Na rozstaju dróg

Richard Paul Evans
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Na rozstaju dróg
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

„Życie to jest to, co nam się przytrafia, gdy planujemy coś innego. Od początku mojej wędrówki przekonuję się, jak prawdziwe są te słowa”. Kiedy po śmierci żony Alan postanowił sprzedać wszystko, co miał, i rozpoczął swoją przedziwną pieszą wędrówkę przez kontynent, nie wiedział, co może spotkać go po drodze. Szukał nadziei i ukojenia, pytał o sens cierpienia. Był skupiony na sobie. A jednak podczas wędrówki okazało się, że to on może pomóc innym i dzięki temu zapomnieć o własnej stracie i smutku. Zrozumiał to dzięki kilku wspaniałym kobietom, z którymi zetknął go los. ~~ Czego nauczy go spotkanie z tajemniczą Angel, która także próbuje zapomnieć o zdarzeniach z przeszłości? W jaki sposób zakończy się historia Kailamai, doświadczonej przez życie dziewczynki? I kim jest nieznajoma, siwowłosa kobieta, która poszukuje go od wielu tygodni? ~~ Na rozstaju dróg to powieść Richarda Paula Evansa należąca do jego bestsellerowych Dzienników pisanych w drodze. Jest to opowieść o przeciwieństwach - o życiu i śmierci, nadziei i rozpaczy, bólu i ozdrowieniu, oraz o wąskich obszarach pomiędzy tymi skrajnościami, na których przebywa większość z nas.  
Tytuł oryginalny: Miles to go
Data wydania: 2012-08-06
ISBN: 978-83-240-1726-3, 9788324017263
Wydawnictwo: Znak literanova
Cykl: Dzienniki pisane w drodze, tom 2
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 304
dodana przez: bookkeeper

Autor

Richard Paul Evans Richard Paul Evans
Urodzony 11 października 1962 roku w USA (Salt Lake City, Utah)
Richard Paul Evans - autor osiemnastu powieści, z których każda zajmowała wysokie miejsce na liście bestsellerów „New York Times". Jego książki zostały przetłumaczone na dwadzieścia pięć języków i trafiły już do ponad 14 milionów czytelników na cały...

Pozostałe książki:

Obiecaj mi Szukając Noel Stokrotki w śniegu Kolory tamtego lata Papierowe marzenia Dziennik Noel Zimowe sny Świąteczny nieznajomy Dotknąć nieba Obietnica pod jemiołą Tajemnica pod jemiołą Ulica Noel Zegarek z różowego złota Bliżej słońca Doskonały dzień Hotel Pod Jemiołą Listy Noel Michael Vey. Więzień celi 25 Podarunek List Na rozstaju dróg Sprzedawca marzeń Ścieżki Nadziei Słonecznik Kręte ścieżki Podróż tysiąca mil Drzwi do szczęścia Miejsce dla dwojga Najcenniejszy dar Pieśń serca Michael Vey. Bunt Michael Vey 3: Battle of the Ampere Michael Vey 4: Hunt for Jade Dragon Michael Vey 5: Storm of Lightning Michael Vey 6: Fall of Hades Michael Vey 7: The Final Spark
Wszystkie książki Richard Paul Evans

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Na rozstaju dróg? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
8 /10
Przeczytane Odwiedzamy USA ❤ 2014 ❤

Po przeczytaniu każdej powieści Richarda Evansa (na razie poznałam pięć) czuję się bardzo pozytywnie nastawiona do życia. Dają mi one dużo wewnętrznej energii i sprawiają, że codzienne problemy wydają się maleć, a pokonywanie trudności to po prostu "bułka z masłem". I powiem szczerze, że człowiekowi potrzeba takiego dopingu, motywacji, wiary we własne możliwości, innymi słowy potrzeba mu... powieści Richarda Evansa :).

"Na rozstaju dróg" to druga część serii pt. "Dzienniki pisane w drodze". Poznajemy w niej dalsze losy Alana po tym jak został napadnięty w Spokane. Towarzyszymy bohaterowi w jego rekonwalescencji, poznajemy bliżej tajemniczą Angel, która proponuje Alanowi gościnę po opuszczeniu szpitala. Stajemy się świadkami trudnych przeżyć kobiety i jej stopniowego powrotu do normalnego życia. Towarzyszymy wreszcie Alanowi w dalszej drodze do Key West, podczas której poznajemy niespełna osiemnastoletnią Samoankę Kailamai - dziewczynę, której nie oszczędzał los i stajemy się świadkami spełniania jej marzeń. Następnie doświadczamy wraz z Alanem chwil smutku i zwątpienia w sens dalszej wędrówki, by ostatecznie dotrzeć do celu drugiego etapu podróży - miasteczka Rapid City w Południowej Dakocie.

"Na rozstaju dróg" równie mocno zainteresowało mnie, jak pierwsza część tej historii. I choć Alan sam próbuje nauczyć się żyć z tragedią jakiej doświadczył, a napotkani podczas wędrówki ludzie noszą swoje ciężkie brzemiona to pozytywne nastawienie i nadzieja bijąca z ...

× 1 | link |
@Deutschland91
2019-10-30
9 /10
Przeczytane

Kontynuacja książki "Dotknąć nieba" opowiadająca o Alanie, który po stracie żony i pracy postanawia wyruszyć w życiową podróż. Tutaj Evans również przedstawił wiele życiowych sytuacji,które mają miejsce. Może się wydawać, że to prosta opowiastka, ale zawiera wiele przemyśleń i podnosi na duchu. Pokazuje także, że zawsze trzeba mieć nadzieję i nie poddawać się po pierwszych porażkach.
Wzruszająca historia człowieka, który mimo tego, że wiele wycierpiał w życiu, stracił żonę, pracę, został oszukany przez wspólnika w pracy postanowił odnaleźć swoje miejsce na ziemi i pomóc innym pokrzywdzonym przez los. To opowieść, gdzie na jej kartkach dominuje rozpacz i tęsknota, ale także nadzieja na lepsze jutro. Nie brakuje w tej opowieści optymizmu i dobrego humoru.
Pierwsze co pomyślałam po skończeniu lektury to to, że dobrze, na świecie są ludzie, którzy potrafią pomóc nie oczekując niczego w zamian. Przyniosła mi ukojenie i zmobilizowała mnie do pokonywania trudności w życiu.

× 1 | link |
@joanna123
2020-04-01
8 /10
Przeczytane

Piękna, głęboka, powieść z przesłaniem.

× 1 | link |
@tea.books.lover
2022-09-18
7 /10
Przeczytane
@iza122
2022-02-06
6 /10
Przeczytane
@Rudzik_Czyta
2021-12-29
9 /10
Przeczytane
@tczuba
2021-08-22
7 /10
Przeczytane Literatura amerykańska Dzienniki pisane w drodze Literatura piękna
@gabii.hey
@gabii.hey
2021-07-18
6 /10
Przeczytane
@Spizarnia_ksiazek
2021-02-27
9 /10
Przeczytane
@katarzyna.malgorzata.6
@katarzyna.malgorzata.6
2020-03-10
8 /10
Przeczytane
@malgosia311
2020-02-17
9 /10
Przeczytane
OL
@olacom1_2
2019-12-13
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Na rozstaju dróg. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Dotknąć nieba
Dotknąć nieba
Richard Paul Evans
8.7/10
„Niektórzy uznają to za opowieść o miłości. Dla nieznających miłości będzie to dziennik podróży. Dla...
Kręte ścieżki
Kręte ścieżki
Richard Paul Evans
7.3/10
Idę, aby dowiedzieć się , co może mi jeszcze przynieść życie. Szukam nadziei. Nadziei na to ,że nada...
Miejsce dla dwojga
Miejsce dla dwojga
Richard Paul Evans
8/10
Alan stracił wszystko, co było dla niego drogie. Nie chciał żyć, nie chciał pamiętać. Rozwiązaniem m...
Ścieżki Nadziei
Ścieżki Nadziei
Richard Paul Evans
7.5/10
Człowiek musi iść. Do tego został stworzony. Po śmierci ukochanej żony, utracie domu i pracy Alan wy...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl