Układ

Igor Brejdygant
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Układ
Książka Układ
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Nowy kryminał Igora Brejdyganta wciąga bez reszty w mroczny świat układów, zależności i tajemnic. Komisarz Monika Brzozowska nie może podnieść się psychicznie po tym, jak w obronie własnej zabiła swojego męża, płatnego zabójcę. Przychodzi jej to z tym większym trudem, że przełożeni odesłali ją na bezterminowy urlop. Niestety pani komisarz przy okazji powraca do zgubnego nałogu, który przed laty prawie wyprowadził ją na tamten świat. Tymczasem zaczynają ginąć świadkowie, którzy mieli pomóc policji w doprowadzeniu na ławę oskarżonych szajki pedofili. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie niebezpieczni i wpływowi mężczyźni czerpiący uciechy z zabaw z nieletnimi próbują ukręcić łeb sprawie. Z czasem okazuje się, że wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, a bycie katem wcale nie wyklucza bycia ofiarą.
Data wydania: 2019-06-05
ISBN: 978-83-280-6416-4, 9788328064164
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 384
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Układ

Bohaterką „Układu” jest Monika Brzozowska. Jest policjantką i obecnie przebywa na bezterminowym urlopie. Po tym jak musiała zabić swojego męża, który okazał się być płatnym zabójcą, a wszystko co o nim wiedziała było kłamstwem, załamała się. Jej psychika jest w rozsypce, a branie przez nią twardych narkotyków nie ułatwia dojścia do siebie. Póki co nie ma ochoty wracać na komisariat, jednak gdy zaczynają ginąć świadkowie, którzy mieli pomóc policji w rozbiciu szajki pedofili, komisarz Borowska postanawia dokończyć rozpoczętą sprawę. Pomimo tego, że „Układ” jest kontynuacją innej powieści auto... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@WolneLitery
2019-06-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2019-06-10)
Układ to idealny tytuł dla tej książki! Dzieje się w niej tak dużo, tak szybko i wszystko jest tak ze sobą tak połączone i skomplikowane, że podczas jej czytania na pewno nie będziecie się nudzili. Po pierwsze spotykamy komisarz Monikę i to głównie jej śladami będziemy kroczyli w tym kryminale. Obecnie jest ona na bezterminowym urlopie po tym, jak zabiła swojego własnego męża. Przeszłość cały czas mocno na niej ciąży, nie potrafi sobie z nią sama poradzić i wraca do ciężkiego nałogu. Powoli stacza się, bierze coraz więcej, a przy tym wszystkim wraca do pracy i prowadzi jedną z najważniejszych spraw w kraju. Czy uda jej się to wszystko ułożyć i czy rozwiążę tę sprawę w odpowiednim czasie? W...
serce  2 Polubienia | link |
@sandrajasona
2019-11-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane (2019-09-01)
Po tragicznych wydarzeniach komisarz Monika Brzozowska nie potrafi się podnieść, zaczyna znowu ćpać i zostaje wysłana na przymusowy urlop. Niestety świadkowie z poprzedniej sprawy giną, a ona próbuje z kilkoma osobami rozwikłać zagadkę, zaczyna się znów mierzyć z przeszłością, która ja wreszcie dopada i nie tylko ona. Zacznę od minusów: powtarzanie wątku dotyczącego rozterek Moniki i powodów jej ćpania, raz, dwa wystarczyłoby, a tu niestety było tego więcej. Naiwność Moniki, co do związku – identycznie w pierwszym tomie był ten sam motyw. Brak rozdziałów, co utrudniało odbiór. Reszta to już same plusy: intryga, bardziej już mamy sensacje, ale wątki polityczne bardzo mi w takich pozycjach odp...
serce | link |
@w.moich.kregach
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2019-08-01)
MO
@Moniskape
2019-07-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Co czytać po książce “Układ”- Igor Brejdygant

Książka Bądź. Holistyczne ścieżki zdrowia
Bądź. Holistyczne ścieżki z... Orina Krajewska
{}10/10
Czy długowieczność jest możliwa? Czy można uniknąć chorób cy...
Książka Gospoda pod bocianem
Gospoda pod bocianem Katarzyna Droga
{}7.8/10
Korzenie rodziny Bogoszów nierozerwalnie wiążą się z zajazde...
Książka Trzynasty dzień tygodnia
Trzynasty dzień tygodnia Ryszard Ćwirlej
{}7.8/10
Akcja kolejnej powieści kryminalnej Ryszarda Ćwirleja rozpoc...
Książka Imigrant na Wyspach. Jak odnalazłem się w UK
Imigrant na Wyspach. Jak od... Marcin Kowal
{}7.5/10
Osobista książka o życiu w Wielkiej Brytanii. Opowieść o tym...
Książka Przynęta
Przynęta Daniel Cole
{}6.2/10
Detektyw Emily Baxter wciąż nie może dojść do siebie po popr...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się