Uczynkiem i zaniedbaniem

Mariusz Kanios
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 52 ocen kanapowiczów
Uczynkiem i zaniedbaniem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 52 ocen kanapowiczów

Opis

Powieść kryminalna debiutanta Mariusza Kaniosa to doskonała opcja dla lubiących zwroty akcji oraz motyw ścigania mordercy. Książkę czyta się jednym tchem i nie można się oderwać, ponieważ wciąga już od pierwszych stron. Szybkie tempo akcji daje wrażenie jakby oglądało się sensacyjny film. Dochodzenie policji i nowe wątki w śledztwie nie pozwolą na nudę. Zaskakujące zakończenie jest wisienką na torcie. Polecam i z niecierpliwością czekam na kolejne powieści autora.

Akcja dzieje się w okolicach Tarnobrzegu. U młodego księdza Piotra spowiada się mężczyzna, który twierdzi, że zabije człowieka. W tym samym czasie trwają poszukiwania chłopca Szymona - wychowanka domu dziecka. Policja i okoliczni mieszkańcy są zaangażowani w odnalezienie go. W wyniku dalszych wydarzeń ksiądz Piotr zostaje wrobiony a tym samym oskarżony o porwanie dziecka i aresztowany. Komisarz Paweł Sudoł i aspirant Zuzanna Nowacka odkrywają coraz bardziej przerażające czyny porywacza. Okazuje się ,że inne osoby też są pośrednio zamieszane w sprawę zaginięcia Szymona.

Czy ksiądz dochowa tajemnicy spowiedzi?

Czy chłopiec zostanie odnaleziony?

I wreszcie jaki motyw ma porywacz i czy zostanie złapany?

Przekonamy się sięgając po tą książkę.

Biblioteczka Joli (Instagram)
Data wydania: 2021-05-20
ISBN: 978-83-960134-0-8, 9788396013408
Wydawnictwo: Piąte Marzenie
Cykl: Komisarz Zuzanna Nowacka, tom 1
Stron: 272
dodana przez: aniabruchal89

Autor

Mariusz Kanios Mariusz Kanios Mariusz Kanios jest mężem, ojcem, podatnikiem i motocyklistą. Studiował ekonomię i archeologię. Wiele lat pracował jako dyrektor banku. Trzy lata temu stanął nad zawodową przepaścią i zrobił duży krok w przód, odchodząc z korporacji. Dziś jest szczę...

Pozostałe książki:

Uczynkiem i zaniedbaniem Karty zła Dobry człowiek Szepty moich lęków Zatoka syren Fotoplastikon
Wszystkie książki Mariusz Kanios

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zemsta zawsze jest zła.

27.01.2023

Podejrzewam, że gdyby nie zachęta do czytania przez samego autora, to ta książka dalej leżałaby lub stała na wirtualnej półce Legimi... Jednak jej lektura była bardzo dobrym wyborem, ta książka jest wręcz r e w e l a c y j n a, to świetny debiut. Bardzo się cieszę, że poznałam tę książkę jak również nowego polskiego autora, po którego pozostałe ut... Recenzja książki Uczynkiem i zaniedbaniem

@maciejek7@maciejek7 × 28

Uczynkiem i zaniedbaniem

21.08.2021

Za wy­ja­wie­nie ta­jem­ni­cy spowiedzi grozi ka­pła­no­wi eks­ko­mu­ni­ka. Co ma zrobić ksiądz, na którego barki spada brzemię grzesznika, ogromny ciężar odpowiedzialności? Ko­mi­sarz Paweł Sudoł liczy, że wspierającej śledztwo grupy do­cho­dze­nio­wej ko­men­dy sto­łecz­nej uda się odnaleźć siedmioletniego Szymka z sierocińca. Do sprawy zostaje ... Recenzja książki Uczynkiem i zaniedbaniem

@Logana@Logana × 28

"Możesz mi bez obaw wyznać swoje grzechy..."

26.04.2022

Po poprzedniej książce bardzo długo miałam tzw. syndrom odstawienia, na który nałożył się syndrom następnej książki. Ciężko mi było zacząć czytać coś innego z obawy, że kolejna książka nie sprosta oczekiwaniom i dopiero polecajka Ani przełamała ten czytelniczy impas. „Uczynkiem i zaniedbaniem” świetnie wybiło klin. Dobry, rasowy, dojrzały krymi... Recenzja książki Uczynkiem i zaniedbaniem

@landrynkowa@landrynkowa × 13

Do czego może się posunąć człowiek w imię sprawiedliwości?

10.05.2023

Już od jakiegoś czasu myślałam o sięgnięciu po tytuł Uczynkiem i zaniedbaniem autorstwa Mariusza Kaniosa, ale dopiero jego rozmowa na youtubeowym kanale aplikacji Legimi i jego podejście do pisania i czytelników utwierdziły mnie w tym, że to właśnie dzisiaj jest ten czas, aby ją przeczytać. Zwlekałam zastanawiając się czy nowocześnie wydany krymin... Recenzja książki Uczynkiem i zaniedbaniem

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2023-01-25
7 /10
Przeczytane Polscy autorzy 2023 2023

Łał......jestem zdecydowanie na tak. To mój pierwszy kontakt z twórczością Pana Mariusza ale jakże owocny. Kryminał jaki lubię. Chwilami mocny i brutalny ale sięgając po kryminał można a nawet należy się tego spodziewać. Pomysł na fabułę może nie najnowszy ale jakże intrygujący i trochę niestandardowo rozwiązany. Dużo się dzieje a emocje wzbierają jak wzburzone morze. I nawet rozumiem zabójcę. Trochę rozproszył mnie wątek marokański ale to autor go stworzył i miał do tego prawo. Reasumując, bardzo dobra książka kryminalna, która zwiastuje dalszą super lekturę.

× 23 | link |
@jorja
2023-03-17
7 /10
Przeczytane

Bestia, ofiara czy Anioł Zemsty?

Do lektury zabierałam się jak do jeża, albowiem temat wykorzystywania seksualnego dzieci maksymalnie podnosi mi ciśnienie i wywołuje we mnie agresję w stosunku do pedofili. Temat działa na mnie jak płachta na byka. Skusiły mnie jednak wysokie oceny użytkowników serwisów czytelniczych oraz fakt, że jest to debiut, bo lubię sprawdzać nowych autorów, badać ich wyobraźnię i kreatywność. Ostatecznie więc zdecydowałam się na lekturę, z czego się cieszę.

Z niewielkiej miejscowości pod Sandomierzem z domu dziecka znika siedmioletni chłopiec. Poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Lokalna policja okazała się bezsilna. Do rozwiązania sprawy zaginięcia chłopca dołączyła aspirat Zuzanna Nowacka ze stołecznej policji. Szybko ustaliła, że chłopiec został porwany. Jednocześnie w tajemniczy sposób znikają groźni przestępcy seksualnie wykorzystujący nieletnich, których personalia można było znaleźć na oficjalnej stronie w internecie. Tymczasem do pewnego młodego księdza przychodzi młody mężczyzna i spowiada się z zabójstwa, upewniwszy się wcześniej, że księdza ogranicza tajemnica spowiedzi i nie będzie mógł pójść na policję... Czy te zdarzenia mają wspólny mianownik?

Książka mimo trudnej tematyki wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Krótkie i zwięzłe rozdziały bez zbędnych ozdób, opisów i upiększeń spowodowały, że czytało się błyskawicznie. Dodatkowym napędem do szybkiego czytania była sprawni...

× 19 | link |
@Wiejska_biblioteczka
2021-11-19
8 /10
Przeczytane Ebook

Jak na debiut literacki to jest to bardzo dobry kryminał z frapującą fabułą, zawiłą akcją oraz charyzmatycznymi bohaterami. Zwykłe tajemnice, mroczne sekrety, intrygi, a wszystko to, by sprawiedliwości stało się zadość. Autor w sposób lekki i przystępny porusza tutaj temat pedofilii i przemocy wobec dzieci, co i tak mocno działało na moją wyobraźnię. A co najważniejsze, obraz mordercy został skonstruowany tak, by jak najbliżej czytelnik mógł poznać jego motywacje. Mordercy, który pomimo okrucieństwa jakiego dokonuje, w moich oczach sam stał się ofiarą, zniszczoną przez ludzkie bestie. A teraz się mści. Z jednej strony kibicowałam policji, by ta go jak najszybciej dopadła, ale z drugiej perspektywy miałam cichą nadzieję, że ucieknie i w końcu będzie szczęśliwy.
Całość ciekawa, wciągająca i emocjonująca. Polecam.

× 13 | link |
@Anjo
2022-03-08
7 /10
Przeczytane ✅Kryminał, sensacja, horror, thriller.

Mam ostatnio chyba jakieś szczęście do debiutów, od których nie tak znowu dawno, całkiem stroniłam. Po kilku debiutanckich porażkach postanowiłam więcej po nie sięgać, bo szkoda mi na nie czasu. A tu proszę... Trafia mi się już kolejna, debiutancka pozycja autora o którym nigdy nie słyszałam i muszę przyznać, że trzyma całkiem przyzwoity i inteligentny poziom pomimo, że poruszany w nim temat pedofilii jest tematem bardzo trudnym do przełknięcia. Autor nie szczędzi tutaj brutalnych i sadystycznych opisów torturowania oraz wspomnień z aktów pedofilskich głównego bohatera kiedy ten był jeszcze dzieckiem, są one do przebrnięcia ale mocniejszych wrażeń przy tym nie brakuje.

Jak na literacki debiut, książka została przeze mnie bardzo dobrze przyjęta. Trudno w niej przewidzieć wypadkową ciągu zdarzeń, sytuacja bowiem co chwilę się zmienia. Na kartach tej lektury zostało poruszonych też kilka ważnych problemów, odzwierciedlających mentalność współczesnego społeczeństwa : lincz w stosunku do osób duchowych i ich "rzekomej" winy, której jeszcze nie udowodniono, pedofilia i portret psychologiczny człowieka - ofiary wykorzystywania seksualnego w dzieciństwie. Wszystkie te powyższe wątki okazują się być doskonale wplecione w fabułę kryminału i czynią z niego może miejscami mroczną i drastyczną ale całkiem porządną lekturę.
Uznałam, że warto zapoznać się bliżej z tym autorem więc kolejna część serii już na dniach....
× 12 | link |
@Malwi
2021-04-13
8 /10
Przeczytane

" Uczynkiem i zaniedbaniem " to debiutancka książka autorstwa Mariusza Kaniosa. To mocny kryminał/thriller.

Początek powieści stanowi spowiedź mordercy który jednocześnie przypomina księdzu o zachowaniu tajemnicy. Kapłan ma duży dylemat jak postąpić. Wie, że niezależnie jaką podejmie decyzję i tak będzie cierpiał pod względem moralnym.

W tym samym czasie dochodzi do zaginięcia z domu dziecka siedmioletniego chłopca. Policja domyśla się że kluczem do rozwiązania tych zagadek jest ksiądz. Ten jednak milczy.

Ogromną zaletą tej lektury jest wartka akcja i dobrze przemyślana i zaplanowana fabuła. Bohaterowie wyraziści, postawieni przed trudnymi decyzjami podejmują nieprzewidywalne decyzje.

Tematem przewodnim jest pedofilia przedstawiona z punktu widzenia zarówno kilkuletniego dziecka jak i dorosłego człowieka.

Klimat książki jest ciężki, a brutalne sceny nie ułatwiają odbioru. Mimo to polecam tę powieść.

× 12 | link |
@Wiesia
2021-11-13
7 /10
Przeczytane Przeczytane 2021 Thriller / kryminał 🕵️‍♂️ Posiadam 📚

Bardzo dobra powieść kryminalna.
Pomimo trudnego tematu jakim jest wykorzystywanie dzieci, czytało się dość lekko. Zaskoczeniem dla mnie była moja sympatia dla mordercy, potrafiłam zrozumieć jego motywy i po cichu mu kibicowałam.
Dodaję jedną gwiazdkę więcej za debiut.

× 12 | link |
@Sargento_Garcia
2021-07-08
7 /10
Przeczytane kryminał Sensacja

Dobra, choć muszę się przyznać bez bicia że liczyłem na więcej.

× 11 | link |
@beata87
2023-03-25
9 /10
Przeczytane

Moje pierwsze spotkanie z twórczością p. Kaniosa, ale nie ostatnie. To świetny kryminał.
Początek taki zwyczajny, dziecko, zaginięcie... ale potem... działo się zaskakująco. Mocno, brutalnie, zgodnie z oczekiwaniem. A potem wolta. Już nic nie rozumiałam. Gdy zrozumiałam, doceniłam pomysł autora.
A dalej, niespodziewanie, znowu zaskoczenie. I tak do końca.
A teraz, po przeczytaniu, nadal rozważam, kto był katem, a kto ofiarą. Nic nie jest jednoznaczne. Ąutor świetnie wykreował postaci w wielu odcieniach. Akcja wciągająca, intryga ciekawa.
Z niecierpliwością czekam na kolejny tom w wersji audio (niestety, muszę oszczędzać oczy:)

× 10 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-05-10
8 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2021

Uwielbiam być zaskakiwana świetnymi debiutami! To uczucie lepsze, niż spotkanie łosia podczas spaceru w Puszczy Kampinoskiej. I ta dość niepozorna, niezbyt gruba książka autorstwa Mariusza Kaniosa okazała się taką właśnie perełką. Napisany niesamowicie lekko i z wyczuciem kryminał porusza wiele ważnych i bolesnych tematów, a z drugiej strony nie pozwala oderwać się od lektury do samego końca.
Gdy z domu dziecka znika siedmioletni chłopiec, rozpoczynają się szeroko zakrojone poszukiwania, które jednak nie przynoszą spodziewanych rezultatów. Z policji stołecznej, w ramach wsparcia, przybywa aspirant Nowacka stwierdzając, że prowadzone śledztwo zmierza w niewłaściwym kierunku, jednak nie ma wielu tropów, którymi można byłoby podążać. Jedyną osobą, która zdaje się wiedzieć więcej, jest młody ksiądz Piotr, rozdarty pomiędzy chęcią pomocy, a tajemnicą spowiedzi. Nikt jednak nie spodziewa się jakie będą konsekwencje jego decyzji.
Z kart powieści wynurza się wiele ważnych prawd. Że za winy trzeba płacić, szczególnie te niszczące dziecięcą ufność, niewinność i beztroskę. Że nikt nie jest nieomylny, a granica między dobrem i złem łatwo ulega zatarciu. Że ramy i reguły, w które wtłacza nas moralność i religia, nie zawsze przynoszą ukojenie, a rodzą dręczące dylematy. I w końcu, że w naszych planach często pobrzmiewa chichot losu.
Autor oczarował mnie fabułą powieści i zaskoczył nagłym zwrotem akcji w momencie, gdy byłam...

× 7 | link |
@spectator_zm
@spectator_zm
2022-12-17
7 /10
Przeczytane ebook

Mariuszem Kaniosem zainteresowałem się, czytając entuzjastyczne opinie o jego ostatniej powieści "Szepty moich lęków". Przedtem jednak napisał równie entuzjastycznie przyjęty cykl z komisarz Zuzanną Nowacką. Od razu po niego sięgnąłem i mogę tylko potwierdzić, że to niezwykle ciekawy i utalentowany autor powieści kryminalnych.
"Uczynkiem i zaniedbaniem" to opowieść o pedofilii, jej skutkach i konsekwencjach, a także o zemście za doznane krzywdy w przeszłości. Powieść jest rewelacyjna! Czyta się znakomicie, akcja jest dynamiczna, co chwilę coś nowego się dzieje, co chwilę jakieś zaskoczenie i zwroty akcji. Zgadzam się z niektórymi opiniami, że główna bohaterka jest przedstawiona w tej powieści zbyt powierzchownie, mało o niej wiemy, poza tym, że jest bystra i nie odpuszcza. Ale czuć, że to bardzo ciekawa i nietuzinkowa postać, myślę że w kolejnych tomach autor bardziej przybliży jej sylwetkę.
Jak na debiut, jestem pełen słów uznania dla autora. Pewnie, że w niektórych momentach było trochę chropowato, może trochę sztucznie, ale pomysł na intrygę był rewelacyjny. Doskonałe zakończenie, niesztampowe, z autentycznym powiewem świeżości.
Jeśli ktoś jeszcze nie zna Mariusza Kaniosa, musi koniecznie po niego sięgnąć. Polecam gorąco!

× 7 | link |
@Iwona_Nocon
2022-01-05
10 /10
Przeczytane

Uczynkiem i zaniedbaniem to pierwszy tom z serii z cyklu o komisarz Zuzannie Nowackiej. Jest bardzo wciągający kryminał, który niemalże od razu przypadł mi do gustu.
Podczas spowiedzi w kościele do księdza Piotra podchodzi mężczyzna, który wyznaje, że ma coś wspólnego z Szymonem, chłopakiem, którego szuka cała sandomierska policja. Duchowny nie mogąc złamać tajemnicy spowiedzi stara się jak tylko może pomóc policji, jednak swoim zachowaniem i ze względu na spreparowanie dowody przez tajemniczego mężczyznę to właśnie ksiądz zostaje aresztowany. Do sprawy zostaje przydzielona komisarz Zuzanna Nowacka, która nie wierzy w winę księdza, jednak zanim zdąży zareagować jest za późno. W więzieniu duchowny zostaje dość brutalnie skrzywdzony i po wyjściu na wolność nie ma zamiaru pomagać organom ścigania. Tym bardziej wtedy, kiedy porywacz nawiązuje z nim kontakt. Jak zakończy się ta cała sprawa? Czy chłopiec jest bezpieczny w rękach kogoś, kto z porywacza stał się mordercą? Czy ksiądz opowie się po stronie dobra czy zła?

Nie ma to jak rozpocząć rok z dobrą książką, która dość długo czekała na swoją kolej. Ale tak to już u mnie bywa, im dłużej jakaś historia musi na mnie poczekać, tym ostatecznie okazuje się czymś obok czego nie można przejść obojętnie. W książce najbardziej podobał mi się łańcuch przyczynowo-skutkowy, z którego dość jasno wszystko wynikało. Bardzo dobrze moim zdaniem został wprowadzony aspekt podejmowania decyzji. Bardzo fajnie zostało to pokazane na ...

× 6 | link |
@Bibliotecznie
2021-04-28
6 /10
Przeczytane

Powieść "Uczynkiem i zaniedbaniem" to debiut literacki Mariusza Kaniosa. Jeśli sięgniecie po tę książkę, otrzymacie dobry styl i ciekawą fabułę z emocjonującym finałem, chociaż autor nie ustrzegł się błędów merytorycznych, które wyeliminowałby dobry research.

U księdza Piotra Ostrowskiego wyspowiadał się obcy mężczyzna. Wszystko byłoby jak zwykle, gdyby nie to, co wyjawił nieznajomy. Po upewnieniu się, że księdzu nie wolno w żadnym wypadku zdradzić tajemnicy spowiedzi, poinformował kapłana, że właśnie zabija człowieka. Zanim Piotr ochłonął, mężczyzna zniknął. Wikarego ta spowiedź bardzo poruszyła i całkowicie zburzyła jego dotychczasowy świat, jednak nie miał pojęcia, jak wiele jeszcze zmieni się w jego życiu.

Z domu dziecka w niewielkich Durdach znika siedmioletni chłopiec, Szymon Gawroński. Tarnobrzeska policja rozpoczyna śledztwo. Już pierwsze ustalenia są zastanawiające. Okazuje się, że chłopiec odjechał taksówką, która wielokrotnie wcześniej dokądś go woziła, ale nikt z ośrodka się tym nie zainteresował. Wreszcie nadszedł dzień, kiedy Szymek nie wrócił ze swojej tajemniczej wycieczki.

Do komendy w Tarnobrzegu przyjeżdża z Warszawy aspirant Zuzanna Nowacka, która ma pomóc w odnalezieniu chłopca. Komisarz Sudoł, zajmujący się sprawą Szymka, wprowadza ją w szczegóły i razem starają się trafić na ślad dziecka.

Główny wątek to problem pedofilii i zemsty za doznane krzywdy. Znajdziec...

× 5 | link |
@zaczytanaangie
2022-05-20
9 /10
Przeczytane

Moje półki pełne są nieprzeczytanych jeszcze przeze mnie książek, jestem przekonana, że kryje się wśród nich wiele perełek. Jedną z nich udało mi się właśnie wyłowić i żałuję tego, że dopiero teraz, a jednocześnie, że już skończyłam...
"Uczynkiem i zaniedbaniem" to będzie od dziś moja odpowiedź na pytanie, dlaczego tak uwielbiam debiuty. Niepozorna, cieniutka książeczka, w której drzemie przeogromny potencjał, w pełni zresztą wykorzystany. To prawdziwa sztuka, by już przy pierwszej powieści obrobić świetny pomysł bez przerostu formy nad treścią, by porwać czytelnika do tego stopnia, żeby dobrze zapamiętał nazwisko autora. A zatem zapiszcie sobie i wykujcie na blachę: Mariusz Kanios.
Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to pozycja dla każdego. Tematyka podjęta przez autora może wydawać się niektórym kontrowersyjna, w moim odczuciu była przede wszystkim poruszająca. Ja podchodzę do treści zawsze z otwartą głową i kluczową rolę pełnią dla mnie emocje z nią związane, nawet jeśli moje poglądy różnią się od tych w niej przedstawionych.
Już pierwsze zdania wywarły na mnie ogromne wrażenie, sprawiły, że chciałam więcej. To nie był taki standardowy początek, przez to był chyba jeszcze bardziej intrygujący, od razu w mojej głowie zaczęły formować się pytania, zaczęły powstawać przeróżne scenariusze, lecz z przyjemnością muszę przyznać, że nie udało mi się wpaść na to samo, co autorowi. Uniknął on pułapek, na które łapie się większość debiutantów, już przy tej pierwsze...

× 5 | link |
@Marcela
2022-03-15
7 /10
Przeczytane

"Uczynkiem i zaniedbaniem" Mariusz Kanios
Cykl: Komisarz Zuzanna Nowacka (tom 1)


Wydawnictwo: Wydawnictwo Piąte Marzenie
Gatunek: kryminał
Ilość stron: 272
Rok wydania: 2021

Fabuła: Z domu dziecka pod Sandomierzem znika siedmioletni Szymek. Policja przeczesuje okolicę, a w tym samym czasie u księdza Piotra spowiada się mężczyzna. Wyznaje, że ma związek z zaginięciem chłopca i zamierza zabić człowieka. Duchowny chciałby pomóc dziecku, ale w taki sposób, by nie złamać tajemnicy spowiedzi. Śledczy nie wierzą księdzu, który mówi, że jest niewinny, choć niczego nie wyjaśnia. Nad sprawą pracuje Zuzanna Nowacka, młoda policjantka. Przysłana z Warszawy do pomocy lokalnej policji, ma świeże spojrzenie na sprawę, nietuzinkowe pomysły, oraz świetny zmysł śledczy. Czy to wystarczy? Czas ucieka, morderca wciąż działa…
📖
Muszę przyznać, że jak na debiut, to "Uczynkiem i zaniedbaniem" całkiem ni...

× 5 | link |
@maciejek7
2023-01-27
8 /10
Przeczytane kryminał Legimi

Podejrzewam, że gdyby nie zachęta do czytania przez samego autora, to ta książka dalej leżałaby lub stała na wirtualnej półce Legimi...
Jednak jej lektura była bardzo dobrym wyborem, ta książka jest wręcz r e w e l a c y j n a, to świetny debiut. Bardzo się cieszę, że poznałam tę książkę jak również nowego polskiego autora, po którego pozostałe utwory chętnie sięgnę.

× 5 | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Nie ma ciekawszej opowieści niż szczera spowiedź grzesznika.
Przed pierwszą randką nikt nie myśli o seksie, a przed drugim już tylko o tym.
Oni nie uciekają przed policją osiem godzin dziennie. I to jest ich największa przewaga nad nami. Mają swoją silną motywację, czyli pieniądze albo jakieś patologiczne skłonności. Coś, co napędza ich dwadzieścia cztery godziny na dobę. A policja? Większość przychodzi jak do biura, poprzekładać papierki, odrobić pańszczyznę i do domu. A tak się nie da! To nie działa! Od nas zależy ludzkie życie!
Porywacz nie pokazał się, a on stracił jakąś ważną rolę do odegrania. Wszystko było teraz w rękach Boga i policji. Nie jest przecież serialowym ojcem Mateuszem i musi zająć się swoją kapłańską posługą.
Świat schodzi na psy, a on nic nie może na to poradzić.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Karty zła
Karty zła
Mariusz Kanios
7.8/10
W domku letniskowym na odludziu znaleziono zwłoki bestialsko zamordowanej kobiety. Zabójca pozostaw...
Dobry człowiek
Dobry człowiek
Mariusz Kanios
8.1/10
Więzienne cele pełne są skazanych „za niewinność”. Różnica między nimi a Sławkiem polega na tym, że...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl