Miłość w czasach zarazy

Miłość w czasach zarazy
4.33
Ocena 4.33 na 5 możliwych
Na podstawie 101 ocen kanapowiczów
"Miłość w czasach zarazy", napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną ...
"Miłość w czasach zarazy", napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną czułością, humorem i wyrozumiałością, to niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci.Miłość w czasach zarazy, napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną czułością...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788374958820
Wydawnictwo: Muza S.A.

Recenzje

O miłości w czasach, gdy o miłość trudno.
http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/181000/181979/153396-352x500.jpg Ostatnio doszłam do jakże mądrego stwierdzenia... Czas zacząć czytać książki laureatów Literackiej Nagrody Nobla. Zrobiłam sobie taką listę i poszłam do wiejskiej biblioteki. Znalazłam Gabriela Gracia Marqueza. Od razu się wzi...
Siła miłości
Ciekawa lektura z pogranicza literatury obyczajowej i romansu. Jedno co zawsze cechuje książki Gabriela Garcii Marqueza to nieprzeciętnie interesująca akcja, intrygujący bohaterowie, pełni sprzecznych emocji i namiętności. Dodatkowym atutem jest zaskakujące zakończenie. Pomysł na książkę jest świ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@malineczka74
@malineczka74 2010-09-23
Przeczytane (2010-09-23)
Pierwsza książka tego autora ,którą przeczytałam i która oderwała mnie od codzienności.Przyczyn jest kilka - po pierwsze piękny zakątek świata w którym rozgrywa się fabuła - egzotyczne Karaiby z przełomu XVIII i XIX wieku - gdzie powoli wkraczają cuda techniki takie jak telegraf , poczta lotnicza , duże statki żeglugi rzecznej ,aeroplany .Autor tak świetnie opisuje przyrodę - urocze kajmany na rzekami ,krowy morskie z młodymi ,tajemniczą puszczę ,rejsy rzekami ,wedrówkę po górach w młodości Ferminy Dazy ,że czułam się jakbym tam była realnie i widziała te obrazy rzeczywiście na własne oczy.Książka ma mało dialogów czego zwykle nie lubię ,ale tym razem to nie umniejszyło jej wartości.Autor pisze o miłości dwojga ludzi , którzy parą stali się dopiero w późnej starości - ale to nie umniejszyło uczucia.Mimo burzliwego życia Ferminy Dazy i Florentina Arizy tych dwoje świetnie się porozumiało i odnalazło u kresu życia.Ten świat w kolorze sepii jakże odległy spodobał mi się - mimo upływu lat pewne rzeczy pozostają niezmienne - uczucia ,namiętności ,zdrady .Książka często kojarzyła mi się z serialem Niewolnica Isaura i książką Przeminęło z wiatrem - naprawdę nie wiem czemu .Autor sporo treści poświęcił małżeństwu na przykładzie związku Ferminy Dazy i doktora Juvenala Urbino.To bardzo typowe małżeństwo tego okresu zawarte bez gorącego uczucia z zachowaniem konwenansów - para "odnajduje się " w trakcie podróży poślubnej i żyje w miarę zgodnie - choć nie brak i zrzędliwej teściowej i zdrad męża oraz wielu codziennych kłopotów .To prawda panie Marquez - długotrwały związek bez kompromisów i wybaczeń oraz tolerancji słabości partnera nie przetrwa .Lektura warta polecenia .
@danielmonika
@danielmonika 2008-11-26
"O miłości na całe życie??? " Moje zdanie jest zdecydowanie inne: to nie jest miłośC! - ona wychodzi za mąż dla pieniedzy, a w przypadku Florentina - nie ma tam wierności ... a jeśli ktoś czytał niedokładnie to niech jeszcze raz wróci do końca książki - Florentino leżąc obok Ferminy wspomina nieżyjacą Amerikę myśląc, ze chyba ją kochał ... o co tu chodzi? ja się zgubiłam ... po raz pierwszy widziałam film (Miłosc w czasach zarazy) który łagodzi i próbuje tłumaczyć wykoślawienia autora ... lieratura jak literatura ... ale Marqueza wiecej nic nie chcę czytać ...
CO
@coni7 2013-05-03
Nie wiem, czy bym nazwała tę książkę romansem wszechczasów, ale na pewno do niej wrócę, podobnie jak Jerzy Pilch. Polecam ją każdemu, kto lubi historie miłosne przysypane kurzem, ale ponadczasowe. Każdemu kto nie lubi prostych ścieżek i prawd oczywistych i kto jest cierpliwy, bo trzeba przebrnąć przez wiele kartek, opisów, żeby dotrzeć do puenty, która mówi, że na miłość zawsze warto czekać... nawet 51 lat,9 miesięcy i 4 dni...
AG
@Castiel 2012-02-12
Przeczytane (2012-02-12)
Książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Márquez idealnie przedstawił miłosną historię Florentino i Ferminy. W typowy dla pisarzy latynoamerykańskich sposób tworzy magiczną atmosferę, którą snuta przez niego opowieść jest przesiąknięta. Ma swój klimat, jest na swój sposób piękna i pokazuje wszystkie oblicza miłości. "Miłość w czasach zarazy" zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, na pewno jeszcze do niej wrócę.
@traber1
@traber1 2010-12-30
Przeczytane (2010-12-25)
Jerzy Pilch nazwał "Miłość w czasach zarazy" romansem wszechczasów. Ta opinia początkowo mnie odstraszyła, gdyż obawiałem się, że książka jest zbyt kobieca, dlatego też zdecydowałem się ją przeczytać bo wielu innych dziełach Marqueza. Okazało się, że nie było czego się obawiać, gdyż książka ta jest nie tylko romansem, ale ogólnie książką wszechczasów. Jest to jedyna książka jaką przeczytałem więcej niż raz.
@basiaa
@basiaa 2013-02-04
Chcę przeczytać (2013-02-04)
Kilka lat temu oglądałam wspaniały film pod tym samym tytułem. Książka również bardzo mi się spodobała. Jest to magiczna opowieść o miłości , odrzuceniu , tęsknocie , wytrwałości i potrzebie bliskości. Do tego świetny , wciągający styl. Książka warta przeczytania !!!
@zzielonymioczami
@zzielonymioczami 2011-07-27
Przeczytane (2011-07-27)
Południowoamerykańscy pisarze mają swój styl - nie dokońca zrozumiały dla nas, ale trzeba puścić wodze fantazji, rozluźnić się i rozkoszować tym troszkę dziwnym smakiem:)Ja w każdym bądź razie polecam:)
@Lloret
@Lloret 2011-07-31
Przeczytane (2011-07-31)
Miłość w czasach zarazy pozytywnie mnie zaskoczyła. Piękna historia miłości, opowiedziana w zgrabny sposób z piękną narracją, która zupełnie rekompensuje brak dialogów. Polecam :)
GI
@Giovanna 2007-09-04
Ujmująco piękna i poetycka opowieść o miłości na całe życie... Kompletnie nietypowa jak dla Marqueza, ale podobała mi się najbardziej z jego wszytkich książek.
@Kasiulka
@Kasiulka 2010-12-27
Przeczytane (2010-12-27)
Książka, która trochę mnie rozczarowała. A może nie zrozumiałam jej tak jak powinnam. Lubię ją, ale nie zrobiła na mnie zdyt dużego wrażenia. A szkoda!
Współtworzący tę stronę
puchar
EL
@Eliasz pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Mike Newell
Inne książki: