Diabelska góra

Douglas Preston, Lincoln Child
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Diabelska góra
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

Opis

Kłamstwa, szpiegowskie intrygi i rządowe tajemnice. Co jeszcze wybitna archeolożka Nora Kelly znajdzie w osławionej strefie 51?

Kiedy Lucas Tappan – ekscentryczny i atrakcyjny miliarder – proponuje Norze Kelly prace wykopaliskowe w amerykańskiej bazie wojskowej, ona uważa to za ponury żart i brak szacunku do jej naukowego dorobku. Ceniona archeolożka nawet nie podejrzewa, ile będzie ją kosztowała stanowcza odmowa! Lucas Tappan nie jest jednak osobą, która łatwo się poddaje, i wkrótce Nora wraz ze swoim bratem Skipem i psem Mittym leci do Roswell, gdzie zgodnie z teorią spiskową w 1947 roku rozbił się statek UFO. Pierwsze odkrycie Nory jest jednak bardzo przyziemne. To dwa ciała złożone w piaskach pustyni, które wyglądają na ofiary morderstwa, co oznacza, że do akcji musi wkroczyć FBI. Na szczęście dla Nory sprawą zajmuje się jej stara znajoma – agentka specjalna Corrie Swanson. Obie kobiety nawet nie podejrzewają, że to tylko zapowiedź nadchodzących zbrodni. A odkrycie otworzy puszkę Pandory – pełną kłamstw, przemocy i szpiegowskich tajemnic.

Wydanie 1 - Wyd. Agora

Tytuł oryginalny: Diablo Mesa
Data wydania: 2024-03-13
ISBN: 978-83-268-4480-5, 9788326844805
Wydawnictwo: Agora
Cykl: Nora Kelly, tom 3
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 408
dodana przez: landrynkowa

Autor

Douglas Preston Douglas Preston
Urodzony 26 maja 1956 roku w USA (Cambridge)
Amerykański pisarz, twórca technothrillerów i horrorów, pisanych głównie z Lincolnem Childem.Jest absolwentem Cambridge School of Weston (Massachusetts), oraz Pomona College w Claremont (Kalifornia). Karierę pisarza zaczął, pracując w Amerykańskim M...

Pozostałe książki:

Granice szaleństwa Stare kości Diabelska góra Relikwiarz Gabinet osobliwości Relikt Ogon skorpiona Siarka Taniec śmierci Martwa natura z krukami Błękitny labirynt Karmazynowy brzeg Laboratorium Dwa groby Zabójcza fala Granica lodu Krąg ciemności Kult Miecz Gideona Zaginione Miasto Boga Małp Nadciągająca burza Testament Bez litości Biały ogień Konfrontacja Miasto bezkresnej nocy Mistyfikacja Potwór z Florencji Poza granicą lodu Trup Gideona Twarzą w twarz Kanion Tyranozaura Księga umarłych Obsydianowa komnata Zaginiona wyspa Projekt Kraken Bloodless Diablo Mesa Nieznany polski tytuł The Pharaoh Key Verses for the Dead Zaginione miasta. Prastare grobowce. 100 odkryć, które odmieniły świat Jennie
Wszystkie książki Douglas Preston

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

UFO to bajka czy prawda???

19.03.2024

„Diabelska góra” to tom trzeci cyklu duetu Douglas Preston, Lincoln Child - "Nora Kelly". I chociaż dla mnie to pierwsze spotkanie zarówno z autorami jak i główna bohaterką, to zupełnie nie odczuwałam nieznajomości poprzednich części. Można zatem uznać tę książkę jako odrębny temat, tylko z tą samą bohaterką w roli głównej. Nora Kelly jest cenion... Recenzja książki Diabelska góra

@maciejek7@maciejek7 × 27

Diabelska góra

15.06.2024

Nie czytając dwóch wcześniejszych tomów książki pt. ''Diabelska góra'' autorstwa duetu Douglasa Prestona, Lincolna Childa z cyklu o Norze Kelly archeolog i agentce specjalnej FBI Corrie Swanson stwierdziłam, że mogę zaufać im w ciemno i poznać, z jakimi to kryminalnymi zagadkami toczyły walkę i co, stanowiło największy problem, czy miały zaufanie ... Recenzja książki Diabelska góra

@Anna30@Anna30 × 20

Dlaczego intrygujące opowieści o Roswell zachwycają do dzisiaj?

15.04.2024

Czy słyszałeś o Roswell i istniejącej teorii o rozbiciu się tam UFO? Było to dawno, w roku 1947, a władze Stanów Zjednoczonych za wszelką cenę ukrywały prawdę o tym, co się tam wydarzyło. Do dzisiaj nie mamy pewności, czy był to statek kosmiczny czy balon meteorologiczny. I już się pewnie nie dowiemy, ale różne teorie spiskowe na pewno będą krążyć... Recenzja książki Diabelska góra

Diabelska Góra

4.04.2024

Jako młoda dziewczyna uwielbiałam serial "Z Archiwum X". Dzisiaj zapewne już trąci myszką. ale swego czasu był to hit, który gromadziło tłumy przed telewizorami. To opowieść o dwójce agentów FBI, którzy prowadzą komórką komórkę Federalnego Biura Śledczego, do której trafiają wszystkie sprawy nie dające się wyjaśnić na drodze konwencjonalnego myśle... Recenzja książki Diabelska góra

@Jezynka@Jezynka × 15

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@landrynkowa
2024-03-12
7 /10
Przeczytane

„Zaprzeczanie istnienia rzeczy wykraczających poza naszą wiedzę jest równie niebezpieczne jak ich promowanie”.

Jeśli jesteście fanami spiskowych teorii i wierzycie w UFO, to trzecia część cyklu z archeolożką Norą Kelly gwarantuje moc atrakcji w tych tematach. A zatem, witajcie w Roswell – miejscu, gdzie rzekomo w 1947 roku rozbiło się UFO. I tenże incydent zamierza zbadać ekspedycja Nory, finansowana przez miliardera Lucasa Tappana. Cóż… „Miło jest być tak bogatym, że można poświęcić kilka milionów na poszukiwania zielonych ludzików”…

Zacznę od tego, że dla mnie tematyka powieści, to jak kulą w płot. Nie wierzę w UFO i żadne tego typu teorie, jednak mam ogromną słabość do twórczości duetu Preston & Child i jestem w stanie przymknąć oko nawet na obce cywilizacje. Nie mogę jednak zaprzeczyć, że jest to doskonała powieść kryminalno-przygodowa, którą wyśmienicie się czyta.

Największą zaletą książki jest jednak to, że autorzy niczego nie narzucają, nie zmuszają do przyjęcia za pewnik prezentowanych wydarzeń, ale zestawiają UFO-sceptyków z entuzjastami zielonych ludzików, dzięki czemu powieść zyskuje nieco sarkastyczną wymowę i narracyjną lekkość. Nie przeczę, że były też w powieści momenty, które i we mnie wywoływały pewnego rodzaju rozczulenie… wszak lata temu i ja uległam magii E.T.

Pamiętajcie… „cywilizacja ogólnogalaktyczna już od dawna istnieje i ma nas n...

× 15 | Komentarze (1) | link |
@daka_portal
2024-03-23
7 /10
Przeczytane

Preston & Child – ten duet znam nie od dzisiaj. Określani są w notkach biograficznych jako autorzy techno-thrillerów oraz horrorów. To jest literatura dla określonych czytelników.

Ich dłuuuuga seria o przygodach agenta FBI Pendergasta nie zdobyła na trwałe mojego serca. Wolę sensację leżącą jednak bliżej realnego życia. Ale…seria z Norą Kelly, archeolożką, bardzo mi się spodobała. Chociaż i tutaj mamy, szczególnie w drugiej części książki niestworzone obrazy, nieprawdopodobne sytuacje, takie bliższe przygodom Bonda czy Roberta Langdona. Jednak, biorąc książkę do ręki, właśnie tego się spodziewamy. Rozczarowania nie ma.

Już od początku wiemy, że ponieważ Nora ma kierować wykopaliskami w miejscu rzekomej katastrofy UFO w Roswell, to będziemy obracać się w tym – nadal i wciąż – kontrowersyjnym temacie.

Początkowo jednak trafiamy nie na UFO, tylko zwykłe morderstwo. Na miejscu wykopalisk Nora odnajduje dwa ciała ludzi zastrzelonych wiele lat temu. Czyli mamy zagadkę stricte kryminalną.

Wokół Nory zaczynają pojawiać się jednak dziwne postaci, których intencje wydają nam się tajemnicze. Narasta napięcie. Interesujące jest, że autorzy pokazują nam temat wiary w istnienie pozaziemskich cywilizacji z różnych punktów widzenia, nie są stronniczy. I – może poza końcowymi rozdziałami, kiedy akcja przyspiesza kapitalnie i jednak ociera się o fantastykę – mamy wciąż wrażenie, że opisane zdarze...

× 7 | link |
@coolturka104
2024-04-27
7 /10
Przeczytane

Czy jest ktoś, kto jeszcze nie słyszał o incydencie w Roswell? W tym położonym na pustyni miasteczku w Nowym Meksyku w 1947 roku rozbił się niezidentyfikowany obiekt latający. Na kanwie tego wydarzenia oparta została najnowsza, trzecia już część przygód archeolożki Nory Kelly oraz agentki specjalnej Corrie Swanson - "Diabelska góra".

Ekscentryczny miliarder zleca Norze wykopaliska na terenie Strefy 51. Jej pierwszym odkryciem są dwa ciała. Do akcji wkracza FBI.

Duet Preston & Child nigdy nie zawodzi, a wszystkie swoje powieści opiera na autentycznych wydarzeniach, owianych nimbem niedopowiedzeń i tajemnic. Teorie spiskowe — temat rzeka, tutaj tematyka krąży wokół UFO i istnienia obcych cywilizacji.

Oprócz starych dobrze znanych postaci pojawia się nowa niezwykle intrygująca persona — pracujący dla rządu Lime. Facet od pierwszej akcji zdobył moje serce, po czym w drugiej je złamał, ale muszę przyznać, że z niecierpliwością oczekiwałam na wątki z nim. W ogóle mamy dwie płaszczyzny wydarzeń: związane z Norą i wykopaliskami oraz z Corrie i śledztwem, a epizodycznie na scenę wkracza Lime.

Uwielbiam tę serię za mieszaninę sensacji, akcji i wspaniałych przygód, które dają mi mnóstwo frajdy, adrenaliny i niezapomnianych wrażeń.

× 7 | link |
@przyrodazksiazka
2024-03-19
10 /10
Przeczytane

Cokolwiek by nie powiedzieć o tajnych sprawach z książki, to jedno jest pewne, że państwo ma swoje sprawy i najlepiej dla naszego życia jest pozostawić je nieodkryte. Żadna bowiem informacja nie jest warta utraty oddechu. Główną postacią z historii jest doświadczona pani archeolog, która odmawia dalszej pracy odnośnie badań nad Ufo. Wiele lat pracowała nad swoją reputacją i nie chce podążać tym tematem. Oburzona rzuca pracę, lecz na jej drodze staje miliarder, który wierzy, że obca cywilizacja istnieje. Pokazuje jej szereg swoich badań i zdjęć, oraz sugeruje, że ma czas do namysłu. Podstępem zatrudnia jej brata, który również dużo interesuje się tematem i w ten sposób jego plan się powiódł. Będąc na miejscu zauważamy, że osoby zatrudnione przez bogacza wzajemnie się uzupełniają. Ona chce odkryć tajemnicę zgodnie z zasadami i normami, a on ma tyle pieniędzy, że udaje mu się to do czego dąży. Szybko jednak okazuje się, że istnieje coś dużo ważniejszego niż znajomi, kontakty czy pieniądze. Tylko czy wkraczając na teren ludzi z góry wiedzą na co się piszą?
Kochani przed wami thriller sensacyjny, który pochłania podczas czytania całą naszą uwagę. Autor skupił się na temacie, który wszystkich zawsze interesował. Media same co ileś lat powracają do tematu ufo tylko po to, by pokazać nam później jak bardzo nie warto tych tematów drążyć. Jeśli jednak kuszą nas czymś, co nie może zostać odkryte, to pomyślcie sobie co ważniejszego nie może ujrzeć światła dziennego. Autor obalił...

× 3 | link |
@Gosia
2024-04-15
9 /10

Autorzy Preston i Child to chyba duet, o którym słyszał niemal każdy. A jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać ich twórczości, to zdecydowanie zachęcam do tego, aby to zmienić!
Nora Kelly to pani archeolog, która jest niezwykle ceniona w swoim fachu. Nie od razu decyduje się na przyjęcie propozycji miliardera Lucasa Tappana, który ma jej do zaoferowania pracę przy wykopaliskach w amerykańskiej bazie wojskowej. I wydawać by się mogło, że jest to propozycja idealna, niemniej jednak ogromne znaczenie ma również to, że wykopaliska prowadzone będą w Roswell, które chyba każdy kojarzy wyłącznie z UFO. Decydując się na pracę, nie spodziewała się jednak takiego efektu, który została na miejscu. Pierwsze jej odkrycie to dwa ciała, a wszystko wskazuje na to, że są to ofiary morderstwa. W takim przypadku do akcji wkracza FBI i agentka Corrie Swanson.
Jest to książka, która wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Nie brakuje napięcia, zaskoczeń, akcji, a tym razem pojawiło się nawet UFO, które dodało do fabuła czegoś nowego, czego w literaturze często nie spotykamy. Całość jest spójna i intrygująca, wciąga, że nie chcemy odkładać książki, póki nie przeczytamy ostatniej strony. Ja zdecydowanie polecam!

× 3 | link |
@krukrenata
2024-03-24
8 /10Zachwycająca powieść z pogranicza techno-thrillera, kryminału, sensacji i przygody – z wątkami nadprzyrodzonych zjawisk… i romansu. Nie spodziewałabym się nigdy, że w takim stopniu spodoba mi się powieść sci-fi, ale ten duet autorów jest tak genialny, że kto go zna, ten pewnie w ogóle się nie dziwi…

Archeolożka Nora Kelly przechodzi w pracy trudne chwile. Jest zawiedziona i rozgoryczona faktem, że pomimo jej osiągnięć stanowisko dziekana instytutu otrzymał Connor Digby. Gdy szefostwo zaskakuje ją propozycją poprowadzenia badań w miejscu katastrofy statku kosmicznego, w zamian za obietnicę grantu, puszczają jej nerwy – i stanowczo odmawia, obawiając się łatki „tej od UFO”… Teorie o kosmitach uważa za kiczowate i nie zamierza niszczyć swojej reputacji! Okazuje się jednak, że Lukas Tappan – miliarder i szef prywatnej firmy kosmicznej uparł się, aby ktoś tak błyskotliwy, doświadczony i wykwalifikowany dołączył do jego zespołu. Jest przekonany, że nawet tak sceptyczna osoba, po zgromadzeniu przekonujących dowodów, zmieni zdanie… Nora, początkowo nieprzychylnie nastawiona do pyszałkowatego, bogatego gogusia, w obliczu bezrobocia, godzi się na wstępne obejrzenie miejsca ewentualnych wykopalisk. Imponuje jej wykwalifikowany zespół Tappana oraz fakt, że wszystkie prace przeprowadzane są zgodnie z prawem, wszelkimi zasadami, wysokimi standardami badań archeologicznych, przy wykorzystaniu najwyższej jakości sprzętu. Nie bez znaczenia jest ch...

× 2 | link |
@Diviana
2024-05-06
8 /10

Pewnie każdy z nas słyszał o Roswell i osławionej strefie 51. Niewiadome zawsze podsycają teorie spiskowe, jednak tak naprawdę, kto wie co się tam wydarzyło i co rząd USA przed nami ukrywa. Kiedy ceniona archeolożka dostaje propozycję zbadania tego terenu kategorycznie odmawia. Nie chce być „tą od UFO”, a kłótnia z przełożonymi sprawia, że zostaje ona bez pracy. Tym bardziej zaskakuje ją fakt, że miliarder Lucas Tappan stara się za wszelką cenę pozyskać ją do zespołu badawczego. Zainteresowana wynikami badań w końcu mięknie i postanawia sprawdzić co kryje się za całą tą tajemnicą. Pierwsze jej odkrycia to dwa dziwne ciała, zakopane obok ich wykopalisk. Po dziurach wylotowych widać iż było to morderstwo. Nora wzywa więc swoją koleżankę agentkę specjalną Corrie. Jest to jednak tylko początek przygód. Kiedy agent prowadzący Corrie umiera (niby w wyniku nieszczęśliwego wypadku),a jeden z badaczy znika, kobiety uświadamiają sobie, że są w niebezpieczeństwie. Kolejne badania natomiast wskazują że na pustyni faktycznie rozbiło się coś niezwykłego. Jeśli więc chcesz się dowiedzieć co się tam rozbiło. Kto tuszuje wszystkie zbrodnie, oraz czy strefa 51 nadal działa zajrzyj do tej książki.
Muszę przyznać że niezbyt często czytam historie o UFO, ta natomiast była bardzo przyjemna, niczym powieść przygodowa z ciekawym zakończeniem.

× 2 | link |
@maciejek7
2024-03-19
8 /10
Przeczytane Posiadam kryminał konkurs

„Diabelska góra” to tom trzeci cyklu duetu Douglas Preston, Lincoln Child - "Nora Kelly". I chociaż dla mnie to pierwsze spotkanie zarówno z autorami jak i główna bohaterką, to zupełnie nie odczuwałam nieznajomości poprzednich części. Można zatem uznać tę książkę jako odrębny temat, tylko z tą samą bohaterką w roli głównej.

Nora Kelly jest cenioną archeolożką, lubi wyzwania, lecz gdy dyrektorka instytutu, za namową ekscentrycznego miliardera, proponuje jej prace wykopaliskowe w amerykańskiej bazie wojskowej, gdzie rzekomo rozbił się statek kosmiczny z pozaziemskiej galaktyki, Nora zdecydowanie odmawia. Uważa to jakiś żart i nie szczędzi słów krytyki szefostwu. Po wyrażeniu swojej opinii nie pozostaje jej nic innego, jak tylko odejść z tej pracy. Sama jednak zdecydowała, żeby ją po prostu wyrzucili. Szkoda jej tylko swojego brata, który również tu pracuje a z powodu jej decyzji jego losy także są wiadome...

× 2 | link |
@ksiazka_ukryta_w_puszczy
2024-06-07
7 /10

Chyba wszyscy słyszeliście o osławionej Strefie 51 i ile mitów wśród niej krąży. Jedni wierzą w teorię spiskową rozbicia się tam UFO, drudzy natomiast dość sceptycznie do tego podchodzą, wręcz uważają to za totalny wymysł. Duet niesamowitych autorów postanowił po raz kolejny połączyć siły i stworzyć szpiegowską historię, z rządowymi tajemnicami w tle, w której akcja ma miejsce w pobliżu samego Roswell. To thriller przygodowy, w którym nie zabraknie archeologii, historii, tajemnic sprzed lat i oczywiście akcji. To już kolejny tom serii przygód bohaterki Nory Kelly, ale spokojnie możecie ją czytać bez znajomości poprzednich części.
.
🌿 Ceniona archeolożka Nora Kelly zostaje zwolniona z pracy. Tę sytuację wykorzystuje Lucas Tappan miliarder, który proponuje Norze prace wykopaliskowe w amerykańskiej bazie wojskowej. Kobieta nie jest zainteresowana propozycją, lecz Tappan nie rezygnuje i robi wszystko, aby Nora zmieniła zdanie. Pod naciskiem miliardera wraz ze swoim bratem Skupem i psem Mittym wyruszają do Strefy 51. Tam odnajdują dwa ciała, prawdopodobnie ofiary morderstwa sprzed lat. Od tego momentu, kobieta nawet nie podejrzewa, ile będzie ją kosztowało przyjęcie oferty pracy.🌿
.
Wiele tutaj się zadziało, bo mamy prawie wszystko, począwszy od wątku kryminalnego i odnalezienia dwóch ciał, tajemnic UFO i spisków rządowych, po wątek miłosny pomiędzy głównymi bohaterami. Tutaj nie ma czasu na nudę, wręcz trzeba być skupionym na czytaniu, aby niczego nie przeocz...

× 1 | link |
@mag-tur
2024-04-04
8 /10
Przeczytane

„Patrzyła na to co odsłoniły ostatnie ruchy pędzelka: pokryta jaszczurczą skórą duża, kopulasta głowa, oczodoły, wielkie i puste jaskinie, dwa otwory nosowe, pomarszczone kikuty uszu i cienkie, wysuszone wargi mocno cofnięte, wrogo wykrzywione i odsłaniające białe zęby.”
I znowu Nora Kelly w natarciu, w trzecim tomie autorstwa duetu Preston&Child noszącym tytuł „Diabelska góra.” Niezmiennie od pierwszego tomu Nora współpracuje z agentką specjalną Corie Swanson, bo gdy tylko „ruszy” ziemię na wykopaliskach to odkrywa szczątki ludzkie. Corie tym razem dostaje „więcej swobody” od nadzorującego ją agenta Morwood,a.
Fabuła w tym tomie krąży wokół wydarzeń z 1947 roku z Roswell i Strefy 51. Kto nie jest wtajemniczony to wyjaśniam, że jest to miejsce owiane kilkoma teoriami a wszystkie mają związek z rozbiciem się statku UFO w owym czasie. I tak, jeden z bohaterów – miliarder Lucas Tappan pragnie dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej zatrudniając Norę przy tym przedsięwzięciu, gdyż sądzi, że uda im się dociec prawdy. Do czego dosłownie dokopie się ekipa archeologów i jakie będą tego skutki? Koniecznie musicie się tego sami dowiedzieć.
Powieść czytało mi się szybko i z wypiekami na twarzy, gdyż dawno temu z równym zainteresowaniem oglądałam program „Starożytni kosmici”. Autorzy po raz kolejny zaskoczyli mnie rozwijającą się fabułą a tą część uważam za najlepszą. Jednakże czuję się nieco rozczarowana okładką, bo mimo że tematycznie nawią...

× 1 | link |
@czytanie.na.platanie
2024-06-14
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2024 Posiadam
@promyk1
2024-04-27
7 /10
Przeczytane
@Wiesia
2024-04-19
9 /10
Przeczytane + elementami fantastyki Posiadam 📚 przeczytane 2024 Z- Preston D.
@iszmolda
2024-04-17
7 /10
Przeczytane
@malgosialegn
2024-04-15
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Na rynku akademickim było trudno o pracę, a z adnotacją o zwolnieniu w papierach... Co ona sobie wyobrażała? Mimo to myśl, że po tym, co nawygadywała w gabinecie dyrektorki, miałaby złożyć rezygnację, była tak poniżająca, że wprost nie do zniesienia.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Stare kości
Stare kości
Douglas Preston, Lincoln Child
7.8/10
NOWA SERIA PRZYGÓD NORY KELLY DWIE ZDETERMINOWANE KOBIETY ŁĄCZĄ SIŁY, BY ODKRYĆ JEDNĄ Z NAJBARDZIE...
Ogon skorpiona
Ogon skorpiona
Douglas Preston, Lincoln Child
7.3/10
Głęboko pogrzebanych tajemnic lepiej nie wykopywać. W piwnicy opuszczonego domu na peryferiach N...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl