Maleńka Dorrit. Wydanie skrócone

Charles Dickens
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Maleńka Dorrit. Wydanie skrócone
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

"Maleńka Dorrit" to SKRÓCONA WERSJA dzieła wybitnego pisarza angielskiego Karola Dickensa. Wydawnictwo Siedmioróg przygotowało dla Was w swojej SERII Z RÓŻOWĄ KAMELIĄ wznowienie tej pełnej wdzięku romantycznej powieści o zawiłościach życia młodziutkiej dziewczyny urodzonej w posępnym więzieniu Marshalsea. Mroczny, tajemniczy świat ludzi dziwnych, niebanalnych staje się tłem, na którym rozwija się miłość Emi Dorrit i Artura Clennama. "Maleńka Dorrit" to książka pełna zaskakujących literackich smaczkow, które wyznaczyły jej szczególne i trwałe miejsce w literaturze nie tylko angielskiej, ale światowej w ogóle. Przeczytajcie "Maleńką Dorrit", przekonacie się, jak pięknie i trochę ironicznie uśmiecha się wielki Dickens. Jakże zabawnie przemawia do nas głosem surowej guwernantki: "... Miss dobrze wychowana nie widzi ludzi nieznajomych... Miss dobrze wychowana niczemu dziwić się nie może..." Staruszek Dickens! Czyż nie jest rozbrajający? Adaptacja książki jest skróconym tekstem, opracowanym przez C. Niewiadomską. Część I zawiera XVII rozdziałów (w oryginale XXVIII rozdziałów), część II - XV rozdziałów (w oryginale XXVII).  
Tytuł oryginalny: Little Dorrit
Data wydania: 1993-08-01
ISBN: 83-85959-36-X, 838595936X
Wydawnictwo: Siedmioróg
Seria: Seria z różową kamelią
Stron: 192
Mamy 6 innych wydań tej książki

Autor

Charles Dickens Charles Dickens
Urodzony 7 lutego 1812 roku w Wielkiej Brytanii (Landport, Portsmouth)
Karol Dickens (Charles John Huffam Dickens) - był synem urzędnika admiralicji. Jego ojciec został uwięziony za długi, przez co rodzina popadła w nędzę. 12-letni Dickens musiał wówczas podjąć pracę zarobkową. Początkowo pracował w fabryce pasty do bu...

Pozostałe książki:

Dawid Copperfield Klub Pickwicka Oliver Twist Wielkie nadzieje Opowieść wigilijna
Wszystkie książki Charles Dickens

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Maleńka Dorrit. Wydanie skrócone nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Współpraca

Karol Dickens-angielski powieściopisarz.Najwybitniejszy przedstawiciel powieści społeczno-obyczajowej, w drugiej połowie XIXw. w Anglii, ale nie tylko.
Jego najsłynniejsze dzieła, to obok Klubu Pickwicka, takie utwory jak Samotnia, Wielkie Nadzieje,Oliver Twist.
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa MG, otrzymałem do recenzji, jego kolejną głośną powieść Maleńka Dorrit.

Powieść tą Dickens rozpoczął pisać podczas swojego pobytu w Paryżu.W czasie tego pobytu, brał udział w wielu wystawnych przyjęciach, oraz czytał o tak zwanej gorączce inwestycyjnej, kiedy to inwestujący potrafili stracić cały majątek, popełniając potem samobójstwo.
Te wydarzenia, oraz przeczytane historie, reportaże, były zalążkiem powstania książki.

A cała akcja rozpoczyna się w pewnym więzieniu, dla dłużników, gdzie osadzony jest pewien bankrut nazwiskiem William Dorrit, który utracił cały majątek.W więzieniu dorastają również jego dzieci, z których jedno- Amy(zwane przez wszystkich Maleńką Dorrit), jest główną bohaterką tej opowieści.
Jako, że dzieci nie są uwięzione, mogą opuszczać mury więzienia.I tym sposobem Dorrit, znajduje zatrudnienie u pewnej chciwej wdowy jako szwaczka.W między czasie wraca syn owej wdowy Artur, w którym Amy zakochuje się z wzajemnością.Artur, po pewnym czasie odkrywa, że ojciec Maleńkiej Dorrit, w rzeczywistości jest spadkobierca pewnej olbrzymiej fortuny i jego odsiadka w więzieniu, mogła w ogóle nie mieć miejsca.Sprawy się komplikują, gdy majątek inwes...

| link |
@melkart002
2020-09-02
6 /10
Przeczytane
@Asamitt
2020-06-07
8 /10
Przeczytane Literatura piękna / Klasyka

Cytaty z książki

“Na szlaku naszego życia zetkniemy się z ludźmi, którzy dążą już na nasze spotkanie z wielu dziwnych miejsc wieloma dziwnymi drogami (...) i wszystko, co mamy im uczynić i co oni mają nam uczyn...”
× 2
#
“Bierz co się da, i nie oddawaj nic, dopóki cię do tego nie zmuszą (...).”
× 2
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl