Trzepot skrzydeł Katarzyna Grochola

Okładka Trzepot skrzydeł
autor:
Katarzyna Grochola
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2010
ISBN:
9788308042243

Opis

Trzepot skrzydeł to opowieść o młodej kobiecie, która ma męża, pracę, własny dom. Z pozoru wszystko wygląda kolorowo, naszej bohaterce niczego nie brakuje, a jednak Hanka nie promienieje szczęściem. Za zamkniętymi drzwiami, gdy nikt nie widzi, jej życie zamienia się w koszmar, z którego nie potrafi się wyrwać. Dla ułożonego, dobrze zarabiającego męża jest najważniejsza na świecie. Niestety, oblicze tej miłości jest tragiczne. Gdy Hanka traci przez niego coś, na czym jej najbardziej w życiu zależa..ło, postanawia uwolnić się z matni swoich słabości, strachu i niemocy. Przy okazji w dość zaskakujący sposób na nowo nawiązuje więź z ? być może ? najbliższą jej osobą?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Książka godna polecenia. Ukazuje złożoność problemu agresji zamkniętej w czterech ścianach. Główna bohaterka jest młodą dziewczyną, która z ufnością wkracza w dorosły świat, w którym jak się okazuję spotykają ja jedynie przykre niespodzianki. Jej mąż, który na początku był kochającym czułym partn... więcej »
„Przyszłość ma każdy dopóki żyje.”* Katarzyna Grochola jest najpopularniejszą autorką polskiej literatury obyczajowej. Każda jej książka zyskuje miano bestsellera, na który w zupełności zasługuje. Każda książka porusza problem miłości, rozczarowania i przyjaźni, lecz każda opowiada zupeł... więcej »
Nie wiem czy nie stracę w oczach osób czytających te recenzję, ale przyznaję się uczciwie, że lubię książki Katarzyny Grocholi. Utarła się bowiem jakaś taka obiegowa opinia, że to literatura drugiego, albo i dalszego sortu, taka pisanina dla kucharek (serdecznie przepraszam przedstawicielki tego ... więcej »
Hanka ma wszystko, o czym może marzyć każda kobieta - ciekawą pracę, dom i przystojnego męża. I choć jej życie początkowo wydaje się idealne, to z każdym dniem kobieta czuje się coraz bardziej nieszczęśliwa. Z biegiem czasu bowiem jej z pozoru czuły i kochający mąż zmienia się w prawdziwego potwo... więcej »
Najpierw mówili: nigdy cię nie skrzywdzę. I to już powinno być dzwonkiem alarmowym, bo przecież człowiek, który nie ma zamiaru skrzywdzić, tak nie mówi. "Trzepot skrzydeł" Grocholi wpadł w moje ręce przypadkiem, kiedy odwiedziłam bibliotekę. Cieniutka książeczka około 160 stron, myślę sobie sz... więcej »
Dodali do kolekcji
jotgol
beatta
boonia
Yavimaya
Sportowa13
Immora_Fray
Skrawek
madziab86
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Człowiek nie jest doskonały, popełnia błędy, te błędy go nie dyskwalifikują, przecież człowiek może się pomylić.

Dodane przez Potania

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!