Lesio Joanna Chmielewska

Okładka Lesio
autor:
Joanna Chmielewska
wydawnictwo:
Kobra, Warszawa 2010
data wydania:
2010
ISBN:
9788361455318

Opis

Na twarzy Lesia pojawił się wyraz bezgranicznego przerażenia. Mniej więcej zdawał sobie sprawę z tego, co czynił przez całe popołudnie i wieczór, i nagle pojął, że oto ma skutki. Halucynacje! Delirium tremens! I to nie nędzne myszki, króliki, nietoperze, ale od razu słoń!... I to jaki?! Różowy!!!... Lesio zamknął oczy na długa chwilę, a potem je ostrożnie otworzył. Słoń stał nadal. Lesio powtórzył operację z oczami. - Zgiń przepadnij - powiedział ze zgrozą zduszonym głosem. - A kysz! A kysz! W od..powiedzi na zaklęcie nastapiło coś strasznego.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Beletrystyka » Satyryczna i humorystyczna
  Tematyka » Kryminał
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Tytułowy Lesio to ciągle bujający w obłokach, posiadający artystyczną duszę i dość ciapowaty sposób bycia, mężczyzna. Pracuje w pracowni projektowej. Jego największą wadą jest brak punktualności, przez którą Lesio codziennie musi wpisywać przyczynę spóźnienia do przeznaczonej na to księgi. Bohate... więcej »
  Z czystego lenistwa nie chciało mi się pisać recenzji. Ale obiecałam, że dzisiaj będzie. A raz dana obietnica dla mnie to świętość ;-). Szczerze powiedziawszy to książka "Lesio" jest jedną z niewielu dzieł Chmielewskiej, jakie miałam okazję przeczytać. Ale z tego co zdążyłam się dowiedzie... więcej »
  Dodali do kolekcji
  gosiaw
  Nocena
  Lilia
  mnzn
  czytelnik
  majak
  morcysia
  ulawardzinska
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!