Wołanie grobu

Wołanie grobu
4.38
Ocena 4.38 na 5 możliwych
Na podstawie 39 ocen kanapowiczów
Osiem lat wcześniej: Odnaleziono grób ofiary bestialskiego mordu. Doktor Dav...
Osiem lat wcześniej: Odnaleziono grób ofiary bestialskiego mordu. Doktor David Hunter – młody antropolog sądowy – bada zwłoki. Odrażający fizycznie mężczyzna o straszliwej sile przyznał się do zabójstw czterech dziewcząt. Miał wskazać, gdzie je pogrzebał. Ale uciekł. Mogił nie znaleziono. Dochod...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788324139644
Wydawnictwo: Amber

Recenzje

,,Wołanie grobu''. Głos sprawiedliwości...
Przyznam się szczerze, że kiedy nadarzyła się okazja zrecenzowania książki ,,Wołanie grobu’’ Simona Becketta, zgodziłam się bez wahania. Pomyślałam, taki intrygujący tytuł z pewnością zawiera mroczne tajemnice, które ja bardzo lubię odkrywać. Nie wiedziałam jeszcze wtedy, że dana powieść, jest ko...
Wołanie grobu
My name is Beckett...Simon Beckett. Lekko żartobliwie, ale ten pan jest dla mnie Bondem literackiego thrillera, jak mało kto ma ma wyczucie w stopniowaniu napięcia, stwarzaniu dróg które zmierzają donikąd, prowadząc czytelnika w zakamarki bez wyjścia, myląc tropy, żeby na końcu zatriumfować z huk...
Napisz swoją opinię

Opinie

@kejti1
@kejti1 2014-07-12
Przeczytane (2014-07-12)
Z żalem odkładam już ostatnią przeczytaną książkę autora, szkoda, że seria o doktorze Hunterze już dobiegła końca. Choć, kto wie, może jeszcze Beckett nas zaskoczy? Bardzo polubiłam jego styl pisania, sukcesywnie wzrastające napięcie i nieprzewidywalne zakończenia. Od jego "Chemii śmierci" zaczęła się moja przygoda z thrillerami i stąd też pewnie ten sentyment i żal z zakończonej serii. Polecam tą serię wszystkim. A to, która z części jest najlepsza-najgorsza pozostawiam już ocenie każdego z czytelników...
@Natula
@Natula 2011-06-15
Przeczytane (2011-01-01)
Książkę czyta się rewelacyjnie, styl autora jest niepowtarzalny, lekki, tekst chłoniemy jak gąbka wodę, narzucamy sobie tempo, nie ma czasu na nudę, na przestoje, akcja goni akcję. W książce najbardziej urzekają mnie opisy, są niesamowicie realistyczne, kiedy Hunter wędrował podziemnymi jaskiniami, nabawiłam się klaustrofobii, czułam tą wszechogarniającą wilgoć, ciasnotę i ciemność powodującą ból oczu. Czytając wtapiamy się w akcję, niesamowite uczucie.
@calamitas
@calamitas 2014-04-06
Przeczytane (2014-04-06)
Jestem trochę rozczarowana. Tak jak poprzednie powieści autora wzbudzały mój zachwyt, tak tą mogłabym podsumować jedynie wzruszeniem ramion. Rzeczywiście przez większą część książki fabuła wlecze się, a właściwie wlecze czytelnika. Pod koniec za to jest zryw akcji, który jednak mnie wydał się banalny i jakiś taki wymuszony. Trochę szkoda czasu.
@awokadoo
@awokadoo 2014-07-22
Przeczytane (2014-01-01)
Jak uwielbiam książki Becketta tak przez "Wołanie grobu" ledwo przebrnęłam. Najciekawszy był początek i koniec, reszty szczerze mówiąc nawet nie pamiętam. W porównaniu do poprzednich książek o Davidzie Hunterze ta wypada słabo. Mam nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy.
@HelenX
@HelenX 2011-12-06
Przeczytane (2011-12-06)
Przeczytałam całą serię z Hunterem. Kolejność czytania jest dość ważna ze względu na osobisty wątek dotyczący samego Huntera. Przyznaję booni rację nie każda część jest pasjonująca, jednak dosłownie połknęłam wszystkie w ciągu miesiąca. Taki fast food ale dobrej jakości.
@Karolinna
@Karolinna 2011-06-20
Przeczytane (2011-06-20)
Rewelacyjna i trzymająca w napięciu książka, jak przystało na Simona Becketta. Może akcja rozwijała się troszkę wolno, ale gdy zaczęła się na poważnie, adrenalina nie pozwalała mi się od niej oderwać. Szczerze polecam :))
@Martynka86
@Martynka86 2013-07-03
Przeczytane (2013-01-01)
Książka słaba. Odniosłam wrażenie, że autor zamiast na rozwoju akcji skupiał się na tematach pobocznych, mniej ważnych. Dopiero pod koniec zaczyna się coś dziać. Powieść o wiele gorsza niż "Zapisane w kościach".
@bunia
@bunia 2011-11-01
Przeczytane (2011-11-01)
Najsłabsza jak do tej pory książka tego autora, bardzo przewidywalna. Przy "Chemii śmierci" wypada dosyć blado, a może czas już zakończyć serię z Davidem Hunterem? Czekam powiew nowości w pisarstwie Becketta:)
@jerzykgr
@jerzykgr 2011-06-19
Przeczytane (2011-01-01)
Kolejna rewelacyjna książka Simona Becketa. Niepowtarzalny klimat, dbałość o szczególy i zaskakujące zakończenie. Autor utrzymuje stały, wysoki poziom. Już z chęcią przeczytałbym kolejną powieść cyklu.
SH
@Shiza1983 2011-07-14
Nie zawiodłam się !! Rewelacyjna książka, utrzymana w stylu Becketta. Opisy w książce są genialne. Tak realistyczne ,że sama czułam się jakbym tam była.Czułam klimat wrzosowisk, jaskiń. Polecam!!!!!
Współtworzący tę stronę
puchar @cyrysia @cyrysia pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Simon Beckett
Ur. w 1960 w Sheffield – brytyjski dziennikarz i pisarz. Jest żonaty i obecnie mieszka w Sheffield. Autor porażających literackich thrillerów Chemia śmierci, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych z ...
Inne książki:
Książka Chemia śmierci
Książka The Chemistry of Death
Książka WRITTEN IN BONE
Książka Whispers of the Dead