Pampiludki na szlaku szczęścia

Joanna Olejarczyk
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Pampiludki na szlaku szczęścia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

– Już nie mogę się doczekać! – Alimemek przestępował z nogi na nogę. – To już dziiiś, już dziiiś! – cieszył się Gideon. Tup-tup skakał wesoło koło jego nóg. – Gotowi? – spytała Sara, która pojawiła się przy nich nagle nie wiadomo skąd.Przyjaciele mieli dziś wybrać się na Szlak Szczęścia. To wyprawa, na którą wyruszają tylko nieliczne, chętne pampiludki, jest bowiem bardzo trudna i momentami niebezpieczna. Prowadzi na szczyt Wzgórza Łaski, na którym czeka na śmiałków wspaniała nagroda. Tym razem baśniowe pampiludki zabierają małego czytelnika na wędrówkę, która przybliży mu znaczenie Ośmiu Błogosławieństw. W jaki sposób możemy „łaknąć sprawiedliwości”? Jak ktoś cichy może na własność posiąść ziemię? Co w ogóle znaczy „błogosławiony”? No i kim jest Sara, nowa przyjaciółka Gideona i Alimemka? Pampiludki na Szlaku Szczęścia to kolejny zbiór opowiadań o mieszkańcach Pampilii, który z prostotą i dziecięcą wrażliwością objaśnia najmłodszym czytelnikom zawiłości wiary chrześcijańskiej.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-63579-99-9, 9788363579999
Wydawnictwo: Dreams
Seria: Pampiludki
Stron: 64

Autor

Joanna Olejarczyk Joanna Olejarczyk Przebieram w słowach i rzeźbię z nich wytwory wyobraźni. Przekładam z jednego języka na drugi. Najstarszy syn mówi, że co chwilę zmieniam zdanie, bo na tym przecież polega praca tłumaczki. Od 2016 roku tłumaczę książki, a od 2019 r. należę do Sto...

Pozostałe książki:

Trzy kropki Pampiludki i tajemnice wiary Yeti, w którego nikt nie wierzył Misja Tality JAK Kangur i Dziobak próbowali ZNALEŹĆ SZCZĘŚCIE
Wszystkie książki Joanna Olejarczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pampiludki na szlaku szczęścia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mamazonakobieta
2021-02-21
9 /10

To nasze pierwsze spotkanie z Pampiludkami i to bardzo udane. W książeczce znaleźliśmy kilka wspaniałych, ciepłych opowieści z morałem, których bohaterami są Gideon oraz Alimenek, mieszkańcy Pampilii. Wraz z bohaterami udamy się na wyprawę Szlakiem szczęścia, która nie zawsze jest łatwa i przyjemna, za to tym którzy dotrą do jego końca, spodka nagroda.

Dość ważnym aspektem książki jest fakt, że w opowiadaniach poruszane jest Ośmiu Błogosławieństw. Dzięki niej w prosty i ciekawy sposób możemy je dziecku wytłumaczyć. Jednak nie tylko to. Opowiadania z książki są doskonałym początkiem rozmowy o miłości, sprawiedliwości, pokoju, empatii, a nawet o tym, kiedy ktoś ma dobre zamiary, a kiedy złe.

Tekst jest ciekawy i zrozumiały dla dziecka, co zachęca do słuchania, a starsze dzieci do samodzielnego czytania.

Ilustracje nas zachwyciły. Są wspaniałe, duże, kolorowe, adekwatne do treści.

„Pampiludki na Szlaku Szczęścia” to książka, którą według mnie warto posiadać w domowej biblioteczce. Znajdziemy w niej nie tylko ciekawe, ale i mądre opowiadania, które dostarczą dziecku radość podczas czytania\słuchania, a także będą doskonałym początkiem rozmowy na ważne tematy np. o empatii. Zdecydowanie polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/02/dreams-wydawnictwo-ksiazka-pt.html

| link |
@magdalena.lesz
2021-08-13
7 /10
Przeczytane Dzieci Joanna Olejarczyk 2021dziecko

Cytaty z książki

O nie! Książka Pampiludki na szlaku szczęścia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl