Zaraza

Przemysław Piotrowski
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 83 ocen kanapowiczów
Zaraza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 83 ocen kanapowiczów

Opis

Po tym, jak cudem uszedł z życiem z zasadzki psychopatycznego mordercy, Igor Brudny powoli i z trudem dochodzi do siebie. Świat, w którym się obudził, nie jest już jednak taki sam. Komisarz musi trzymać się z dala od Warszawy, a zielonogórski zespół inspektora Ryszarda Czarneckiego już nie istnieje. Ale przynajmniej dawna partnerka Brudnego, Julia Zawadzka, wciąż jest przy nim.

Sama Zawadzka, po przeniesieniu do komendy w Zielonej Górze, również mierzy się z nowymi wyzwaniami. Prowadzone przez nią śledztwo utknęło w martwym punkcie, a w dodatku w pobliskim lesie znaleziono zwłoki kolejnej zamordowanej kobiety. Wyniki sekcji są jasne: w ciele ofiary nie została prawie żadna kropla krwi. Do tego jeszcze dochodzi ofiara wypadku samochodowego, o której Zawadzka wolałaby zapomnieć…

Wszystko wskazuje na to, że nad Zieloną Górą zbierają się ciemne chmury. Sfrustrowany własną bezradnością Brudny zastanawia się, czy zło, które znał tak dobrze, znów pojawiło się w mieście. Któregoś dnia w jego domu niespodziewanie pojawia się ktoś, kto desperacko potrzebuje pomocy. Czy pokiereszowany komisarz znajdzie w sobie siłę, by rozwiązać jeszcze jedną sprawę?
Data wydania: 2021-11-10
ISBN: 978-83-8252-070-5, 9788382520705
Wydawnictwo: Czarna Owca
Cykl: Komisarz Igor Brudny, tom 4
Stron: 432
dodana przez: Sargento_Garcia
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Przemysław Piotrowski Przemysław Piotrowski
Urodzony 5 czerwca 1982 roku w Polsce (Zielona Góra)
Przemysław Piotrowski – ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Były dziennikarz „Gazety Lubelskiej”, w której najpierw zajmował się tematyką sportową, potem – śledczą. Debiutował w 2015 roku thrillerem ...

Pozostałe książki:

Piętno Sfora Cherub Krew z krwi Zaraza Matnia Bagno Prawo matki Smolarz La Bestia Kod Himmlera Nic do stracenia Radykalni. Terror Droga do piekła Radykalni. Rebelia Anubis Agresja ujęcie narracyjne Chuligani a kultura futbolu w Polsce Rozbój Subkultury młodzieżowe : aspekty psychospołeczne
Wszystkie książki Przemysław Piotrowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Igorze Brudny, witaj ponownie!

22.11.2021

Wszyscy chyba wiecie, jak bardzo chciałam powrotu Igora Brudnego? Jak tęskniłam za kolejnymi przygodami? No i się doczekałam! Nareszcie! I tak jak bardzo czekałam na to spotkanie, tak również trochę się go obawiałam. Bałam się, że autor nie podoła, że nie będzie tak dobrze, jak wcześniej, albo że przesadzi i będzie zbyt dużo, nierealnie i wyjdzie... Recenzja książki Zaraza

@Nina@Nina × 27

Perfumy dla wiedźm.

3.02.2022

"Zaraza" to czwarta część serii. I znów intrygująca okładka. Gdy zobaczyłam, że pan Przemysław Piotrowski powraca z kolejną książką o Igorze Brudnym, to ściągnęłam na Legimi, bo w mojej bibliotece będzie dopiero za miesiąc, a ja już chciałam ją czytać. Myślę, że jest to jedna z najlepszych serii kryminalnych, a sądząc po opiniach czytelników widzę... Recenzja książki Zaraza

@maciejek7@maciejek7 × 24

Igor Brudny znów na tropie przestępcy.

12.12.2021

" Zaraza " Przemysława Piotrowskiego to kontynuacja serii z Igorem Brudnym. Autor na chwilę porzucił ten cykl i zrobił krótką przerwę. Teraz powrócił pokazując trochę odmienionego bohatera. Inny ale nie na tyle aby nie móc rozpoznać w nim dawnego policjanta. Pokiereszowany na ciele ale wciąż waleczny Brudny powraca w nowej odsłonie z inną sprawą. ... Recenzja książki Zaraza

@Malwi@Malwi × 10

Brudny

3.01.2022

Z Przemysławem Piotrowskim w moim przypadku jest tak, że jak tylko zobaczę zapowiedź, to od razu ją sobie wpisuję na listę do przeczytania. Ot, mam kilka... chociaż może i już kilkanaście nazwisk pisarzy zarówno polskich, jak i zagranicznych, po których książki sięgam w ciemno. Seria z Brudnym to jeden z cykli, który u mnie na półce być musi, musi... Recenzja książki Zaraza

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2022-03-06
8 /10
Przeczytane 2022 Polscy autorzy 2022

Jestem wdzięczna autorowi, że po wydarzeniach z końcówki trzeciego tomu poskładał do kupy i pozwolił wrócić małymi kroczkami Igorowi Brudnemu do życia. Brudny prowadzi teraz nierówną walkę z własnymi ograniczeniami zdrowotnymi i złymi do szpiku kości ludźmi. Czy tą walkę wygra? Jaką będzie musiał zapłacić za to cenę? Jaką rolę w jego życiu odgrywa teraz Julia Zawadzka? Czy miłość rzeczywiście czyni cuda? W "Zarazie" akcja postępuje spokojniej niż w poprzednich tomach ale napięcie wzrasta z każdą przeczytana stroną. Z takim pomysłem na fabułę już się kiedyś spotkałam ale zupełnie mi nie przeszkadzało w czytani i smakowaniu tej powieści. Takiego zakończenia właściwie się spodziewałam więc nie byłam zaskoczona. Ale ostatnia strona sugeruje kolejną odsłonę cyklu o Igorze Brudnym. I to wspaniale. Z niecierpliwością będę czekała na kolejny tom.

× 27 | link |
@maciejek7
2022-02-03
9 /10
Przeczytane kryminał Legimi

Dobrze, że pan Piotrowski zdecydował się kontynuować dalej serię o Igorze Brudnym. Jest to bardzo dobre, świetnie się czyta, trzyma w napięciu.

× 18 | link |
@beata87
2021-11-25
10 /10
Przeczytane Doskonała

Czwarty tom cyklu o Igorze Brudnym jest rewelacyjny. Akcja dynamiczna i zapętlona. Klimat powieści mroczny i brutalny. Niepokój, strach nie opuściły mnie podczas czytania. A klimat polityczno-społeczny ukazany przerażająco prawdziwie.
A zakończenie sugeruje dalszy ciąg!

× 17 | link |
@landrynkowa
2024-04-26
Przeczytane

Przemysław Piotrowski to niewyczerpana studnia mrocznych i pokręconych historii. Gdy już mi się wydaje, że w kolejnej odsłonie Brudnego nic nie może mnie zaskoczyć, to jednak znów spotyka mnie niespodzianka.

Mimo że „Zaraza” ze względu na poruszaną tematykę niemal od razu skojarzyła mi się z tym, co autor ujawnił dopiero pod koniec, to jednak cały czas miałam nadzieję, że to nie może być aż tak okrutne i wynaturzone. A jednak było… Zielona Góra znów staje się areną zbrodni. Znaleziono pozbawione krwi zwłoki młodej kobiety, a do tego dochodzi ofiara wypadku samochodowego. Zawadzka ma trudny orzech do zgryzienia, a Brudny zamiast poddawać się rekonwalescencji, podejmuje się prywatnego śledztwa w sprawie zaginionej siostry Justyny Klepackiej.

Dotąd za najlepszą część cyklu uważałam „Cheruba”, wszystko dlatego, że nie znałam jeszcze „Zarazy”. Wielowątkowość, poziom skomplikowana wydarzeń, nici powiązań rozbiegające się we wszystkie możliwe strony, mnóstwo potencjalnych podejrzanych, jeszcze więcej tropów, a do tego mistrzowsko wręcz skonstruowana postać Maksymiliana i cała otoczka wokół niego. Bohater choć pojawia się marginalnie i mgliście daje o sobie znać, wydaje się być osią całego zamieszania. Zakończenie wbija w fotel i naprawdę nie chciałabym się znaleźć na miejscu Zawadzkiej.

Historia makabryczna, krwista, sugestywna, w niektórych wątkach skręcająca w stronę powieści gotyckiej.

...

× 14 | link |
@Malwi
2021-12-12
7 /10
Przeczytane

Ten tom ma swój klimat ale odbiega on od tego mrocznego, brutalnego, ciemnego w poprzednich tomach. Choć pojawiają się tu bardzo brutalne sceny zbrodni to widoczna jest zmiana charakteru. Widać że autor nie stara się zanudzić czytelnika i chce zaskoczyć zmianami. Jak dla mnie wyszło to na plus. Klimatycznie, wciąż w charakterze serii ale trochę inaczej.

× 14 | link |
@coolturka104
2022-07-31
7 /10
Przeczytane

Gdy wszystkich wciąga już "Bagno", mnie z opóźnieniem nawiedziła "Zaraza". To już czwarta odsłona cyklu z Igorem Brudnym autorstwa Przemysława Piotrowskiego.

Po wydarzeniach, które miały miejsce w części trzeciej, Julia i Igor wyszli nieźle pokiereszowani, ale wciąż żywi. Ona ma pamiątkę w postaci blizn szpecących twarz, on na nowo uczy się chodzić.
Zawadzka dostaje sprawę seryjnego mordercy młodych kobiet, który spuszcza z nich krew (Zielona Góra produkuje ich na potęgę), a do Igora zwraca się nastoletnia dziewczyna z prośbą o pomoc w odnalezieniu siostry.

"Lu­dzie skrzyw­dzeni jako dzie­ci, zwłasz­cza sie­roty, zwy­kle bar­dzo po­trze­bo­wali miło­ści idla tej miło­ści potra­fili robić naj­więk­sze głup­stwa".

Początek pokazuje trochę inną, wrażliwszą stronę pana Przemka. Fajnie jest poczytać o relacji, która zaistniała między Julką a Igorem. Mimo otaczającego ich wszędobylskiego zła i okrucieństwa udało się im stworzyć normalny, zdrowy związek, oparty na wzajemnym wsparciu, szacunku i zrozumieniu. To rzadkość w dzisiejszym świecie, gdzie większość par śmiało może określić swój status jako: "to skomplikowane". To tyle, jeśli chodzi o krainę łagodności. Oprócz tego dostajemy kryminalne zagadki i wgląd w śledztwo, a dość soczyste i obrazowe opisy zbrodni nie pozostawiają zbyt wiele pola naszej wyobraźni. Piotrkowski to taki "czuły barbarzyńca", i do serca przytuli, i kopnie znienacka z półobrotu. I choć nie przepadam za zbytnim epatowaniem ...

× 9 | link |
@Bookmaania
2021-12-19
8 /10
Przeczytane

Powrót do Zielonej Góry.
Po ostatnich wydarzeniach Igor Brudny wraca do zdrowia, z dnia na dzień widać efekty ciężkiej pracy, a jego zapał i upór są doskonałym wyznacznikiem. Opiekę nad komisarzem prowadzi Julia Zawadzka.
Po przeniesieniu do Zielonej Góry kobieta otrzymuje kolejne śledztwo, niestety pech chce, że utknęło w miejscu.
W lesie odkryto natomiast kolejne zwłoki młodej kobiety, w której ciele nie zostało ani kropli krwi..
W międzyczasie do przebywającego na urlopie zdrowotnym Brudnego zwraca się o pomoc tajemniczy gość..

Po przeczytaniu trylogii z Igorem Brudnym miałam oczekiwania na kolejną historię z bohaterem. Autor zostawił sobie otwartą furtkę i wykorzystał tę bramkę w dobrą stronę. W "Zarazie" poznajemy bardziej innych bohaterów i przypominająco cofamy się do wydarzenia, które spowodowało spadek formy Igora. Kolejna wciągająca historia, jednak tym razem nie otrzymujemy brutalnych opisów charakterystycznych dla książek Piotrowskiego.

Jednak jeśli nie mieliście jeszcze w rękach poprzednich książek z serii, tak już możemy mówić o cyklu z Igorem Brudnym, to zachęcam do sięgnięcia po lektury Przemysława Piotrowskiego. Pozostaje tylko czekać na więcej. :)

× 9 | link |
@Wiejska_biblioteczka
2022-01-02
7 /10
Przeczytane Moje własne

Seria z Igorem Brudnym jest mroczna, ociekająca tajemnicą i przemocą, a do tego bardzo wciągająca. Niestety, tym razem już nie było tej mocy co w poprzednich tomach. Oczywiście, nadal jest ciekawie, niebezpiecznie i intrygująco, ale ta cała brutalność zbrodni stała się jakby tłem. Wcześniej to one odgrywały tutaj najważniejsze rolę, działając na wyobraźnię czytelnika. Teraz wszystko to zostało stłumione, ledwie wspomniane. Akcja jest niczego sobie- dynamiczna tam gdzie trzeba, nieco spokojna w odpowiednim momencie, by móc wraz z bohaterami przemyśleć co nieco. Brudny już nie jest taki macho jak poprzednio. Ostatnio mocne starcie z mordercą dało mu w kość,a teraz w błyskawicznym tempie dochodzi do zdrowia i nie ma sobie równych. Nadal jest bystry, zdolny do poświęceń, wytrwały. Jednak gdyby nie Julka i jej upór, Igor w mgnieniu oka by się poddał. Niestety, dla mnie to już nie jest to. Poprzednia ekipa dochodzeniowa Czarneckiego, z charyzmatyczną Atletą Winnicką i paroma innymi wyjątkowymi śledczymi zawładnęła mną, a teraz po nich pozostał smutek. No i gdzie się podziała Pałka?
W sumie jest bardzo dobrze, ale .......... mimo to oczywiście polecam tę książkę, którą spokojnie można przeczytać osobno.

× 7 | link |
@aniabex
2021-11-08
9 /10

„Seryjni mordercy to zwykle sympatyczne Mietki i Wieśki z sąsiedztwa”.

Jak miło spotkać starych przyjaciół i wyruszyć z nimi na kolejną emocjonującą wyprawę w poszukiwaniu prawdy.. mrocznej i porażającej.

Był już „Rzeźnik z Nietkowa”, „Kanibal”, „Zabójca policjantów” i byłam niemal przekonana, że tym razem Brudny pogoni z Miasta Zbrodni co najmniej „Covid”.

Dobrze znany Igor Brudny powraca naprawdę w zacnym stylu. Niczym „Super hero”, ale bardzo ludzki niż boski. Choć jego stosunek do życia ewaluował, Komisarz poniósł konsekwencje podjętych decyzji i teraz musi się zmierzyć z własnymi ograniczeniami - upór, niezłomny charakter, zawziętość i niezawodność pozostały niewzruszone. Wracając do zdrowia w zielonogórskim zaciszu jest przy nim Julia Zawadzka. Po latach wzajemnych podchodów, ta wypielęgnowana przyjaźń w końcu poszła we właściwym kierunku..
Zawadzka, po przeniesieniu do komendy w Zielonej Górze, również próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Prowadzone przez nią aktualnie śledztwo utknęło jednak w martwym punkcie.

W pobliskim lesie znaleziono z kolei zwłoki następnej zamordowanej kobiety. Do tego dochodzi ofiara wypadku samochodowego, o której Zawadzka wolałaby nie pamiętać.

Wygląda na to, że w mieście pojawił się kolejny seryjniak, choć to tylko spekulacje bez popartej empirycznie wiedzy. Śledztwo zdaje się być wybitnie nierozwojowe. Bo jak tu połączyć ki...

× 6 | link |
@Marcela
2022-02-15
9 /10
Przeczytane

Bardzo dobra książka. Myślę, że najlepsza w całej serii. Wiem, że się powtarzam, ale uważam, że to kolejna w pełni słuszna i należyta nominacja do Książki Roku 2021 portalu Lubimy Czytać w kategorii "kryminał, sensacja/thriller". Igor Brudny dalej przyciąga i fascynuje. Jeszcze lepiej niż na początku. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy. Teraz pozostaje mi jedynie polecić Wam całą serię. Czytajcie!

× 6 | link |
PA
@Park2Read
2022-01-08
8 /10

Za mną kolejne spotkanie z serią Przemysława Piotrowskiego i jego komisarzem Igorem Budnym, z którym znajomość z pewnością będę kontynuować! Cieszę się, że autor postanowił przedłużyć mam czytelniczką przygodę z tym cyklem. Kto Budnego poznał wcześniej (a warto zacząć od początku!) wie, że mamy tu do czynienia z prawdziwym twardzielem i choć los go nie oszczędza, bohater nie tylko się nie poddaje ale wciąż na nowo podejmuje trudne a nawet wręcz niemożliwe - biorąc pod uwagę jego aktualny stan zdrowia - zadania.
Na szczęście ma oparcie w swojej partnerce- Juli Zawadzkiej oraz w dawnym prokuratorze Romualdzie Czarneckim.

"Zaraza" jest - jak na tą serię przystało - brutalna, zaskakująca i mroczna. Autor po raz kolejny każe nam zajrzeć we wnętrza wyjątkowo brudnych ludzkich dusz. To już chyba znak rozpoznawczy cyklu z Budnym, który sam wciąż ma w sobie niezłomność i brawurę, choć zyskał chyba również nieco więcej empatii a nawet pewnej łagodności, która sprawia, że trudno mu przekazać tragiczne informacje siostrze zaginionej dziewczyny - pierwszej klientce swojego najnowszego projektu detektywistycznego 😉

Nie chce zdradzić za dużo, powiem tylko, że tym razem P. Piotrowski mocniej dopuszcza do głosu Julkę, która mierzy się z trudnym śledztwem w sprawie nietypowego zabójstwa. Nie bardzo też zna nowy teren i współpracowników i w pewnym momencie traci pewność komu może ufać. Wierna swoim ideałom będzie musiała postawi...

× 5 | link |
ZA
@zaczytany.tata
2021-11-09
10 /10
Przeczytane

Zarówno Igor Brudny, jak i jego życiowa partnerka- Julia Zawadzka mierzą się z nowymi wyzwaniami po przeniesieniu do Zielonej Góry. Brudny z wielkim trudem dochodzi do siebie w trakcie rehabilitacji, będącej skutkiem ostatniej akcji, kiedy to cudem uszedł z życiem z zasadzki psychopatycznego mordercy. Zawadzka z kolei prowadzi skomplikowane śledztwo, które zdaje się utknęło w martwym punkcie, a jej i tak ciężką sytuację komplikują kolejne znalezione zwłoki pozbawione… krwi. Panie i Panowie- przed Wami „Zaraza”.

Znowu mamy bardzo intrygującą zbrodnię. Znowu mamy świetnie opowiedzianą historię. Znowu mamy znakomicie wykreowanych bohaterów. Znowu mamy te wspaniałe dialogi, dodające tylko większego realizmu całości. Znowu, znowu, znowu! Przemysław Piotrowski znowu to zrobił, tylko tym razem jeszcze lepiej!

„Zaraza” to czwarta już z kolei część serii o Igorze Brudnym, którą po prostu się chłonie z otwartą gębą, prosząc jednocześnie by ta szybko się nie skończyła. Czytając ją nie mogłem wyrzucić z głowy myśli, że Przemysław Piotrowski ponownie wzbił się na wyżyny własnych umiejętności, serwując nam doskonale skrojony kryminał. To kwintesencja świetnej książki i to nie podlega absolutnie żadnym dyskusjom. Tutaj niemal wszystko było wyważone w niezwykle precyzyjnych proporcjach, które finalnie dostarczyły mi ogromnej rozrywki.

W mojej opinii tym razem autor naprawdę zawiesił sam sobie niezwykle wysoko poprzeczkę i już t...

× 5 | Komentarze (1) | link |
@Madeline83
@Madeline83
2022-01-09
8 /10
Przeczytane

Z dużą dozą niepewności podeszłam do czwartej części historii o Igorze Brudnym. I to nie dlatego, że wątpiłam w jej wartość. Trylogia Piętno - Sfora - Cherub była dla mnie idealną historią, która powinna była się zamknąć w Cherubie. Od czasu kiedy inny polski autor zdecydował się ciągnąć w nieskończoność dobrze napisane historie, obawiam się takich kontynuacji, bo pachną mi komercjalizmem i brakiem pomysłu na swoją twórczość.
Czy z Igorem Brudnym w Zarazie też tak jest ? Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć. Książka jest bardzo dobra, kontynuacja losów niepokornego komisarza ma w sobie tyleż samo emocji, wyrazistości i charyzmy, że na pewno warto ją przeczytać. Żaden inny, znany mi bohater z polskiego podwórka literackiego nie jest tak mocno nakreślony charakterologicznie, nie wywiera tak pozytywnych emocji, mimo, ze jego sposób bycia jest szorstki i nieprzewidywalny. Dodatkowo autor dosyć czytelnie przekazuje czytelnikowi refleksję na temat tytułowej zarazy, trawiącej kraj od środka. Zarazy, która żywi się złem w najczystszej postaci i zatacza coraz szersze kręgi w organach władzy.
Na plus jest też zakończenie - chyba mało kto wpadnie na to, kim jest morderca. Rozwiązanie sprawy jest ciekawe i nieszablonowe, zawierające "ciekawy" wątek psychopatii.
Zgrozą napawają ostatnie akapity książki, bo nieuchronnie część piata nadchodzi i to, co czeka w niej Brudnego już przyprawia o gęsią skórkę.
Podsumowując - mimo moich ambiwalentnych uczuć względem "czwartej c...

× 5 | link |
ON
@onaczytanoca
2022-01-04
9 /10
Przeczytane

Igor Brudny cudem wychodzi z zasadzki przeprowadzonej przez mordercę, próbuję dojść do siebie, ale jest to łatwe zadanie. Stara mu się w tym pomagać Julka Zawadzka. Pewnego dnia u niego w domu pojawia się kobieta, która potrzebuje jego pomocy. Czy Brudnemu uda się rozwiązać kolejną zagadkę?
Przed Julką również czekają trudne chwile. Po przeniesieniu do Zielonej Góry, jej śledztwo staje w martwym punkcie, a w dodatku w lesie zostają odnalezione, pozbawione krwi, zwłoki kobiety.

Nie wiem co Brudny ma w sobie, że go tak polubiłam. Bo jakby nie patrzeć to idealnie pasuje do schematu jaki często pojawia się w książkach. Szorstki, gburowaty do tego pewny siebie glina. Ale coś sprawiło, że bardzo go polubiłam. Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy okazało się, że pojawi się kolejna książka z tym bohaterem. A z zakończenia “Zarazy” wynika, że będzie również kolejna część.

Wszystkie książki Autora, które do tej pory przeczytałam podobały mi się, ale nie ma co ukrywać serię o Igorze uwielbiam. Bardziej wolę tą brutalną stronę pióra Pana Piotrowskiego. Chociaż wydaję mi się, że ta część była spokojniejsza, nie tak brutalna jak poprzednie. Śledztwo też nie szło tak szybko jak we wcześniejszych tomach. Dowody wyprowadzały śledczych na manowce, a zakończenie jak zawsze zaskakujące i nieoczywiste.

Igor po wypadku trochę spokorniał, ale nadal pakuję się w niebezpieczne sytuacje, nie zwraca uwagi, że może coś mu się stać. I chyba to w nim lubię, tą brawurę i u...

× 4 | link |
@etiudyliterackie
2021-12-28
7 /10

Igor Brudny powrócił i to w jakim stylu! Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet zły stan zdrowia nie jest w stanie oderwać go od sprawy powierzonej mu przez młodą dziewczynę (a przecież powinien siedzieć w domu i dochodzić do siebie!). Zawadzka tymczasem prowadzi śledztwo, które utknęło w martwym punkcie, a na dokładkę w lesie zostają znalezione kolejne zwłoki dziewczyny, zwłoki z których została spuszczona krew…
Czy te dwie sprawy się łączą? Czy Brudny pomimo wielu niedogodności postawi na swoim? Jedno jest pewne, będzie się działo! 

Oglądaliście kiedyś serial Glina? Według mnie to najlepszy polski serial kryminalny, a Igor Brudny bardzo przypomina mi swoim zachowaniem nadkomisarza Andrzeja Gajewskiego 
...

× 4 | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Statystycznie rzecz biorąc, to właśnie w polityce funkcjonuje największy odsetek psychopatów.
Miał w sobie cos odpychającego i nawet nie chodziło o jego gburowatość, bo akurat do tego rodzaju partnerów była przyzwyczajona. On po prostu nie szanował ludzi.
Czterdzieści kroków, pomyślał. Zrobił dziś zasrane czterdzieści kroków. Wielkie mi, kurwa, osiągnięcie.
Sytuacja nie wyglądała dobrze. Tak naprawdę wyglądała bardzo, bardzo źle. Świadomość, że może być tylko gorzej, nie poprawiała jego samopoczucia.
Frustrowała go. Dlaczego to musiało spotkać akurat jego?
Wiedział, o czym myśli. Był starym psem. Najlepszym.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Piętno
Piętno
Przemysław Piotrowski
8.2/10
Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem moż...
Sfora
Sfora
Przemysław Piotrowski
8.2/10
Zima. W lesie nieopodal Zielonej Góry odnaleziona zostaje ręka. Wstępne oględziny wskazują, że zo...
Cherub
Cherub
Przemysław Piotrowski
8.4/10
Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okalec...
Bagno
Bagno
Przemysław Piotrowski
7.9/10
A co jeśli sprawiedliwość postanowi wymierzyć ktoś inny? Audycję radiową przerywa telefon od taj...
Smolarz
Smolarz
Przemysław Piotrowski
8/10
Powraca przerażająca bieszczadzka legenda W Bieszczadach dochodzi do zaginięcia dwóch turystek. ...
Anubis
Anubis
Przemysław Piotrowski
7.9/10
Każdy odpowie za swoje grzechy Gdyby nie meldunek z Interpolu, to akta tej sprawy nadal kurzyły...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl