Triumf Lisa Reinicke

Andrzej Pilipiuk
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów
Triumf Lisa Reinicke
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów

Opis

Uniknąć zabójców. zmylić trop niczym lis, a potem wyśledzić, odnaleźć i zgładzić. bo jeśli oni pierwsi odnajdą... marzec, anno domini 1560. gdańsk. port, jeden z największych w europie. marek, hela, staszek i maksym. nareszcie razem. żyją, ale śmierć znowu zaplata na nich śmiertelne sidła. wokół giną ludzie. miejsca zbrodni znaczą wilcze ogony. i jest tylko jeden wspólny element łączący wszystkie zabójstwa. marek. gdzieś pośród kamieniczek i zaułków gdańska ukrywa się szajka bezwzględnych morderców. gdzieś tu, jak cierń w stopie tkwią śmiertelnie niebezpieczni intruzi z przyszłości. i jest jeszcze ktoś. królewski justycjariusz, który by przejrzeć sekrety hanzy nie cofnie się przed niczym.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-7574-718-8, 9788375747188
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: Oko jelenia, tom 5
Nagrody: Nagroda Nautilus (Zwycięzca)
Stron: 448
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Andrzej Pilipiuk Andrzej Pilipiuk
Urodzony 20 marca 1974 roku w Polsce (Warszawa)
Polski pisarz i publicysta, laureat nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2002. Z wykształcenia archeolog. Pilipiuk najbardziej znany jest z, wykazującego w pewnym stopniu cechy gawędy[potrzebne źródło], cyklu opowiadań o przygodach Jakub...

Pozostałe książki:

Kuzynki Księżniczka Weźmisz czarno kure Kroniki Jakuba Wędrowycza Czarownik Iwanow
Wszystkie książki Andrzej Pilipiuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Triumf Lisa Reinicke aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@tsantsara
2019-11-26
7 /10
Przeczytane Rozrywka Fantastyka Literatura polska (współczesna)

W piątym tomie przygód belfra i gimbusa ze współczesności w 16 wieku mamy okazję przyjrzeć się realiom życia w ówczesnym Gdańsku. Po raz pierwszy dostrzegam dbałość o te realia, choć fantastyka ma swoje prawa i nie musiałaby ich tak przestrzegać (i nie przestrzega). Obaj bohaterowie coraz lepiej posługują się staropolszczyzną - i słusznie, w Gdańsku mają okazję się jej trochę poduczyć. Pilipiuk ponownie objawia się jako piewca kozackiego ethosu - i dobrze, należy niwelować błędne, tylko negatywne stereotypy posienkiewiczowskie. Również urzędnicy miejscy oraz ceklarze są tu nieoczekiwanie solidni i niemal nieprzekupni, co się im chwali ("obywatelu popieraj swoją policję!") - to słuszna opcja państwotwórcza. Mimo to trup ściele się gęsto, pojawiają się też nowe strony międzygalaktycznego konfliktu: oprócz tajemniczych, niemych ninja pieczętujących swe czyny wilczym ogonem objawia się Markowi, niczym duch w pijanym widzie, pierwotny właściciel scalaka-Oka Jelenia, potrafiący podróżować w przestrzeni Minkowskiego (Pilipiuk popularyzuje mimochodem jego teorię czwartego wymiaru). To zagęszcza akcję, zapowiada jej dalszą komplikację i może wyjść tylko na dobre dalszym tomom cyklu.
Najsłabsze, jak zwykle w tym cyklu, są "moralne rozterki" Staszka związane z seksualnością i żal Marka, że nie czytał literatury, która mogłyby mu się przydać w życiu (np. kryminałów, by wiedzieć, jak zachować się w więzieniu). Wiadomo - życia można się nauczyć tylko z literatury. Doceniam żart, w któr...

| link |
@PonuryDziadyga
2021-12-24
6 /10
Przeczytane 2013

Piąta już część przygód lekko zdewociałych bohaterów z przyszłości. Diametralnie różna od pozostałych, gdyż tym razem napisana została w formie kryminału. Jest krwawo, jest tajemniczo, same nasuwają się porównania do „Kacpra Ryxa”, nawet czasy się zgadzają. Taka odmiana wyszła serii na dobre, szczególnie biorąc pod uwagę skopaną część IV. Szkoda tylko, że rozwiązanie jest tak surrealistyczne i nie posiadające choćby znamion prawdopodobieństwa. Pochwały należą się za postać justycariusza Grota i historyjki o Lisie Reinicke.
Nadal mam spory żal do Pilipiuka, za to trochę nachalne rozciąganie serii, byle jeszcze jeden tom wydać (mocno odbija się to na jakości), a Staszek ze swoimi świętoszkowatymi wyrzutami sumienia wkurza mnie nieludzko. Kiedyś pewien czytelnik napisał, że Wielki Grafoman ociera się w tej sadze o coś, co można nazwać „moher fantasty”. Sporo w tym prawdy.
Rzuca się w oczy, że ten tom to zwykła zapchajdziura. Autor nie miał pomysłu na poprowadzenie fabuły, więc wygrzebał kompletnie urągające logice rozwiązanie tegoż problemu. Nie jest katastrofalnie, tak jak już wyżej napisałem, ale do zachwytów nadal jest bardzo daleko. Oby finał to zrekompensował.

| link |
@enedtil
2010-05-12
3 /10
Przeczytane Fantastyka U mnie na półce ...

Miało być "co? Dlaczego to już koniec?" a było "uff ... nareszcie się skończyło". Niestety, piąta część Oka Jelenia bardzo mnie rozczarowała. Może gust mi się zmienił i nie kręcą mnie już takie klimaty? A może to książka po prostu była nudna a z moimi upodobaniami jest wszystko w porządku? Nie wiem. Dla mnie to była katastrofa. Co prawda książka zaczęła się naprawdę ciekawie i interesująco ale z każdą kolejną stroną było coraz gorzej. Dla mnie tej części w ogóle mogło by nie być, ponieważ nic konkretnego się w niej nie wydarzyło ani nie wniosła niczego nowego. Jedyny plus - Pilipiuk świetnie przedstawił realia epoki i klimat Gdańska Anno Domini 1560. Jednak dla mnie to zdecydowanie za mało.

| link |
@Lukrecja
2010-11-27
8 /10
Przeczytane

Uf. Połowa sagi już za mną... Nadal tkwię w przekonaniu, że "Oko Jelenia" powinno być MAKSYMALNIE trylogią. Akcja jest rozciągnięta do granic wytrzymałości i tak ułożona, żeby czytelnik sięgał po kolejne tomy.

| link |
@Jezebel
2010-05-15
3 /10
Przeczytane Fabryka Słów Posiadane

rozwlekle to, pełne zupełnie niepotrzebnych i niczego niewnoszących do fabuły 'głębokich' przemyśleń, a sama fabuła... jaka fabuła?! przecież tu nic się nie dzieje. zero dynamizmu, zero akcji.

| link |
@Kordyn
2011-11-13
8 /10
Przeczytane

przebrnąłem, w trzy dni, ale bez fajerwerków

| link |
@krysztyna
2022-01-30
6 /10
Przeczytane
@janusz.szewczyk
2021-11-21
4 /10
Przeczytane 2018 Posiadam Safety Dla rodziny
@Remma
2021-03-15
9 /10
Przeczytane cykl fantasy
@haudek
2020-07-02
6 /10
Przeczytane 2012-Książki
@tahti87
2020-06-25
10 /10
Przeczytane
@frodo
2020-01-25
8 /10
Przeczytane
PS
2011-11-25
8 /10
@karolcia.p
2015-07-23
10 /10
Przeczytane
EF
2015-01-02
10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Triumf Lisa Reinicke. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Droga do Nidaros
Droga do Nidaros
Andrzej Pilipiuk
7.4/10
Nowy cykl Andrzeja Pilipiuka zaczyna się jak u Hitchcocka. W dodatku nie od trzęsienia, lecz od całk...
Srebrna łania z Visby
Srebrna łania z Visby
Andrzej Pilipiuk
7.7/10
Witaj w świecie, z którego tak blisko do? piachu Wyobraź sobie, że dziś znaczy przed wiekami, a docz...
Pan Wilków
Pan Wilków
Andrzej Pilipiuk
8.1/10
Po dramatycznej ucieczce z Bergen Marek i Hela docierają do Polski. Rozbitkowie z innych epok osiągn...
Sfera Armilarna
Sfera Armilarna
Andrzej Pilipiuk
8.1/10
Ostatni tom bestsellerowego cyklu, w którym kozacka fantazja autora ożywia magię minionych epok. Gdz...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl