Spragnieni by żyć

Anna Szafrańska
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów
Spragnieni by żyć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów

Opis

Nigdy nie jest za późno, by walczyć o siebie. Przekroczenie progu dorosłości dla wielu z nas to czas wyborów i poszukiwania własnej drogi. Ale nie dla Alicji. Ona nie rozmawia z koleżankami o sukienkach na studniówkę. Nie stresuje się maturą. Nie czeka z utęsknieniem na studia. Po prostu stara się przetrwać. Nie może zawieść najbliższych. Wystarczy, że jej brat to zrobił… Od tamtej tragedii jej rodzina wciąż nie doszła do siebie. A przecież młodość jest po to, by doświadczać życia i pierwszych miłości! To ostatni dzwonek, by się zbuntować, przekroczyć granice i zawalczyć o marzenia. Nawet jeśli znów trzeba się zranić aż do krwi.
Data wydania: 2020-09-16
ISBN: 978-83-8053-772-9, 9788380537729
Wydawnictwo: Burda Media Polska Sp. z o.o.
Cykl: Spragnieni, tom 1
Stron: 364
dodana przez: ada_3

Autor

Anna Szafrańska Anna Szafrańska
Urodzona w 1990 roku w Polsce
Anna Szafrańska - przygodę z pisaniem zaczęła, mając trzynaście lat. Do dziś przechowuje pamiątkowe zeszyty, w których zapisywała swoje pierwsze powieści. Publikowała w internecie pod pseudonimem Anna Scott. Autorka powieści „Widmo grzechu”, „Grzech...

Pozostałe książki:

Lilianna Gorące lato. Grzeszne opowieści Malwina Grzeszne święta Jaśmina
Wszystkie książki Anna Szafrańska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Spragnieni by żyć.......

WYBÓR REDAKCJI
10.10.2020

Rodzice – mama, tata, bezpieczeństwo, wyrozumiałość, bezgraniczna miłość wobec dziecka – Ale czy tak jest w praktyce? ,, Spragnieni by żyć’’ i tu Anna Szafrańska podejmuje się roli obrońcy naszych dzieci, ukazuje jakimi jesteśmy rodzicami, jakim jesteśmy społeczeństwem. Po przez główną bohaterkę zilustrowała nam - co nasze pociechy czują, jakie m... Recenzja książki Spragnieni by żyć

@ela_r22@ela_r22 × 22

"Spragnieni by żyć"

29.10.2020

„Byłam spragniona wolności. Spragniona życia”. Alicja mieszka w małym miasteczku, gdzie wszyscy, wszystko o sobie wiedzą, a wyrocznią jest ksiądz. Niedługo ma przystąpić do matury, jest pilną uczennicą, ma z wyboru ojca zdawać na prawo. Alicja to niesamowita dziewczyna, którą życie dosłownie przeciągnęło po bruku. Wykluczona ze społeczeństwa... Recenzja książki Spragnieni by żyć

Spragnieni, by żyć

5.10.2021

"Spragnieni, by żyć" jest pierwszym tomem cykluSpragnieni. Jak to bywa przy ulubionych autorach, oczekiwania zwykle są bardzo duże. I takie też pokładałam w tej książce. Nic a nic się nie zawiodłam. Powiem więcej: jestem zachwycona tą historią. To, czego możecie się spodziewać, to ogromne emocje. Gdyby nie to, że musiałam w kulminacyjnych momenta... Recenzja książki Spragnieni by żyć

@iza.81@iza.81 × 3

Emocjonalny Romans

8.12.2020

Historia opowiada o Alicji, której rodzina została skreślona przez społeczeństwo w mieście. Jej rodzice oddalają się od niej, ponieważ problemy, które ich dosięgają, są ogromne. Dziewczyna już od pewnego czasu musi zajmować się domem sama,mimo iż goni ją matura. Ojciec bardzo chce, by zdała ją jak najlepiej, ponieważ jego marzeniem, które córka ma... Recenzja książki Spragnieni by żyć

Moja opinia o książce

Opinie

@_alex_sandra_mama_
2020-10-06
10 /10
Przeczytane

"Spragnieni by żyć"
Książka z powyższego zdjęcia była jedną z tym, które trafiły w mojej głowie na listę must have od momentu jej zapowiedzi.
Autorka już niejednokrotnie skradła moje serducho i w tym przypadku zrobiła to znowu 🙈
Ten kto zna książki Anny Szafrańskiej doskonale wie o czym mówię 😊
Czytanie tej książki było świetnie poświęconym czasem.
Zapewne są osoby, które pomyślą, że to kolejna cukierkowa historia jakich wiele na rynku ale muszę lojalnie uprzedzić, że tak nie jest. W książce mamy cały wachlarz uczuć, przeżyć, wydarzeń i sytuacji, które nie pozwalają czytelnikowi przejść przez tą książkę bez emocji. Uwielbiam pióro Anny Szafrańskiej i będę jeszcze napewno nie raz sięgać po jej książki co polecam również i Wam.

Główna bohaterka to młoda dziewczyna, która powinna dopiero wkraczać w dorosłość i poznawać wszystkie jego odcienie jednak jej życie już na samym starcie nie było lekkie i kolorowe.
Zbyt wcześnie poznała ból wywołany stratą i odrzuceniem. Kiedy Alicja czuje, że wszystko jeszcze może się odmienić a jej życie jest coś warte, przeszłość uderza w nią ze zdwojoną siłą a to co udało jej się odbudować zaczyna walić się niczym domek z kart. Lawina wydarzeń odsłania kolejne fakty, które już na zawsze odmienią życie bohaterów.

× 4 | link |
@moj.swiatksiazek
2020-10-02
10 /10

Kolejna książka Anny Szafrańskiej, które jest dowodem na to, że każda jej kolejna książka jest lepsza, i lepsza, i że autorka przechodzi sama siebie.

Alicja wchodzi w dorosłość. W czas, który dla wielu młodych ludzi jest ważny, ponieważ to czas decydowania o sobie, poszukiwaniu własnej drogii i czas ogromnej ilości wyborów jakie pojawiają się na drodze. Jednak ten czas nie jest dla niej dobry. Nie jest ona postacią, która marzy o chłopaku, stresuje się maturą czy wzdycha z przyjaciółkami do starszych chłopaków... Od czasu strasznego wydarzenia, strasznej tragedii jaka nawiedziła jej rodzinę Alicja się zmieniła...
Czy Alicja zacznie żyć pełną piersią?

To niesamowita powieść, którą pochłonęłam w jeden wieczór. Mam już kilka książek autorki i wiem, że z każdą kolejną książką przechodzi ona sama siebie udowadniając, że jej wyobraźnia nie zna granic.
"Spragnieni by żyć", to przepiękna a za razem wzruszająca i poruszająca historia, która nie da o sobie zapomnieć. To historia młodej dziewczyny, której życie jest pełne zawirowań. Przepełniona smutkiem, ale i radością opowiada o stracie i przyjaźni, która przeradza się w miłość. Ta historia zapada w pamięci i głęboko w sercu. Przekonałam się, że mam sentyment do książek autorki.
Serdecznie polecam. Naprawdę warto sięgnąć.

× 1 | link |
@Agnesscorpio
2021-05-03
10 /10
Przeczytane

„Spragnieni, by żyć” to pierwszy tom nowej serii autorstwa Anny Szafrańskiej, opowiadający o ludziach stojących na progu dorosłości, którzy już zdążyli poznać gorzki smak życia.

W tej części poznajemy maturzystkę Alicję, która zmaga się z traumą, jaka spadła na jej rodzinę. Po tragicznej stracie, jej rodzice zapomnieli zarówno o tym, jak dalej żyć, jak i o własnej córce, spychając ją w swej rozpaczy gdzieś na margines. Tak samo odsunął się od niej dawny przyjaciel, Kuba, co jest dla dziewczyny jeszcze bardziej bolesne, gdyż starszy chłopak jest obiektem jej uczuć, to pierwsza i bardzo mocna miłość. Miłość, która mimo dramatycznych wydarzeń i upływu czasu, wcale nie mija.

Kiedy Alicja ponownie spotyka Kubę, okazuje się, że chłopak poszedł swoją drogą, sprzeciwiając się woli rodziców i znalazł swój sposób na życie. Pracuje w poznańskim salonie tatuażu, nie zamierza wrócić do rodzinnego Rogoźna i wciąż zmaga się z traumą sprzed czterech lat. Spotkanie Alicji i Jakuba obudzi bolesne wspomnienia, ale także pokaże, że prawdziwa miłość to coś, o co warto walczyć. Tak samo jak trzeba walczyć o marzenia, realizację własnych planów i o samych siebie. Najprościej jest się poddać, ale przecież młodzi ludzie jedyne, czego pragną, to żyć. W zgodzie z sobą i własnymi zamierzeniami.


Anna Szafrańska, jak zawsze, z wrodzonym talentem przenika w...

| link |
MA
2021-07-26
9 /10
Przeczytane

Nigdy nie jest za późno, by walczyć o siebie".
Zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

"Spragnieni, by żyć" to pierwszy tom cyklu "Spragnieni".

Poznajemy Alicję, która mogłoby się wydawać jest szczęśliwą nastolatką.
Która teraz powinna szukać sukienki na studniówkę i zastanawiać nad maturą oraz wyborem studiów.
Niestety to wszystko nie ma dla niej znaczenia. Ona walczy o siebie, o to aby przetrwać w rodzinie, którą spotkala ogromną tragedia. Nie chce zawieść swoich rodziców jak to zrobił jej brat.
Mogłoby się wydawać, że to lekka lektura. Nic bardziej mylnego. Autorka porusza bardzo ważny temat jakim jest strata, żałoba po kimś najbliższym. Ogrom emocji, bólu, wewnętrznego rozdarcia, które nie pozwala nam iść do przodu.
Jednocześnie marzenie o byciu szczęśliwym, o własnych życiu, zrobieniu kroku w przód.
Żałoba jest trudna i doskonale i tym wiemy, ale musimy mimo wszystko dać szansę sobie i najbliższym. Nie karać ich. Tylko pozwolić żyć, cieszyć się młodością.
Autorka stworzyła piękną historię pełną emocji, bólu. Momentami serce ściskało . Jak bardzo ktoś najbliższy, kto powinien nas chronić potrafi ranić.
Polecam z całego serca wspaniałą lekturę.

| link |
@kamaczyta90
2020-12-10
Przeczytane

Piękna, wspaniała, chwytająca za serce i bardzo emocjonalna. Taka była dla mnie książka "Spragnieni by żyć"

Alicja wraz ze swoją rodziną jest na ustach wszystkich mieszkańców miasteczka przez tragedię, która kilka lat wcześniej dotknęła jej najbliższych. Głównie przez to od dziewczyny odwróciło się sporo osób, w tym również Kuba, który niegdyś był najlepszym przyjacielem jej oraz jej brata. Alicja w pełni poświęca się nauce i chęci sprostaniu narzuconych jej przez ojca planów na przyszłość. W pewnym momencie jednak dziewczyna zaczyna mieć tego dosyć, chciałaby sprzeciwic się ojcu i zawalczyć o swoją przyszłość i młodość, która przecież powinna rządzić się swoimi prawami... czy jej się to uda?
__
Książka mimo, że dotyczy spraw młodzieży jest tak naprawdę bardzo dojrzała, przemyślana, bolesna i prawdziwa. Nic tu nie jest podane na tacy, o wszystkie ważne sprawy trzeba zawalczyć a problemy, niekiedy bardzo skomplikowane jakoś rozwiązać. Lektura tej książki dostarczyła mi mnóstwa emocji, pod koniec z moich oczu wylało się morze łez i jestem pewna, że na długo pozostanie w mojej pamięci.

Polecam Wam tę książkę!

| link |
PA
2022-09-13
9 /10
Przeczytane
@sandra90
2022-06-02
10 /10
Przeczytane
@Kinga_K
2022-01-28
10 /10
Przeczytane
EL
2022-01-06
10 /10
Przeczytane
@iza.81
2021-10-05
10 /10
Przeczytane
@angela95_95
2021-08-22
7 /10
Przeczytane
NI
2021-07-05
7 /10
Przeczytane
@Sabciove
2021-07-01
9 /10
Przeczytane Marzec
@maziamysza00207
2021-05-29
9 /10
Przeczytane
@monisia9207
2021-05-21
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Spragnieni by żyć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Spragnieni, by kochać
Spragnieni, by kochać
Anna Szafrańska "Linda Szańska"
9.2/10
Są blizny, które zostają na całe życie. Jest strach, który skuwa serce niczym lód. Są pragnienia ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl