Zapisane w kościach

autor: Simon Beckett Jan Kraśko (tłum.)
Zapisane w kościach
4.65
Ocena 4.65 na 5 możliwych
Na podstawie 79 ocen kanapowiczów
Bohater "Chemii śmierci", najlepszego literackiego thrillera 2006 roku, powra...
Bohater "Chemii śmierci", najlepszego literackiego thrillera 2006 roku, powraca, Runa - mała spokojna wysepka na Hebrydach, odcięta od świata miotanym sztormem oceanem, tam doktor David Hunter - antropolog sądowy, który "wie o śmierci wszystko" i "umie skłonić zmarłych do zwierzeń" - ma odczytać ...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788324127757
Wydawnictwo: Amber

Recenzje

"Zapisane w kościach" - Simon Beckett
Simon Beckett to Brytyjczyk, który od 1992 roku pracował jako niezależny dziennikarz dla takich gazet i czasopism jak: "The Times", "The Independent on Sunday", "The Daily Telegraph" i "The Observer". Beckett miał okazję zwiedzić Farmę Ciał w Tennessee, która stała się dla niego inspiracją do nap...
Na cichej i spokojnej wyspie…..
Pierwszą książkę Simona Beckett’a „Chemia śmierci” czytałam rok temu wciągnęła mnie do tego stopnia, że nie mogłam przestać jej czytać aż dowiem się prawdy. Moje wszystkie przypuszczenia i analizy bohaterów, które wydawały się słuszne i właściwe okazywało się niepoprawne, gdyż kolejne strony przy...
Napisz swoją opinię

Opinie

@atram_78
@atram_78 2009-12-31
Przeczytane (2007-08-07)
„Zapisane w kościach” to klasyczny, rzec by można, schematyczny thriller. Beckett pisze, moim zdaniem, świetnym stylem. Udało mu się doskonale oddać klimat i atmosferę grozy panującą na wyspie. Plusem powieści jest też wielowątkowe zakończenie, no i epilog, który zwala z nóg. Jeśli chodzi o minusy powieści, to niestety, ja dosyć szybko zorientowałam się, kto może być tym złym. Z tego tylko powodu daję książce mocną czwórkę zamiast piątki i już nie mogę doczekać się lektury kolejnej części, czyli „Szeptów zmarłych”.Podobno lepsze od "Zapisane w kościach". ;-)
@Nightingale
@Nightingale 2011-07-25
Przeczytane (2011-07-25)
Książka godna polecenia. Jest to druga część przygód doktora Huntera. Tym razem trafia on na wyspę, która choć niewielka skrywa ogromną liczbę tajemnic. Bardzo powoli i po analizie kilku morderstw udaje mu się odkryć prawdę ale będzie ona bardzo zaskakująca. Książka do ostatniej strony trzyma w napięciu i nie pozwala oderwać się od czytania. Książka dla tych wszystkich, którzy lubią rozwiązywać zagadki i analizować postawy bohaterów, na pewno się nie zawiodą i będzie to kilka godzin dobrej zabawy.
@Natula
@Natula 2010-11-03
Przeczytane (2010-11-03)
Długo polowałam na tą książkę. Fartem wpadła mi w ręce. Muszę przyznać że podobała mi się bardziej niż "Chemia smierci". Zapewne duża w tym zasługa umieszczenia akcji w miejscu sprzyjającym mojej wyobraźni. Hermetyczne środowisko, sztorm, wiatr oraz mroczna okolica nastrajają, do tego wartka akcja, multum zdarzeń i nagłych obrotów sprawy, dobre opisy i dialogi powodują, że książkę czyta się wyśmienicie. To jest to co tygryski lubia najbardziej ;-).
@jerzykgr
@jerzykgr 2011-05-03
Przeczytane (2011-01-01)
Druga część cyklu nie odbiega poziomem od pierwszej. Akcja toczy się, tak jak wcześniej, wewnątrz wyizolowanej społeczności. Poprzednio w małej miejscowości, tutaj na wyspie. Autor pokazuje mieszkańców na tle przyrody i miejscowych krajobrazów. Książka napisana w dobrym stylu. Ciekawa fabuła i postacie. Wszystko to zachęca do przeczytania kolejnych książek o Davidzie Hunterze.
@Doch
@Doch 2012-08-17
Przeczytane (2012-08-17)
aj, minęła kupa czasu odkąd przeczytałam moją pierwszą książkę Becketta. jestem wdzięczna empikowi, że przypomniał mi o nim. "Zapisane w kościach" pochłonęłam w ciągu jednego dnia, styl jest prosty, opisy mistrzowskie - potrafią przenieść czytelnika na miejsce zbrodni :)... zwrot akcji wstrząsający i udany. milutko było!
@goniaaa
@goniaaa 2009-06-19
Przeczytane (2009-06-19)
polecam milosnikom dobrych thrillerow. Swietna narracja, autor celowo podkoloryzowuje niektore postaci zeby wprowadzic czytelnika w blad. I oczywiscie udaje mu sie to. To, w jaki sposob Beckett opisuje zbrodnie, sledztwa i towarzyszace temu emocje daje czytelnikowi wrazenie, ze to zdarzylo sie naprawde. Chyle czola...
@Sky
@Sky 2017-02-05
Przeczytane (2017-02-05)
w końcu, po chyba dwóch latach, mam okazję przeczytać do końca serię o doktorze Hunterze :) w drugiej części ciemno, mroczno, zimno, mała wyspa odcięta od świata z powodu niszczycielskiego sztormu. ciekawy kryminał, ze zwrotami akcji i bardzo niespodziewanym zakończeniem :)
@Eleazar
@Eleazar 2012-05-17
Przeczytane (2012-01-01)
Kończąc ją byłem ostro zdezorientowany. Tak samo świetna jak "Chemia śmierci", może nawet lepsza. Mimo że od początku trochę podejrzewałem kto, co i jak, to i tak... tyle tego wszystkiego, genialnie zgrane i wyjaśniające się wzajemnie.
@pankinka
@pankinka 2012-06-05
Przeczytane (2012-06-22)
Książka wciąga tak że nie sposób się od niej oderwać :) świetnie się czyta i mimo, iż uważam, że "Chemia śmierci" była ciut lepsza (a właściwie bardziej zaskakująca) to z czystym sumieniem polecam każdemu!:)
@Amarisa
@Amarisa 2012-05-17
Przeczytane (2012-05-17)
druga część przygód Davida Huntera, antropologa sądowego nie zawiodła moich oczekiwań! książka równie dobra, co "Chemia śmierci"! polecam każdemu fanowi kryminałów oraz samego autora - pana Becketta!
Autorzy
Simon Beckett
Ur. w 1960 w Sheffield – brytyjski dziennikarz i pisarz. Jest żonaty i obecnie mieszka w Sheffield. Autor porażających literackich thrillerów Chemia śmierci, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych z ...
Inne książki:
Książka Chemia śmierci
Książka Chemia śmierci
Książka The Chemistry of Death
Książka WRITTEN IN BONE
Książka Szepty zmarłych
Współtworzący tą stronę
puchar @La_Loba @La_Loba pierwsza opinia