Avatar @Lady_in_Red

@Lady_in_Red

1 obserwujących.
Kanapowicz od 2 miesięcy. Ostatnio tutaj mniej niż minutę temu.
{} Napisz wiadomość
1 obserwujących.
Kanapowicz od 2 miesięcy. Ostatnio tutaj mniej niż minutę temu.
piątek, 24 września 2021

Harry Potter i Fan Fiction - Czyli kiedy nie możesz się rozstać z bohaterami ulubionej książki

Dziś chciałam się przyznać do pewnego występku, otóż w ostatnich dniach na skutek dziwnego zbiegu okoliczności trafiłam na jakąś stronę internetową, na której ktoś zamieszcza swoje fan fiction osadzone w świecie Harry'ego Pottera.

                                                                                             

Cóż, kliknęłam przez wzgląd na dawne czasy bo jako nastolatka dosłownie miałam fioła na punkcie tych książek. Razem z siostrą przez kilka lat dosłownie żyłyśmy tym światem! Przyznam też, w tamtym czasie, mimo, że nie znałam nawet wtedy pojęcia fan fiction, jakoś naturalnie same wpadłyśmy na pomysł by ruszyć wyobraźnię, złapać za długopis i zeszyt i stworzyć swoją wersję przygód w Hogwarcie. Wymyślałyśmy sobie swoje postacie, nowych bohaterów i opisywałyśmy różne przygody, przeplatające się z losami bohaterów stworzonych przez J.K. Rowling. Były to oczywiście opowiastki pełne romantycznych uniesień, bo o czym mogą pisać dwie zakręcone nastolatki? Skupiałyśmy się co rusz na różnych pobocznych bohaterach kreśląc różne scenariusze, w czasach kiedy miałyśmy jeszcze minimalny dostęp do internetu i nie miałyśmy nawet pojęcia że takich pseudo-pisarzy jest więcej, a nawet powstają całe dedykowane blogi!😅 Przyznam, że przez lata nigdy więcej nie pojawiła się druga książka czy seria, która aż tak mocno odbiłaby się w naszych sercach, że skłoniła nas do twórczego pisania.

                                                            

Ale do brzegu, moje opowiastki powstawały już parę ładnych lat temu, w zasadzie prawie wyrzuciłam je z pamięci, choć zapisane zeszyty nadal leżą gdzieś na dnie szafy. Kiedy trafiłam klika dni temu na to fan fiction, w którym losy "nowej" bohaterki ściśle związane są z losami moich ukochanych bliźniaków Weasley , pomyślałam, ze przeczytam tylko kilka zdań, sprawdzę co to... I przepadłam! Wspomnienia i sentyment do takiej pisaniny wróciły z całą mocą! przepadłam totalnie! Możecie się śmiać, lub nie, ale skończyłam zarywając dwie nocki z rzędu bo kładąc się spać nie mogłam oderwać się od opowiadania i ciągle chciałam więcej! Gdyby nie codzienne obowiązki pewnie w ogóle przestałabym spać, byle tylko jak najszybciej pochłonąć całość!

Zrobię tak, zostawię wam tutaj to fan fiction zupełnie anonimowej dla mnie autorki, gdybyście mieli chęć zajrzeć i poczytać, ale też żebym szybko mogła sama ponownie je namierzyć. A później szybko nakreślę czego możecie się po tym spodziewać, bo dla wielu z was pewnie nie będzie tam wielkich ochów i achów czy jakiejś mega wartościowej literatury. Zostawiam to dla miłośników świata stworzonego przez J.K. Rowling i trochę dla siebie:

https://www.wattpad.com/421554660-camille-%E2%80%A2-george-weasley-rozdzia%C5%82-1-podw%C3%B3jne 🧙‍♂️

Kilka słów o samym opowiadaniu. Historia przedstawia życie w Hogwarcie z perspektywy nowej wymyślonej bohaterki, która trafia do szkoły w tym samym momencie i w takim samym wieku jak sam Harry. Nie spodziewajcie się zatem jakiejś nowatorskiej porywającej fabuły, bo losy głównych bohaterów odpowiadają fabule kolejnych książek. Zmiany są nie wielkie, nowa bohaterka czasami pojawia w przełomowych momentach u boku Rona, Harry'ego i Hermiony, ale z reguły żyje swoim własnym szkolnym życiem , buduje nowe przyjaźnie, pokazuje nową perspektywę na znaną nam historie no i oczywiście przeżywa pierwsze miłosne rozterki! 😁 Dodam, że sama nie dobrnęłam jeszcze do końca historii, jestem w momencie gdzie opisywany jest mniej więcej 3 rok w szkole, czyli część Więzień Azkabanu i czekam na więcej. Być może moja opinia o całej historyjce z czasem też się zmieni czy jakoś mnie znudzi, ale na ten moment totalnie się wciągnęłam.

Jak jest to napisane? Bywa różnie, widać że to tekst amatorski, czasem ma jakieś niedociągnięcia, mam wrażenie że autorką jest młoda dziewczyna, z którą jak najbardziej się solidaryzuję w tej pasji! Czasem są jakieś niedopowiedzenia w fabule, ale z drugiej strony po co opisywać dokładnie dwa razy wydarzenia, które znamy z oryginalnego kanonu książek? Mogę zapewnić, że czyta się to szybko, płynnie i przyjemnie, jak dziennik nastolatki. Dla mnie to wystarczająco - czysta rozrywka! I tylko czekam aż znowu w tekście pojawi się Fred lub George😍. Całość urozmaica fakt, że czasem pojawia się też męska perspektywa :)

Nie będę tutaj namawiać, że koniecznie musicie to przeczytać, ale jestem ogromnie ciekawa czy zdarzyło wam się kiedyś pisać swoje własne opowiadania osadzone w świecie Pottera? A może kiedyś natrafiliście na jakieś udane fan fiction w internecie? Chętnie przyjmę wszelkie polecajki, bo czuję ogromną potrzebę przeniesienia się znów w ten magiczny świat, chociaż na chwileczkę ... :) Linki do blogów, które was ujęły, lub które współtworzycie mile widziane w komentarzach. Let the magic begin!✨

{}× 2
Komentarze
@Chassefierre
@Chassefierre · 28 dni temu
No oczywiście, że pisałam! :D Było bardzo rozbudowane, fabularnie doszłam już do zdarzeń znanych z szóstego tomu, a potem jakoś mi się odechciało i nigdy nie skończyłam go pisać, a miało mieć taki piękny, dramatyczny finał... Eh, młodość. ;)
{}× 2
@Lady_in_Red
@Lady_in_Red · 27 dni temu
Super! Wracanie do tych historii po latach jest bezcenne! ^_^
{}
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe