Pajęcza sieć

Mike Omer
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Pajęcza sieć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Niezwykły thriller autora światowego bestsellera „Umysł zabójcy”.
Nie każda śmierć przychodzi bez ostrzeżenia…
Na ulicach grasuje zabójca. Śledzi i atakuje na pozór przypadkowe młode kobiety, zawsze jednak je uprzedza. Jedną z jego ofiar jest dwudziestoletnia Kendele Byers, brutalnie zamordowana i pochowana w płytkim grobie. W przeszłości doświadczała przemocy, a zawodowo zaspokajała perwersyjne zachcianki klientów, więc lista podejrzanych z każdym dniem się wydłuża. Kiedy po czasie ginie kolejna młoda kobieta, śledczy Mitchell Lonnie zdaje sobie sprawę, że zabójstwa są ze sobą powiązane.
Obie ofiary na kilka minut przed śmiercią dostały wskazówkę, w jaki sposób zginą.
Mitchell i jego wspólnik muszą dopaść seryjnego, psychopatycznego mordercę, nim zginą kolejne niewinne kobiety. Ale kiedy w śledztwo angażuje się siostra Mitchella, ten zaczyna się gubić.
Tytuł oryginalny: Spider's Web
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 978-83-8139-818-3, 9788381398183
Wydawnictwo: Świat Książki
Cykl: Tajemnice Glenmore Park, tom 1
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 384
dodana przez: Vernau

Autor

Mike Omer Mike Omer Michael Omer jest izraelskim pisarzem. Jest autorem książki „A Killer's Mind”, opublikowanej w 2018 roku, która uplasowała się na pierwszym miejscu na liście bestsellerów Amazona.

Pozostałe książki:

Umysł zabójcy W ciemnościach Gęstsza od krwi
Wszystkie książki Mike Omer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pajęcza sieć

22.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Pajęcza sieć" to najnowsza książka spod pióra Mike Omer'a, którego uwielbiam za serię z Zoe Bentley. Dlatego też, gdy zobaczyłam, że wydany zostanie u nas tom pierwszy jego drugiej serii, nie mogłam się doczekać lektury. Czy było warto? Glenmore Park i jego tajemnice to początek serii thirllerów. W pierwszej części poznajemy śledczego, Miche... {} Recenzja książki Pajęcza sieć

„Pajęcza sieć” Mike Omera, czyli klasycznie, acz ciekawie!

20.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Tak długo trwał w uśpieniu, zanim wreszcie się obudził. Zmarnował lata na codzienną szarzyznę, na nudną pracę, na długie pasmo bezbarwnych dni i nocy bez snów. Niemal żałował tych ludzi w parku, prowadzących takie samo bezbarwne życie, skazanych na marnowanie swego krótkiego żywota na nic. Byli tak ślepi, że nie widzieli prawdy. Życie oferuje... {} Recenzja książki Pajęcza sieć

@Orestea@Orestea {}× 5

Glenmore Park

1.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Rankiem w Glenmore Park zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Śledztwo prowadzą Mitchell Lonnie oraz jego partner Jacob Cooper, policjanci wy­działu docho­dze­niowo-​śled­czego. Kiedy po jakimś czasie giną kolejne kobiety śledczy zdają sobie sprawę, że w okolicy grasuje seryjny morderca. Podejrzanych przybywa, a z trudem zdobyte tropy prowadzą ... {} Recenzja książki Pajęcza sieć

@justyna_@justyna_ {}× 5

Takie spokojne miasteczko...

17.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Pierwsze skojarzenie, jakie przyszło mi na myśl podczas lektury, to: rzetelność. Glenmore Park w Massachusetts, trzydzieści kilometrów na północ od Bostonu. Młoda kobieta, Kendele Byers, która właśnie uprawiała jogging wczesnym świtem w parku, została złapana przez nieznanego (na razie) sprawcę i utopiona w pobliskim stawie Buttermere. Następni... {} Recenzja książki Pajęcza sieć

@Meszuge@Meszuge {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Logana
2021-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Policjanci wy­działu docho­dze­niowo-​śled­czego w Glen­more Park Mit­chell Lon­nie oraz jego partner Jacob Co­oper prowadzą sprawę zamordowanej Ken­dele Byers. Wkrótce ofiar przybywa, a każda tuż przed śmiercią otrzymała wiadomość w jaki sposób zginie. Wszystkie tropy prowadzą do nikąd, śledztwo staje się mętne, a seryjny zabójca dalej prowadzi swoją mordeczą grę. Frustracja i niemoc śledczych odbija się na ich prywatnym życiu. FBI oddelegowuje do pomocy psychologa sądowego z Bostonu, Zoe Bentley.

Koncept na wątek kryminalny przemyślany, badzo ciekawy. Również tempo akcji sprawia, że nie ma mowy o nudzie. Jak na thriller przystało powieść trzyma w napięciu, choć czasami zabawne, sarkastyczne dialogi wywoływały uśmiech.
Powieść utrzymuje formę przypominającą reportaż lub relację z wydarzeń . Zazwyczaj przy użyciu takiego stylu czytelnik odbiera na chłodno bohaterów, bez większych sympatii czy antypatii. W tej książce było inaczej. To, że nieświadomie polubiłam postacie odczułam w momencie czytania o ich prywatnych, życiowych dramatach. Było mi ich żal.

Reasumując, jest to kawał dobrej powieści.

{}× 17 | link |
@przyrodazksiazka
2021-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Ale świetnie mi się ją czytało! Niemal od razu przypadła mi do gustu, bo czytając wyobrażałam sobie, jakbym oglądała ją jako film. Wszystko tak wyraziście opisane, ukazane niemal w trójwymiarze. Do tego te wszechobecny strach, że znajdziemy kolejną z ofiar. Cudowny dreszczy emocji, który pieścił moje wnętrze napawając je coraz to większym strachem. Zakończenia, które nie dawały od razu rozwiązania, a jedynie pogłębiały niewiadomą. Postacie, które jawiły się jako znane nam od dawna. Ich rysopis sprawiał, że miałam ochotę powiedzieć, że je znam. To zadziwiające, taka bliska sercu i jednocześnie z przeświadczeniem, że lepiej, by wszystkie wydarzenia były jak najdalej od nas.
Niezbyt długie rozdziały, które czytało się szybciutko. Praktycznie od początku miałam uczucia, które mówiły, a może jednak? Być może jeśli wystarczająco się wysilę, to odkryję sprawcę przed nimi? No i klopsik, bo tak się nie stało. Im więcej ofiar, tym więcej w mojej głowie narastało pytań. Ciekawiło mnie dlaczego to robił? Czemu nie wystarczyła mu tylko jedna? Czym się kierował? Moja głowa pracowała wraz z bohaterami.
Nierozwiązana zagadka wskakiwała również na prywatne tory. Stawali się nerwowi, wybuchowi, wciąż gdzieś ktoś ginął, a oni zamiast być na bieżąco, wciąż pozostawali daleko w tyle. Zmuszeni poprzez niemoc do pomocy dostają psychologów, by pomogli rozwikłać im coraz bardziej potęgującą się zagadkę. I oczywiście im dalej, tym gorzej...

Wspaniała książka, która niemal zmuszał...

{} | link |
@WystukaneRecenzje
2021-11-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@violettabocian
2021-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Aleksandra_99
2021-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@recenzowelovee
2021-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@justyna_
2021-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
@stos_ksiazek
2021-10-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@jupi2328
2021-10-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Posiadam 2021
@Orestea
2021-10-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@Meszuge
2021-10-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Pajęcza sieć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl