Cesarz Ryszard Kapuściński

Okładka Cesarz
autor:
Ryszard Kapuściński
wydawnictwo:
Czytelnik
data wydania:
2010
ISBN:
9788307032306

Opis

Jeden z największych bestsellerów światowych. Przedmiotem reportażu-powieści są ludzie dworu cesarza Etiopii Hajle Sellasje zmarłego w 1975 roku. Ukazując ich służalczość, lizusostwo, strach, pazerność, uległość oraz walkę o względy władcy, Kapuściński w mistrzowski sposób przedstawia ponure kulisy jego panowania. Książka ma uniwersalny charakter, obnaża mechanizmy władzy nie tylko politycznej. Cesarzem Ryszard Kapuściński rozpoczął karierę międzynarodową i nadał reportażowi wymiar literacki.
../>
Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Cesarz
Recenzent: Swallow
"Cesarz" to przedstawienie odrębnego stylu Kapuścińskiego w połączeniu z dynamiką akcji i niekiedy wyjątkowo przerażającej wizji władcy absolutnego ukrytej za pozornie zabawnymi opisami oraz szczerymi rozmowami. Stylizowana na potoczną mowę sprawozdawczość Kapuścińskiego zapewnia łatwość i szybko... więcej »
Cesarz
Recenzent: edith
Kapuściński świetne ukazał władzę jaką posiada cesarz, co może zrobić, jak zachowują się wobec niego ludzie. Każda z historii jest inna, każdy z rozmówców Kapuścińskiego miał inne zadanie w pałacu. Czytałam i jakoś nie mogłam uwierzyć. Niby dla nich zwykła codzienność, ale dla mnie coś niewyobraż... więcej »
Dodali do kolekcji
gosiaw
Kasia1382
radziecki
brocha
Fantazja
majak
Bedwyr
morcysia
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!