Opowieść wigilijna

Opowieść wigilijna
4.19
Ocena 4.19 na 5 możliwych
Na podstawie 191 ocen kanapowiczów
Opowieść wigilijna należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata, a...
Opowieść wigilijna należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata, a równocześnie do kanonu lektur szkolnych. Niezwykle atrakcyjna fabuła opowiada o przemianie moralnej starego bankiera Scrooge’a. Mały słuchacz dowie się, jak trzy dobre Duchy świąt Bożego Narodzenia wskazały zadufanemu w...
Pełny opis
Data wydania: 2012-10-1
ISBN: 9788377910245
Wydawnictwo: Siedmioróg

Recenzje

Czas wybaczania i bezinteresownej miłości
Raz do roku przychodzi taki szczególny okres w życiu każdego z nas, kiedy jest czas na refleksję nad naszym życiem oraz wybaczenie wszystkich krzywd, których doznaliśmy od innych osób. Mowa tu oczywiście o Bożym Narodzeniu. Okres ten poprzedzony jest Wigilią, podczas której dopinamy ostatnie przy...
Bożonarodzeniowa zmiana
Chyba nie ma takiej osoby, która kiedykolwiek nie miałaby styczności z "Opowieścią wigilijną." Co roku w okresie Bożonarodzeniowym, nie tylko Kevin leci w telewizji. Zawsze też puszczają przeróżne wersje filmowe lub animowane tej książki. Ale co sprawia, że wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli c...
Napisz swoją opinię

Opinie

@anek7
@anek7 2011-01-01
Przeczytane (2010-12-06)
Chyba nie ma nikogo kto nie znał by opowieści o Scrooge'u - jeżeli nie z kart książki to chociaż z niezliczonych adaptacji filmowych. Jest to chyba najczęściej filmowana i przerabiana (w sensie adaptowana) opowieść świata. Ja do tej pory znałam "Opowieść" właśnie z telewizji. Postanowiłam, że czas to zmienić, wypożyczyłam i przeczytałam w ciągu dwóch godzin. Śliczna świąteczna historyjka z bajkowym dobrym zakończeniem, przepełniona duchem wigilii, czytana w przeddzień tejże - czegóż można więcej chcieć? Zachwyciła mnie i wzruszyła. I tylko nie wiem czy na mój zachwyt nie wpłynął świąteczny czas. Może trzeba dla równowagi wrócić do tej historii w lipcu...
@Kamcio95
@Kamcio95 2010-07-29
Przeczytane (2010-07-29)
Opowieść bardzo dobra! Postacie co prawda są nieco przerysowane jak w większości dzieł Dickensa (np. Scrooge w którym nie było ani grama dobroci),ale pomysł na napisanie książki o przemianie podłego człowieka w anioła jest jak najbardziej ok, a ze dzieje się to za sprawą duchów Przeszłości, Teraźniejszości i Przyszłości, nadaje książce walorów. Idealnie czyta się ją przed świętami, czasem nawet kilka dni przed świętami nie czuje się tego czegoś, a dzięki tej książce można odnaleźć się w zabiegane dni Bożego Narodzenia ;P
@16xsunny
@16xsunny 2011-03-03
Przeczytane (2011-03-03)
Książka czytana przeze mnie jednym tchem. Była to moja lektura szkolna w szóstej klasie. Nie mogłam się za nią zabrać, aż jak w końcu jednego popołudnia ją dorwałam – przeczytałam do końca. Po czym zasnęłam. Jednak pamiętam, że od pierwszej klasy podstawówki, co rok przed Wigilią w szkole szóstoklasiści dawali przedstawienie właśnie na podstawie książki. Koszmar. Obejrzeć to samo sześc razy. Co do moich uczuc są niestety mieszane, nie przeżywałam tego co sie działo w tej książce na własnej skórze.
@Wyrysowana_
@Wyrysowana_ 2009-05-30
Przeczytane (2009-05-30)
Jedyna książka która spodobała mi się z lektur szkolny, a uwierzcie mi - to rzadkość.Zgodziłam się za namową nauczycielki i twierdzeniami, że było by świetnie pojechać do teatru na te przedstawienie. To mi pokazało jak blisko są święta. [Czytałam kiedy zbliżały się święta Bożego Narodzenia] I dzięki tej książce pierwszy raz poczułam radość ze świat.
@MalyMol
@MalyMol 2009-08-27
Przeczytane (2009-08-31)
Ze względu na to, że w podstawówce i gimnazjum musiałam przerabiać tę książkę, bo taki był tok nauczania, przeczytałam ją kilka razy. Wzruszająca i pouczająca opowieść. Krótka, ale dająca do myślenia. Moim zdaniem ponadczasowa, życiowa. O tych, którzy mają wszystko i o tych, którzy nie mają nic.
@Lukrecja
@Lukrecja 2009-04-23
Przeczytane (2009-04-23)
Moja ulubiona książka jeśli chodzi o literaturę klasyczną. Zgadzam się z niektórymi z Was, że to trudny orzech do zgryzienia, ale przyznajcie: Robi wrażenie i dodaje otuchy ;)PS: Tym z Was, którym się podobała 'Opowieść wigilijna' polecam 'Tajemnicę świąt Bożego Narodzenia' Josteina Gaardera.
@Deline
@Deline 2010-12-27
Przeczytane (2010-12-27)
Na pewno każdy z nas zna przesłanie tej książki. Jeśli nie z niej, to z filmów i bajek, które często wykorzystują motyw trzech świątecznych duchów. Opowiadanie nie jest długie, więc myślę, że każdy może poświęcić choć jeden dzień, żeby przemyśleć kilka istotnych wartości w życiu człowieka.
@Ronnie
@Ronnie 2010-06-24
Przeczytane (2010-06-24)
najpierw byłam w kinie z klasą na "Opowieść.." z Jim Carrey, dopiero potem nauczycielka nam dała to jako lekture. Nie polecam najpierw oglądania filmu, a potem książki. Negatywnie nastawiłam się na książkę, musiałam ją przeczytać w 1 dzień, ale dopiero teraz doceniam tą opowieść.
@Nancy
@Nancy 2013-12-25
Przeczytane (2013-12-25)
Piękna książka! Jej wyjątkowy urok najlepiej dostrzec podczas okresu świątecznego. Pomimo tego, że to lektura szkolna, warto do niej wrócić po latach i przypomnieć sobie jak magiczny potrafi być wieczór wigilijny. Polecanie jej wydaje się być zbędne.
@Tanashi
@Tanashi 2010-12-15
Piękna, z pewnością sięgnę po nią jeszcze wiele razy. Mam nadzieję, że ludzie nie będą się do niej nastawiać negatywnie dlatego, że jest lekturą. Polecam gorąco wszystkim, którzy nieco zagubili się i utracili poczucie magii świąt.
Współtworzący tę stronę
puchar
IR
@Inqba pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę