Skazani na ból

Agnieszka Lingas-Łoniewska "Linda Szańska"
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów
Skazani na ból
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów

Opis

BĘDĄC ZE MNĄ JESTEŚ SKAZANA NA BÓL. NA CIERPIENIE. I NA NIEBEZPIECZEŃSTWO.

Aleks ma dwadzieścia lat i od szesnastego roku życia jest skinheadem. Ma swoje bractwo, ideały i prawdy, w które wierzy. Amelia to osiemnastolatka, licealistka, która ma za sobą tragiczną przeszłość.

Drogi Amelii i Aleksa nigdy nie powinny się przeciąć. Nie łączy ich nic – ani pochodzenie, ani poglądy, ani rodzinna przeszłość. A jednak młodzi poznają się w dramatycznych okolicznościach i zakochują w sobie. Od tej chwili zmienia się wszystko.

„Skazani na ból” to historia, która zwala z nóg. Dramatyczna pogoń za miłością silniejszą niż uprzedzenia, bolesne poszukiwanie własnej tożsamości i zakończenie, które nie pozwoli zasnąć.
Data wydania: 2022-04-11
ISBN: 978-83-8219-030-4, 9788382190304
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 332
dodana przez: NovaeRes
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Agnieszka Lingas-Łoniewska "Linda Szańska" Agnieszka Lingas-Łoniewska "Linda Szańska"
Urodzona 14 listopada 1972 roku w Polsce (Wałbrzych)
Wrocławska autorka ponad trzydziestu bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunkowy romansu, dramatu i sensacji. Kocha zwierzęta, ma cztery koty i psa. Od lat prowadzi autorską akcję Karma zamiast Kwiatka i na licznych spotka...

Pozostałe książki:

Randka z Hugo Bosym Kastor Kolacja z Tiffanym Niegrzeczne święta Obiad z Bondem
Wszystkie książki Agnieszka Lingas-Łoniewska "Linda Szańska"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Co wysyłasz, to wraca!

14.05.2022

 „Wśród ludzi pokutuje myślenie, że jeśli czegoś nie rozumiem, to jest złe, ale jeśli jest złe, muszę to nienawidzić.” Nietolerancja jest obecna w ludzkim życiu niemal od zawsze. Wystarczy wspomnieć na przykład polowanie na czarownice, prześladowania Żydów w czasie II wojny światowej, czy chociażby teraz - nieakceptowanie odmienności seksua... Recenzja książki Skazani na ból

@Mirka@Mirka × 10

Amelia i Aleks.

12.02.2021

Czy wierzycie drodzy czytelnicy w przeznaczenie? W to, że dwójka ludzi spotyka się na pewnym etapie swojego życia, a los pozwala na to, aby po czasie rozłąki mogli się znów odnaleźć. Tak się stało w przypadku Amelii i Aleksa, których dzieliło dosłownie wszystko, a połączyło jedno silne uczucie. Czy będzie na tyle silne, aby przetrzymać wszystkie p... Recenzja książki Skazani na ból

świetna

8.05.2022

Amelia ma osiemnaście lat i jakiś czas wcześniej jej świat diametralnie się zmienił. Tragedia, do jakiej doszło w jej domu, sprawiła, że dziewczyna całkowicie się zmieniła, a rodzice zaczęli ją mocno ograniczać, bojąc się o jej bezpieczeństwo. Jednak ona stara się dalej żyć, chociaż dużo spokojniej niż kiedyś. Udziela lekcji gry na gitarze i to wł... Recenzja książki Skazani na ból

Ona i ON

13.11.2019

Przed dodaniem opinii musiałam ochłonąć, gdyż tak wiele różnych uczuć przetoczyło się przeze mnie w trakcie jej czytania, że opinia pisana na "ciepło" mogłaby okazać się dziwną mieszanką. Gdy książka pojawiła się w zapowiedziach zakochałam się w okładce i czekałam cierpliwie aż będzie już w sprzedaży, a gdy wreszcie do mnie dotarła odłożyłam na ... Recenzja książki Skazani na ból

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2022-05-14
8 /10
Przeczytane

„Skazani na ból” to niesamowicie emocjonalna, do bólu prawdziwa opowieść o miłości, która musi walczyć z przekonaniami i być ponad uprzedzeniami. Aleks otrzymał od losu szansę na zmianę postrzegania rzeczywistości. Musi sam sobie odpowiedzieć, co jest dla niego ważne: miłość czy wyznawana ideologia. To książka niezwykle ważna i potrzebna, gdyż uświadamia, do czego prowadzą uprzedzenia do drugiego człowieka, bezsensowna filozofia, fanatyzm, niewłaściwa interpretacja historii i źle pojmowana idea obrony wartości narodowych. Pokazuje, że prędzej lub później życie wystawia swój rachunek, a wszystko zależy od tego, co wybierzemy.

× 3 | link |
@kubera_anna
2020-11-28
10 /10
Przeczytane

Tak bogata gama uczuć. Poza tym uprzedzenia, miłość. Jedna z najlepszych książek, jakie udało mi się przeczytać w ostatnim czasie. Poza tym od tej książki zaczęła się moja przygoda z książkami tej autorki :)

× 2 | link |
@bookaholic.in.me
2022-04-28
8 /10

Ludzie przez całe swoje życie przynależą do różnych grup społecznych, nawet jeśli nie są tego do końca świadomi. Jest to związane z ich zawodem, wiarą, wiekiem, światopoglądem oraz wieloma innymi cechami- widocznymi na pierwszy rzut oka lub nie. Niektóre grupy mieszają się ze sobą, tworzą udane związki, przyjaźnie, współpracują na wielu płaszczyznach i nie ma w tym nic złego, a niektóre poglądy które ich różnią kompletnie nie ujawniają się przez cały okres ich koegzystencji. Są jednak takie grupy, którym trudno nawiązać kontakt, bowiem przekonania, w które wierzą różnią się tak diametralnie, że nie sposób tego pogodzić, a każda nawet niewinna rozmowa, a nawet przypadkowe spotkanie, mogą doprowadzić do zaognienia konfliktu. I choć mówi się, że skrajne przeciwieństwa się przyciągają, to są takie kwestie, których pogodzić nie można. Więc czy jest w takim wypadku możliwa miłość- silna, pokonującą wszystkie przeszkody, do grobowej deski?
Alex od 16 roku życia jest skinem. Jego poglądy są bardzo radykalne, uważa się za skrajnego patriotę i święcie wierzy w istnienie lepszej rasy oraz podludzi. Do tych drugich zalicza osoby czarnoskóre, pochodzenia cygańskiego czy żydowskiego, a nawet z Chin. Ma swój krąg przyjaciół, którzy podzielają jego sposób patrzenia na świat, z którymi spędza czas i czuje, że nie musi przed nimi udawać. Mieszka z matką, pracuje, by odłożyć pieniądze na rozpoczęcie życia na własną rękę. Uwielbia imprezować, upijać się, nie stroni od niezobowiązu...

× 1 | link |
@monia.czyta
2022-08-04
8 /10

Amelia i Aleks nigdy nie powinni się spotkać. On jest dwudziestoletnim skinheadem. Wierzy w swoje bractwo i jego idee. Amelia to osiemnastolatka, która dużo w życiu przeszła. Ich spotkanie przeradza się w głębokie uczucie. Oboje zakochują się w sobie bez pamięci. Do czasu aż Alex pozna prawdę o Amelii..
Skusiłam się po recenzjach na ten tytuł i powiem szczerze, że dawno nie wylałam tyłu łez co przy tej historii, choć zaczeła się dość niewinnie. On ratuje ją z opresji i od razu zaczyna iskrzyć. Czuć to strona po stronie, stało się to tak niewinnie, szybko i bardzo naturalnie. Jednak im dalej ich poznajemy, zaczyna być widać między nimi ogromny kontrast. Całkiem inne poglądy, wyznania i sposób w jaki się z tym obnoszą. Oni również to zauważają, ale spada to na drugi plan bo są wpatrzeni w siebie.

Historia miłosna, która z góry powinna być skazana na porażkę, a jednak dali sobie szanse i przez pewien czas było naprawdę niezwykle. Ona pokazała mu co to miłość i uśmiech. Było gorąco i zmysłowo. To historia słodko-gorzka, pierw przeżyjemy euforię, ale tylko po to by boleśnie upaść. Przyszedł taki moment w którym serce bohaterów jak i moje na moment się zatrzymało i nie miałam pojęcia co stanie się dalej.

Autorka wyciśnie was emocjonalnie, oszuka, wasze odczucia, wypierze mózg ale nie będziecie mieli dość. Będziecie dopingować bohaterów, żeby tylko doczekać się happy endu. A tam czeka kolejna niespodzianka za którą mam ochotę udusić wszystkich bohaterów i ...

× 1 | link |
@mamazonakobieta
2022-05-08
9 /10
Przeczytane


„Skazani na ból” to niełatwa, bolesna historia, którą według mnie warto przeczytać. Polecam.

× 1 | link |
@aniabex
2022-04-23
8 /10

(…) jedyne, co się w życiu liczy, to miłość. To jest to, o co warto walczyć i za co warto umrzeć. To jedyna wartość, która decyduje o naszych poczynaniach i zmienia nasze losy”.

Czy miłość w XXI wieku może być naznaczona brakiem tolerancji?

Aleks ma dwadzieścia lat i destrukcję we krwi. Od szesnastego roku życia jest skinheadem. Wierzącym i praktykującym. To jego sposób na życie: pasja, wiara, muzyka i przekonania. Receptura na odnalezienie własnej tożsamości. Metoda na posiadanie tak zwanych przyjaciół i równie wielu wrogów. Taktyka wzbudzania respektu i strachu. Aleks to chłopak broniący rasistowskich ideałów, ale i outsider w swojej ukochanej subkulturze.

Pewnego dnia na jego drodze nieoczekiwanie staje Amelia. Osiemnastolatka z tak zwanego dobrego domu. Po tragicznych wydarzeniach sprzed dwóch lat starająca się trzymać swoje życie w ryzach. Zawsze spokojna i stonowana, postępująca zgodnie z oczekiwaniami i nadziejami rodziców. W głębi serca szczera i urocza, nieco zwariowana młoda kobieta.

Drogi Amelii i Aleksa nigdy nie powinny się przeciąć..

Różni ich niemal wszystko: pochodzenie, poglądy, ideały, rodzinna przeszłość. On wierzy w swoją ideologię i czuje się z nią dobrze, choć ma świadomość, że dla wielu jest niezrozumiała. A ona reprezentuje wszystko, czego on nienawidzi, potępia i tropi.

Jednak spotyka ich coś, co nie zdarza się często i to w tak młodym wieku. Miłość. To obezwładniające uczucie przewraca ich ży...

| link |
MA
2022-05-16
Przeczytane

"Skazani na ból" to wznowione wydanie książki z 2015 roku.
Pióro autorki znam i bardzo lubię dlatego nie było innej opcji jak sięgnąć po nią, tym bardziej, że notka z okładki zrobiła swoje.

"Będąc ze mną jesteś skazana na ból. Na cierpienie. I na niebezpieczeństwo".

"Aleks ma dwadzieścia lat i od szesnastego roku życia jest skinheadem. Ma swoje bractwo, ideały i prawdy, w które wierzy. Amelia to osiemnastolatka, licealistka, która ma za sobą tragiczną przeszłość" .

Pewnego razu trafiają na siebie podczas dramatycznej sytuacji. Na swoje nieszczęście zakochują się w sobie.
Oprócz tego uczucia nie ma nic co by ich łączyło, a wręcz wszystko dzieli.
Czy tajemnica Amelii zniszczy ten związek? Czy miłość jest w stanie znieść wszystko?

Moje nastoletnie życie przypadało kiedy skeanhedzi i punki darli ze sobą koty, kroili fleki, a glany odciskali na ścianach bloków.
Mimo innych ideologii, przekonań potrafili o dziwo ze sobą rozmawiać 🙂
Czytając książkę miałam powrót do przeszłości.
To o czym pisze autorka, to co się wtedy działo, jak to wszystko wyglądało, nic dodać nic ująć.
Od niemal samego początku wciągnęła mnie tajemnica Amelii, po części można było się jej domyśleć. Chociażby przez, moim zdaniem, delikatny spojler na okładce.
Momentami dosyć naiwne zagrania naszych bohaterów, ale w końcu są nastolatkami i trzeba im to wybaczyć.
Pióro autorki jak zawsze świetne.
Kurcze tylko dlaczego tak autorka to za...

| link |
@klaudia.brozyna2320
2022-06-20
6 /10

Wydawało mi się, że sięgając po tę książkę dostanę nieco skomplikowany romans pomiędzy młodymi bohaterami. Jak się okazało to wcale nie jest lekka książka. Naznaczona jest bólem, cierpieniem, niezrozumieniem i różnicami pomiędzy postaciami, które wydają się nie do pokonania. Można się było tego domyślić po tytule, jednakże fabuła jest bardziej zagmatwana i trudna. Poznałam wielu bohaterów, do których nie zapałałam najmniejszą sympatią. Bohaterów, których nie można było lubić. Z wielu powodów. Ale żaden nie odrzucał mnie od siebie i nie budził takiego wielkiego obrzydzenia jak Aleks. A poglądy? Te Aleksa i kultury do której należał są dla mnie niezrozumiałe, odrzucające i szokujące – dyskryminacja innych ras, narodowości, religii i kultury była wręcz przerażająca. Jednakże jakie by te poglądy nie były, każdy ma prawo do własnych. Nie powinny one jednak wzbudzać i nakłaniać do agresji oraz do prześladowania inności. Tak poruszyła mnie tematyka powieści, że nie bardzo skupiłam się na technicznych aspektach książki. Zabrakło mi w tej historii może nieco dokładniejszego przedstawienia kultury skinheadów – polecam przed sięgnięciem po książkę poszukać kilku informacji na własną rękę, wszystko będzie dużo jaśniejsze.

| link |
ZA
2022-08-22
8 /10
Przeczytane
@skazani_na_czytanie
2022-06-18
6 /10
@bookcoffecake
2022-06-12
10 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2022-04-30
10 /10
@tomzynskak
2022-04-30
8 /10
PA
2022-02-07
10 /10
Przeczytane
@evisbook
2022-01-08
6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“"Nie ugnę się, walka to moje życie."”
#
“Wiem, co znaczą niespełnione obietnice. To znęcanie się i zadawanie bólu osobie, której mówi się, że się ją kocha, obiecuje coś, a potem jednym słowem lub czynem zmienia te przyrzeczenia w nic...”
#
“Wolałem najgorszą prawdę od najlepszego oszustwa, bo to zawsze wychodziło, ujawniało się i sprawiało, że okłamana osoba odczuwała zawód podwójnie.”
#
“I teraz poczułam, jak to jest być człowiekiem, którego inny człowiek nienawidzi tylko za to, z jakiego narodu się wywodzi. Możemy o tym czytać, uczyć się, oglądać filmy, ale dopiero gdy dotkni...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl