Policjanci. Ulica

Katarzyna Puzyńska
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów
Policjanci. Ulica
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów

Opis

Prawdziwy świat przestępstw i zbrodni bez cenzury. Po raz pierwszy tak szczerze o policjantach z ulicy! Kim tak naprawdę są? Brutalami w starciu z ofiarą czy najbardziej wszechstronnymi funkcjonariuszami w Polskiej Policji? Pierwsi na miejscu zbrodni, oko w oko z agresją, bezradnością, śmiercią. Widzą więcej, choć jadąc na wezwanie – nie wiedzą nic. To od szybkości i słuszności ich decyzji zależy dalsze postępowanie. Katarzyna Puzyńska – psycholog i autorka bestsellerowej sagi kryminalnej o Lipowie, w rozmowach z policjantami ogniw patrolowo-interwencyjnych, wydziału ruchu drogowego i oddziałów prewencji Policji. Postawni mężczyźni w mundurach. Sprawne kobiety. Na pasach broń, pałka, gaz i paralizator. Zapach krwi, błysk lecącej petardy, chłód ostrza noża w ręku domowego kata, huk wystrzału służbowej broni. Przeczytaj! Poznaj prawdę!
Data wydania: 2018-06-19
ISBN: 978-83-8123-272-2, 9788381232722
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 344
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Katarzyna Puzyńska Katarzyna Puzyńska
Urodzona w 1985 roku w Polsce
Z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożny stadem - psami...

Pozostałe książki:

Utopce Więcej czerwieni Z jednym wyjątkiem Motylek Trzydziesta pierwsza
Wszystkie książki Katarzyna Puzyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Policjanci. Ulica.

3.03.2022

Książka jest zbiorem wywiadów z Policjantami opowiadającymi o swojej pracy oraz o tym, jaki może mieć ona wpływ na ich życie osobiste. Bohaterzy zdradzają niektóre szczegóły dotyczące interwencji, w których brali udział. Mówią także o tym, że Policjanci powinni być opanowani, mieć stalowe nerwy oraz nieustannie kierować się zdrowym rozsądkiem i ni... Recenzja książki Policjanci. Ulica

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2020-02-20
6 /10
Przeczytane Reportaż, literatura faktu Przeczytane w 2019

 
 Wywiady z policjantami na temat ich pracy. Na pewno każdy, kto chce się wypowiadać na temat pracy policjantów obowiązkowo powinien przeczytać te dwie pozycje. W pierwszej części mamy policjantów z patrolu-interwencji, ruchu drogowego, prewencji, patrolu i przewodnika psa, którzy ukazują, na czym polega ich praca, z kim i czym muszą się zmierzyć. Autorka pytała się o powody wyboru tego zawodu, oczekiwania, problemy, przebieg służby. Druga część to rozmowy z policjantami z różnych jednostek, którzy zajmują się określonymi przestępstwami: CBŚ, kibice, technik kryminalistyczny, narkotyki, medycyna sądowa, psycholog policyjny, przestępczość zorganizowana. 
 W pierwszej części raził mnie jednak schemat zadawania pytań, mimo elokwencji rozmówców powtórzeń było sporo, jeden z rozmówców miał troszeczkę inne spojrzenie i to był plus, gdyż brakowało odmiennych zdań, miałam wrażenie, że wszyscy mówili o tym samym – a tak niestety nie jest w rzeczywistości.
 Druga część trochę w odmiennym formacie, w związku tym o wiele lepsza w odbiorze.
 Oceniam w ramach odbioru, nie zawartości, tutaj zgadzam się, że książki bardzo potrzebne. 

× 3 | link |
@Iwona_Nocon
2020-05-18
8 /10
Przeczytane

Uwielbiam czytać książki związane ze służbami mundurowymi, zwłaszcza dotyczące policji. Wiedziałam, że prędzej czy później sięgnę po publikację pani Kasi. Tym bardziej, że ma ona formę wywiadu.
Na pytania autorki odpowiada 6 policjantów i 1 policjantka. Bardzo żałuję, że nie postawiono tutaj na parytet, bo to właśnie rozmowa z panią młodszą aspirant Dorotą Kamińską najbardziej przykuła moją uwagę. Podobało mi się w tej książce to, że autorka nie zadawała schematycznych pytań, pozwoliła wygadać się rozmówcy i starała się pociągnąć temat jeżeli była ku temu okazja. Może nie dowiedziałam się z tych rozmów zbyt wielu rzeczy, ale wiem, że muszę zmienić swoje nastawienie względem policji zwłaszcza pracującej tej na ulicy. Łatwo się mówi, że nie ma ich akurat tam gdzie są potrzebni, ale nikomu nie przyjdzie do głowy podziękować za to, że zjawili się na miejscu przestępstwa i udzielili pomocy. Zdaję sobie sprawie, że prawie każdy zawód jest niedoceniany. Ale właśnie w takich publikacjach jest nadzieja. Choćby tylko jedna osoba po przeczytaniu tych wywiadów postawi się na miejscu policjanta i nieco zmieni zdanie na jego temat, było warto.
I najważniejsze - kupując tę książkę wspierasz Fundację Pomocy Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. Ode mnie solidne 8/10

× 1 | link |
@Brzezinkowa
2020-06-20
7 /10
Przeczytane

Policjanci Ulica. Katarzyna Puzyńska. Książka napisana w formie wywiadów z kilkoma policjantami. O ich codzienności, służbie i zwalczaniu przestępczości. Najbardziej interesowały mnie przytoczone historie, bo przede wszystkim są z pierwszej ręki. Dowiesz się również- Dlaczego policjanci nie traktują swojego zawodu jako pracy? Jakie są ich zarobki i czy są warte ich poświęcenia? Książka jest bez tajemnic i ma w sobie mnóstwo faktów, nawet takich, które czasem lepiej byłoby ocenzurować. Mimo, że kiedyś przyciągał mnie ten mundur to obecnie po tej lekturze - absolutnie nie chciałabym być policjantką...

× 1 | link |
@klaudia.nogajczyk
2020-03-14
6 /10
Przeczytane Biblioteczne Łupy

"Policjanci. Ulica" to nowe oblicze twórczości Katarzyny Puzyńskiej. Nie sposób porównać jej z sagą o Lipowie, bo jak porównać fikcję z prawdą? Do każdego przemawia coś innego. Czytając w niedługim odstępie czasu "Pokrzyk" oraz "Policjantów..." zdecydowanie bardziej podobali mi się "Policjanci..." z uwagi na prawdziwość i realizm. Jako czytelnik mogłam poczuć się, jakbym była świadkiem tych rozmów, "obserwując" autorkę książki oraz jej rozmówców zza niewidzialnej szyby. W tej odsłonie książki mamy do czynienia z policjami prewencji, którzy najczęściej są pierwsi na miejscu zdarzenia. Opowiadają oni / one o swojej pracy, o bolączkach, pierwszych zgonach, czy ratowaniu życia. Polecam każdemu, ponieważ warto czasem inaczej spojrzeć na policjantów, których mijamy codziennie na ulicy oraz docenić ich służbę.

| link |
@dvdevil_2
2022-07-21
5 /10
Przeczytane
@z.ksiazka.po.szynach
2022-03-03
7 /10
Przeczytane
@zaczytana_mama_dwojki
2021-09-23
7 /10
Przeczytane
@kris.tomczyk
2021-09-11
8 /10
Przeczytane
@ladymakbet33
2021-04-26
7 /10
Przeczytane
@canis.luna
2021-03-18
6 /10
Przeczytane
@welnianemarzenia
2021-01-13
10 /10
Przeczytane
@wredna.books
2021-01-10
8 /10
Przeczytane
@jorja
2020-12-15
4 /10
Przeczytane
@merida.zielona
2020-11-04
7 /10
Przeczytane
@milady_2
2020-09-22
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Policjanci. Ulica. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl