Drelich. Prosto w splot

Jakub Ćwiek
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów
Drelich. Prosto w splot
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów

Opis

Marek Drelich to zawodowy złodziej, doskonały w swoim fachu. Zawsze skupiony, opanowany, a gdy trzeba – bezwzględny i bezlitosny. Sprawia wrażenie człowieka, którego nie da się zaskoczyć. Ale Drelich ma też drugie oblicze. To facet, który stara się utrzymywać bliskie relacje z byłą żoną i dwójką dorastających dzieci. Do tej pory, dzięki starannie wyznaczanym granicom, udawało mu się te dwa życia trzymać z dala od siebie. Okazuje się jednak, że nie wszystko ma pod kontrolą.

Na przedmieściach Gdańska pewien gangster odkrywa długo skrywany sekret swojej żony. Tajemnicę, która wiąże się z Drelichem i która wystawi zarówno złodzieja, jak i jego najbliższych na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Czy walcząc o rodzinę Drelich wykaże się profesjonalizmem? Czy wypracowywane latami sztuczki pozwolą mu ocalić to, na czym mu naprawdę zależy?
Drelich. Prosto w splot to dynamiczna powieść sensacyjna z domieszką thrillera, trzymająca w napięciu i przełamująca zgrane schematy. Czerpiąca z najlepszych amerykańskich wzorców, ale też świetnie osadzona w polskiej rzeczywistości.

Data wydania: 2021-03-24
ISBN: 978-83-66671-87-4, 9788366671874
Wydawnictwo: Marginesy
Stron: 456
dodana przez: chudini0505

Autor

Jakub Ćwiek Jakub Ćwiek
Urodzony 24 czerwca 1982 roku w Polsce (Opole)
Urodzony w roku premiery Blade Runnera i ekranizacji Conana Barbarzyńcy. Pierwszą próbę literacka popełnił w wieku lat siedmiu. Wtedy jednak nie myślał jeszcze o publikowaniu. Zainteresowania rozwijał w rodzinnych Głuchołazach aż do rozpoczęcia studi...

Pozostałe książki:

Chłopcy Kłamca. Bóg Marnotrawny Kłamca. Cyngiel niebios Kłamca. Ochłap sztandaru Topiel
Wszystkie książki Jakub Ćwiek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Celny cios w czytelnika

{} WYBÓR REDAKCJI
30.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dziękuję Wydawnictwu Marginesy za egzemplarz recenzencki książki Jakuba Ćwieka. W pierwszych słowach muszę przyznać, że przeszłam z Panem Jakubem długą drogę. Od bycia fanem pierwszych części „Kłamcy” i „Chłopców” do lekkiego zniesmaczenia kolejnymi częściami (kiedy to stwierdziłam, że autorowi chyba jednak lepiej wychodzą krótkie formy niż pow... {} Recenzja książki Drelich. Prosto w splot

@canis.luna@canis.luna {}× 1

Panie Ćwiek, trafił mnie Pan!

10.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Panie Ćwiek, nie będę ukrywać, trafił mnie Pan. Prosto w splot! Przekonał mnie Pan swoją historią, wciągnął w sam jej środek i nie wypuścił aż do ostatniej przeczytanej strony. A i nawet wtedy Drelich nie opuścił mojej głowy. „Drelich. Prosto w splot” należy do gatunku nieodkładalnych. Zaczynasz i nie wiedząc kiedy, nie wiedząc jak, historia zmie... {} Recenzja książki Drelich. Prosto w splot

@Nina@Nina {}× 18

Drelich. Prosto w splot

26.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorem i ciężko mi stwierdzić, czy styl prezentowany w powieści jest typowym dla pisarza, czy akurat w tej książce takiego używa. Z całą pewnością jest plastyczny, ale specyficzny. Książka opowiada o perypetiach ludzi z półświatka i jest to wyczuwalne w dialogach między mężczyznami. Kobiety wypowiadają się zgoła ... {} Recenzja książki Drelich. Prosto w splot

@Logana@Logana {}× 12

Drelich

23.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kochający ojciec, ekspert w swoim zawodzie., profesjonalista i strateg o ponad przeciętnej inteligencji, a ponad to miłośnik sztuk walki dbający o swoją tężyznę fizyczną. Wydawać by się mogło, że Marek Drelich to mężczyzna idealny jednak na tym wizerunku jest pewna rysa, bądźmy szczerzy - dość wyraźna rysa, bo Marek Drelich to zawodowy złodziej od... {} Recenzja książki Drelich. Prosto w splot

@nika.mail@nika.mail {}× 8

Moja opinia o książce

Opinie

@kasiarz1983
2021-03-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarza i muszę przyznać, bardzo udane.Książka pt."Drelich.Prosto w splot" to powieść sensacyjna z szybką, dynamiczną akcją i ciekawą fabułą. Trudno ją odłożyć przed poznaniem zakończenia. Czyta się bardzo szybko, polecam.

{}× 9 | link |
@WystukaneRecenzje
2021-03-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Najnowsza książka Jakuba Ćwieka dotarła do mnie przed weekendem i w momencie, kiedy tylko skończyłam dwie powieści, które akurat czytałam, zabrałam się za tą. Jak dobrze, że zrobiłam to w sobotę! Przeczytałam ją dosłownie na raz i muszę przyznać, że to była wyśmienita lektura.
Polecam!

{}× 8 | link |
@Malwi
2021-06-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

" Drelich prosto w splot " to książka o kulturalnym złodzieju z ganksterskim zacięciem.

W " pracy " perfekcjonista który każdy ruch ma obliczony co do minuty, na dodatek, ma w zanadrzu przygotowanych kilka wyjść awaryjnych. W życiu prywatnym kochający ojciec dwójki dorastających dzieci i wspaniały były mąż. Na dodatek uczynny sąsiad posiadający nienaganną opinię.

Książka o takiej ganksterce z przymrużeniem oka. Z jednej strony mamy bezwzględnego bandytę który zabija bez mrugnięcia okiem, z drugiej superbohatera który pomaga uciśnionym i trzyma sztmę z żoną człowieka który chce go zabić.

Styl książki lekki bez większych wulgaryzmów. Wiadomo, gangsterzy to ludzie kulturalni dbający o poprawność językową. Muszą, przecież, mieć nienaganną opinię w swoim środowisku.


Drelich to postać trochę przerysowana, ale dzięki temu ta książka nie jest napakowana testostronem i z ogromną przyjemnością sięgają po nią również kobiety.

Lektura dość ciekawa z charakterem, ale nie wciągnęła mnie tak jak oczekiwałam. Mimo wszystko te kilka godzin które spędziłam w towarzystwie bohaterów tej książki uważam za udane.

{}× 4 | link |
@natalka2181
2021-03-30
Przeczytane

Super sensacyjno-kryminalna opowieść. Czyta się ją z zaciekawieniem. Wciąga i nie można oderwać od niej wzroku. Czytałam z zapartym tchem, nie mogąc doczekać się finału. Drelich wyjątkowo przewidujący i planujący swoje życie, robi wszystko, żeby nikt się o nim za wiele nie dowiedział, jednak skradziona tożsamość prowadzi do wielu skomplikowanych wątków. Autor zapowiada dalsze losy Drelicha. Nie mogę się już doczekać. Polecam.

{}× 2 | link |
@gosia.zalewska12
2021-04-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Książka Drelich to wyśmienita lektura. Wciąga i nie pozwala się odłożyć. Dużo się w niej dzieje. Są zagadki, ciekawe akcje, trupy też się zdarzają, a tytułowy Drelich, zawodowy złodziej, daje się lubić. Z jednej strony złodziej i oszust, z drugiej dbający o rodzinę dobry i kochający ojciec. Zrobi wszystko, żeby jego bliscy byli bezpieczni. Ja już z niecierpliwością czekam na kontynuację:)

{}× 2 | link |
ZA
2021-05-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Drelich to jeden z najlepszych ludzi w swoim fachu, a konkurencja jest spora, bo Marek jest… złodziejem. Stara się jednak dokonywać niewielkich napadów zazwyczaj na zlecenie jednego pracodawcy. Jest także rozwodnikiem z dwójką dzieci, który stara się utrzymywać poprawne stosunki z byłą żoną.
Stabilna do tej pory sytuacja Drelicha zmienia się, gdy pewien gangster odkrywa, iż jego żona miała z mężczyzną romans zaczyna polować na Marka. Zostaje w to wciągnięta rodzina Drelicha, co mężczyzna postanawia ukrócić i zaczyna się prawdziwa walka o przetrwanie. Tutaj nie liczy się przewaga sił, a spryt i dobry plan.

***
Byłam ciekawa, co tym razem stworzył Jakub Ćwiek. Książka jest ciekawa i na swój sposób wciągająca, jednak nie dla fanów skomplikowanych fabuł. Tutaj mamy prostą sytuację i w zasadzie niezbyt wiele jest w stanie czytelnika zaskoczyć. Większość książki da się przewidzieć, a mimo wszystko czyta się przyjemni i z ciekawością, jak poradzi sobie główny bohater.

Drelich jest skrytym i małomównym mężczyzna, który woli działać zamiast mówić, a każda wykonywana przez niego czynność jest skrupulatnie przemyślana. Z pewnością godny podziwu jest jego stoicki spokój, którym wykazuje się w sytuacjach stresowych, kiedy większość osób działałaby impulsywnie on zawsze robi wszystko z głową. Natomiast poza tą zdolnością właściwie nie mamy zbyt wiele możliwości, żeby zagłębić się w jego psychikę. Co innego jego była żona. Iza...

{}× 1 | link |
@juswita_op.pl
2021-05-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Z Drelichem się nie zadziera, a jeżeli już ktoś zadrze musi się liczyć z konsekwencjami.

Marek Drelich to złodziej, który swój „fach” opanował do perfekcji, działa przemyślanie i bezkompromisowo, trzymając się jednocześnie na uboczu i nie ściągając na siebie bynajmniej stróżów prawa. Drelich mimo iż rozstał się z żoną, pozostaje z nią w przyjaznych i partnerskich stosunkach, a dzieciom poświęca każdą wolna chwilę, starając się być jak najlepszym ojcem.

Całe jego życie komplikuje się jednak, kiedy okazuje się, że ktoś ukradł mu tożsamość wprowadzając w bardzo kłopotliwym położeniu, bo okazuje się, że Drelich popadł w niełaskę pewnego gdańskiego gangstera i teraz zarówno jemu jak i jego rodzinie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

Jakub Ćwiek stworzył świetną historię kryminalną, osadzoną w specyficznym środowisku średnio inteligentnych gangsterów, których działania są kompletnie nieprzemyślane, Marek Drelich i jego wrodzona inteligencja to dla nich za wysokie progi. Mamy tu naprawdę niezłą dawkę dobrego humoru, przezabawnych dialogów, ale nade wszystko misternie uknutą intrygę.

Tą książkę, choć do krótkich nie należy, czyta się bardzo szybko, bo co chwilę mamy jakiś zwrot akcji, albo pojawia się jakaś nowa okoliczność, która zmienia bieg wydarzeń.

Główny bohater budzi pozytywne odczucia u czytelnika i od początku do końca mu kibicowałam. Co ciekawe intrygująca jest jego rel...

{}× 1 | link |
@margoz
2021-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Dobra, nie od dziś wiadomo, że Ćwiek jest super, a książki Ćwieka są super nawet bardziej, ale to co się dzieje w „Drelich. Prosto w splot” to jest gruba przesada jak na moje słabe serce! Autor w posłowiu wspomina, że tą książką chciał wepchnąć czytelnika w sidła jego własnych czytelniczo – filmowych przyzwyczajeń i wiecie co… to jest genialne! Genialne w swojej prostocie i efektach które przynosi. Już po pierwszej akcji, która nie idzie zgodnie z naszymi założeniami pojawia się w głowie to uwierające uczucie – a co to tak nie po hollywoodzku, a co to mu tak łatwo poszło, a gdzie te gołe klaty i romanse z wdową nad ciepłym jeszcze trupem męża? A czemu ten Krystian taki porządny skoro ja go już nie lubię, bo stoi w opozycji z jedynym słusznym wyborem – Markiem Drelichem? Haloo? Oczy nie dowierzają, a mózg czyta i przetwarza dalej. I jest zachwycony.

Szukacie akcji rodem z wielkiego ekranu i cliffhangerów wieńczących każdy rozdział? Otóż nie tym razem! „Drelich…” to pełnokrwista sensacja, którą Netflix mógłby podpiąć pod „seriale z silną postacią kobiecą”. Bo chociaż tytułowy Drelich jest jednocześnie głównym bohaterem utworu – silnym, sprytnym, utalentowanym i doskonałym w swoim fachu typem spod ciemnej gwiazdy, to babeczki tutaj także nie dają sobie w kaszę dmuchać! I to w dużej mierze one łapią za zwrotnicę i wykolejają ten narracyjny pociąg, posyłając go na orbitę.

Nowy Ćwiek to powiew świeżości – bo chociaż opowiada historię, kt...

{}× 1 | link |
@Iwona_Nocon
2021-04-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Od pierwszego zetknięcia się z twórczością Pana Jakuba było mi po drodze z jego stylem, językiem i sposobem prowadzenia historii. Nieco gorzej było u mnie z przyswojeniem fabuł. Mimo iż zachwalałam jego powieści, nie było to widoczne w końcowych ocenach wystawianych przeze mnie. Kiedy okazało się, że najnowsza powieść autora według kategorii będzie sensacją, w głowie zabrzmiała mi myśl: będzie pani zadowolona.
Główny bohater powieści to Marek Drelich, doskonały w swoich fachu złodziej. Czujny, opanowany, przewidujący, stanowczy i bezwzględny - takie cechy były widoczne w jego zachowaniu. Jak to jednak bywa w przestępczym świecie, Marek ma również drugą twarz. Stara się podtrzymywać relacje z byłą żoną i uczestniczyć w wychowaniu dzieci. Pewnego dnia dochodzi do nieporozumienia, które zaczyna rzutować na jego życie. W Gdańsku jeden z gangsterów odkrywa, że jego żona ma romans. Kochankiem niewiernej współmałżonki okazuje się być Drelich. Problem polega na tym, że on nic o tym nie wie. O co więc naprawdę chodzi? Komu zależy na tym, by wrobić Marka i tym samym rozpocząć wojnę między gangami?
Jednym z moich ulubionych gatunków filmowych jest sensacja. Pewnie książkowo wyglądałoby to podobnie, gdyby takich książek pojawiało się więcej. Tak wiem, trudno jest typową sensacyjkę przenieść na papier. Lepiej przyswaja się ją w obrazie. Ale w sumie to tak można tłumaczyć każdą kategorię. Dla chcącego nic trudnego. Cieszę się, że w końcu taki autor jak Pan Jakub posiadający do...

{}× 1 | link |
@Paulina_Wu
2021-04-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Drelich to prawdziwy mistrz w swoim złodziejskim fachu. Zawsze idealnie przygotowany, analizuje na chłodno, jest o krok przed ewentualnym zagrożeniem. Mimo tego pada ofiarą pewnego martrymonialnego oszusta i trafia na celownik mafijnego bossa, który nie ma żadnych skrupułów. Zaczyna się pojedynek o wszystko, gdyż zagrożeni są jego bliscy. Jakież to było dobre! Przyznam, że nie mogłam się oderwać od książki, czułam się, jakbym oglądała pierwszej klasy film sensacyjny. Akcja pędzi od samego początku, nie dając wytchnienia do ostatnich stron. Można poczuć prawdziwy dreszczyk emocji. I to jeszcze nie koniec, bowiem to pierwszy tom z serii. Mam nadzieję, że wkrótce przeczytam o dalszych losach Drelicha.

{} | link |
@Logana
2021-07-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@miriady
2021-06-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021
@nika.mail
2021-05-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@portana36
2021-05-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Sylwia_K
2021-05-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Drelich. Prosto w splot. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl