Ścieżki Nadziei

Richard Paul Evans
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Ścieżki Nadziei
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Człowiek musi iść. Do tego został stworzony. Po śmierci ukochanej żony, utracie domu i pracy Alan wyruszył w pieszą podróż przez całą Amerykę. Sam. Z jednym plecakiem. Z mnóstwem pytań o sens życia i cierpienia. Podczas swej niezwykłej wędrówki doświadczył dobra i ciepła, otrzymał pomoc i przekonał się o sile, jaką dać może tylko przyjaźń. Spotkał ludzi, którzy na zawsze odmienili jego życie. Powoli odzyskiwał nadzieję. Ale nigdy nie wiemy, co czeka nas za zakrętem drogi. Los znów kazał Alanowi przerwać podróż i poddał go kolejnej ciężkiej próbie. Teraz jednak Alan ma coś, czego mu brakowało, zanim wyruszył - bagaż doświadczeń i mądrość zdobyte podczas wędrówki. Czy to wystarczy, aby dokończyć podróż? Czy Alan zostawi za sobą przeszłość i znajdzie siłę, by żyć na nowo? Czy odzyska szanse na miłość i zwykłe ludzkie szczęście? "Ścieżki nadziei" zamykają bestsellerową serię "Dzienniki pisane w drodze" Richarda Paula Evansa. Autor "Kolorów tamtego lata" i "Stokrotek w śniegu" zabiera nas w podróż, która odmienia życie i pozwala odzyskać nadzieję.
Data wydania: 2017-02-02
ISBN: 978-83-240-3726-1, 9788324037261
Wydawnictwo: Między Słowami
Cykl: Dzienniki pisane w drodze, tom 5
Stron: 304

Autor

Richard Paul Evans Richard Paul Evans
Urodzony 11 października 1962 roku w USA (Salt Lake City, Utah)
Richard Paul Evans - autor osiemnastu powieści, z których każda zajmowała wysokie miejsce na liście bestsellerów „New York Times". Jego książki zostały przetłumaczone na dwadzieścia pięć języków i trafiły już do ponad 14 milionów czytelników na cały...

Pozostałe książki:

Obiecaj mi Szukając Noel Stokrotki w śniegu Kolory tamtego lata Papierowe marzenia Dziennik Noel Zimowe sny Świąteczny nieznajomy Dotknąć nieba Obietnica pod jemiołą Tajemnica pod jemiołą Ulica Noel Zegarek z różowego złota Bliżej słońca Doskonały dzień Hotel Pod Jemiołą Listy Noel Michael Vey. Więzień celi 25 Podarunek List Na rozstaju dróg Sprzedawca marzeń Ścieżki Nadziei Słonecznik Kręte ścieżki Podróż tysiąca mil Drzwi do szczęścia Miejsce dla dwojga Najcenniejszy dar Pieśń serca Michael Vey. Bunt Michael Vey 3: Battle of the Ampere Michael Vey 4: Hunt for Jade Dragon Michael Vey 5: Storm of Lightning Michael Vey 6: Fall of Hades Michael Vey 7: The Final Spark
Wszystkie książki Richard Paul Evans

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Życie jest wędrówką

27.01.2017

Książki Richarda Paula Evansa czytam od wielu lat, miałam też okazję zapoznać się z serią Dzienniki pisane w drodze. Czekałam na ostatnią część tej serii więc kiedy dostałam propozycję otrzymania jej do recenzji nie wahałam się jej przyjąć. Richard Paul Evans to pisarz, który w swoich książkach mówi o podstawowych wartościach jakimi kieruje się w ... Recenzja książki Ścieżki Nadziei

KG
@kasik80
× 1

W poszukiwaniu sensu życia

11.01.2017

Odpakowując przesyłkę z książką Evansa czułam, że to będzie dla mnie powrót do przeszłości. Jest to dla mnie jedyny autor, który nigdy mnie nie zawiódł. Odkąd go 'odkryłam' ciągle jest na pierwszym miejscu wśród moich ulubionych autorów. Myślałam, że może tym razem spadnie z piedestału, ale nie. Jak zwykle - niezastąpiony. "Ścieżki na... Recenzja książki Ścieżki Nadziei

GU
@gusienka912
× 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@anetakul92
@anetakul92
2019-11-21
4 /10
Przeczytane

Ostatnia część cyklu książki DZIENNIKI PISANE W DRODZE.
Alan wyrusza w drogę po tym jak stracił żonę, dom, firmę. "Ścieżki Nadziei" to książka o przygodach bohatera, który przemierza Amerykę pieszo, szukając wiary i siły by dalej żyć.

Niestety po przeczytaniu poprzedniej części oczekiwałam czegoś bardziej pomysłowego. Nie zachwyciła mnie ta książka, z takich powodów jak:
1. Przygody Alana były (jak dla mnie) nudne i niczego nie wnosiły do książki
2. Zakończenie było przewidywalne, myślę, że czytelnicy nie będą zaskoczeni
3. Zbyt dużo opisów potraw jakie spożywał Alan

Muszę przyznać, że chociaż ogólnie ŚCIEŻKI NADZIEI nie przypadła mi do gustu, to miała też swoje plusy:
1. Momentami bardzo wzruszająca historia
2. Pomysł z drzewem genealogicznym bardzo ciekawy
3. Niskie ukłony dla autora, który postanowił dla dobra książki pieszo przemierzyć Amerykę.
Zamieszczone opisy w książce mogłyby posłużyć jako drogowskazy.

× 6 | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
9 /10
Przeczytane Odwiedzamy USA ❤ 2017 ❤

Z końcem kwietnia dotarłam z Alanem Christoffersenem - bohaterem serii "Dzienniki pisane w drodze" Richarda Paula Evansa na Key West na Florydzie. Przemierzyliśmy wspólnie ponad 5600 km idąc pieszo przez lasy, góry, bagna, bezdroża, malutkie miasteczka o często śmiesznie brzmiących nazwach oraz wielkie aglomeracje. A wszystko to w zmiennych warunkach pogodowych i z różnym nastrojem. Poznaliśmy wiele nowych ludzi, z jednymi spędziliśmy bardzo krótki czas, z innymi zaprzyjaźniliśmy się na dłużej.

Ostatni etap podróży bohatera został przerwany przez chorobę jego ojca, który na skutek kłopotów z sercem znalazł się w szpitalu. Powrót do Pasadeny w Kalifornii i chwile spędzone z rodzicem utwierdziły Alana w jego postanowieniach. Tragiczne wydarzenia, którym Alan musiał stawić czoła, nie przyczyniły się do rezygnacji z wędrówki, a tylko opóźniły ją o jakiś czas.
Bohater, jeszcze bardziej zmotywowany, dzielnie pokonał ostatnich 800 km. i zgodnie ze swoim postanowieniem dotarł na Key West, do najbardziej wysuniętego na południe miejsca w Stanach Zjednoczonych.

Ta ekstremalna wędrówka pozwoliła bohaterowi zmierzyć się z żałobą po stracie ukochanej żony i uwierzyć, że po nawet największej tragedii można rozpocząć swoje życie na nowo. Bo koniec jednego jest zawsze początkiem czegoś następnego. Mnie - czytelnikowi wycieczka z Alanem dostarczyła mnóstwa niezapomnianych wrażeń, pozwoliła przeżyć wiele pięknych emocji i spowodowała, że uroniłam niejedną łzę. Ta wyjątk...

× 1 | link |
@Deutschland91
2020-02-17
7 /10
Przeczytane

"Ścieżki nadziei" to ostatni tom Dzienników pisanych w drodze. W tej części zaciekawiła mnie przeszłość Ojca Alana gdzie można poznać jego korzenie i jak potoczyło się dalsze życie. Książka bardzo życiowa, każdy człowiek odbywa wędrówkę,ma przed sobą swój własny cel do którego pragnie dotrzeć. Autor bardzo ciekawie opisuje wszystkie miejscowości, które przemierzał Alan. Sama bym chciała odwiedzić Stany Zjednoczone, może kiedyś się uda. Na minus uważam szczegółowe opisy przyrządzania posiłków pojawiających się co rozdział. Nie było to potrzebne.
 
 Trochę smutno się zrobiło, że to już koniec. Podczas lektury zżyłam się z głównym bohaterem i kibicowałam mu na każdym etapie. Na końcu bardzo ciekawy list od autora,w którym wyjaśnia skąd pomysł na cykl książek o wędrówkach. Lektura motywująca dla ludzi, którzy też szukają ścieżek nadziei.

× 1 | link |
@Monia_27
2023-07-10
10 /10
Przeczytane
@tea.books.lover
2022-10-24
7 /10
Przeczytane
@spirit
2021-12-03
5 /10
Przeczytane
@Spizarnia_ksiazek
2021-06-07
8 /10
Przeczytane
@BarbaraMaster
@BarbaraMaster
2020-10-22
6 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020 roku
@Ada_Kinga_Ganska
@Ada_Kinga_Ganska
2020-03-13
10 /10
Przeczytane
@katarzyna.malgorzata.6
@katarzyna.malgorzata.6
2020-03-10
8 /10
Przeczytane
@malgosia311
2020-02-17
8 /10
Przeczytane
KG
@kasik80
2017-01-28
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ścieżki Nadziei. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Dotknąć nieba
Dotknąć nieba
Richard Paul Evans
8.7/10
„Niektórzy uznają to za opowieść o miłości. Dla nieznających miłości będzie to dziennik podróży. Dla...
Na rozstaju dróg
Na rozstaju dróg
Richard Paul Evans
8/10
„Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego. Od początku mojej wędrówki przek...
Kręte ścieżki
Kręte ścieżki
Richard Paul Evans
7.3/10
Idę, aby dowiedzieć się , co może mi jeszcze przynieść życie. Szukam nadziei. Nadziei na to ,że nada...
Miejsce dla dwojga
Miejsce dla dwojga
Richard Paul Evans
8/10
Alan stracił wszystko, co było dla niego drogie. Nie chciał żyć, nie chciał pamiętać. Rozwiązaniem m...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl