Bezkres magii

Brandon Sanderson
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Bezkres magii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

"Tancerka Krawędzi", zupełnie nowa mikropowieść ze świata Archiwum Burzowego światła jest ukoronowaniem Bezkresu magii, pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów. Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: "Nadzieja Elantris" (Elantris) "Jedenasty metal" (Z Mgły Zrodzony) "Dusza cesarza" (Elantris) "Allomanta Jak i Czeluście Eltanii, odcinki od 28 do 30" (Z Mgły Zrodzony) "Biały piasek" (fragment, Taldain) "Cienie dla Ciszy w lasach Piekła" (Tren) "Szósty ze Zmierzchu" (Pierwsza od Słońca) "Z Mgły Zrodzony: Tajna Historia" (Z Mgły Zrodzony) Te wspaniałe utwory ukazują ogrom cosmere i opowiadają ekscytujące historie. Wśród nich znajduje się nagrodzona Hugo mikropowieść "Dusza cesarza" i fragment powieści graficznej "Biały piasek". Ponadto zbiór zawiera komentarze i ilustracje przedstawiające różne układy planetarne, w których rozgrywa się akcja opowiadań.
Tytuł oryginalny: Arcanum Unbounded
Data wydania: 2017-01-11
ISBN: 978-83-7480-681-7, 9788374806817
Wydawnictwo: MAG
Seria: Cosmere [uniwersum]
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 640
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Brandon Sanderson Brandon Sanderson
Urodzony 19 grudnia 1975 roku w USA (Lincoln)
Amerykański pisarz fantastyki i powieści przygodowych dla młodzieży, wykładowca twórczego pisania. Dwukrotny laureat nagrody Hugo. W 1994 roku rozpoczął studia na kierunku biochemii na Uniwersytecie Brighama Younga w Provo w stanie Utah. W latach 1...

Pozostałe książki:

Słowa światłości Elantris Droga Królów Z mgły zrodzony Studnia wstąpienia
Wszystkie książki Brandon Sanderson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Bezkres magii nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@janusz.szewczyk
2021-11-21
7 /10
Przeczytane 2017 Posiadam Zbiory opowiadań

Zbiór opowiadań Brandona Sandersona łączy teksty, których akcja ma miejsce na różnych planetach uniwersum stworzonego przez pisarza, Cosmere. Każde opowiadanie poprzedzone jest mapą układu gwiezdnego i krótkim opisem danego świata. Te zabiegi autora tworzą wspólną kanwę dla wszystkich opowieści i trochę niejasno obiecują większą tajemnicę, skrytą w tle wszystkich powieści i opowiadań umiejscowionych w Cosmere, wszechświecie Adonalsium, absolutu, który rozpadł się (a właściwie został zniszczony) na wiele Odprysków zasiedlających odmienne światy i płaszczyzny rzeczywistości. Ten skomplikowany system nie odgrywa zwykle bezpośredniej roli w konkretnych opowiadaniach (wyjątkiem jest "Tajna historia") i nie jest tematem żadnego z nich, a jedynie tłem. Sądzę, że fanów autora będzie bawiło wyszukiwanie dodatkowych strzępów informacji o Cosmere w poszczególnych tekstach. Prezentują one różny poziom, a głównym mankamentem niektórych z nich jest konieczność wcześniejszej znajomości innych książek Sandersona, co sprawia, że cały zbiór może być gorzej odbierany przez nowych czytelników, próbujących rozpocząć znajomość z autorem od tej książki. Niektóre z opowiadań były też już wcześniej wydane w Polsce. Co dziwne, w zbiorze umieszczono mikropowieść "Dusza cesarza", którą dopiero co wydawnictwo Mag wydało jako niezależną książkę (wydawca tłumaczył to zdaje się wymaganiami agenta Sandersona, ale te wyjaśnienia wydają się trochę mało zrozumiałe, a wymagania agenta bezsensowne). Szkoda, bo to...

| link |
@eR_
2019-12-19
9 /10
Przeczytane Współpraca Posiadam

Brandona Sandersona nikomu nie muszę przedstawiać. Jego powieści, opowiadania od jakiegoś czasu rozpalają wyobraźnię czytelników na całym świecie. Tworzy nie tylko powieści i opowiadania, współtworzy cykl Koło Czasu, ale i pisze scenariusze do komiksów. Fantastyka ma to do siebie, że tutaj nic nie jest niemożliwe. A autor to udowadnia, a jednocześnie wszystkie jego wywody są niesamowicie spójne i logiczne. Nic więcej mi nie trzeba.

"Bezkres magii", to zbiór mikropowieści i opowiadań, z których jedna, a konkretnie "Dusza cesarza" zdobyła prestiżową nagrodę jaką jest Hugo.
Opowiadania skupiają się na światach które już znamy i w tych formach możemy kolejny raz powrócić do światów, które znamy i kochamy, albo takie które autor dopiero nam przedstawia. Mamy więc tu opowieści poprzedzające cykl"Z mgły zrodzony", albo historyjkę dziejąca się tuż przed powieścią"Elantris"

Niektóre z tych opowiadań zawierają znaczące spojlery i należy je czytać przed, albo po konkretnej powieści. Autor wszystko skrzętnie wyjaśnia w Postscriptum, po każdej takiej opowieści. Ja nie mam żadnych zastrzeżeń, z racji tego, że ten pisarz, jak żaden inny potrafi mnie oczarować i po prostu przenieść do swoich światów. Jedne piękne i magiczne, drugie skrajnie niebezpieczne, ale nie znaczy to, że pozbawione uroku. Polecam, zachęcam do lektury.

| link |
JO
2020-05-04
10 /10
@Basiek04
2020-01-03
8 /10
Przeczytane Domowy księgozbiór
@BagatElka
2019-11-13
6 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

Cytaty z książki

O nie! Książka Bezkres magii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl