Zbójecka narzeczona

Margaret Atwood
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Zbójecka narzeczona
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Zenia, główna bohaterka, jest prawdziwą femme fatale.

Pragnie zniszczenia, spalonej ziemi, rozbitego szkła. Jest piękna, inteligentna, na przemian przebiegła i wrażliwa. Niegdyś mocno skrzywdziła trzy przyjaciółki – Roz, Tony i Charis. Podstępnie zdobyła ich współczucie, a potem uciekła z ich mężczyznami. Teraz trzy kobiety z ulgą uczestniczą w jej pogrzebie – Zenia odeszła, tym razem na dobre. Ale czy na pewno? Niespodziewanie Zenia wkracza majestatycznym krokiem do restauracji, w której jedzą wspólny lunch. Pojawia się nagle, by siać zniszczenie, ale im więcej dowiadujemy się o niej, tym więcej mamy pytań. Czy rzeczywiście jest ona czystym złem, wyrachowaną postacią, czy może zagubioną duszą potrzebującą pomocy? Kto naprawdę zasługuje na nasze potępienie – Zenia czy niewierni mężczyźni? Czy Zenia wykorzystuje walkę płci, by zrealizować własne cele? A może jest aniołem, który ratuje kobiety przed złymi mężczyznami?
Tytuł oryginalny: The Robber Bride
Data wydania: 2021-11-24
ISBN: 978-83-8032-685-9, 9788380326859
Wydawnictwo: Wielka Litera
Seria: Kameleon
Stron: 576
dodana przez: Catta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Margaret Atwood Margaret Atwood
Urodzona 18 listopada 1939 roku w Kanadzie (Ottawa)
Margaret Eleanor „Peggy” Atwood - kanadyjska pisarka, poetka i krytyczka literacka, aktywistka społeczna i ekologiczna. Zdobywczyni Nagrody Bookera w 2000, laureatka Nagrody Księcia Asturii w 2008, wymieniana wśród kandydatów do literackiej Nagrody ...

Pozostałe książki:

Opowieść Podręcznej Testamenty Grace i Grace Pani Wyrocznia Penelopiada Ślepy zabójca Rok potopu Kobieta do zjedzenia Kocie oko Oryks i Derkacz Moralny nieład Kamienne posłanie Zbójecka narzeczona Czarci pomiot Wynurzenie Serce umiera ostatnie Mistrzowie opowieści o miłości Namiot Maddaddam Morderstwo w ciemności Życie przed mężczyzną Dobre kości Okaleczenie ciała Wiersze przychodzą późno Dzikość życia Dług Palące pytania Wysoko wśród drzew Negotiating with the Dead O pisaniu Ruchome cele. Eseje umyślne z lat 1982-2004 DANCING GIRLS Mistrzowie opowieści. O kobiecie Wdowi las
Wszystkie książki Margaret Atwood

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zbójecka narzeczona - Recenzja

9.12.2021

Dzień dobry, Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją jednej z książek - niektórym bardzo dobrze znanej - Margaret Atwood pt., „Zbójecka narzeczona”. Może wstyd się przyznać, ale był to mój pierwszy kontakt z piórem tej autorki😅 Bardzo dziękuję Wydawnictwu Wielka Litera za egzemplarz recenzencki i możliwość zapoznania z twórczością Atwood. O czym wł... Recenzja książki Zbójecka narzeczona

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@denudatio_pulpae
2022-12-01
7 /10
Przeczytane Mam w domu 📚

Widmo Zeni.

Zenia umarła, a Roz, Tony i Charis ledwo powstrzymały się, żeby nie odtańczyć tańca radości na jej grobie. Pustym grobie, jak się okaże. Zenia bowiem powróci, żeby jeszcze raz nieźle namieszać. Co łączy te kobiety? W jaki sposób Zenia skrzywdziła wszystkie trzy pozostałe? Kim w ogóle jest Zenia?

U Margaret Atwood nie ma co liczyć na proste odpowiedzi, i tak też jest tym razem. Każda z kobiet ma swoją historię i swój własny problem, nie tylko z Zenią. Poznamy każdą z nich, dzięki czemu będziemy mogli lepiej je zrozumieć. Odkryjemy ich najpilniej strzeżone sekrety, o których nie wiedział nikt. Może to zabrzmi dziwne, ale doświadczenia życiowe każdej z tych kobiet, pomogły mi inaczej spojrzeć na swoje życie, poczułam jakąś magiczną więź z tymi kobietami. Atwood wciągnęła mnie niepostrzeżenie w tę opowieść, nawet nie zauważyłam, kiedy dotarliśmy do końca.

Zenie tego świata – gońcie się!

× 18 | link |
ME
@menia71
2022-01-12
7 /10
Przeczytane

Zenia to tajemnica, zagadka...nieżyjąca od pięciu lat kobieta.

Tony jest filigranową historyczką, pracuje na uniwersytecie. Lubi, gdy wszystko jest wyjaśnione od początku do końca. Udowodnione i uporządkowane. Często czyta od tyłu. Ma też swoje inne fobie.

Charis jest matką dziewiętnastoletniej córki. Mieszka na Wyspie. Ma oryginalne poglądy na życie i śmierć i w specyficzny sposób odbiera świat. Pracuje w sklepie z cudownymi rzeczami (tak w dużym skrócie) o nazwie "Promienność".

Roz natomiast to matka dwóch piętnastolatek i syna, starszego od nich o siedem lat. Szefowa firmy, bizneswoman. Bogata, ale samotna.

Są chyba przyjaciółkami. Znają się z McClung Hall, akademika dla kobiet. Wiedzą o sobie nawzajem wszystko. I niczego od siebie nie oczekują. Spotykają się na lunchu w "Toxique", gdzie pojawia się... żywa Zenia.

Z historią ich znajomości zapoznajemy się dopiero od 149 strony. Wydarzenia, które doprowadziły do tego, co jest teraz. Historię kontaktów z Zenią. To, co im zrobiła. Każdej z nich.

Poznajemy też samą Zenię, zewnętrzną postać. Bo tego co czuje, co myśli, to już raczej nie. Tylko to, co ona chce, żeby było zdradzone. Jej wcielenia, transformacje, opowieści ... manipulacje i intrygi, kłamstwa...
"... Zenia lubi zmiany. Lubi włamywać się i wchodzić, lubi brać rzeczy, które nie należą do niej."(str. 344)


Specyficzny sposób narracji, typowy dla autorki, sprawia, że nie da się czytać tej książ...

× 3 | link |
@Betsy59
2023-10-11
6 /10
Przeczytane 2023
@autodydaktyczna
2023-04-27
8 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2021-12-09
9 /10
Przeczytane
@MLB
2021-06-23
7 /10
Przeczytane
AN
@cykuta
2011-04-12
8 /10
Przeczytane
@PaniWyrocznia
@PaniWyrocznia
2010-05-25
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zbójecka narzeczona. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl