Cherub

Przemysław Piotrowski
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 129 ocen kanapowiczów
Cherub
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 129 ocen kanapowiczów

Opis

Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni.

Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości.

Pod nieobecność emerytowanego inspektora Romualda Czarneckiego sprawę przejmuje prokurator Arleta Winnicka. Zainscenizowane miejsce zbrodni, wybór ofiary i brak śladów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Morderca jest brutalny, nieprzewidywalny i świetnie panuje nad sytuacją. Bardzo szybko daje śledczym do zrozumienia, że żadne z nich nie może czuć się bezpieczne. Szykuje się najtrudniejsza sprawa w ich karierze.
Brudny, zdeterminowany, by uratować przyjaciół i raz na zawsze zostawić przeszłość za sobą, podejmuje wyzwanie. Finałowy pojedynek dopiero się rozpoczyna.
Data wydania: 2022-09-30
ISBN: 978-83-8252-530-4, 9788382525304
Wydawnictwo: Czarna Owca
Cykl: Komisarz Igor Brudny, tom 3
Stron: 440
dodana przez: Vernau
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Przemysław Piotrowski Przemysław Piotrowski
Urodzony 5 czerwca 1982 roku w Polsce (Zielona Góra)
Przemysław Piotrowski – ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Były dziennikarz „Gazety Lubelskiej”, w której najpierw zajmował się tematyką sportową, potem – śledczą. Debiutował w 2015 roku thrillerem ...

Pozostałe książki:

Piętno Sfora Cherub Krew z krwi Zaraza Matnia Bagno Prawo matki Smolarz La Bestia Kod Himmlera Nic do stracenia Radykalni. Terror Droga do piekła Radykalni. Rebelia Anubis Agresja ujęcie narracyjne Chuligani a kultura futbolu w Polsce Rozbój Subkultury młodzieżowe : aspekty psychospołeczne
Wszystkie książki Przemysław Piotrowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cherub

WYBÓR REDAKCJI
6.02.2021

 Wydawać by się mogło, że przeszłość już naprawdę została zamknięta, ale Igor Brudny kolejny (już ostatni) raz musi wysłuchać, co ta ma mu do powiedzenia. W Zielonej Górze pojawia się bowiem nowy morderca, który wysyła komisarzowi zaproszenie do gry. Za cel obrał sobie stróżów prawa, którzy brali udział w poprzednim śledztwie. Jedna z niewielu p... Recenzja książki Cherub

@mewaczyta@mewaczyta × 8

Zielona Góra wita ponownie

27.11.2020

Nie ukrywam, że Igor Brudny zafascynował mnie od pierwszej części trylogii i stał się jednym z moich ulubionych bohaterów. Nie będę też udawać, że doszukiwałam się na siłę mankamentów, nieścisłości czy błędów. Są takie książki, które po prostu czytam i nie analizuję. Nie jestem krytykiem literackim i nie będę na takiego pozować. Po prostu wiem, co... Recenzja książki Cherub

@Nina@Nina × 22

Cherub

24.03.2021

Ostatnia część przyczyniła się o tego, ze z przyjemnością przeczytałam, losy moich ulubionych bohaterów nie ukrywając przy tym, że cały czas zastanawiałam, się nad tym, czym tym razem autor zaskoczy, swojego czytelnika dając mu wiele możliwości, że poznał głównego bohatera właściwie z każdej strony i czy da mu kolejne szanse na rozwinięcie swoich ... Recenzja książki Cherub

@Anna30@Anna30 × 13

Cherub - finał trylogii.

15.12.2020

I tym oto sposobem dotarliśmy do trzeciej i ostatniej części przygód Igora Brudnego. Czy było warto czytać całą trylogię? Chodźcie, opowiem! "Cherub" to tom trzeci więc od razu uprzedzam, że mogą zdarzyć się spojlery. I przy okazji podpowiem, że czytać w kolejności wręcz trzeba. No, to przejdźmy do rzeczy. Tym razem w Zielone... Recenzja książki Cherub

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2022-02-13
9 /10
Przeczytane 2022 Polscy autorzy 2022

Dla mnie petarda. Chylę czoła przed autorem. Książka tak mnie wciągnęła , że zarwałam całą noc, aby ją skończyć. Dobrze, że dziś niedziela. Niektórzy zarzucają autorowi, że za dużo w tym wszystkim powiązań z sierocińcem Hieronimek. Mnie to nie przeszkadza. Bagaż jaki musi nosić Igor Brudny po pobycie w nim jest potwornie ciężki i co jakiś czas coś tam ma prawo z niego wypaść. Książka miejscami jest brutalna ale to wiadomo od pierwszej pozycji w cyklu. Komu się nie podobała to nie powinien sięgać po kolejną. Żal mi tylko, że tylu dobrych policjantów musiało zapłacić za grzechy innych. I już się cieszą, że autor postanowił przedłużyć trylogię o Komisarzu Brudnym. Szczerze polubiłam tego człowieka, mimo jego wad i gburowatej postawy. Z przyjemnością zamówiłam kolejny tom w bibliotece i czekam.

× 23 | link |
@beata87
2020-12-22
10 /10
Przeczytane

Doskonały kryminał. Rewelacyjne zwieńczenie serii. Akcja bardzo dynamiczna, wręcz porywająca. Intryga zagmatwana, a jednocześnie przejrzysta:) Dość szybko obstawiłam , trafnie, mordercę.
Opisy bardzo brutalne, ukazujące deprawację niektórych tzw. ludzi, którzy o swoim człowieczeństwie dawno zapomnieli i o tym, jaki wpływ mają na życie innych. O siostrach hieronimkach (czytaj: boromeuszkach) nawet nie będę wspominać - piekło samo w sobie!
Otoczka obyczajowa powieści bardzo realistyczna, pełna odniesień kulturowych do naszej teraźniejszości. Sporo informacji o DarkNecie i jego bestialskiej rzeczywistości. Koszmarne i prawdziwe historie.
Przykro mi, że to już koniec przygody z Igorem Brudnym i Julią Zawadzką.

× 19 | link |
@landrynkowa
2024-04-18
Przeczytane

Ło matko, ależ to były emocje!

"Cherub" to zaproszenie do mrocznego, brutalnego i nieznającego granic przyzwoitości świata BDSM. Igor Brudny po raz kolejny musi stawić czoła psychopatycznemu mordercy, który w dodatku wydaje się być w jakiś sposób powiązany z jego przeszłością.

Wyobraźnia autora najwyraźniej nie zna granic, bo kolejne odsłony cyklu są nie tylko przerażające, ale również zaskakują głębokim rozpracowaniem tematu. Mimo że tematyka nie jest nowa i podobne wątki spotykałam już w wielu powieściach, to i tak dałam się ponieść nowej perspektywie, wszechogarniającej atmosferze grozy, gęstej od podejrzeń, momentami wręcz obrzydliwej.

Niejaka pani Szczypenko, czyli mój big problem od pierwszego tomu, wreszcie został unieszkodliwiony.

Cudowna jest relacja Igora i Lenki. Ten samotny wilk wreszcie zapuszcza jakieś korzenie i pokazuje emocje.

Czarnecki to mój prawdziwy superhero!

Dawno już nie czytałam cyklu tak kompulsywnie. Ciekawe, ile jeszcze nocy ukradnie mi Brudny? Szczególnie że autor ma skłonność do spektakularnych zakończeń, co wręcz wymusza sięgnięcie po kolejną część...

× 15 | link |
@Bookmaania
2020-12-02
7 /10
Przeczytane

Przeszłość nie odpuszcza, a komisarz Igor Brudny po raz kolejny musi stawić jej czoła.
Po poprzednich dość makabrycznych morderstwach z pierwszych stron gazet i upływie czasu, Zielona Góra nie zazna jednak spokoju. Dochodzi do kolejnej zbrodni, zostają odnalezione zwłoki, makabrycznie okaleczonego i zamordowanego prokuratora Brunona Kotelskiego. Dopracowanie i brak śladów sprawcy, wykazują kolejną trudną do rozwiązania sprawę. Jednak jest światełko w tunelu i można rozpocząć śledztwo.
Tym razem morderca nie próżnuje, a każdy może zacząć obawiać się o swoją przyszłość..

Przyznam, że po skończeniu trzeciego tomu z serii ''Komisarz Igor Brudny'' odczuwam dość sporą ambiwalentność przez przesyt wszelkich opisów nie nawiązujących do prowadzenia sprawy, po niedosyt, że tak szybko się skończyło i bez bardziej zagadkowego pomysłu na zakończenie serii. Chociaż.. Poprzednie tomy powaliły mnie na kolana i rozwiązanie przyszło ze sporym zaskoczeniem. Kolejna części była dobra, ale tyle perwersji w jednym miejscu, to osobiście dla mnie za dużo.

Bohaterowie moi ulubieni, jaka szkoda kończyć tę historię.. Lubię pozostać po lekturze z otwartą głową i mieć nadzieję na dalsze rozwinięcie.
Patomorfolog nie zawodzi i dalej daje nam czarny humor. Plusem jest też fakt, że na kolejne tomy nie trzeba było czekać i w dość krótkim czasie poznajemy kontynuację, w zielonogórskim komisariacie.

Cała seria jest naprawdę godna polecenia i uwagi.
Jeśli chodzi o...

× 14 | Komentarze (1) | link |
@coolturka104
2021-01-10
8 /10
Przeczytane

Ile zniesie Zielona Góra?
Autor umieścił tu tylu zwyroli na metr kwadratowy, że choćby mi dopłacali - dziękuję postoję 😉.

Postać w lateksowej masce zamieszcza swoje chore filmiki w darknecie. Kim jest kat, lubujący się w najgorszego rodzaju sadyzmie? Czy to kolejna postać związana ze środowiskiem sierocińca z Zielonej Góry? Dlaczego na cel wzięła członków wymiaru sprawiedliwości? Kto będzie następny? W jaki sposób z całą sprawą związana jest prokurator Arleta Winnicka, prywatnie niestroniąca od zabaw typu sado-maso?

Sama zagadka kryminalna schodzi na dalszy plan, bowiem nic nie jest w stanie przyćmić ogromnego zła i bólu, które wylewa się ze stron tej książki. Autor osiągnął wyżyny obrzydliwości przy opisywaniu zmaltretowanych zwłok, a tego typu "smaczków" znajdziecie tu naprawdę sporo. Zdaję sobie sprawę, że ta surrealistyczna brutalność ma wielu zwolenników, przy tym cała zagadka i intryga są niezwykle drobiazgowo przemyślane i bardzo inteligentnie skrojone.

Trzecia i ostatnia część jest idealnym zwieńczeniem całej trylogii. Wszystkie sprawy krążące wokół sierocińca, prowadzonego przez sadystyczną siostrę Gwidonę, który przez jej poczynania stał się siedliskiem pedofilii, nie tylko dla księży, ale dla wszystkich chętnych, często prominentnych, znajdą tu swój finał.

Tyle zła, nie jest w stanie znieść nikt, niektórzy pękają niczym zapałki, inni pokrywają się grubym pancerzem i kumulują cały mrok głęboko w swym wnętrzu. I wystarczy ...

× 13 | link |
@Wiejska_biblioteczka
2021-04-26
9 /10
Przeczytane Moje własne

Seria z komisarzem Igorem Brudnym Przemysława Piotrowskiego to mocne i wciągające powieści, gdzie na każdym kroku czai się mroczna przeszłość Brudnego. Przeszłość traumatyczna, niosaca wielkie pokłady bólu i samotności. Przeszłość, która teraz upomina się o swoje. Niewinne ofiary, brutalne morderstwa i nieuchwytni zabójcy. Prawdziwy emocjonalny rollercoster.
"Piętno" zaczyna się z wielkim przytupem. Jest ostro, niebezpiecznie i szokująco. I tak aż do samego końca.
"Sfora" to coś, co bardzo oddziaływało na moją wyobraźnię. Sama osobiście z bardzo bliska widziałam watahę wilków z ogromnym i jakże pięknym samcem alfa. Od razu czuć respekt i podziw, ale i strach. W związku z tym mogłam bardzo starannie zobaczyć poszczególne elementy tejże fabuły, czując przy tym dreszcze ekscytacji.
"Cherub"- ta część stała się dla mnie znacznie bardziej emocjonująca i wzruszająca, niż poprzednia. Dlaczego? Otóż morderca zaczął krążyć wokół najbliższych Igora. I to skutecznie. Jego motywy - szokujące, przerażające, ale i współczujące. Oczywiście non stop na piedestale jest pewien klasztor, sierociniec i matka zakonna.

Każda fabuła naładowania jest szeregiem przeróżnych emocji, w których przeważa strach i szok. Groze tych historii podsyca ciekawa i nieobliczalna akcja, wyjątkowo brutalni i agresywni mordercy, tajemnice przeszłości oraz ci najważniejsi- charyzmatyczni, niekonwencjonalni, specyficzni bohaterowie główni. To dla nich chcę czytać dalej, więcej. To oni są serce...

× 12 | link |
MA
@Magnis
2023-05-27
7 /10
Przeczytane KRYMINAŁ

Cherub jest moim trzecim spotkaniem z Przemysławem Piotrowskim, którego poprzednie tomy zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Siegając po kolejne przygody Igora Brudnego miałem nadzieje na mocny, brutalny i pełen przemocy kryminał jakie poprzednio dostawałem. Dlatego mimo wszystko miałem spore oczekiwania wobec niego i chciałem znów dostać mroczny kryminał z twardym bohaterem. Rozwiązującym tym razem powierzoną mu sprawę bestialsko zamordowanego prokuratora Kotelskiego. Morderca nie cofnie się przed niczym i nikt nie może być bezpieczny. Rozpoczyna się śledztwo, którym Brudny kolejny raz musi zagłębić się w przeszłość, aby uratować najbliższych.

Książka Cherub jest kolejnym kończącym tomem trylogii o Igorze Brudnym, który kolejny raz za sprawa przesyłki zostaje wciągnięty w sprawę brutalnego morderstwa prokuratora Kotelskiego mającego wiele za uszami. W Zielonogórskiej scenerii dochodzi do kolejnej makabrycznej zbrodni i każdy nie może czuć się bezpiecznie. Autor kolejny raz wrzuca nas w wir wydarzeń nie za szybko odkrywając poszczególne karty dotyczące zagadki jaką dostajemy. Na miejscu zbrodni brak śladów działań mordercy, jakiegoś punktu zaczepienia i poszlak mogących przybliżyć do rozwiązania sprawy. Rozpoczynając śledztwo pod kierunkiem prokurator Arlety Winnickiej policjanci mają trudny orzech do zgryzienia, a czas działa na ich niekorzyść. Nikt nie może czuć się bezpiecznie, bo morderca jest nieuchwytny. Śledztwo prowadzone jest w różnych kier...

× 9 | link |
@ksiazka_w_pigulce
@ksiazka_w_pigulce
2020-12-21
8 /10
Przeczytane


Męczyłam się przy "Piętnie", miałam ambiwalentny stosunek do "Sfory", ale co takiego wydarzyło się w "Cherubie", że kończę trylogię z niemałą nostalgią i żalem, że to już koniec? Przede wszystkim doszłam do wniosku, że skoro już dwa kroki za mną to przypieczętuję wędrówkę po ścinającym krew w żyłach kryminale z Igorem Brudnym w roli głównej ostatnią częścią. To była bardzo dobra decyzja, bo choć nie polubiłam się za bardzo z krwawą jatką, jaką roztacza przed głodnym wrażeń czytelnikiem Piotrowski, tak tutaj dwa razy czytałam konkretne sceny upewniając się czy ja rzeczywiście dobrze je zrozumiałam oraz czy naprawdę autor posunął się do tak odważnych kroków, których boją się inni polscy twórcy. W "Cherubie" pierwszy raz autor roztoczył przede mną taką wizję, że nie byłam w stanie przewidzieć tego, co się wydarzy, kto zginie, a kto przeżyje. Po Przemysławie Piotrowskim na tą chwilę wiem, że mogę spodziewać się wszystkiego.

W dalszym ciągu za komisarzem Brudnym wlecze się sprawa sierocińca hieronimek, w którym się wychował. W brutalnych okolicznościach ginie lubujący się w brutalnym seksie prokurator, a sprawę przejmuje znana ze "Sfory" Winnicka mająca grzechy z przeszłości, które stara się skrupulatnie ukrywać. W otoczenia bohatera robi się gorąco, a każdy kto pracuje nad sprawą morderstwa prokuratora, nie może czuć się bezpiecznie. Rozpoczęła się śmiertelna wyliczanka. Będzie krew, ogień, pedofilia, BDSM i darknet oraz piękne zwieńczenie serii, które mnie oso...

× 8 | link |
@ladypasja
2020-12-10
9 /10

Zacznę od tego, że to bardzo złe wieści, że „Cherub” autorstwa Przemysława Piotrowskiego (od Wydawnictwa Czarna Owca) zamyka serię. Wielki smutek, bo to było wyborne.

Autor zagarnia czytelnika w mroczny, brudny świat przemocy, pornografii, brudu i darknetu. Od pierwszej strony nie można się oderwać.

Po niezwykle brutalnym morderstwie prokuratora Brunona Kotelskiego policja intensywnie pracuje by odkryć prawdę o zbrodni. Prokurator Arleta Winnicka, widząc w sprawie szansę na kolejny krok w karierze, przewodzi szukaniu sprawcy mordu. Sprawa okazuje się bardzo złożona, sprawca nie zostawił śladów umożliwiających namierzenie oprawcy… no i jeszcze przy ofierze (a w zasadzie w ofierze) zostaje odnaleziona wiadomość oraz łańcuszek z sierocińca Hieronimek! To ewidentne zaproszenie… Igor Brudny po raz trzeci musi zmierzyć się ze swoją przeszłością. A walka o pozostawienie przeszłości za sobą, uporania się z demonami rozpoczyna się ponownie.

Prokurator o wątpliwej moralności to nie jedyna ofiara a zagrożenie wisi w powietrzu. Liczba pytań rośnie: Jakie były motywy mordercy? Co morderca chciał przekazać? Co łączy zwyrodnialca z ofiarami? Czy jest to zemsta?

Świeży pomysł na fabułę trzeciej części przygód Igora, nawiązujący do traumatycznych doświadczeń z sierocińca.

„Piętno”, „Sfora” i „Cherub” to bez wątpienia kryminały z najwyższej półki, brutalne, perwersyjne, bezkompromisowe i mo...

× 7 | link |
@Aleksandra_99
2021-01-24
10 /10
Przeczytane

Powiem krótko, zmiotło mnie z planszy.

× 7 | link |
@milosnikksiazkowy
@milosnikksiazkowy
2020-11-21
10 /10

Tak bardzo nie mogłam się doczekać premiery, że nie wierzę, że to się już skończyło.😂😏
Z tęsknoty chyba przeczytam wszystkie trzy jeszcze raz.. 🙊

To jest moja perełka 2020.
Mój padre przeczytał "Piętno" i "Sforę" w jeden dzień (tak da się ludzie!) po czym pytał mnie cały czas "kiedy to ten Piotrowski ma znowu premierę" moja madre przeżywała "Sforę" jak nastolatka pierwsze zakochanie..
to już chyba jest znak, że to dobra książka?
Ta pozycja nie jest wyłącznie w sobie dobra ze względu na to jak jest opisana fabuła ale dowiadujemy się z niej dużo na temat Dark Netu, o którym jestem pewna wiele z Was słyszało ale nigdy (mam nadzieję) nie sprawdzili na własnej skórze co się tam znajduje. A jednak można tam znaleźć dosłownie wszystko od handlu ludźmi po handel bronią i innymi używkami.
Dla mnie jest to mega interesujące bo zawsze ciekawiła mnie działalność "cyber crime".

Zaczynając od "Piętna”, nie pomijając "Sfory" i kończąc na "Cherubie" ta seria była tak dobra, wywarła na mnie takie wrażenie i wywołała tyle emocji, że nie potrafię opisać tego słowami.
Nie mogę przestać chwalić autora za napisanie tak dobrych książek. Od dawien dawna szukałam kryminału, który spowoduje, że będę miała gęsią skórkę i się doczekałam.
Wraz ze wspomnieniami o Igorze Brudnym czekam do wiosny aby zobaczyć czym jeszcze zaskoczy nas Pan Przemysław.

× 6 | link |
AG
@agnieszkawa1
2020-12-21
10 /10

Pół roku mija od sprawy związanej z kanibalem. W Zielonej Górze znów rozpętało się piekło. Prokurator Brunon Kotelski zostaje ofiarą bestialskiego mordu. Przedmiot zostawiony na miejscu zbrodni wskazuje, że morderca ma jakiś związek z sierocińcem w którym wychowywał się Igor Brudny. Ten, chcąc zamknąć w końcu ten rozdział ze swojej przeszłości włącza się do śledztwa. Na jednym morderstwie się nie kończy, a prowadząca sprawę prokurator Arleta Winnicka ukrywa przed grupą śledczą pewną tajemnicę.

Ta książka była tak dobra, że nawet nie wiem co powiedzieć. Jeszcze nigdy nie trafiłam na tak genialny kryminał. Myślałam, że "Sfora" zrobiła na mnie wrażenie, ale to co tu się działo przekracza wszelkie pojęcie.
Wszystko co czytelnik znajdzie na stronach tej powieści jest niezwykle dopracowane, szczegółowe, a jednocześnie brutalne i przerażające. Dreszcz emocji, niekiedy nawet obrzydzenie, gwarantowane. Byłam w szoku jak dokładnie opisany jest tak zwany dark net. Mam świadomość, że to co znalazłam w książce dobrze odzwierciedla fakty związane z tą odsłoną internetu.
Ogromny podziw za kreacje bohaterów. Co prawda poznaliśmy ich w poprzednich częściach, jednak nie da się ukryć, że postacie z książki są niezwykle realne. Moim ulubieńcem oczywiście jest Igor Brudny, chyba jak większości czytelników.
Jeszcze kilka słów o samym tytule. Sprawy sobie nie zdawałam jak istotny jest on w związku z samym mordercą. Już w połowie książki domyśliłam się, kto za wszystkim sto...

× 5 | link |
@emilka1984
2021-01-02
10 /10

Trzecia część serii i komisarzu Igorze Brudnym. Zacznę od okładki, przyciąga wzrok, fascynuje tak samo jak dwie poprzednie, nie mniej "Sfora" miała najlepszą.

Brudny po raz kolejny jedzie do Zielonej Góry, tym razem na miejsce ściąga go sam morderca, wysyłając medalik z łańcuszka, który dostawali wychowankowie Hieronimek, druga część łańcuszka zostaje znaleziona w ciele ofiary. Morderca pogrywa z całym zespołem, na którego czele stanęła prokurator Arletta Winnicka, w grę i tylko on zna zasady tej gry. Wiedzą tylko tyle że giną osoby z zespołu który wcześniej zajmował się rozwiązywaniem dwóch poprzednich spraw. Nic nie jest jasne a z każdym kolejnym morderstwem komplikuje się jeszcze bardziej. Do tego pani prokurator też ma swoje grzeszki na sumieniu i pilnuje żeby się nie wydały.

