Piętno

Przemysław Piotrowski
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 192 ocen kanapowiczów
Piętno
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 192 ocen kanapowiczów

Opis

Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia.

Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa. Komisarz musi wrócić do rodzinnego miasta, by oczyścić się z podejrzeń i rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia.

Na miejscu działa już zespół śledczych dowodzony przez inspektora Romualda Czarneckiego. Brutalność mordercy nie pozostawia wątpliwości – to dopiero początek. Obecność Brudnego dodatkowo komplikuje całą sprawę. Czarnecki jest przekonany, że komisarz może okazać się kluczem do złapania sprawcy. Ale czy może mu zaufać?

Data wydania: 2023-10-04
ISBN: 978-83-8252-944-9, 9788382529449
Wydawnictwo: Czarna Owca
Cykl: Komisarz Igor Brudny, tom 1
Stron: 464
dodana przez: Vernau
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Przemysław Piotrowski Przemysław Piotrowski
Urodzony 5 czerwca 1982 roku w Polsce (Zielona Góra)
Przemysław Piotrowski – ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Były dziennikarz „Gazety Lubelskiej”, w której najpierw zajmował się tematyką sportową, potem – śledczą. Debiutował w 2015 roku thrillerem ...

Pozostałe książki:

Piętno Sfora Cherub Krew z krwi Zaraza Matnia Bagno Prawo matki Smolarz La Bestia Kod Himmlera Nic do stracenia Radykalni. Terror Droga do piekła Radykalni. Rebelia Anubis Agresja ujęcie narracyjne Chuligani a kultura futbolu w Polsce Rozbój Subkultury młodzieżowe : aspekty psychospołeczne
Wszystkie książki Przemysław Piotrowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

PETARDA!

WYBÓR REDAKCJI
17.04.2020

WOW! To chyba najlepiej wyrazi to co czuję po przeczytaniu „Piętna”. Autor kompletnie mi nie znany, książka polecona przez znajomego (dziękuję), podchodziłam z obawą, ale zaryzykowałam. I wiecie co? To była ostra jazda bez trzymanki! Rasowy kryminał, akcja pędzi na łeb na szyję, ani chwili oddechu, zaskakująca z każdym kolejnym rozdziałem, a fabuł... Recenzja książki Piętno

@Nina@Nina × 35

Czy kogoś jeszcze dziwi królik wyciągnięty z kapelusza?

WYBÓR REDAKCJI
18.10.2020

Wokół Piętna Przemysława Piotrowskiego było dość głośno – wiele wysokich not, achów i ochów, zapewnień, że książka jest świetna, zdecydowanie mniej ocen negatywnych. Zwykle w takiej sytuacji lubię się sama przekonać, na ile to jest efekt zmyślnie przeprowadzonej akcji reklamowej, a na ile rzecz faktycznie jest warta uwagi. Towarzyszy temu dreszczy... Recenzja książki Piętno

@OutLet@OutLet × 27

Gdy autor bardzo chce...

WYBÓR REDAKCJI
19.06.2020

„Ślizgać się po temacie” - to sformułowanie towarzyszyło mi podczas całej lektury „Piętna”. Książka nie jest krótka, ma ponad 450 stron, śledzimy w niej w zasadzie tylko jeden wątek, a mimo to cały czas czułem, że wszystko jest jakoś tak tylko muśnięte. Zacznijmy od psychologii postaci, naprawdę nakreślonej w tej powieści w wypadku każdej z nich... Recenzja książki Piętno

@Bartlox@Bartlox × 21

Mistrzostwo polskiego kryminału

WYBÓR REDAKCJI
20.05.2020

Co byś zrobił/zrobiła gdyby okazało się, że widziano cię na miejscu bestialskiego mordu? Mało tego, jest nawet nagranie z miejskiego monitoringu, że to właśnie Ty! Jakbyś się poczuł/poczuła, gdyby ciebie nazwano mordercą? Otóż to! Byłbyś bardzo zdziwiony…. Właśnie tak zaczyna się historia komisarza Igora Brudnego w powieści Przemysława... Recenzja książki Piętno

× 9

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Sargento_Garcia
2020-04-18
9 /10
Przeczytane thriller Sensacja kryminał

Nooo muszę przyznać, że ta książka wessała dosłownie po kokardki. Akcja niesamowicie wartka, obfitując w wielokrotne i nieprzewidywalne zmiany kierunku, mknie nieubłaganie do finału, który mnie osobiście maksymalnie zaskoczył.

Polecam!

× 26 | Komentarze (1) | link |
@Eli1605
2021-12-11
8 /10
Przeczytane Polscy autorzy 2021 2021

A mnie się podobała ta książka. Mocna, brutalna, mroczna, przerażająca, chwilami nawet makabryczna. Ale taki ma być mocny kryminał. Podoba mi się, że autor nie boi się poruszać tematów, niemal do chwili obecnej, tabu w naszym społeczeństwie. Pierwsze moje spotkanie z autorem ale zaraz będą kolejne. Igor Brudny jest twardym gliną, pokiereszowanym przez życie - to niemal standard postaci śledczych w kryminałach. Ale na jego przeszłości właśnie opiera się tu fabuła. I polubiłam tę postać. Drażniła mnie zaś Oksana ale w całokształcie mi nie przeszkadzała. Może procedury policyjne nie końca odzwierciedlają polską rzeczywistość prawną ale to nie jest reportaż tylko literacka fikcja i autor ma prawo kreować ją tak jak chce.

× 24 | Komentarze (1) | link |
@zkotemczytane
2020-05-13
10 /10
Przeczytane

Często spotykamy się z zarzutami, że polscy pisarze piszą tylko na jedno kopyto, a w kryminałach nie może nas już nic naskoczyć. Piętno autorstwa Przemysława Piotrowskiego łamie wszelkie stereotypy. To kawał dobrej literatury, który wciska w fotel.

Historię można zakwalifikować do tych brutalnych, zaskakujących i całkiem przewrotnych. Igor Brudny to warszawski glina, bardzo lubię taki typ bohatera, jest twardy, bezczelny, ale pewny swojej wiedzy. Autor sprawił, że czytelnik nie wie, czy Igor jest pozbawiony emocji czy aż od nich buzuje. Mężczyzna próbuje uciec od swojej przeszłości, można powiedzieć, że postawił grubą krechę po tym, co było, zaczął nowe życie w stołecznej policji, ale nie spodziewał się, iż będzie musiał zmierzyć się ze swoimi demonami przeszłości. Igora jednak nie czeka spokojne życie, wkrótce się dowiaduje, że ktoś bliźniaczo do niego podobny jest oskarżony o morderstwo. Zostało mu zaledwie kilka godzin zanim historia obiegnie całą Polskę, a komisarz Brudny musi oczyścić się z zarzutów. Nie czeka więc, wyrusza tam, gdzie zaczął się jego koszmar i czy tego chce czy nie, nadszedł czas na powrót do przeszłości.

Całą historię spowija mrok. Choć opisy nie są aż tak brutalne, jak mógłby na to pozwolić sobie autor, moja wyobraźnia dała się ponieść. Fabuła jest prowadzona wielotorowo, poznajemy bieg historii i z punktu ofiary, jak i z punktu mordercy. Momentami musiałam odłożyć książkę, przerażona wydarz...

× 16 | Komentarze (1) | link |
@beata87
2020-12-16
9 /10
Przeczytane Serie do kontynuacji

Świetny kryminał. Akcja dynamiczna i intrygująca. Może chwilami mało prawdopodobna, ale co tam, trzymała mnie w napięciu i o to chodzi:) Książka krwawa, brutalna i przerażająca. Domyślałam się zakończenia, ale nie zmniejszyło to mojego zaangażowania w czytanie.
Motyw bardzo na czasie, pedofilia (także w domach rodzinnych), nadużycia seksualne kleru, siostra Gwidona wzorowana na niesławnym potworze - siostrze Bernadetcie. No cóż fikcja literacka nie jest tak do końca fikcją.
Popłakałam się, gdy uświadomiłam sobie konsekwencje czynów pedofilskich na dzieciach. Takie straszliwe przeżycia czyniły z nich ofiary do końca życia... o tym nie mogły zapomnieć, przejść nad tym do porządku... jak w ogóle można potem ułożyć sobie życie?!
Polubiłam Igora Brudnego, polubiłam Czarneckiego, polubiłam Zawadzką i Oksanę. Z pewnością będę sięgać po kolejne powieści o Igorze.

× 15 | link |
@landrynkowa
2024-04-09
Przeczytane

Pierwszy tom cyklu z Igorem Brudnym wprowadza nas w mroczną przeszłość komisarza, bo wydarzenia rozgrywające się w Zielonej Górze mają ścisły związek z czasami, o których Igor pragnie zapomnieć. Sprawca zaś to człowiek spaczony, ogarnięty szałem zabijania podsycanym zadawnionym żalem, poczuciem krzywdy i rozrastającą się chęcią zemsty.

Po spokojnym i zrównoważonym tomie szóstym "Piętno" zaskoczyło mnie swoją mocą. Powieść jest brutalna, pełna agresji i przemocy, a historia Igora w pewnym momencie dotyka spraw tak okrutnych i plugawych, że przyprawiają o gęsią skórkę. Momentami czułam się jak w gotyckiej powieści grozy, bo historia w niektórych wątkach, szczególnie tych dotyczących dzieci, jest mocno drastyczna i nie sposób czytać tego z wyłączeniem emocji. Historia Janka, mimo wszystko, jest najbardziej przytłaczająca. Autor silnie rozwija też wątek związany z występkami kleru. Łącząc wszystkie epizody, cały kontekst tej historii nabiera szczególnego tragizmu.

Finałowe rozdziały czytałam na jednym wdechu.

"Smolarz" mnie wciągnął, "Piętno" wessało, kradnąc noc. Nawet mi się podoba towarzystwo Brudnego 🙈

Mam jedno osobiste widzimisię, a raczej "nie widzi mi się", i w związku z tym grzecznie zapytuję: a niejaka pani Szczypenko to długo zamierza zostać? 🙈

× 14 | link |
@Wiejska_biblioteczka
2021-04-26
10 /10
Przeczytane Moje własne

Seria z komisarzem Igorem Brudnym Przemysława Piotrowskiego to mocne i wciągające powieści, gdzie na każdym kroku czai się mroczna przeszłość Brudnego. Przeszłość traumatyczna, niosaca wielkie pokłady bólu i samotności. Przeszłość, która teraz upomina się o swoje. Niewinne ofiary, brutalne morderstwa i nieuchwytni zabójcy. Prawdziwy emocjonalny rollercoster.
"Piętno" zaczyna się z wielkim przytupem. Jest ostro, niebezpiecznie i szokująco. I tak aż do samego końca.
"Sfora" to coś, co bardzo oddziaływało na moją wyobraźnię. Sama osobiście z bardzo bliska widziałam watahę wilków z ogromnym i jakże pięknym samcem alfa. Od razu czuć respekt i podziw, ale i strach. W związku z tym mogłam bardzo starannie zobaczyć poszczególne elementy tejże fabuły, czując przy tym dreszcze ekscytacji.
"Cherub"- ta część stała się dla mnie znacznie bardziej emocjonująca i wzruszająca, niż poprzednia. Dlaczego? Otóż morderca zaczął krążyć wokół najbliższych Igora. I to skutecznie. Jego motywy - szokujące, przerażające, ale i współczujące. Oczywiście non stop na piedestale jest pewien klasztor, sierociniec i matka zakonna.

Każda fabuła naładowania jest szeregiem przeróżnych emocji, w których przeważa strach i szok. Groze tych historii podsyca ciekawa i nieobliczalna akcja, wyjątkowo brutalni i agresywni mordercy, tajemnice przeszłości oraz ci najważniejsi- charyzmatyczni, niekonwencjonalni, specyficzni bohaterowie główni. To dla nich chcę czytać dalej, więcej. To oni są serce...

× 8 | link |
@Kobietaczytajaca
@Kobietaczytajaca
2020-04-03
9 /10

Igor Brudny to warszawski komisarz, którego przeszłość zaczyna wracać, on wolałby jednak o niej nie pamiętać. Pewnego dnia dostaje telefon od swojej przyjaciółki Justyny, która informuje go o tym, że bliźniaczo podobny do niego mężczyzna brutalnie morduje swoje ofiary. Brudny wraca więc do Zielonej Góry, aby pomóc w schwytaniu mordercy, jego sojusznikiem staje się inspektor Romuald Czarnecki. Jednak im bardziej zagłębia się on w tę sprawę to, tym więcej ma wątpliwości. Dochodzi nawet do tego, że traci zaufanie do swojej załogi. Czy uda mu się schwytać mordercę?
💓
💓
Moi drodzy to się nazywa dobrze napisany kryminał. Im bardziej zagłębiamy się w tę historię, tym bardziej nie można się od niej oderwać. Jest w niej wszystko, co lubię, czyli ciekawa fabuła, interesujący bohaterowie, brutalne morderstwa, psychopata i tajemnice z przeszłości. Morderca to nieobliczalny człowiek, posuwa się do czynów, które możemy oglądać w horrorach, wypruwanie flaków czy pozbawianie twarzy. Książka ma ponad 450 stron, a czyta się ją niebywale szybko. Jestem bardzo zadowolona z tej książki, gdyż dostarczyła mi ona sporo emocji, niepewności i niepokoju. Miałam twardy orzech do zgryzienia, niestety nie udało mi się wytypować mordercy. Wydarzenia z przeszłości dotyczą wykorzystywania seksualnego i jego wpływu na osoby, które tego doświadczyły. Kiedy sięgałam po ten kryminał myślałam, że to będzie taki wiecie zwykły, a tu taka historia. Zastanawiam się, czy pokusi się ktoś nakręcenia fil...

× 8 | link |
@o_mamo_i_corko
@o_mamo_i_corko
2020-04-16
8 /10

Wyobraźcie sobie, że spędzacie normalny, spokojny wieczór, niczym nieróżniący się od dziesiątek innych wieczorów i nagle dostajecie informację, że ktoś bliźniaczo do was podobny kilkaset kilometrów dalej popełnił okrutne morderstwo. Brzmi jak dziwaczny, abstrakcyjny koszmar, prawda? W takim właśnie koszmarze znalazł się Igor Brudny, główny bohater książki „Piętno”.

Nie żaby Igor za bardzo się tym faktem przejął. Był komisarzem warszawskiej policji i człowiekiem aż wyzutym z okazywania jakichkolwiek emocji. Raczej z poczucia obowiązku, niż ze strachu przed niesprawiedliwymi oskarżeniami, wyruszył na miejsce zbrodni, aby tam przeprowadzić własne śledztwo. na miejscu dowodzący sprawą Czarnecki nie jest przekonany, czy może zaufać człowiekowi o twarzy mordercy. Zawodowa lojalność i intuicja każą mu wyciągnąć rękę w stronę Brudnego, szczególnie, że szybko okazuje się, że za sprawą tych morderstw stoi nie on, a jego brat bliźniak, Filip, z którym Brudny nigdy nie miał do czynienia. Jednak Filip rozpłynął się w powietrzu jak kamfora, za to zaczęły pojawiać się kolejne ciała. ⠀
„Pięto” to specyficzna książka pod tym względem, że styl pisania autora narzucał mi wolniejsze tempo czytania. Akcja jest tak drobiazgowa, że ważyłam każde słowo, bo wszystko zdawało się niesłychanie ważne dla rozwiązania finalnej zagadki. W czasach kiedy zewsząd mamy do czynienia z lekkimi, prostymi i niezobowiązującymi kryminałami, ten tytuł zdecydowanie wychodzi przed szereg. Wymaga od cz...

× 7 | link |
@esclavo
2020-05-03
9 /10
Przeczytane

Jakie to było genialne! Ta powieść zasługuje na duży rozgłos, bo już dawno nie czytałam czegoś równie wciągającego, przemyślanego i zaskakujacego. Nazwisko autora do tej pory nie było mi znane, nawet chwilę myślalam, że "Piętno" to debiut, jednak Pan Przemysław to już wprawiony w boju pisarz.

Fabuła to połączenie policyjnego kryminału z tajemnicą rodzinną, kolaboracja ta jest w idealnych proporcjach, niczego nie brakuje, a jedna sprawa nie przytłacza drugiej. Autor pisze plastycznie, wciągająco i przystępnie. Przez powieść się płynie, pochłąniętym przez wydarzenia. Całość jest spójna, przemyślana, a zakończenie jest niedoprzewidzenia. Autor pokusił się o wplecenie bardzo kontrowersyjnego i oburzającego wątku, przez co powieść jest jeszcze bardziej dosadna i mocna. Jest to kryminał z tych cięższych, jest krew, okrucieństwo, okaleczone zwłoki, sekcje i seryjny morderca. Raczej dla tych o silnych nerwach, ale ja polecę ją każdemu. Koniecznie musicie poznać komisarza Brudnego! Ja już nie mogę doczekać się kontynuacji.

× 7 | link |
@Zakreconaa_19
2021-01-05
8 /10
Przeczytane

Hej!

Pewnie większość z was ma już za sobą serię z Igorem Brudnym 😊

Która część była dla Was najlepsza? 🤔

Ja swoją przygodę dopiero rozpoczęłam i jestem dość świeżo pi lekturze "Piętno" @przemyslawpiotrowski
Od @wydawnictwoczarnaowca
Właśnie tą książką zakończyłam czytelniczy rok 2020.

Okładka jest dla mnie przerażająca 😱 ale jeśli chodzi o historię to jestem pod wielkim wrażeniem. To było świetne, już od pierwszych stron historia Igora wciąga, ciężko było odłożyć książkę chociaż na chwilę, bo chciało się więcej!
Podczas czytania obawiałam się, że będzie sporo opisów przez które nie dam rady przebrnąć 🙊 ale naszczęście nie byli ich zbyt dużo 😁
Dynamiczna akcja, świetna fabuła trzymająca cały czas w napięciu i do tego zaskakujące zakończenie, tego możecie spodziewać się po tej historii.

Na przeczytanie czekają już u mnie 2 kolejne części. Jeśli jeszcze nie czytaliście to nie zwlekajcie z tym zbyt długo 😉

× 7 | link |
@emilusienka5
@emilusienka5
2020-06-05
10 /10
Przeczytane

na taką książkę czekałam! ciekawa, trzymająca w napięciu, krwawa, pełna brutalności , nieprzewidywalna! Cudo! Po prostu się pochłania z zapartym tchem.

× 7 | link |
@Sklerotyczka
@Sklerotyczka
2020-04-12
10 /10
Przeczytane

W skali 10? powyżej! To było coś mistrzowskiego i zatem coś innego. Świeża krew na rynku! Upiorna I doskonała

× 7 | link |
MA
@Magnis
2021-12-06
7 /10
Przeczytane THRILLER

Piętno Przemysława Piotrowskiego jest moim pierwszym spotkaniem z autorem, którego Kod Himmlera mam, ale jeszcze nie czytałem. Ciekawy byłem co dostanę, bo kryminał zapowiadał się świetnie i wciągająco. Jest to pierwszy tom z bohaterem Igorem Brudnym, który jako warszawski komisarz musi oczyścić się z zarzutów spowodowanych przez popełnienie przez podobną osobę przestępstwa w Zielonej Górze. Śledztwo prowadzone przez inspektora Romualda Czarneckiego, który podejrzewa Brudnego o popełnienie zbrodni. Jednak sam komisarz będzie musiał odkryć swoją przeszłość i odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań jakie wychodzą podczas śledztwa.

Książka Piętno jest moim pierwszym spotkaniem, chociaż zawsze gdzieś przewijała się w opiniach to teraz miałem okazje przeczytać. Sam autor zaproponował nam mroczny i makabryczny kryminał z komisarzem Igorem Brudnym w roli głównej. Zaczyna się od mocnego początku i dawkowanie napięcia wychodzi autorowi świetnie. Śledztwo prowadzone jest dwukierunkowo, które zazębia się ze sobą. Warszawski twardy glina zostaje wysłany do Zielonej Góry w celu pomocy tamtym organom ścigania. Jest łudząco podobny do poszukiwanego mordercy i dlatego musi odnaleźć odpowiedzi o swoje pochodzenie. Ten wątek zostaje rozwinięty w miarę rozwoju akcji, gdzie bohater w pogoni poznania prawdy musi zmierzyć się z nieobliczalnym przeciwnikiem jakim jest morderca. Drugi wątek dotyczy śledztwa prowadzonego przez inspektora Czarneckiego, który wraz z makabryczną grą z mordercą ...

× 6 | Komentarze (1) | link |
@ksiazka_w_pigulce
@ksiazka_w_pigulce
2020-09-24
6 /10
Przeczytane


Zapewne wyjdę na malkontenta, bo należę do grona tych osób, które nie popadają w zachwyt nad tą książką. Ale jestem spokojna, gdyż zbiera ona wszem i wobec tyle pozytywnych opinii, że jeden czytelnik, którego Brudny nie porywa i nie sprawia, że na sam jego widok robi się gorąco (by nie powiedzieć bardziej wulgarnie dostosowując się poziomem wypowiedzi do poziomu treści książki) oceanu zachwytu nie zawróci.
Otóż moi drodzy, dla mnie "Piętno" to po prostu... poprawnie napisany kryminał. Tyle.
Jeden z wielu dobrych, dobrze dopracowanych, które ostatnimi czasy czytałam, a o których niestety tyle się nie mówi. Zanim każdy wspomni o dobrze poprowadzonej strategii marketingowej książki, pozwolę sobie nakreślić nieco fabułę.

Igor Brudny, jak na nazwisko przystało ma w zanadrzu wiele brudów z przeszłości, które nie przystoją komisarzowi, by wyszły na światło dzienne. Sprawa brutalnych morderstw prowadzi śladem pewnego lekarza łudząco podobnego do bohaterka. Bilokacja czy jednak sobowtór?

Wartka akcja, w której co rusz wydarzenia nabierają tempa; precyzyjne, konkretne dialogi i mocne skupienie na temacie przewodnim, jaki za cel obrał autor, niestety fabuła mocno przerysowana i tego typu zabiegi w mojej opinii mocno dehumanizują czytelnika względem okrucieństwa.
To dobry, poprawny kryminał, lecz oprócz wyjątkowej brutalności i chorej obsesji w mordzie nie widzę w nim nic wyjątkowego, czego nie znalazłabym u szeregu innych autorów. A jednak "Piętno...

× 6 | link |
@gosia_myst
2022-02-28
7 /10
Przeczytane

Warszawskiego policjant Igor Brudny nie lubi wracać do swojej przeszłości. Niestety okazuje się że może nie mieć innego wyjścia zwłaszcza gdy w Zielonej Górze bliźniaczo podobny do niego mężczyzna jest poszukiwany w sprawie brutalnego morderstwa. Brudny wraca do rodzinne strony bo oczyścić się się wszelkich podejrzeń oraz rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia.

"Piętno " to niezwykle brutalny i krwawy kryminał momentami wręcza horror pełen tajemnic. Lekkie pióro autora sprawia że całość czyta się błyskawicznie, a plastyczne opisy zdecydowanie działają na wyobraźnię. Całość jest mroczna, drastyczna, momentami wręcz obrzydliwa. Do tego został poruszony temat kościelnej pedofilii i traumatycznych przeżyć wychowanków domu dziecka prowadzonego przez siostry zakonne. Autor niezwykle dobitnie i bez owijania w bawełnę unaocznia jak wyrządzone krzywdy mogą wpłynąć na całe życie ofiar. Historia wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od niej. Akcja poprowadzona została dynamicznie, a każdy szczegół ma tutaj znaczenie. Teraźniejszość płynnie przeplata się z przeszłością. To idealna książka dla fanów mrocznych i brutalnych klimatów oraz tajemnic z przeszłości.

× 6 | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Od słów wszystko się zaczynało i na nich wszystko się kończyło.
Nikogo nie powinna obchodzić przeszłość innych.
Strach był uczuciem namacalnym, można było z nim walczyć, ukryć się przed nim, czasem nawet go oszukać.
Jeżeli zwykle milczy się na większość tematów, to i skłamać trudno.
Człowiek mógł sobie obiecywać, ale życie i tak zawsze pisało dla niego własne scenariusze.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Sfora
Sfora
Przemysław Piotrowski
8.2/10
Zima. W lesie nieopodal Zielonej Góry odnaleziona zostaje ręka. Wstępne oględziny wskazują, że zo...
Cherub
Cherub
Przemysław Piotrowski
8.4/10
Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okalec...
Zaraza
Zaraza
Przemysław Piotrowski
8.1/10
Po tym, jak cudem uszedł z życiem z zasadzki psychopatycznego mordercy, Igor Brudny powoli i z trud...
Bagno
Bagno
Przemysław Piotrowski
7.9/10
A co jeśli sprawiedliwość postanowi wymierzyć ktoś inny? Audycję radiową przerywa telefon od taj...
Smolarz
Smolarz
Przemysław Piotrowski
8/10
Powraca przerażająca bieszczadzka legenda W Bieszczadach dochodzi do zaginięcia dwóch turystek. ...
Anubis
Anubis
Przemysław Piotrowski
7.9/10
Każdy odpowie za swoje grzechy Gdyby nie meldunek z Interpolu, to akta tej sprawy nadal kurzyły...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl