Za zasłoną chmur

Maria Paszyńska
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Za zasłoną chmur
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Wielki finał bestsellerowej serii o przyjaźni, miłości i nienawiści.

Lata 30. XX wieku. Nad Związkiem Radzieckim wschodzi gwiazda czerwonego cara. Stalin skupia wokół siebie coraz większą władzę. By go wesprzeć, Borys Bogdanow postanawia przejąć majątek Birsztejnów. Porzucona przez męża Tatiana wydaje się łatwym łupem… Cudem ocalała Anastazja budzi się w szpitalu. Nie może pojąć, dlaczego przeżyła, skoro tak bardzo pragnie śmierci. Życie bez ukochanego nie ma już dla niej wartości. W oddalonej o setki kilometrów Warszawie Kazimierz usiłuje odnaleźć prawdę o sobie. Rzuca się w wir pracy na politechnice, gdzie zaprzyjaźnia się z inżynierem Stanisławem Wigurą i pilotem Franciszkiem Żwirką. Czy zdoła odciąć się od przeszłości? Czy ostatecznie porzuci żonę i syna? A przede wszystkim – czy będzie w stanie zapomnieć o Anastazji?
Za zasłoną chmur to przejmująca podróż z Petersburga i Warszawy na gnębioną wielkim głodem Ukrainę, gdzie człowieczeństwo zostaje wystawione na największą próbę.
Data wydania: 2021-09-01
ISBN: 978-83-245-8472-7, 9788324584727
Wydawnictwo: Książnica
Cykl: Wiatr ze wschodu, tom 4
Stron: 360
dodana przez: Asamitt

Autor

Maria Paszyńska Maria Paszyńska Maria Paszyńska z urodzenia Dolnoślązaczka, z wyboru rodziców, a później i własnego serca warszawianka. Absolwentka iranistyki Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz prawa na Uczelni Łazarskiego. Jest przewodnikiem miejskim po W...

Pozostałe książki:

Kraina snów Dziewczęta wygnane Dwa światła Czas białych nocy Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny
Wszystkie książki Maria Paszyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Za zasłoną chmur"

WYBÓR REDAKCJI
14.09.2021

„Czasu nie można cofnąć, tak jak nie można uniknąć błędów już popełnionych. To co dokonane, pozostaje takim do końca.” Lata dwudziestolecia międzywojennego, w Związku Radzieckim Stalin umacnia swoją pozycję, z wyrachowaniem niszczy wszystko co stanie mu na drodze. Borys Bogdanow oddany Stalinowi, bezduszny i bezwzględny w swych poczynaniach wykor... Recenzja książki Za zasłoną chmur

Za zasłoną chmur

3.11.2022

„ Każdy nosi w sobie opowieść, która pewnego dnia musi z niego wypłynąć, by opadły ostatnie więzy by móc wreszcie stać się wolnym.” (str.347) Jest to czwarta i ostatnia część cyklu „ Wiatr ze Wschodu”, obejmująca lata 1924-1932. Bardzo smutna i nastrojowa. Poznajemy dalsze losy bohaterów, których ścieżki życiowe różnie się ułożyły. Mało tu rado... Recenzja książki Za zasłoną chmur

@asach1@asach1 × 13

Za zasłoną chmur

11.09.2021

Kazimierz po wyjeździe z Petersburga rozpoczyna samotne życie w Warszawie. Pracuje przy maszynach samolotów na Politechnice Warszawskiej. Pomimo tęsknoty za Nuti, żyje dalej i spełnia się zawodowo, a tym samym w końcu czuje się szczęśliwym. Anastazja po dramatycznym pożegnaniu z Kazimierzem postanawia zrobić coś, co ostatecznie odmieni jej życie.... Recenzja książki Za zasłoną chmur

Moja opinia o książce

Opinie

@KsiazkowoCzyta
2021-11-22
10 /10
Przeczytane

Dziś opowiem Wam o książce, która wieńczy genialną tetralogię Wiatr ze Wschodu autorstwa Marii Paszyńskiej. „Za zasłoną chmur” bo taki właśnie tytuł nosi ta powieść to niesamowite zamknięcie losów bohaterów. Autorka przede wszystkim skupiła się na ukazaniu finalnych losów dwóch skrajnie różniących się od siebie kobiet – Anastazji i Tatiany.

Kobiety te jak wiemy z poprzednich tomów kochały tego samego mężczyznę… Kiedyś już los splótł ich ścieżki, a w niniejszym tomie stają się one dla siebie nawzajem niebagatelnym oparciem w trudnych czasach i okolicznościach, w jakich przyszło im żyć.

Autorka w sposób charakterystyczny dla swojej twórczości odmalowuje również tło historyczne, na którego kanwie śledzimy bardzo złożone perypetie bohaterów.

Życie Anastazji nigdy nie było usłane różami. A Tatiana choć miała wszystko to jedyną pociechą był dla niej syn – Karol. Gdy obie kobiety zostają niejako porzucone, przez Kazimierza, który w swym wewnętrznym zagubieniu, aby odnaleźć równowagę postanawia wyjechać do Polski, młoda lekarka w akcie beznadziei prowokuje wypadek.

Na skutek niniejszego zdarzenia jej życie bardzo mocno się komplikuje, a wtedy Tatiana postanawia spłacić dług wdzięczności za uratowanie życia jej i dziecka.

Mimo, iż początkowo (z wiadomych względów) relacja kobiet jest ogromnie trudna, to z czasem ich stosunki stopniowo ulegają ociepleniu.

Zaś Kaza choć w Polsce osiąga zawodowe sukcesy to nadal nie może znaleźć ...

| link |
@asach1
2022-11-03
7 /10
Przeczytane
@MalaMi_2
2021-12-26
8 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2021-09-14
10 /10
Przeczytane
BL
2021-09-11
8 /10
Przeczytane
PO
2021-09-24
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Za zasłoną chmur. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Czas białych nocy
Czas białych nocy
Maria Paszyńska
7.8/10
Nowa powieść autorki bestsellerowej serii Owoc Granatu! Jest początek XX wieku. Chwieje się ustalon...
Stalowe niebo
Stalowe niebo
Maria Paszyńska
8/10
Anastazja i Kazimierz, rozdzieleni przez wojnę i ludzką niegodziwość, usiłują na nowo ułożyć sobie ...
Szkarłatna łuna
Szkarłatna łuna
Maria Paszyńska
7.3/10
Milkną echa rewolucji bolszewickiej, świat wraca na dawne tory. Wczorajsi wyzwoliciele okazują się...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl