Lew, czarownica i stara szafa

Clive Staples Lewis
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 208 ocen kanapowiczów
Książka Lew, czarownica i stara szafa
Książka Lew, czarownica i stara szafa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 208 ocen kanapowiczów
Data wydania: 1996
ISBN: 978-83-85594-32-1, 9788385594321
Wydawnictwo: Media Rodzina
Cykl: Opowieści z Narnii
Stron: 181
Mamy 23 inne wydania tej książki

Autor

Clive Staples Lewis (ur. 29 listopada 1898 w Belfaście, zm. 22 listopada 1963 w Kilns) Brytyjski pisarz i filolog. Znany jest ze swoich prac na temat literatury średniowiecznej, dzieł krytycznoliterackich oraz z zakresu apologetyki chrześcijańskiej, ...

Książki Clive Staples Lewis

Wszystkie książki Clive Staples Lewis

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Lew, czarownica i stara szafa

„Opowieści z Narnii” to siedmiotomowy cykl wydany w latach 1950-1956 przez Clive'a Staplesa Lewisa. Był angielskim pisarzem, historykiem literatury uważanym za znawcę średniowiecza i renesansu. Przyjaźnił się z J. R. R. Tolkienem, którego prace były dla niego inspiracją. Podobnie do twórca Śródziemi... czytaj dalej »

@symtuastic @symtuastic

Pamiętaj o pozostawieniu otwartych drzwi, bo to bardzo głupie zamknąć się w szafie (C.S. Lewis "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa")

Na pewno po obejrzeniu Opowieści z Narni spodziewałam się czegoś całkiem odmiennego. Książka mnie mile zaskoczyła. Przede wszystkim nie jest gruba, bo ma niecałe 200 stron, a do tego liczne rysunki pani Pauline Baynes umilają czas spędzony z książką. Zaraz po karcie tytułowej i niewielkiej mapce nat... czytaj dalej »

@Aiwlys @Aiwlys

Opowieści z Narnii - audiobook

Urodzony w 1898 roku autor był nie tylko znakomitym pisarzem, ale również historykiem, filozofem i teoretykiem. Na pewno te zainteresowania pomogły mu w pisaniu „Opowieści z Narnii”. C.S. Lewis tworzył fantastykę młodzieżową, którą od jakiegoś czasu możemy również oglądać na srebrnym ekranie. Napis... czytaj dalej »

@grejfrutoowa @grejfrutoowa

Moja opinia o książce

Opinie
@sun
@sun
2018-12-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Ponownie ;) Domowa biblioteczka ;)
Sięgnęłam po "Opowieści z Narnii" zachęcona pozytywnymi recenzjami tego klasyka fantastyki.Przeczytanie całości zajęło mi kilka tygodni i jestem oczarowana tą powieścią. Zakupiłam całość i sądzę że chociaż są to książki głównie przeznaczone dla dzieci, to uważam zakup tych książeczek za najlepszą inwestycję, ponieważ wiem, że będę do tego wracać w przyszłości. Książki są urocze i cała historia w nich zawarta tworzy niespodziewaną całość gdyż czytając je ponownie trzeba zacząć od kolejności powstania Narnii, a nie wydawania książek. Za wspaniały pomysł uważam to, że autor w tak piękny sposób odnosi się do scen z Biblii i pisze tak pięknym, literackim językiem. Kolejność czytania ponownego tom...
{}× 2 | link |
@symtuastic
@symtuastic
2012-06-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Pożyczone od kogoś/z biblioteki
„Opowieści z Narnii” to siedmiotomowy cykl wydany w latach 1950-1956 przez Clive'a Staplesa Lewisa. Był angielskim pisarzem, historykiem literatury uważanym za znawcę średniowiecza i renesansu. Przyjaźnił się z J. R. R. Tolkienem, którego prace były dla niego inspiracją. Podobnie do twórca Śródziemia, pragnął stworzyć własny, magiczny świat i w niedługim czasie mu się to udało. A świat ten był doprawdy bajkowy! II wojna światowa to czas, w którym rozpoczyna się akcja powieści, stanowiącej pierwszą część serii. Londyn zaczyna być oblegany przez niemieckie wojska. Każdy z mieszkańców poszukuje schronienia, a co za tym idzie - pomysłu na ochronę swoich dzieci. W tej sytuacji miasto opuszcza czw...
{} | link |
@Artemis_Shelf
@Artemis_Shelf
2014-09-15
I w końcu nadszedł czas na "Opowieści z Narnii". Bardzo długo zwlekałam by przeczytać całą serię, ale teraz motywowana wyzwaniem "Kiedyś przeczytam" zamierzam w końcu ją skończyć. Mapa Narnii W I tomie poznajemy rodzeństwo, dwóch braci i dwie siostry : Piotra, Edmunda, Zuzannę i Łucję. Aktualnie toczy się wojna, podczas której nasze rodzeństwo trafia na wieś, do domu starego Profesora. Któregoś dnia Łucja znajduje starą szafę, która ją fascynuje i o dziwo jest ona otwarta! Gdy tylko dziewczyna do niej wchodzi przybywa do świata zwanego Narnią ... Narnia była krainą, w której rządził wszechmocny lew - Aslan. Tak właśnie lew! W tym przedziwnym świecie głównymi mieszkańcami są właśnie gadające ...
{} | link |
@denudatio_pulpae
2019-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
Byłam już dość wyrośniętym podrostkiem, kiedy po raz pierwszy przekroczyłam drzwi magicznej szafy, za którą ukrywała się Narnia. Najpierw był film, a że od najmłodszych lat zdradzam słabość do takich bajek, oczywiście sięgnęłam też po wersję papierową.

Magiczna kraina, w której od lat trwa niekończąca się zima, zaczyna czuć powiew wyczekiwanej wiosny. Straszna czarownica, której czary skuły Narnię lodem, najbardziej obawia się spełnienia przepowiedni o przybyciu dwóch Synów Adama i dwóch Córek Ewy. Gdy pewnego dnia wejście do Narnii otwiera się przed Łucją Pevensie, w magicznym świecie nastąpią wielkie zmiany. Łucja bowiem ma dwóch braci i starszą siostrę - to nie może być przypadek...
{} | link |
@Kamcio95
@Kamcio95
2010-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
Hmm, początek był dosyć ciekawy. Pomysł na dostanie się do innego świata przez starą szafę bardzo fajny. Potem trochę zawiewało nudą -.- Najbardziej zażenowało mnie w książce pojawienie się... świętego Mikołaja. Ludzie! Trochę weny twórczej... Dlaczego akurat Święty Mikołaj ? Moim zdaniem pojawienie się go to jakaś paranoja. Nudne były też opisy dziwnych przeczuć bohaterów, np. kiedy słyszeli imię "Aslan". Ale w książce pojawiły się także wątki które mi przypadły do gustu :D Np. zła do szpiku kości Biała Czarownica, fajna z niej kobitka, bezczelna, wredna bez serca xD Bardzo fajnie obmyślane było zakończenie, powrót do normalnego świata i zapowiedź dalszych przygód brzmiało motywująco do się...
{} | link |
MM
@Lalaith
2010-12-04
Przeczytane
tak jak dla większości "Mały Książe" tak dla mnie cykl Opowieści z Narnii jest wyjątkowy i magiczny. Nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że jest to książka dla dzieci, tak samo nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że o niskim poziome tych książek świadczy zbyt widoczna różnic/rozgraniczenie między dobrem a złem. Są to książki o prostym, ale pięknym przekazie,których "dziecinność" wydaję mi się powierzchowna. Serię Lewisa przeczytałam już wiele razy, i to bynajmniej nie jako dziecko i na mojej "liście" stoi daleko przed - przereklamowanym według mnie- "Małym Księciem"
{} | link |
@Rovena_Black
@Rovena_Black
2019-01-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Fantasy
Książka ta ma naprawdę wyjątkowe miejsce w moim sercu. Już gdy byłam całkiem mała i nie miałam nawet trzech lat, mama czytała mi tą opowieść do poduszki. To od niej zaczęło się moje zafascynowanie fantastyką i ogólnie książkami, mama mnie tym "zaraziła". "Opowieści z Narnii" niosą ze sobą wiele ważnych przesłań i morałów, ale to najważniejsze dla mnie i takie, z których korzystam do dziś jest to, że zawsze należy pozostawić w sobie coś z dziecka. Nie ma nic wspanialszego niż dziecięca niewinność i kreatywność i powinniśmy się tego od nich uczyć.
{} | link |
@muniashek
@muniashek
2010-09-18
Przeczytane
Nie trzeba mieć do lat 12, żeby pokochać Narnię i wzbudzić wyobraźnię. Po raz pierwszy, i jedyny do tej pory, przeczytałam to około rok temu, a miałam wtedy 15 lat, i do teraz, gdy wspominam tę krainę, oglądając filmy lub rozmawiając o książkach, czuję naprawdę wyraźnie magię tych historii. Ten box dostałam bez specjalnej okazji, za co jestem rodzicom wdzięczna, że nie musiałam czekać, aby poznać te książki :) Polecam wszystkim, którzy kochają świat magii w nie dosłownym tego słowa znaczeniu, jak i baśniowe światy :)
{} | link |
@malaM
@malaM
2013-12-28
Przeczytane Moja biblioteczka
O „Opowieściach z Narnii” właściwie nie ma co pisać. Każdy zna tę historię w jakiejś wersji i choć książkę oczywiście polecam, to film zrobił na mnie chyba większe wrażenie. Nie zmienia to faktu, że jest to przepiękna opowieść, napisana bajkowym językiem i w takim też klimacie. Przekazuje wartości, które nigdy nie tracą na znaczeniu, jak przyjaźń i wzajemna pomoc, a także miłość rodzeństwa do siebie nawzajem. Doskonała dla dzieci, ale równie magiczna dla dorosłych.
{} | link |
@szarikow
@szarikow
2011-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Na półce domowej biblioteczki
Książka dla max14-latków. Fajna, ciekawa i pouczająca, aczkolwiek dla ludzi w moim wieku już trochę za bardzo dziecinna. Lewis i Tolkien przyjaźnili się ze sobą, ale książki Tolkiena są bardziej uniwersalne pod względem wiekowym, natomiast jeżeli chodzi o fabułę to Opowieści z Narnii są super, ale filmy okropne!
{} | link |
@Faledor
@Faledor
2011-07-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane fantastyczne domowa biblioteczka
Stara szafa to wrota do niesamowitej krainy fantazji, dzięki której można przenieść się w zupełnie niezwykły świat zapominając o szarej rzeczywistości. Razem z czwórką rodzeństwa poznamy smak przygody, okraszonej mnóstwem niebezpieczeństw, które wystawią na szwank nawet moc rodzinnych więzów.
{} | link |
@Cropka
@Cropka
2010-01-14
Mimo, że ta książka jest raczej dla młodszych, strasznie ją lubię. Mam ogromny sentyment do niej i uwielbiam ją czytać. Prosty język, czyta się ja bardzo łatwo, ale ten klimat baśniowy... Po prostu kocham tę książkę, ale także jej następne części. No co? ;pp
{} | link |
@navenien
@navenien
2010-04-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
Moim zdaniem najlepsza część c całego cyklu tych powieści Lewisa. Kolejne niemiłosiernie mi się dłużyły, a to wciągnęła mnie wystarczająco mocno, żeby zapomnieć, co dzieje się dookoła mnie. Autor przeniósł mnie do świata baśni; świata, w którym mogłabym żyć.
{} | link |
@malami
@malami
2014-01-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane * Półka :)
Książka dla dzieci, tak jak postanowił autor. Jak dla mnie akcja mogłaby się toczyć wolniej. Ponieważ postanowiłam przeczytać całą sagę (dobrze mi idzie zaczynam 3 tom) mogę ją polecić, jako dobrą bajkę o przyjaźni i honorze.
{} | link |
@Lloret
@Lloret
2008-08-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane BIBLIOTECZKA
"Lew, Czarownica i Stara Szafa" to stanowczo najlepsza (przynajmniej według mnie) część "Opowieści z Narnii". Niezwykły charakter, wyjątkowe postacie, wyraźne przesłanie, a do tego naszpikowane symbolami. Godne polecenia :)
{} | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Lew, czarownica i stara szafa”- Clive Staples Lewis

Książka Opowieści z Narnii Książę Kaspian
Opowieści z Narnii Książę K... Clive Staples Lewis
{}8.0/10
W życiu znanych nam z tomu "Lew, Czarownica i stara szafa" b...
Książka Opowieści z Narnii. Tom 3. Podróż "Wędrowca do Świtu"
Opowieści z Narnii. Tom 3. ... Clive Staples Lewis
{}8.2/10
Książka Opowieści z Narnii. Tom 4. Srebrne krzesło
Opowieści z Narnii. Tom 4. ... Clive Staples Lewis
{}8.1/10
Książka Harry Potter i Insygnia Śmierci
Harry Potter i Insygnia Śmi... J.K. Rowling
{}9.0/10
Po śmierci Dumbledore`a Zakon Feniksa wzmaga swoją działalno...
Książka Harry Potter i komnata tajemnic
Harry Potter i komnata taje... J.K. Rowling
{}8.6/10
Harry musi się zmierzyć z przerażającym potworem z Komnaty T...

Cytaty z książki

O nie! Książka Lew, czarownica i stara szafa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}