Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki.

Anna Zielińska-Elliott
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

 Tłumaczka 11 książek Murakamiego, Anna Zielińska-Elliott, wpadła na pomysł, żeby pokazać czytelnikom, jak naprawdę wygląda Tokio, miasto, w którym autor spędził lata swojej młodości i gdzie dzieje się akcja prawie wszystkich jego powieści. Przewodnik ilustrowany mnóstwem cytatów z książek, a także ponad trzystoma kolorowymi zdjęciami, pokazuje i opisuje miejsca, w których bywają bohaterowie Murakamiego oraz te, w których on sam mieszkał, bywał lub do dziś bywa.
 
 Z myślą o czytelnikach wybierających się do Tokio zawarto tu także wiele praktycznych informacji turystycznych: strony internetowe, adresy, telefony, ceny biletów itp., informacje o hotelach, kawiarniach, muzeach, galeriach i turystycznych atrakcjach. Są także świetnie opisane japońskie osobliwości: inne niż wszędzie na świecie nazwy ulic i adresy, sklepy całodobowe, kawiarnie, automaty, pasaże handlowe i... stojaki na parasole.
 Lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników Japonii i prozy Harukiego Murakamiego. 
Data wydania: 2012-05-09
ISBN: 978-83-7495-550-8, 9788374955508
Wydawnictwo: Muza
Stron: 270

Autor

Anna Zielińska-Elliott Anna Zielińska-Elliott Anna Zielińska-Elliott – polska tłumaczka literatury japońskiej, głównie Harukiego Murakamiego, ale także Yukio Mishimy, Banany Yoshimoto i Akiry Yoshimury. Dorastała w Warszawie. Studiowała japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a potem na To...

Pozostałe książki:

Po zmierzchu Haruki Murakami i aktorzy jego teatru wyobraźni Wszystkie boże dzieci tańczą Kafka nad morzem Norwegian Wood
Wszystkie książki Anna Zielińska-Elliott

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie tylko dla fanów Murakamiego!

14.09.2012

Gdy tylko zobaczyłam tę książkę, wiedziałam, że będzie moja. Murakamiego co prawda dopiero poznaję i daleko mi do prawdziwego fana, bo na swoim koncie przeczytanych dzieł mam tylko "Norwegian Wood", ale myślę, że nie wpłynęło to na moją radość z przeczytania przewodnika. Szczególnie, że jest to pozycja dość uniwersalna - jeśli ktoś nie czytał żadne... Recenzja książki Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki.

Reading is fun- Anna Zielińska- Elliott ,, Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie ty...

21.08.2012

Haruki Murakami jest znanym na całym świecie japońskim pisarzem. Napisał dwanaście książek, z czego dziesięć zostało przetłumaczonych na język polski. Na polski jego dzieła tłumaczy Anna Zielińska- Elliott, absolwentka japonistyki,( mieszkała kiedyś w Tokio), obecnie mieszka w USA, gdzie wykłada japonistykę na uniwersytecie. Bardzo chciała... Recenzja książki Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki.

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2020-01-13
Przeczytane ✈ Wymienione/Sprzedane Klimaty Orientu Podróżnicza/Reportaż Polscy autorzy

 Autorka proponuje nam spacer drogami Murakamiego i bohaterów jego książek przez Tokio. Nie ma postaci typowego przewodnika. Jest bardziej opowieścią o ścieżkach tworzących trasę trochę autobiograficzną, bo składają się na nią punkty, w których był i żył sam Murakami, a potem w tych miejscach umieszczał postaci swoich książek odmalowując ich ówczesny wygląd. Dziś pewnie już tego wszystkiego nie ma, bo podobno Tokio to najszybciej zmieniające się miasto na świecie, gdzie wciągu jednego dnia znikają budynki, by po tygodniu znaleźć tam już coś innego. Szybka zmiana urbanistyki jak i brak nazw ulic, gdzie wyznacznikiem będzie numeracje, w której nawet taksówkarze się gubią wpływa na dezorganizację. Wynika z tego,że nie ma nic prostszego niż zagubić się w Tokio już w pierwszych chwilach bytności tam. Lepsze niż niejeden przewodnik staje się w takich realiach GPS.
 
 Raczej dobrze pomyślane wydanie na grubszych śliskich kartkach, z masą zdjęć, które stają się wyznacznikiem trasy, ale też mogą być punktem odniesienia w przypadku, gdy chciałoby się zapytać Tokijczyka o dotarcie do danego celu. Na pewno większe znaczenie będzie mieć dla fana Murakamiego niż przeciętnego chętnego do zwiedzania miasta. Jest tu wiele wypowiedzi autora, cytaty z jego powieści jak również podane strony internetowe wybranych restauracji, hoteli, muzeów.
 Ja nie zaliczam się do wielbicieli Murakamiego, a na przewodnikach zupełnie się nie znam, więc nawet nie pokuszę się o ocenę tej pozycji. ...

× 8 | link |
@jestemzabujana
2012-07-02
8 /10
Przeczytane

Książka jest momentami nużąca, a momentami naprawdę bardzo ciekawa. Oceniam ją mimo wszystko na mocne cztery. Świetna propozycja nie tylko dla wielbicieli H.M. (przedruk fragmetów esejów autora nie publikowanych dotąd w Polsce), ale także dla miłośników Japonii, a przed wszystkim Tokio.

| link |
@Fashionpart
2012-08-21
8 /10
@martes
2012-07-13
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Haruki Murakami i jego Tokio. Przewodnik nie tylko literacki.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl