Policjanci. W boju

Katarzyna Puzyńska
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Policjanci. W boju
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

 Granaty, karabiny, broń krótka, desanty ze śmigłowca, szturmowanie budynków. Policyjnym antyterrorystom zlecane jest zatrzymywanie najgroźniejszych i najbardziej okrutnych przestępców. Strzelaniny, wojny gangów, zamachy, odbijanie zakładników to ich żywioł. Codzienne mordercze treningi przygotowują ich do tego, żeby stawić czoło najgorszemu. Tymczasem w domu czeka żona. Pełna niepokoju, bo przecież mąż może nie wrócić z akcji. Jak swoją służbę widzą policjanci? Jak postrzegają ją ich partnerki? Odważysz się wejść w świat policyjnych komandosów?
Kupując tę książkę, wspierasz rodziny funkcjonariuszy, którzy słowa roty ślubowania wypełnili do końca. Autorka połowę swojego honorarium przekazuje na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. 
Data wydania: 2020-03-24
ISBN: 978-83-8169-252-6, 9788381692526
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 352
dodana przez: Justyna_K

Autor

Katarzyna Puzyńska Katarzyna Puzyńska
Urodzona w 1985 roku w Polsce
Z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożny stadem - psami...

Pozostałe książki:

Motylek Więcej czerwieni Z jednym wyjątkiem Trzydziesta pierwsza Utopce Pokrzyk Rodzanice Łaskun Nora Czarne narcyzy Dom czwarty Śreżoga Martwiec Opowiem ci o zbrodni Chąśba Policjanci. Ulica Zabójczy pocisk Żadanica Policjanci. Bez munduru Zgłoba Opowiem ci o zbrodni Policjanci. W boju Bezgłos Sąpierz Motylek cz. 2
Wszystkie książki Katarzyna Puzyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Oko w oko ze złem

18.06.2021

Odważni, nieustraszeni, nie boją się trudności. Idą w bój, bo tak każe policyjna rota ślubowania. Dbają o to, by każdy obywatel czuł się bezpiecznie. Nie igrają z losem, niczym wprawni szachiści przewidują ruch przeciwnika, by to oni, a nie sprawca wygrał tę szachową potyczkę. Setki albo nawet tysiące godzin przygotowań. Jak mówią im więcej potu n... Recenzja książki Policjanci. W boju

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Vernau
2020-04-16
7 /10
Przeczytane Literatura faktu

W swojej kolejnej książce z cyklu Policjanci, Katarzyna Puzyńska przedstawia nam pracę policjantów z oddziałów antyterrorystycznych - formacji, która zawsze budziła niezwykłe zainteresowanie.

Jak w poprzednich częściach, są to wywiady z policjantami, ich żonami oraz wdowami po poległych na służbie policjantach. Rozmówcy są głównymi bohaterami tej książki i opowiadają o swojej pracy oraz jej wpływie na życie rodzinne. Z jednej strony, jest to praca, a tak naprawdę służba - ciekawa, pełna wyzwań, niebezpieczna, bo każdy policjant może w jej trakcie stracić życie. Z drugiej strony policjanci opowiadają o trudnych realiach, niełatwej współpracy z przełożonymi, mobbingiem i to jest bardzo przykre.

Autorka połowę swojego wynagrodzenia ze sprzedaży książki „Policjanci. W boju” przeznacza na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Jest to książka warta przeczytania dla osób lubiących czytać o pracy polskiej policji. Polecam.

× 5 | link |
@Ksiazkoholik_paula
2020-08-11
5 /10
Przeczytane

Przeprowadzone zostały tutaj wywiady z policjantami, którzy należą bądź należeli do grup antyterrorystycznych, a także z ich żonami, partnerkami, które wspierały ich w tej pracy.
Książkę czytało się szybko. Wypowiedzi osób, które odpowiadały były zwięzłe i na temat. Ale niektóre z tych wypowiedzi przyprawiały o ciarki. To przez co muszą przechodzić ci policjanci momentami jest bardzo poważne i straszne. I zawsze jest ryzyko, że mogą już nie wrócić do domu z takiej akcji. Natomiast to, co muszą dodatkowo przeżywać ich żony, bądź to co przeszły już, to momentami było jeszcze smutniejsze.

× 2 | link |
@andrzej.trojanowski
2020-10-13
8 /10

Trzecia część „Policjanci. W boju” Katarzyny Puzyńskiej jest poświęcona ogólnie pisząc funkcjonariuszom policyjnych sił specjalnych. Ktoś, kto się spodziewał spektakularnych akcji, zdrady technik kontrterrorystycznych czy twardzieli to się srodze zawiódł. I to chyba ci zawiedzeni napisali opinie, że najgorsza książka zacnej autorki, że nic nie wnosi, że „w takiej to a takiej to ja wiele więcej się dowiedziałem”. Myślę, że ci czytelnicy nie do końca zrozumieli zamysł autorki. „Zwykły” wyjazd do „wioskowego” złodzieja bankomatów, „kałach” i seria czego tam nie powinno być. Jeden dostaje w nogę, pada z tarczą, drugi dostaje … I tu wkracza żona z dziećmi, historia opowiedziana łzami, bezsilnością i pytaniami bez odpowiedzi. Oddaje emocje, oddaje prawdę. Następne historie to spełnianie marzeń. Pasja, nie dla pieniędzy, wcześniejszej emerytury, robić coś pożytecznego w życiu, czasem wbrew zdrowiu czy zdrowemu (jest taki?) rozsądkowi, wbrew dyktatowi przełożonych. Na koniec zwykła śmierć „niezwykłego” gliniarza z pasją, który coś chciał zrobić jeszcze w formacji a przede wszystkim zwykłego człowieka. Postawa żony zasługuje naprawdę na… no właśnie na co? Trudno znaleźć odpowiednie słowo. Niejeden twardy facet by się wyłożył, tak to ujmę. Ktoś powie, przecież instytucje pomagają, wspierają, mają renty itp. Był mąż, ojciec i już nie ma, zostają sami. Pozycja potrzebna. Na rynku, jest mnóstwo książek opowiadających o męstwie naszych „specjalsów” różnych formacji a brakowało spojrze...

| link |
@Ewa_3
2023-11-17
7 /10
Przeczytane
@ethelyn
2023-08-05
4 /10
Przeczytane
@mskierka.sto
2022-12-25
8 /10
Przeczytane
@dvdevil_2
2022-08-30
5 /10
Przeczytane
GA
@garbos
2022-03-26
6 /10
Przeczytane
@kris.tomczyk
2022-01-18
7 /10
Przeczytane
KS
@ksiazkowyregal
2021-01-25
7 /10
Przeczytane
@welnianemarzenia
2021-01-13
10 /10
Przeczytane
@milady_2
2020-10-09
7 /10
Przeczytane
EW
@Ewwa
2020-08-31
8 /10
Przeczytane
@polokokta
2020-07-27
7 /10
Przeczytane 2020
@hag
@hag
2020-06-12
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Uważasz, że policjant musi mieć powołanie?
Dokładnie tak. Nikt nie jest dobrym policjantem, jeżeli nie ma do tego
powołania. Nikt.
Dowódca to nie tylko funkcja. To honor i charakter. A także swoisty imperatyw:
moi ludzie to ja.
Prawdziwy szef powinien o swojego człowieka walczyć do samego końca.
Tak jak mówię, nie każdy się nadaje, żeby być antyterrorystą, ale jeżeli chcesz i to jest twoje marzenie, w tym się spełniasz, to nie ma przeszkód nie do pokonania. Tylko że muszą być jasne zasady.
Nie przypominam sobie, żeby były jakieś rozpady, które spowodowane były służbą. Bardziej cechami osobowościowymi czy sprawami typowo życiowymi. Że ktoś poszedł nie w tę stronę, co trzeba. Mając żonę, trzeba ją szanować, kochać, a nie szukać pocieszenia gdzieś tam. Wiesz. Komandos i wszystkie dziewczyny szaleją.
Dodaj cytat