Trzepot skrzydeł

Katarzyna Grochola
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 55 ocen kanapowiczów
Książka Trzepot skrzydeł
Książka Trzepot skrzydeł
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 55 ocen kanapowiczów

Opis

\"Trzepot skrzydeł\" to opowieść o młodej kobiecie, która ma męża, pracę, własny dom. Z pozoru wszystko wygląda kolorowo, naszej bohaterce niczego nie brakuje, a jednak Hanka nie promienieje szczęściem. Za zamkniętymi drzwiami, gdy nikt nie widzi, jej życie zamienia się w koszmar, z którego nie potrafi się wyrwać. Dla ułożonego, dobrze zarabiającego męża jest najważniejsza na świecie. Niestety, oblicze tej miłości jest tragiczne. Gdy Hanka traci przez niego coś, na czym jej najbardziej w życiu zależało, postanawia uwolnić się z matni swoich słabości, strachu i niemocy. Przy okazji w dość zaskakujący sposób na nowo nawiązuje więź z – być może – najbliższą jej osobą… Katarzyna Grochola napisała dotychczas sześć powieści (w tym czterotomowej serii o słynnej dziś Judycie), dwa tomy opowiadań oraz dwa tomy rozmów. Każda z jej książek osiągnęła status bestsellera. Autorka otrzymała za nie czterokrotnie wyróżnienie „AS” EMPiK-u (lata 2001–2006 r.) dla najlepiej sprzedającej się książki roku - i nagrodę wydawniczą „IKAR” (2001). Na swoim koncie ma również nagrodę w konkursie dramaturgicznym Tespis 2000 za Pozwól mi odejść i Kot mi schudł oraz Pierwszą Nagrodę za słuchowisko radiowe Kot mi schudł podczas festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. Urodziła się w 1957 roku w Krotoszynie. Obecnie mieszka pod Warszawą. Zanim zajęła się dziennikarstwem, a ostatecznie literaturą, była m.in. salową, korektorką, aktorką, dyrektorem składu celnego, a nawet - konsultantką w biurze matrymonialnym. Pracowała też jako specjalista ds. szkoleń w fundacjach demokracji lokalnej oraz jako pomoc cukiernika. Lubi komedie romantyczne – zabawne i mądre, happy endy - we własnej twórczości oraz jazz – Milesa Davisa.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-08-04224-3, 9788308042243
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Katarzyna Grochola urodziła się 18 lipca 1957 roku w Krotoszynie. Jest polską pisarką i dziennikarką. Jest córką polonistki i prawnika. Sama ukończyła warszawskie VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusz Słowackiego. Zanim zajęła się literaturą pracow...

Książki Katarzyna Grochola

Wszystkie książki Katarzyna Grochola

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

I ślubuję ci miłość...

Nie wiem czy nie stracę w oczach osób czytających te recenzję, ale przyznaję się uczciwie, że lubię książki Katarzyny Grocholi. Utarła się bowiem jakaś taka obiegowa opinia, że to literatura drugiego, albo i dalszego sortu, taka pisanina dla kucharek (serdecznie przepraszam przedstawicielki tego zaw... czytaj dalej »

@anek7 @anek7

Przyszłość ma każdy dopóki żyje.

„Przyszłość ma każdy dopóki żyje.”* Katarzyna Grochola jest najpopularniejszą autorką polskiej literatury obyczajowej. Każda jej książka zyskuje miano bestsellera, na który w zupełności zasługuje. Każda książka porusza problem miłości, rozczarowania i przyjaźni, lecz każda opowiada zupełnie i... czytaj dalej »

@Potania @Potania

Trudna lektura, ale bardzo pouczajáca

Najpierw mówili: nigdy cię nie skrzywdzę. I to już powinno być dzwonkiem alarmowym, bo przecież człowiek, który nie ma zamiaru skrzywdzić, tak nie mówi. "Trzepot skrzydeł" Grocholi wpadł w moje ręce przypadkiem, kiedy odwiedziłam bibliotekę. Cieniutka książeczka około 160 stron, myślę sobie szybko ... czytaj dalej »

OC
@Oczarowana

Moja opinia o książce

Opinie
@marlencia1986
@marlencia1986
2010-03-18
Przeczytane

Książka godna polecenia. Ukazuje złożoność problemu agresji zamkniętej w czterech ścianach. Główna bohaterka jest młodą dziewczyną, która z ufnością wkracza w dorosły świat, w którym jak się okazuję spotykają ja jedynie przykre niespodzianki. Jej mąż, który na początku był kochającym czułym partnerem, po ślubie okazuje się mściwym, bezwzględnym tyranem. Hani wydaje się, że pozostaje sama ze swym problemem, gdyż inni nie dostrzegają jej dramatu. Autorka świadomie nie opisuje dokładnie wyglądu Hani, gdyż wskazuje, że ten problem może dotyczyć każdej z kobiet. Powinnyśmy obserwować kobiety z naszego najbliższego otoczenia, gdyż tak jak główna bohaterka mogą one uważać,że są same ze swymi problemami. Książka podjęła trudną tematykę tabu. Dotyczy problemu, o którym nie mówi się zbyt często, ale nie oznacza to, że nie istnieje. Może, gdy będziemy go częściej podejmować, kobiety, które doświadczają przemocy, uwierzą, że nie są same, że to nie one powinny się wstydzić.

{} | link |
@jestemzabujana
@jestemzabujana
2010-08-20
Przeczytane

Grochola ma i swoich zwolenników, jak i zagorzałych krytyków. Dość sceptycznie podchodziłam do tej twórczości. Przeczytałam kilka jej książek - lekkie i przyjemne, z odpowiednią dawką humoru, ironii. "Trzepot skrzydeł" wydaje się być lekturą inną niż pozostałe. Poważniejszą, bardziej mroczną. O przemocy, emocjonalnym uzależnieniu, zaniechaniu siebie. Język jest prosty, przyswajalny, ale to nie wada. Książa ma formę listu. To list głównej bohaterki do... Ano właśnie - warto przeczytać, by tą zagadkę rozwikłać.

{} | link |
@madziab86
@madziab86
2008-10-27
Przeczytane Dla przyjemności :)

Piękna, smutna, wzruszająca, porywająca od pierwszej strony książka Grocholi...i kto by pomyślał, że właśnie mi przyjdzie to napisać, bo nigdy Jej nie czytywałam i uważałam za literaturę nie dla mnie łagodnie mówiąc. A tu nie dość, że przeczytałam szybko, to jeszcze zdążyłam się wzruszyć, współczuć, współprzeżywać, wyzywać na ten niesprawiedliwy świat, w jakim przyszło żyć bohaterce - chyba ma ta Grochola talent, skoro w jedną książką wywołała we mnie tyle emocji, polecam!

{} | link |
@zosogirl
@zosogirl
2010-11-27
Przeczytane

Twórczość pani Grocholi stanowczo do mnie nie przemawia. Zwykle jej książki postrzegałam jako bajki dla współczesnych kobiet o Kopciuszku na miarę XXI wieku. Ta natomiast zasługuje na miano kawałka dobrej literatury. Wreszcie emocje, prawdziwy problem, ból, cierpienie, rozterki. Wszystko takie namacalne i życiowe, dobra robota ( w końcu)

{} | link |
@ilonaw68
@ilonaw68
2009-02-04
Przeczytane

Książka jak żadna inna Grocholi. Czyta się ją jednym tchem. Niestety tak w życiu bywa, ale to bardzo smutne... a jednocześnie pocieszające, że jednak potrafimy znaleźć w sobie siły i odwagę aby w końcu zmienić coś we własnym życiu. Polecam przeczytanie, nie życzę takiego życia...

{} | link |
@cyni
@cyni
2013-02-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Pokazuje, że nie wszystko co na pozór wydaje się białe, jest w takim oto kolorze. Że na pozór wszystko może wydawać się ładne i piękne, a tak naprawdę jest całkowicie odwrotnie. Nauczmy się słuchać. Nauczmy się patrzeć głębiej. Nauczmy się kochać.

{} | link |
@chani
@chani
2008-10-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Prawdziwa historia jakich wiele, jednak połknęłam książkę na raz. Pod koniec wstrząsały mną takie spazmy płaczu, że mój Mężczyzna przeraził się nie na żarty. Teraz mam zarąbiście spuchnięte oczy i boli mnie głowa, ale warto było. Polecam.

{} | link |
@bunia
@bunia
2010-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Podpisuję się pod wszystkimi komentarzami. Książkę czytałam jakiś czas temu, ale dobrze pamiętam emocje, które towarzyszyły mi dość długi czas po zakończeniu lektury. I gęsią skórkę wywołaną brutalną prawdziwością tej historii.

{} | link |
@Eve
@Eve
2009-08-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Książka chociaż o trudnych i bolesnych przeżyciach kobiety, pokazuje że niespodziewany impuls może zmienić wszystko na lepsze, że skrzydła można rozwinąć także w chwilach ucisku! Pokazuje także piękna miłość do ojca...

{} | link |
@Potania
@Potania
2011-02-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Na mojej półce Otrzymane

Z kartki na kartkę pobudza nas do myślenia i pozwala odczuć różne emocje. Jest niewiele książek, które mną wstrząsnęły, a to jest właśnie jedna z nich. Czasami naprawdę przerażająca. Czyta się jednym tchem. Polecam !

{} | link |
@Da-Nutka
@Da-Nutka
2009-10-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Wspaniale napisana powieść o sprawach, o których czasem trudno mówić. Nie każda kobieta chce się przyznać do tego, że jest ofiarą przemocy. A jednak od takiego męża należy się uwolnić...

{} | link |
@karolas2
@karolas2
2013-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Nie jestem wielbicielką twórczości Katarzyny Grocholi, ale to jest naprawdę dobra książka. Pochłonęłam ją od razu, nie mogłam się oderwać. Dobre studium psychologiczne ofiary.

{} | link |
@jotgol
@jotgol
2008-08-12
Przeczytane

Książka dająca wiele do myślenia. Pokazuje inne oblicze miłości. Otwiera oczy na to co się dzieje w czterech ścianach. Polecam ją przeczytać. Naprawdę warto.

{} | link |
@natalia7
@natalia7
2013-01-28
Przeczytane

Niesamowita, przeczytałam ją i jestem pod wrażeniem. Nadwyraz szczera i pokazująca nagą prawdę o takich właśnie związkach. Książka warta polecenia.

{} | link |
TY
@Tysiapani
2011-06-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Zrobila na mnie duze wrazenie. Ksiazka staje sie szczegolnie bliska jezeli zna sie kogos z takiego "chorego zwiazku". Polecam.

{} | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Trzepot skrzydeł”- Katarzyna Grochola

Książka Kryształowy Anioł
Kryształowy Anioł Katarzyna Grochola
{}8.2/10
Judyta, obwołana najbardziej wpływową bohaterką literacką wo...
Książka Nigdy w życiu
Nigdy w życiu Katarzyna Grochola
{}6.9/10
Judyta nie ma łatwego życia. Właśnie skończyła 37 lat, mąż p...
Książka A nie mówiłam!
A nie mówiłam! Katarzyna Grochola
{}6.2/10
Czego potrzeba do szczęścia kobiecie oprócz czarnych spodni,...
Książka Serce na temblaku
Serce na temblaku Katarzyna Grochola
{}6.9/10
Ciąg dalszy przygód Judyty. Po życiowych zawirowaniach, opis...
Książka Ja Wam pokażę
Ja Wam pokażę Katarzyna Grochola
{}6.6/10
Po wszystkich zawirowaniach sercowych (i finansowych) Judyta...

Cytaty z książki

“Człowiek nie jest doskonały, popełnia błędy, te błędy go nie dyskwalifikują, przecież człowiek może się pomylić.”
{}
#
“Właściwie, to dobre słowo. Taka przykrywka do wszystkiego, czego nie chcemy powiedzieć. Właściwie dobrze, to znaczy, nie, nie dobrze, ale prawie źle, ale po co ci o tym mówić. Właściwie zdrowa...”
{}
#
“Pamiętasz? Jakie to piękne słowo, pod warunkiem, że ma się je do kogo powiedzieć.”
{}
#
“Kłamstwa tak gładko przechodzą przez usta, jakby nie bolały, a bolą.”
{}
#
“Nie czujemy się kochani, dopóki choć jedna osoba na ziemi nas nie pozna dogłębnie. Takimi, jakimi jesteśmy naprawdę, a nie takimi jakimi chcielibyśmy być.”
{}
#
Przeglądaj
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}