Na pewno nie jest to książka dla ludzi o słabych nerwach. Ofiary mordowane w okrutny sposób. Znowu też powraca temat pedofili, tym razem dodatkowo BDSM i mroczna strona internetu czyli darknet. Piotrowski należy do bardzo odważnych autorów, nie owija w bawełnę, opisuje wszystko realnie.

Ciężko było mi ją odłożyć bo to już koniec a ja chciałbym więcej. Książka petarda, nawet nie potrafię opisać ile emocji towarzyszyło mi podczas czytania i towarzyszy nawet po odłożeniu książki.

× 5 | link |
@renataannac75
@renataannac75
2020-11-22
9 /10
Przeczytane Posiadam

Petarda!!!!!!!!! Szkoda że to już koniec. 😭

× 5 | link |
@etiudyliterackie
2020-12-06
8 /10

Przeszłość Igora Brudnego nie daje o sobie zapomnieć i znowu zaczyna go prześladować.
W Zielonej Górze kolejny raz dochodzi do bestialskiego morderstwa, tym razem ofiarą jest znany prokurator. Tamtejsza policja szybko przechodzi do działania, niestety sprawca jest nieobliczalny i nikt nie czuje się bezpieczny, nawet mundurowi. Brudny nie popuści i podejmuje wyzwanie!


I kolejny raz nawet nie zauważyłam kiedy skończyłam czytać tę książkę. Mroczny świat zielonogórski wciągnął mnie bez opamiętania. Uwielbiam takie kryminały, gdzie wszystko jest utkane w szarych barwach, brutalne, zimne, przerażające. I nieugięty główny bohater, który ma sekrety, jest zamknięty w sobie, stwarza mur przed innymi ciężki do rozbicia icały czas pokutuje nad nim ciężkie dzieciństwo, które wpłynęło na jego oschły charakter.


Zastanawiałam się czy teraz autorowi uda się mnie zaskoczyć i TAK… choć w pewnym momencie domyśliłam się jakie może być rozwiązanie, ani na jedną chwilę nie odebrało mi to przyjemności z poznawania każdej kolejnej strony. Tu wszystko jest bardzo dokładnie przemyślane, a emocje rozłożone w idealny sposób, tak jak w poprzednich częściach. Powoli poznajemy kolejny elementy układanki, które na końcu dosłownie eksplodują!!!


Kolejny raz projekt okładki idealnie jest wpasowany w panujący tutaj klimat. Nie ukrywam, że ta chyba najbardziej mi przypadła do gustu ze względu na kolorystykę...

× 4 | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Hieronimek Zielonogórskich czekała na swojego wychowanka z otwartymi ramionami.
Czuli podekscytowanie, bo deptali sprawcy po piętach. W jednej chwili myśliwy zamienił się zwierzynę. Nie mieli pojęcia, że spotkali się w takim gronie po raz ostatni w życiu.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Piętno
Piętno
Przemysław Piotrowski
8.2/10
Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem moż...
Sfora
Sfora
Przemysław Piotrowski
8.2/10
Zima. W lesie nieopodal Zielonej Góry odnaleziona zostaje ręka. Wstępne oględziny wskazują, że zo...
Zaraza
Zaraza
Przemysław Piotrowski
8.1/10
Po tym, jak cudem uszedł z życiem z zasadzki psychopatycznego mordercy, Igor Brudny powoli i z trud...
Bagno
Bagno
Przemysław Piotrowski
7.9/10
A co jeśli sprawiedliwość postanowi wymierzyć ktoś inny? Audycję radiową przerywa telefon od taj...
Smolarz
Smolarz
Przemysław Piotrowski
8/10
Powraca przerażająca bieszczadzka legenda W Bieszczadach dochodzi do zaginięcia dwóch turystek. ...
Anubis
Anubis
Przemysław Piotrowski
7.9/10
Każdy odpowie za swoje grzechy Gdyby nie meldunek z Interpolu, to akta tej sprawy nadal kurzyły...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl