W dżungli życia

W dżungli życia
3.96
Ocena 3.96 na 5 możliwych
Na podstawie 27 ocen kanapowiczów
"Ze wstępu Autorki: Szukałam w życiu szczęścia. Wyruszałam w podróż po drogac...
"Ze wstępu Autorki: Szukałam w życiu szczęścia. Wyruszałam w podróż po drogach dobrze oznakowanych i prowadzących jak mi się wydawało - we właściwym kierunku. Kiedy okazywało się, że te wydeptane trakty w rzeczywistości są bezdusznym pustkowiem, zaczęłam szukać dziewiczych ścieżek, przez które pr...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788360000465
Wydawnictwo: none
Napisz swoją opinię

Opinie

@Jjolka
@Jjolka 2010-03-25
Przeczytane (2007-08-07)
Nie wiedziałam po co sięgam. Po przeczytaniu książki stwierdziłam, że pochlebne recenzje, z tyłu okładki, na pewno pisać ci którzy w jakimś stopniu musieli być już zapoznani osobiście z panią Beatą. Książka mnie nie zachwyciła i po jej lekturze jestem zrażona sięgać po następne dzieła tej autorki. Porady, sytuacje które dzisiaj każdy doświadcza i wątpię, że ma się ochotę sięgać po kolejną lekturę w której znów rozpatruje się problemy. (Taką książkę to sama mogłabym stworzyć, ale po co? Skoro każdy wie jak postępować, jak sobie radzić). Powtórka z rozrywki. Dla fanów pani Pawlikowskiej jak najbardziej.
@jolmirek
@jolmirek 2007-09-13
Przeczytane (2007-09-13)
Nie lubię poradników typu: Jak żyć, a Pani Pawlikowska coś takiego właśnie napisała, choć w tym przypadku wiele wątków ma swoje odzwierciedlenie w jej biografii. Jednak mimo tego poradnikowego przesłania, czyta się tę książkę przyjemnie. Gdybym był młodszy mogłaby zrobić na mnie większe wrażenie. A tak, to jest ta mocna trójka.
@independent
@independent 2010-02-13
Przeczytane (2007-08-07)
Czytałam ją jakiś tam czas temu, ale dobrze pamiętam. Myślałam że jest to książka podróżnicza, ale Pawlikowska opisuje w niej swoje życie, nie daje dosłownych porad, lecz raczej kieruje. Nie za bardzo mnie zachwyciła, choc momentami była ciekawa. W każdym razie nie mam na razie zamiaru dalej sięgnąc po jej książki.
@kejti1
@kejti1 2011-05-22
Przeczytane (2011-07-27)
Do mnie Pawlikowska przemówiła. Ale to za pewne za sprawą wieku w jakim miałam ją okazję czytać po raz pierwszy. Właściwie "W dżungli życia" poukładało porządnie różne sprawy w mojej nastoletniej głowie. Dziś też czasem wrócę do kilku interesujących mnie stron.
@Sky
@Sky 2013-08-17
Przeczytane (2013-08-17)
ta książka jest dla takich jak ja: ludzi nie wierzących w siebie, nie akceptujących siebie, tych, którzy nie wiedzą co mają robić w przyszłości. kiedy to czytałam z każdą chwilą czułam się coraz lepiej, odnalazłam nadzieję i wiarę w siebie :)
@Lloret
@Lloret 2008-08-21
Przeczytane (2008-08-08)
Beata Pawlikowska pisze poradnik, który ma w sobie wiele elementów autobiografii, a przez to staje się wiarygodny. Czyta się sympatycznie, nie jak nudne porady w stylu: "Rób tak, a nie tak", ale jak prawdziwą powieść.Warte przeczytania :)
MA
@rebelgirl86 2010-12-31
Warto przeczytać dla uświadomienia sobie pewnych spraw ale faktycznie, niektóre rzeczy zbyt oczywiście opisywane aczkolwiek lubię książki Pawlikowskiej i samo to, że robi to co kocha i chce nam przekazać swoje doświadczenia.
@dominique144
@dominique144 2011-06-02
Przeczytane (2011-06-02)
Najlepszy poradnik jaki czytałam, w książce zobaczyłam siebie samą, moje problemy, rozterki, tą książkę naprawdę warto przeczytać, w szczególności polecam młodzieży oraz ludziom, którzy chcą zacząć wszystko od nowa.
@Eve
@Eve 2009-10-08
Przeczytane (2007-08-07)
ciekawa, "szczera" książka - mnie osobiście irytowały trochę odwołania do mocy kosmosu i sił unoszących się gdzieś we wszechświecie
@ej_nie
@ej_nie 2010-01-29
Przeczytane (2007-08-07)
ciekawa, choć nie we wszystkich momentach. taka mała 'skarbnica wiedzy' ;))
W dżungli życia

"Ze wstępu Autorki: Szukałam w życiu szczęścia. Wyruszałam w podróż po drogach dobrze oznakowanych i prowadzących jak mi się wydawało - we właściwym kierunku. Kiedy okazywało się, że te wydeptane trakty w rzeczywistości są bezdusznym pustkowiem, zaczęłam szukać dziewiczych ścieżek, przez które przedzierałam się wbrew woli i chęci innych ludzi. Ostrzegano mnie, że źle skończę, a ja organizowałam następną wyprawę do Ameryki Południowej, Afryki czy Azji. Wiele razy rzeczywiście byłam bliska utonięcia w trzęsawiskach i bagnach dżungli amazońskiej i życiowych pułapek takich jak narkotyki, alkohol, anoreksja, bulimia, samotność czy przemoc. Ale zawsze w ostatniej chwili ratował mnie wewnętrzny głos, który zaczynał krzyczeć, że przecież nie tego szukałam i nie o to mi chodziło. Nie chciałam kończyć nieszczęśliwie jako bohaterka tragedii. Chciałam żyć i być szczęśliwa. Powracałam więc do przerwanej podróży przez rzeczywistość i wyruszałam na kolejny koniec świata, żeby na nowo próbować znaleźć drogę we właściwym kierunku. Gdybym wiedziała dokładnie czego szukam albo jakie pytania powinnam zadać spotykanym po drodze ludziom, być może byłoby mi łatwiej. Ja tylko czułam, że powinno być inaczej, że życie nie może być beznadziejnym splotem okoliczności, w których człowiek jest bezradnym więźniem. I rzeczywiście. Odkryłam kilka ważnych rzeczy, o których nikt mi nigdy nie powiedział. Musiałam sama sparzyć się wiele razy, żeby je zrozumieć. Dlatego postanowiłam o nich napisać. Nauczyłam się pokonywać trudności i rozwiązywać problemy. Metodą prób i błędów odkryłam wreszcie jak sobie radzić i co w życiu jest najważniejsze. Ułożyłam swoje życie tak, że jestem szczęśliwa. Ta książka opowiada o tym, jak szukałam właściwej drogi i jak ją odnalazłam. Mam nadzieję, że pomoże Wam odnaleźć siebie i swoje miejsce w świecie. Bestsellerowy poradnik Beaty Pawlikowskiej „W dżungli życia” stał się ulubioną lekturą młodych ludzi poszukujących swojego miejsca w życiu. Gdy pierwsze wydanie rozeszło się w nakładzie przekraczającym 30 tysięcy egzemplarzy, Autorka postanowiła wnieść do książki uzupełnienia i rozszerzenia, o które dopominali się czytelnicy. Teraz książka pojawia się na rynku księgarskim w jeszcze doskonalszej formie. Po lekturze książki warto też zajrzeć do wirtualnego świata Autorki na www.beatapawlikowska.com "

Autorzy
Beata Pawlikowska
Urodziła się 11 czerwca 1965 w Koszalinie. Jest znaną podróżniczką, pisarką ale też tłumaczką, dziennikarką i fotografką. Przez pewien czas pracowała m.in. jako operatorka komputera, sekretarka, tł...
Inne książki:
Książka Blondynka w dżungli
Książka Blondynka w dżungli
Książka Blondynka wśród łowców tęczy
Książka Blondynka śpiewa w Ukajali : nowe przygody w Ameryce Południowej
Książka Blondynka u szamana : magiczna wyprawa do świata Indian
Współtworzący tą stronę
puchar @pece @pece pierwsza opinia