Żmija

5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 47 ocen kanapowiczów
Książka Żmija
Książka Żmija
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 47 ocen kanapowiczów

Opis

ŻMIJA, najbardziej oczekiwana książka roku 2009! Andrzej Sapkowski, jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych (ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy, tłumaczenia na prawie wszystkie języki świata, liczne adaptacje komiksowe, filmowe i radiowe, gra komputerowa i w...

ŻMIJA, najbardziej oczekiwana książka roku 2009! Andrzej Sapkowski, jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych (ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy, tłumaczenia na prawie wszystkie języki świata, liczne adaptacje komiksowe, filmowe i radiowe, gra komputerowa i w... przeczytaj pełny opis
Data wydania: 2009-10-10
ISBN: 978-83-7578-021-5 ( 9788375780215 )
Wydawnictwo: SuperNowa
Stron: 250
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Autor

Juliusz Słowacki urodził się 4 września 1809r. w Krzemieńcu. Jego rodzice - Euzebiusz i Salomea - byli ludźmi za pan brat z literaturą. W domu Słowack...

Inne książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Żmija

Nie muszę przedstawiać wam tego Pana, a jednak to zrobię. Andrzej Sapkowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarzy fantastyki na całym świecie. Jego książki tłumaczone są na wiele języków, wydawane w USA i prawie wszystkich krajach Europy. Na podstawie jego twórczości powstała gra "... czytaj dalej »

Żmija

Miłośnikom książek, nie tylko fantastycznych, Andrzeja Sapkowskiego nie trzeba przedstawiać. Wybitny polski pisarz, którego saga o Wiedźminie zrobiła furorę w nie tylko w świecie literackim, to pozycja obowiązkowa na liście polskich czytelników. Także późniejsza Trylogia Husycka zebrała liczne i prz... czytaj dalej »

Żmija

Przeczytałem Żmiję szybciutko jak tylko ukazała się na naszym rynku.Lektura jak w każdym przypadku nowej książki Pana Andrzeja Sapkowskiego była nacechowana pośpiechem, wręcz maniacką szybkością spowodowaną chęcia poznania tego, co tym razem zaserwował czytelnikom.Tym razem przenosimy się w czasy in... czytaj dalej »

✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje | Zobacz wszystkie

Twoja Opinia

Opinie
@Medivh
@Medivh 2010-06-22
Przeczytane (2010-06-22)
Moim zdaniem książka nie jest zbyt dobra. IMO Sapkowski inspirował się "Drabiną Jakubowa". Kto oglądał ten film, od razu wyczuje niemal identyczny klimat (tyle że zamiast demonów, mamy żmiję). Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że zapłaciłem za nazwisko. 10 złotych mniej i byłbym zadowolony z zakupu. Kuleje to, co zawsze u Sapka - milion bohaterów z najróżniejszymi nazwiskami, imionami i klikuchami. Początkowo jeszcze cofałem się, żeby sprawdzić kim był ten czy ten, ale w epilogu już nawet nie miałem chęci, żeby to robić i w konsekwencji poznałem poafgańskie losy bohaterów, o których nie wiedziałem nic. Także miliardy tych militarnych zwrotów przyprawiły mnie o ból głowy. Gdzie się podział czytel...
serce | link
@Sasi89
@Sasi89 2011-11-12
Przeczytane (2011-11-12)
Chciałam zwrócić uwagę tylko na jeden aspekt. Przez całość lektury miałam wrażenie, że autor popisuje się swoją erudycją, bynajmniej nie w pozytywny sposób. Znane mi są poglądy Sapkowskiego, dotyczące sięgania do źródeł, by sprawdzić znaczenie makaronizmów lub niezrozumiałych zagadnień (i tak dobrze, że zdecydował się chociaż na minimum przypisów, co jak na niego jest dosyć osobliwe). Jednakże, gdy pewnych rzeczy jest zbyt wiele, siada akcja, człowiek gubi wątki. Ciekawa jestem, czy pan Andrzej byłby w stanie przeczytać "Wojnę i pokój" bez znajomości francuskiego, bez przypisów, cały czas sięgając do słownika. Dociekliwość to ważna cecha, ale po co psuć sobie przyjemność lektury, "żonglując"...
serce | link
@Maynard
@Maynard 2009-10-25
Dobra powieść dobrego (i sprawdzonego) autora. Jak zwykle Pan Andrzej nie zawiódł i zaserwował czytelnikom profesjonalną i bogatą w detale, realistyczną powieść historyczną. Tym razem nie jest to średniowiecze a całkiem współczesne realia Afganistanu 1980. Główną bohaterką powieści jest...wojna. Wojna brutalna, krwawa i wynaturzająca ludzi. Proces oddczłowieczania wspomaga tytułowa żmija, demon który niepokojąco przypomina matkę Grendela z animacji Gaimana "Beowulf". Żmija kusi i przyciąga. Jak dla mnie powieść na piątkę z plusem. Świetna, nowatorska fabuła, bogaty i kwiecisty język, szczypta czarnego humoru czyli 100 % Sapka w Sapku. Ilość stron jest tu raczej idealna, więcej byłoby już zbę...
serce | link
@Lukaszeq
@Lukaszeq 2010-06-22
Uwielbiam Sapkowskiego ze względu na jego wplatane historyjki rodem z Pulp Fiction (chociażby rozmowy żołnierzy o hokeistach ZSRR). Książka jest nudna i nie ma przekonującej historii. Te wtręty mitologiczne nijak nie mają się do ogólnego konceptu opowieści (człowiek jako nic nie znaczące mięso armatnie - tak przynajmniej ja to odebrałem). Reasumując - przeciętna. Raczej do niej nie wrócę.
serce | link
@Salama
@Salama 2010-01-24
Przeczytane (2009-10-04)
Przez pierwsze pięćdziesiąt stron miałam ochotę odłożyć książkę na półkę i już do niej nie wracać. Na szczęście doczytałam dalej - i zaczęło mi się podobać. Nie znoszę powieści o tematyce tych nowszych wojen, a ta mnie wciągnęła (po nieszczęsnym początku). Na Sapkowskim chyba zawieść się nie można.
serce | link
@frodo
@frodo 2009-10-17
No, jak dla mnie to pan Andrzej napisał kolejną dobrą książkę. To nie Geralt, to nie trylogia husycka, inne klimaty, zupełnie inne, ale to dobra literatura. Ale ma jedną wadę, zbyt krótka i czyta się szybciutko. Polecam.
serce | link
@Ag_VS
@Ag_VS 2011-07-17
Brzydka okładka, brzydki papier, słaba fabuła, wątki fantastyczne tak naprawdę zbędne. Dobry klimat wojny i Afganistanu, trochę słownictwa specjalistycznego, ale ogólnie więcej miała minusów niż plusów.
serce | link
AK
@Akasza 2009-10-21
Przeczytane (2009-10-04)
rozczarowałam się, rzeczywiście to nie Wiedźmin ani nie trylogia, tematyka zupełnie inna i z fantastyką ma niewiele wspólnego, polecam dla tych którzy lubią powieści wojenne, nudna
serce | link
@nnia
@nnia 2011-01-18
Przeczytałam ze względu na nazwisko. Początek strasznie ciężki, jednak później znacznie lepiej. Jednak nie wydaję mi się abym do niej kiedyś wróciła. Zasługuje mimo to na 4 :)
serce | link
@Patishon
@Patishon 2011-05-20
Książka może i nie była zła, ale po Sapkowskim spodziewałam się zdecydowanie więcej. Mam nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy..
serce | link
@deska
@deska 2010-05-21
Przeczytane (2010-05-21)
Poprzednie książki Sapkowskiego bardziej wciągały, a od Wiedźmina nie można było się oderwać. Żmiję czytałam, żeby tylko przeczytać.
serce | link
@jodynaa
@jodynaa 2011-05-01
Przeczytane (2011-05-01)
Zdecydowanie rozczarowanie. Za krótka, za mało......... sapkowska? Brakowało czegoś.
serce | link
@Weta
@Weta 2010-03-27
Przeczytane (2009-10-04)
Jak dla mnie lekko nudna, czegoś jej brakuje i zbyt krótka. Ogólnie średnia.
serce | link
@khalas
@khalas 2009-10-22
Przeczytane (2009-10-04)
Nic szczególnego. Spodziewałem się czegoś więcej po Sapkowskim. Szkoda.
serce | link
@Sound
@Sound 2011-01-20
Przeczytane (2011-01-20)
Nie tego spodziewałem się po Panu Sapkowskiem. Nuda, nuda, nuda.
serce | link
Zaloguj się aby zobaczyć więcej
Kategorie
Tagi

Twórcy strony

puchar @mrbiggles @mrbiggles pierwsza opinia
Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Zapraszamy na konkurs z okazji Dnia Matki
Renowacja kanapy cz.3
Renowacja kanapy cz.3
Kilka słów o nowościach w serwisie.
Znajdź nas na facebooku