Numery: Czas uciekać. Rachel Ward

Okładka Numery: Czas uciekać.
autor:
Rachel Ward
wydawnictwo:
Wilga
data wydania:
2009
ISBN:
9788325901028

Opis

To, co widzi piętnastoletnia Jem, to dar, ale i przekleństwo. Numery są w jej głowie. Zna datę śmierci matki. Wie, kiedy w ataku terrorystów na Londyn zginą ludzie.Nikogo nie umie obronić przed śmiercią, więc ucieka - przed rówieśnikami, policją, innymi ludźmi.

Słowa kluczowe

Bazą do powieści było opowiadanie, które autorka napisała najpierw, a potem wykorzystała jako pierwszy rozdział „Numerów”. Książka intryguje już od pierwszej strony. Poznajemy Jem, dziewczynę z problemami, która ma za sobą ciężkie dzieciństwo, bez rodziny i prawdziwej opieki. Odkąd jej matka zma... więcej »
Numery: Czas uciekać.
Recenzent: Adelia.
Piętnastoletnia Jem posiada przeklęty dar, widzi daty śmierci wszystkich osób na świecie, gdy tylko spojrzy im w oczy. Nienawidzi tego, bo to psuje jej codzienne życie. Chce z tym walczyć, jednak jest za słaba, nie można, przecież naprawić świata. Jem jest bardzo silną i ciekawą postacią, gdy spo... więcej »
"Jak to jest znać daty śmierci wszystkich ludzi na świecie...? Jak to jest wiedzieć, że ukochana osoba umrze już za kilka dni...?" Po przeczytaniu tak intrygującego opisu znajdującego się z tyłu książki, nie mogłam odmówić sobie tej przyjemności i nie zapoznać się z treścią lektury "Numery' napis... więcej »
Do "Numerów" zachęciły mnie pozytywne recenzje. Wielu blogerów zachwycało się debiutem literackim Rachel Ward, brytyjskiej pisarki, która rozpoczęła swoją karierę zdobywając lokalną nagrodę pisarzy na Festiwalu Frome w Anglii w roku 2006. Otrzymała ją za krótkie opowiadanie, które stało się pierw... więcej »
Numery. Są wszędzie. Na opakowaniach z pożywieniem, na butach, w zeszycie do matematyki. Nawet ci „marzyciele” czytający książki ciągle natykają się na nie. Na stronach książek, w ich cenie. Numery, numery, numery… Czy istnieje od nich ucieczka? Bohaterka „Numery. Czas uciekać” autorstwa Rachel W... więcej »
Numery
Recenzent: Twilightowa
"Numery" to debiut literacki brytyjskiej pisarki, Rachel Ward. Przygodę swą rozpoczęła od opowiadania, które okazało się później jednym z rozdziałów utworu. Mnie osobiście książka zaintrygowała opisem, okładkę, ale także w dużym stopniu samą treścią. Poznajemy tu Jem, dziewczynę, która od śmierci... więcej »
Krótkie opowiadanie Rachel Ward, które otrzymało lokalną nagrodę pisarzy na Festiwalu Frome w Anglii, dzisiaj jest pierwszym rozdziałem trzymającej w napięciu powieści dla młodzieży. „Numery” zdobyły już serca wielu czytelników i wiele razy były wyróżniane i nominowane do różnych nagród, między i... więcej »
"Wbrew przeznaczeniu" Rachel Ward zadebiutowała w roli pisarki w 2005r. Wtedy to uhonorowano ją lokalną nagrodą dla pisarzy na Festiwalu Frome w Anglii za krótkie opowiadanie. Owe opowiadanie stało się potem pierwszym rozdziałem powieści "Numery", którą nominowano do Waterstones Children's Boo... więcej »
"Numery. Czas uciekać" To pierwsza część serii napisanej przez Rachel Ward. Nie ciągnęło mnie do tej książki, szczerze powiedziawszy, ale przeczytałam kilka naprawdę pozytywnych opinii i postanowiłam się z lekturą zapoznać. Nie miałam względem niej wysokich wymagań, tak więc jak wypadła w m... więcej »
Śmierć. Właściwie to wiele osób ją sobie wyobraża, widzimy tabolidy informujące o coraz to mniejszym odsetku osób umierających, wielu nowych szczepionkach, a mimo to ponura świadomość, że kiedyś nasze życie dobiegnie kresu nieustępliwie za nami podąża. Czy chciałbyś wiedzieć, kiedy zginiesz? J... więcej »
Obecnie na rynku nie brak książek w ,których główną atrakcją są wampiry, czarownice i inne magiczne istoty. ''Numery'' to książka wyróżniająca się, inna i bardzo ciekawa. Powieść stała się debiutem literackim brytyjskiej pisarki Rachel Ward. "Zapisane w numerach" Główną bohaterką książki je... więcej »
Książka "Numery - Czas uciekać" opowiada o Jem - piętnastolatce, która widzi w oczach ludzi datę ich śmierci. Nie za bardzo zachęcający talent, co nie? To dlatego dziewczyna stara się izolować od otoczenia. Na dodatek nie ma rodziców. Dlatego mieszka u rodziny zastępczej. Nie potrafi pogodzić si... więcej »
Wyobraź sobie, że na stoliku przed Tobą leży koperta. W niej znajduje się Twoja data śmierci - dzień, miesiąc, rok. Otworzyłbyś ją? Chciałbyś wiedzieć, ile czasu Ci zostało? Jak byś żył, wiedząc, że niedługo wszystko się skończy? Śmierć jest rzeczą oczywistą. R... więcej »
Rachel Ward to autorka, która zasłynęła głównie z serii Numery. Pisarka dostała nagrodę na Festiwalu Frome w Anglii w 2006 roku właśnie za pierwszy rozdział powieści. W Polsce zostały wydane już trzy tomy, które cieszą się coraz większą popularnością. Czy jednak jest wokół czego robić szum? Jaka ... więcej »
Wszyscy bez wyjątku kiedyś umrzemy. Mimo że nie znamy konkretnej daty kresu naszego życia to każdy dzień, godzina, a nawet sekunda przybliża nas do tego wydarzenia. Na ogół jednak nie zaprzątamy sobie tym głowy, myślimy, że wiele czasu jeszcze minie, zanim jako starsi ludzie pożegnamy się z tym ś... więcej »
Rachel Ward swój debiut literacki miała w 2005 roku, kiedy to jej opowiadanie zdobyło nagrodę na lokalnym Festiwalu Frome w Anglii. Co ciekawe w późniejszym czasie okazało się, że to opowiadanie zmieniło się w pierwszy rozdział książki Numery. Czas uciekać, która jest pierwszym tomem z trylogii N... więcej »
Jak to jest znać daty śmierci wszystkich ludzi na świecie? Właśnie te słowa przekonały mnie do przeczytania książki Rachel Ward “Numery. Czas uciekać”. Od książki oczekiwałam wiele, zostało tylko rozgoryczenie i niesmak. Z zapałem zaczęłam czytać. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to numer... więcej »
Jem jest zwykłą dziewczyną z problemami. Została adoptowana. Wydaje się być z jednej strony zwykłą dziewczyną, ale jednocześnie dziwną, przynajmniej tak ją postrzega jej otoczenie ze szkoły. Ale nie jest wcale nie jest taka zwykła, widzi numery śmierci każdej osoby, której spojrzy w oczy. Przez ... więcej »
Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje SMF: Genialna książka! Nie można się od niej oderwać! Jem ma 15 lat, odkąd jej matka przedawkowała i umarła, Jem wie, że numery, które widzi po spojrzeniu komuś w oczy, to daty śmierci. Piętnastolatka nie chce wiedzieć kiedy umrą ludzi... więcej »
"Numery: Czas uciekać" to pierwsza część trylogii, która stała się przełomem w karierze pisarki Rachel Ward. Był to jej debiut, który zakończył się ogromnym sukcesem. Książka jest thrillerem psychologicznym nie tylko dla młodzieży. Znalazłam ją przypadkowo w bibliotece, kiedy szukałam czegoś z wą... więcej »
Dodali do kolekcji
Roselle
Chustka
Patrycja0110
cassandra9891
Nihal
Forgotten
Rebellish
olya
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!