Nasze życzenie

Tillie Cole
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów
Nasze życzenie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 32 ocen kanapowiczów

Opis

Dziewiętnastoletni Cromwell Dean jest wschodzącą gwiazdą muzyki. Uwielbiają go tysiące, choć tak naprawdę nikt go nie zna. W końcu pojawia się dziewczyna w fioletowej sukience, która potrafi przebić się przez nieprzenikniony mur. Kiedy Cromwell porzuca Anglię, by studiować muzykę w upalnej Karolinie Południowej, nie liczy na możliwość ponownego spotkania z dziewczyną. I z pewnością nie spodziewa się, że myśl o niej utkwi w jego głowie, niczym nieustannie powtarzająca się piosenka. Dla Bonnie Farraday muzyka jest całym życiem. Dziewczyna zapisuje każdą nutę w sercu. Dostrzega, że Cromwell ucieka przed swoją przeszłością. Próbuje trzymać się od niego z daleka, ale coś sprawia, że ciągle do niego wraca. Bonnie jest kolorem w jego ciemności, Cromwell jest biciem jej serca. Kiedy na jej życie pada cień, chłopak musi zdecydować, czy zostać jej światłem. Tylko on umie to zrobić. Musi pomóc dziewczynie odnaleźć dawno zaginioną w jej kruchym sercu melodię. Musi dodać jej sił za pomocą symfonii, którą tylko on potrafi skomponować. Symfonii nadziei. Symfonii miłości. Symfonii przeznaczonej tylko dla niego i dla niej.
Tytuł oryginalny: A Wish For Us
Data wydania: 2018-10-31
ISBN: 978-83-8075-544-4, 9788380755444
Wydawnictwo: Filia
Stron: 427

Autor

Tillie Cole Tillie Cole Tillie Cole jest dziewczyną z północy. Pochodzi z miejscowości zwanej Teesside w Wielkiej Brytani. Została wychowana w otoczeniu matki, ojca, siostry i wielu zwierząt i koni. Będąc szaloną mieszanką krwi szkockiej i angielskiej, Tillie czerpie z obu...

Pozostałe książki:

Tysiąc pocałunków Raze To nie ja, kochanie Słodki dom Sick Fux
Wszystkie książki Tillie Cole

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nasze życzenie

16.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książki autorstwa Tillie Cole zawsze mnie rozbrajają. Tak było też w przypadku „Nasze życzenie”. Cromwell, rozbity muzyk, który nie może się odnaleźć. Ma ogromny talent i nieprzenikniony mur na duszy. Kiedyś uwielbiał muzykę klasyczną, był uznawany za geniusza w tej dziedzinie. Ma też wspaniałą zdolność jaką jest widzenie barw w muzyce.... {} Recenzja książki Nasze życzenie

@oczytanaada@oczytanaada {}× 1

Miłość z muzyką w tle

5.07.2019

"Nasze życzenie" - dla mnie początkowo kiczowata młodzieżówka. Dwoje nastolatków spotyka się przypadkowo, a potem ich losy dziwnym trafem się łączą. Jednak to co później się zadziało złamało mi serce 😣 Piękna historia o miłości, cierpliwości, śmierci i poświęceniu. Nie potrafię nawet wczuć się w rolę rodziców bohaterki. A jednak takie historie się... {} Recenzja książki Nasze życzenie

Barwy muzyki czyli piękno miłość 😙

21.05.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nie łatwo jest zapomnieć o czymś co bardzo się kochało choć by nie wiem co po prostu się nie da. Nasz główny bohater jednak tego nie wie, zagłusza swoją miłość alkoholem i muzyką bez duszy. Kiedy spotyka dziewczynę we fioletowej sukience nie wie że zagra w jej życiu nie jeden utwór. Mogłabym na tym skończyć, lecz książka tak chwyciła mnie za serce... {} Recenzja książki Nasze życzenie

BO
@Booksontka
{}× 1

Fantazjuję o życiu z tobą w głównej roli...

17.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Fantazjuję o życiu z tobą w głównej roli, Od świtu do zmierzchu za muzyką pogoni, O robieniu tego, co naszym marzeniem. To dla mnie, dla ciebie i dla nas życzenie”. Po tej książce spodziewałam się lekkiej młodzieżówki, takiej bez większych emocji. Romans i sztuka -to może być takie dobre na zastój czytelniczy To sugerowała mi okła... {} Recenzja książki Nasze życzenie

Moja opinia o książce

Opinie

@w.moich.kregach
2019-02-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Całkiem przyjemna opowieść new adult o miłości z ciężką chorobą w tle. Dużo jest tu opisów muzyki, co mi bardzo się podobało. Historia może i dość banalna, jednak dobrze napisana.

{}× 2 | link |
@ksiazkowa.gladys
2019-04-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

"...kiedy twój czas dobiega końca, miłość odczuwa się znacznie silniej, szybciej i głębiej."

Jest to moja druga książka Tille Cole i na pewno nie ostatnia. Bardzo polubiłam tę autorkę i chcę więcej i więcej. Cromwell - dziewiętnastoletni DJ, który jest znany na w całej Europie, jego znak rozpoznawczy to butelka Jacka Danielsa w ręku. Ona - Bonnie, dziewczyna z wielkim sercem, zakochana w muzyce, dziewczyna w fioletowej sukience, którą Cromwell dostrzegł podczas jednego ze swoich występów w klubie. Bonnie i Cromwell to zupełne dwa przeciwieństwa, jednak łączy ich jedno - miłość do muzyki.
Cromwell nieco się pogubił po stracie swojego ojca. Miłość do muzyki klasycznej przepadła, jednak za sprawą dziewczyny w fioletowej sukience wszystko się zmienia...

To nie jest tylko typowa opowieść o miłości dwóch nastolatków, chociaż początkowo tak było. Dlatego czytając ją na początku troszkę się nudziłam. To książka o wielkiej miłości, nawet tej rodzinnej. Pełno w niej emocji, pięknych i wzruszających.

Zakończenie przeszło moje najśmielsze oczekiwania. "Tysiąc pocałunków" jak i "Nasze życzenia" to obie powieści Tillie Cole. Obie o miłości, jednak zupełnie inne.

{} | link |
@milosnikksiazkowy
2020-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Pluje sobie w brodę, że tak długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki. Nie jest to ani kryminał, ani thriller. Bałam się, że nie będzie to książka dla mnie. Jak bardzo się myliłam..
Dopiero teraz zrozumiałam, że są książki, które mogą być z innego gatunku literackiego, a skraść serce. Są to książki, które mają tak mocny wpływ emocjonalny na czytelnika, że ciężko odnaleźć się w tej burzy uczuć.

Ta powieść nie ma na czele przekazania nam tylko jak wielką miłością pajają bohaterowie do muzyki. To również historia o walce, o rodzine, o chorobie psychicznej i uzależnieniu. A przede wszystkim jest o uczuciu pomiędzy dwojgiem młodych ludzi, którzy muszą przetrwać niekończące się trudności.

Poczułam na własnej skórze jak bardzo muzyka może pomóc, jak bardzo samopoczucie może się zmienić słysząc delikatne takty utworów.
Wiecie co jeszcze sprawia, że ta książka jest niesamowita?
Zdolność autorki do opisania uczuć muzyką.

{} | link |
@zaglebiam_sie
2020-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Przyznam, że początek z tą książką miałm dość ciężki, słabo szło mi czytanie, a i wciągnąć się odpowiednio nie mogłam. Jakoś w połowie coś zaskoczyło i dałam się porwać tej romantycznej, choć trudnej historii. Z początku trochę też denerwowali mnie główni bohaterowie. Bonnie, która często płakała, no i Cromwell uciekaniem od rozmów. Ale w pewnym momencie moja irytacja przeszła i przywiązałam się do nich.

Książka bardzo mnie poruszyła, w pewnym momencie musiałam ją odłożyć bo przez łzy napływające mi do oczu nie byłam w stanie czytać.

Muzyka opisana kolorami i kształtami to coś niezwykłego dla mnie. Moja wyobraźnia wariowała próbując to wszystko ogarnąć.

Także mimo słabego początku dałam się porwać tej wzruszającej historii i ją polecam.

{} | link |
@Brzezinkowa
2020-06-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Kolejna historia, przy której się wzruszyłam. Życie Cromwella i Bonnie to symfonia, która będzie rozbrzmiewać przez całą książkę. Jednak jak to w życiu nie będzie im łatwo i wielokrotnie łzy stawały w moich oczach. W tle mnóstwo muzyki, od klasycznej po dance. Cieszy mnie bardzo to tło, bo również pozwoliło mi wrócić do czasów szkolnych i odnaleźć cząstkę siebie. Idealnym pomysłem jest skorzystanie z playlisty na końcu książki i wykorzystać ją podczas czytania. Historia przypomina mi „Tysiąc pocałunków”, więc jeśli lubisz takie historie to będziesz zadowolona!

{} | link |
@monika_13
2021-04-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Tillie cole

Bardzo ciekawa opowieści o miłości dla młodzieży. Dzięki temu bardzo szybko się ją czytało. Książka ta pokazuje jak wielka jest siła miłości dwojga ludzi. Pokazuje jak rodzi się uczucie między dwojgiem ludzi, gdzie pomimo choroby starają się cieszyć każdym dniem. Książka zaskakuje ponieważ nie spodziewałam się takiego zakończenie zwłaszcza dla brata Bonnie - Eastona.

{} | link |
AL
2021-03-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@wikswiatek
2021-02-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@w_swiecie_ksiazek
2020-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Zaczytanablondynka
2020-07-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2019-Książki Ein
@oczytanaada
2020-06-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@_my_book_world_
2020-04-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Wyjątkowe
@Julia_B31
2020-03-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadam
@withmybooks
2020-03-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“"...kiedy twój czas dobiega końca, miłość odczuwa się znacznie silniej, szybciej i głębiej." ”
{}× 3
#
“Stanowił cały mój świat. Świat, w którym zamierzałam pozostać. Przysięgałam, że to zrobię i nigdy się nie poddam, ponieważ chciałam życia z tym chłopakiem. Chciałam życia, miłości i śmiechu. B...”
{}
#
“"Twoja muzyka pozbawiona jest duszy"”
{}
#
“"Kiedy twój czas dobiega końca, miłość odczuwa się znacznie silniej, szybciej i głębiej"”
{}
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe