W dżungli życia

Beata Pawlikowska
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów
W dżungli życia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów

Opis

"Ze wstępu Autorki: Szukałam w życiu szczęścia. Wyruszałam w podróż po drogach dobrze oznakowanych i prowadzących jak mi się wydawało - we właściwym kierunku. Kiedy okazywało się, że te wydeptane trakty w rzeczywistości są bezdusznym pustkowiem, zaczęłam szukać dziewiczych ścieżek, przez które przedzierałam się wbrew woli i chęci innych ludzi. Ostrzegano mnie, że źle skończę, a ja organizowałam następną wyprawę do Ameryki Południowej, Afryki czy Azji. Wiele razy rzeczywiście byłam bliska utonięcia w trzęsawiskach i bagnach dżungli amazońskiej i życiowych pułapek takich jak narkotyki, alkohol, anoreksja, bulimia, samotność czy przemoc. Ale zawsze w ostatniej chwili ratował mnie wewnętrzny głos, który zaczynał krzyczeć, że przecież nie tego szukałam i nie o to mi chodziło. Nie chciałam kończyć nieszczęśliwie jako bohaterka tragedii. Chciałam żyć i być szczęśliwa. Powracałam więc do przerwanej podróży przez rzeczywistość i wyruszałam na kolejny koniec świata, żeby na nowo próbować znaleźć drogę we właściwym kierunku. Gdybym wiedziała dokładnie czego szukam albo jakie pytania powinnam zadać spotykanym po drodze ludziom, być może byłoby mi łatwiej. Ja tylko czułam, że powinno być inaczej, że życie nie może być beznadziejnym splotem okoliczności, w których człowiek jest bezradnym więźniem. I rzeczywiście. Odkryłam kilka ważnych rzeczy, o których nikt mi nigdy nie powiedział. Musiałam sama sparzyć się wiele razy, żeby je zrozumieć. Dlatego postanowiłam o nich napisać. Nauczyłam się pokonywać trudności i rozwiązywać problemy. Metodą prób i błędów odkryłam wreszcie jak sobie radzić i co w życiu jest najważniejsze. Ułożyłam swoje życie tak, że jestem szczęśliwa. Ta książka opowiada o tym, jak szukałam właściwej drogi i jak ją odnalazłam. Mam nadzieję, że pomoże Wam odnaleźć siebie i swoje miejsce w świecie. Bestsellerowy poradnik Beaty Pawlikowskiej „W dżungli życia” stał się ulubioną lekturą młodych ludzi poszukujących swojego miejsca w życiu. Gdy pierwsze wydanie rozeszło się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy, Autorka postanowiła wnieść do książki uzupełnienia i rozszerzenia, o które dopominali się czytelnicy. Teraz książka pojawia się na rynku księgarskim w jeszcze doskonalszej formie. Po lekturze książki warto też zajrzeć do wirtualnego świata Autorki na www.beatapawlikowska.com "
Data wydania: 2011-02-18
ISBN: 978-83-60000-46-5, 9788360000465
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik
Stron: 320
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Beata Pawlikowska Beata Pawlikowska
Urodzona 11 czerwca 1965 roku w Polsce (Koszalin)
Beata Pawlikowska – polska podróżniczka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek.

Pozostałe książki:

W dżungli miłości Blondynka Tao Blondynka w dżungli Blondynka na Kubie Blondynka śpiewa w Ukajali
Wszystkie książki Beata Pawlikowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka W dżungli życia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@kejti1
2011-05-22
10 /10
Przeczytane

Do mnie Pawlikowska przemówiła. Ale to za pewne za sprawą wieku w jakim miałam ją okazję czytać po raz pierwszy. Właściwie "W dżungli życia" poukładało porządnie różne sprawy w mojej nastoletniej głowie. Dziś też czasem wrócę do kilku interesujących mnie stron.

× 2 | link |
@Lloret
2008-08-21
10 /10
Przeczytane BIBLIOTECZKA

Beata Pawlikowska pisze poradnik, który ma w sobie wiele elementów autobiografii, a przez to staje się wiarygodny. Czyta się sympatycznie, nie jak nudne porady w stylu: "Rób tak, a nie tak", ale jak prawdziwą powieść.Warte przeczytania :)

× 2 | link |
MA
2010-12-31

Warto przeczytać dla uświadomienia sobie pewnych spraw ale faktycznie, niektóre rzeczy zbyt oczywiście opisywane aczkolwiek lubię książki Pawlikowskiej i samo to, że robi to co kocha i chce nam przekazać swoje doświadczenia.

× 2 | link |
@Sylviaa7777
2011-04-16
10 /10
Przeczytane

Dla mnie świetna

× 2 | link |
@napisaneslowa
2019-11-11
6 /10
Przeczytane

Przeczytałam z czystej ciekawości. Książki Pani Beaty Pawlikowskiej są dość popularne, chciałam sprawdzić w czym tkwi ich sekret.
Być może jestem już za "stara" (książka dedykowana jest dla dziewczyn i chłopców oraz niektórych dorosłych) i z wieloma rzeczami się nie zgadzam. Być może za dużo przeszłam i przepisy zaprezentowane się nie spełniły.
Ciągle miałam wrażenie, że nie napisane zostało to , co najważniejsze. Zrób tak, postępuj tylko tak, nie rób natomiast tak, po żadnym pozorem nie próbuj tego... Jednak braku dookreślenia w jaki sposób tego dokonać. Być może odpowiedź na to pytanie musi stworzyć sobie każdy czytelnik.
Mimo wszystko polecam, dla odpowiedzi na pytanie, a jak ja postępuje w określonych sytuacjach

× 1 | link |
@Jjolka
2010-03-25
5 /10
Przeczytane

Nie wiedziałam po co sięgam. Po przeczytaniu książki stwierdziłam, że pochlebne recenzje, z tyłu okładki, na pewno pisać ci którzy w jakimś stopniu musieli być już zapoznani osobiście z panią Beatą. Książka mnie nie zachwyciła i po jej lekturze jestem zrażona sięgać po następne dzieła tej autorki. Porady, sytuacje które dzisiaj każdy doświadcza i wątpię, że ma się ochotę sięgać po kolejną lekturę w której znów rozpatruje się problemy. (Taką książkę to sama mogłabym stworzyć, ale po co? Skoro każdy wie jak postępować, jak sobie radzić). Powtórka z rozrywki. Dla fanów pani Pawlikowskiej jak najbardziej.

× 1 | link |
@jolmirek
2007-09-13
5 /10
Przeczytane

Nie lubię poradników typu: Jak żyć, a Pani Pawlikowska coś takiego właśnie napisała, choć w tym przypadku wiele wątków ma swoje odzwierciedlenie w jej biografii. Jednak mimo tego poradnikowego przesłania, czyta się tę książkę przyjemnie. Gdybym był młodszy mogłaby zrobić na mnie większe wrażenie. A tak, to jest ta mocna trójka.

× 1 | link |
@independent
2010-02-13
Przeczytane

Czytałam ją jakiś tam czas temu, ale dobrze pamiętam. Myślałam że jest to książka podróżnicza, ale Pawlikowska opisuje w niej swoje życie, nie daje dosłownych porad, lecz raczej kieruje. Nie za bardzo mnie zachwyciła, choc momentami była ciekawa. W każdym razie nie mam na razie zamiaru dalej sięgnąc po jej książki.

× 1 | link |
@withmybooks
2018-12-31
10 /10
Przeczytane

Bardzo fajnie mi się czytało książkę. Jest bardzo życiowa, pokazuje wiele wad i smutku, które każdy z nas ma w swoim życiu. Wyciągnęłam bardzo dużo przemyśleń i lekcji na przyszłość. Książka skłania do bardzoo wielu przemyśleń. Mi bardzo pomogła.

× 1 | link |
@Sky
2013-08-17
Przeczytane

ta książka jest dla takich jak ja: ludzi nie wierzących w siebie, nie akceptujących siebie, tych, którzy nie wiedzą co mają robić w przyszłości. kiedy to czytałam z każdą chwilą czułam się coraz lepiej, odnalazłam nadzieję i wiarę w siebie :)

× 1 | link |
@dominique144
2011-06-02
Przeczytane

Najlepszy poradnik jaki czytałam, w książce zobaczyłam siebie samą, moje problemy, rozterki, tą książkę naprawdę warto przeczytać, w szczególności polecam młodzieży oraz ludziom, którzy chcą zacząć wszystko od nowa.

× 1 | link |
@Eve
2009-10-08
Przeczytane

ciekawa, "szczera" książka - mnie osobiście irytowały trochę odwołania do mocy kosmosu i sił unoszących się gdzieś we wszechświecie

× 1 | link |
@ej_nie
2010-01-29
5 /10
Przeczytane

ciekawa, choć nie we wszystkich momentach. taka mała 'skarbnica wiedzy' ;))

× 1 | link |
@Pablopan
2011-01-06
1 /10
Przeczytane

Wcale do mnie nie przemówiła, ledwo przez nią przebrnąłem.

| link |
@martyna748
2020-09-02
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka W dżungli życia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl