesięcz...

Pozostałe książki:

Poszarpane granie Wichry Smoczogór Ględźby Ropucha Zagroda zębów Cudze słowa
Wszystkie książki Wit Szostak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Poniewczasie

17.01.2020

Pierwszy raz zetknęłam się z prozą Wita Szostaka i zachodzę w głowę, jak to możliwe, że takie perełki wpadają w moje ręce zupełnie przypadkiem, bo podobna literatura nie jest promowana tak intensywnie i powszechnie, jak inne, bardziej komercyjne utwory. A szkoda, bo dzięki „Poniewczasie”, spędziłam długie godziny napełniając się prozą dojrzałą, pr... Recenzja książki Poniewczasie

@LiterAnka@LiterAnka × 4

Moja opinia o książce

Opinie

PA
2021-08-27
9 /10

Jeśli już coś o mnie wiecie to z pewnością tyle, że kocham twórczość Wita Szostaka 😄 Ostrzegam, że i tym razem będą peany i pochwalne pieśni, czytacie na własną odpowiedzialność - po prostu w tym wypadku nie umiem inaczej ale wierzcie mi, nic tutaj nie jest na wyrost!

"Poniewczasie" to w moim odczuciu taka powieść - esej, mamy tu elementy pamiętnika, dziennika ale przede wszystkim rozważania dotyczące kreacji literackiej oraz samego życia, jego istoty. Zresztą dla mnie proza tego pisarza zawsze w niezdefiniowany do końca sposób dotyka esencji życia właśnie.

Wszystko tu trochę nieoczywiste, nieokreślone, proces twórczy przeplata się z rzeczywistością, metafizyka z muzyką, słowo z obrazem, uczuciem…
Zawsze z pokorą zasiadam by opowiedzieć Wam o prozie Szostaka bo obcując z jego tekstem człowiek po prostu czuje własną małość językową, dla mnie autor jest mistrzem, magiem słowa, który korzysta z całego bogactwa lingwistyki, bawi się wyrazem, żongluje jego znaczeniami, odkrywa nowe i przyporządkowuje najwłaściwsze a robi to tak cudownie, że czujemy się wręcz poddani hipnozie.

"Poniewczasie" przemyca do tekstu bohaterów poprzednich powieści, ich znajomość nieco mi się przydała choć na pewno nie jest niezbędna. Ważne, by być tu uważnym i otwartym na nowe spojrzenie na codzienność, na proste sprawy i rzeczy, które nagle nabiorą wymiarów tajemniczości. Remont jest czymś więcej niż wyburzeniem ...

| link |
@nieznany.
2021-05-21
9 /10
NI
2021-01-15
10 /10
Przeczytane
@LiterAnka
2020-01-17
10 /10
Przeczytane
@Beata_
2020-01-03
7 /10
Przeczytane E-booki Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Poniewczasie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl