Zgliszcza

Klaudia Muniak
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Zgliszcza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Może odebrać ci życie, ale bez niego też wkrótce czeka cię śmierć.

Świat stoi u progu zagłady. Ludzie swoimi działaniami doprowadzili to tego, że na planecie obumarła niemal cała roślinność i wyginęły zwierzęta. Powietrze jest tak zanieczyszczone, że nie da się swobodnie oddychać. Najgorsze dopiero ma nadejść... Zawartość procentowa tlenu w powietrzu drastycznie się obniża. Naukowcy znajdują rozwiązanie, kontrowersyjne i ryzykowne, ale dające szansę na przetrwanie. Nie każdy jednak może poddać się eksperymentalnemu leczeniu.

Nina samotnie wychowuje synka. Wciąż wspomina zmarłego przed dwoma laty męża. Bartek należał do zespołu badawczego, który opracował terapię będącą ostatnią deską ratunku dla przetrwania ludzkości. Jako wdowa po naukowcu Nina wraz z synem mogą w pierwszej kolejności przystąpić do eksperymentalnego programu medycznego. Kiedy kobieta z synem stawiają się w ośrodku, okazuje się, że ktoś za wszelką cenę pragnie nie dopuścić do ich udziału w eksperymencie. W głowie Niny rodzi się pytanie: a co, jeśli to nie procedura medyczna jest dla nich największym niebezpieczeństwem...?

Klaudia Muniak, znana dotychczas czytelnikom głównie z thrillerów medycznych, zaskoczy was rewelacyjnie skonstruowaną intrygą kryminalną osadzoną w postapokaliptycznej przyszłości. „Zgliszcza” to przykład świetnie skonstruowanego ekothrillera bazującego na wizji tego, co może spotkać ludzkość wskutek zbytniego i bezrefleksyjnego eksploatowania planety. Fani Klaudii Muniak znajdą jednak w „Zgliszczach” również to, co tak doceniali w poprzednich jej książkach – stopniowo budowane napięcie oraz towarzyszące bohaterom emocje.

Tytuł oryginalny: 9788367137195
Data wydania: 2022-04-13
ISBN: 978-83-67137-19-5, 9788367137195
Wydawnictwo: Kobiece
Stron: 304
dodana przez: landrynkowa

Autor

Klaudia Muniak Klaudia Muniak
Urodzona w 1987 roku w Polsce
Klaudia Muniak (pełne nazwisko Kloc-Muniak) pochodzi z małej miejscowości koło Dębicy na Podkarpaciu. Absolwentka biotechnologii, miłośniczka książek, spełniona mama. Mieszka w Londynie, gdzie przez pięć lat zajmowała się nanotechnologią. W pracy na...

Pozostałe książki:

Psychopata Nie ufam już nikomu Klinika Terapia Estrogen
Wszystkie książki Klaudia Muniak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ku przestrodze. Na skraju załamania klimatycznego.

15.04.2022

" Zgliszcza " to ekothriller. Takiej Klaudii Muniek jeszcze nie znałam. Początkowo trudno było mi się wgryźć w fabułę, gdyż obrazy są postapokaliptyczne, czyli bliżej tej powieści do fantastyki niż do innego gatunku, a ten nie jest moim ulubionym. Jednak z czasem było dużo lepiej. Nina wraz z synem przeżyli okres pandemii, ale nadeszła inna zagła... Recenzja książki Zgliszcza

@Malwi@Malwi × 15

Świat, który przeraża ...

11.07.2022

Przyznam szczerze, że ta powieść zaciekawiła mnie swoją okładką oraz opisem z tyłu. Trudny temat jaki autorka tutaj porusza interesuje i ciekawi już po samym opisie, więc nie było innej opcji jak sprawdzić dokładniej o czym tak autorka mówi. Połączenie powieści obyczajowej z thrillerem nie zawsze wychodzi na dobre. A jak wyszło to tu? Człowiek z... Recenzja książki Zgliszcza

Obraz naszej przyszłości…

23.04.2022

Dbacie o dobro naszej planety? Macie świadomość czym jest chociażby globalne ocieplenie, dziura ozonowa i czym one nam grożą? Zdajecie sobie sprawę z tego jakie jeszcze niebezpieczeństwa czyhają na naszą planetę, ale i na nas samych? Kto i co jest ich przyczyną? • Słowa „Ludzie ludziom zgotowali ten los” zostały napisane w odniesieniu do obozów ko... Recenzja książki Zgliszcza

Umierająca przyroda i walka człowieka o życie

17.07.2022

Powszechnie wiadomo, że świat walczy z globalnym ociepleniem klimatu. Średnia roczna temperatura na świecie znacząco wzrosła. Większość dowodów wskazuje, że wynika to ze wzrostu emisji gazów cieplarnianych spowodowanych działalnością człowieka. Świadczą o tym rosnące stężenia gazów cieplarnianych w atmosferze, dodatnie wymuszanie radiacyjne. Jest ... Recenzja książki Zgliszcza

Moja opinia o książce

Opinie

@Zaczytanablondynka
2022-04-30
7 /10
Przeczytane

Zgliszcza - Klaudia Muniak


Nina samotnie wychowuje syna. Po śmierci Bartka jest jej jeszcze ciężej żyć w świecie, który rozpada się na oczach ludzkości. Poziom tlenu spada zbyt szybko. Ludzie na ulicach przemieszczają się w maskach i okularach. Nie da się oddychać. W każdej placówce państwowej, sklepie a nawet w domach każdy ma oczyszcza z powietrza.

Minęły czasy, kiedy można spokojnie wyjść na spacer czy podziwiać przyrodę, bo ona również już prawie umarła. Bardzo źle się dzieje.

Nina otrzymuje pewnego dnia maila z którego trasci dowiaduje się, że jest szansa by mogła wraz z synem przyjsc i zażyć "preparat", który w jakimś stopniu pozwoli im żyć. Nina dostaje taka możliwość, ponieważ Bartek zapewnił jej i Synkowi pierwsza kolejność zgłoszeń, gdyż był biologiem i pracował przy powstawaniu preparatu.

Czy Nina zdecyduje się na taki krok? A może ktoś inny zdecyduje za nią ?


Klaudia Muniak stworzyła historię, która mam nadzieję, nigdy się nie wydarzy i nie dotknie nas ludzi, zwierząt i przyrody. Taka zagłada jak w książce, czy filmach katastroficznych oczywiście jest możliwa, ale miejmy nadzieję, że takie powieści czy filmy będą dla nas ku przestrodze.

Ta książka jest dobra, aczkolwiek spodziewałam się trochę czegoś innego. Rozumiem przekaz, ale niestety mój czytelniczy głód nie został zaspokojony do końca. Jako czytelnik, możemy sobie dopowiedzieć kilka rzeczy, zakończenie i dalsze losy. Ale niestety nie przypa...

| link |
@mysilicielka
2022-04-30
5 /10
Przeczytane Recenzje Fantastyka

Więcej akcji, mniej teorii, więcej niedopowiedzeń, niech czytelnik sam poczuje, jak nieprzyjazne stało się życie na Ziemi, mniej rozwiązań w stylu deus ex machina – po takich zmianach byłabym skłonna podwyższyć ocenę. Polecam czytelnikom, którzy zwykle nie sięgają po historie z gatunków postapo albo thrillerów, to może być dla nich miła odmiana, doświadczenie czegoś nowego.

| link |
@magdag1008
2022-07-17
7 /10
Przeczytane
@Anna_Szymczak
2022-07-11
5 /10
Przeczytane
@papierowamagnoolia
2022-05-23
6 /10
Przeczytane
@gdzie_ja_tam_ksiazka
2022-05-04
7 /10
Przeczytane
@ksiazka_ukryta_w_puszczy
2022-05-03
5 /10
@zaczytana_mama_dwojki
2022-05-02
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2022 roku
@monika.sadowska
2022-04-27
8 /10
Przeczytane
@tomzynskak
2022-04-23
8 /10
@Malwi
2022-04-15
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Snuto prognozy, ostrzegano, ale nikt nie potrafił sobie uzmysłowić, co nas czeka, jeśli nie zaczniemy realnie dbać o Ziemię. Nie zrobiliśmy tego, zaślepieni ignorancją i krótkowzrocznością. Wy...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl