Temat:

Złudzenie, Thomas Erikson - patronat nakanapie.pl

2012-09-21 09:20 #
Już 15 października premiera „Złudzenia”, porywającego kryminału szwedzkiego.

Jesienna nowość wydawnictwa REA, szwedzki kryminał Thomasa Eriksona „Złudzenie”, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem czytelników skandynawskich. Już za niecały miesiąc będzie również dostępna w polskich księgarniach.

W CIĄGU JEDNEGO TYGODNIA w Sztokholmie zostaje zastrzelonych dwóch biznesmenów. Zanim z zimną krwią publicznie wykonano na nich wyrok, obaj byli szantażowani. Zabójca zdaje się nie popełniać żadnych błędów. Behawiorysta Alex King, początkowo wezwany przez policję w roli świadka, szybko wplątuje się w wydarzenia związane ze śledztwem. Do spółki z komisarzem Gabrielem Hellmarkiem oraz panią inspektor Niną Mander, próbuje rozwikłać tę niezwykłą zagadkę. Wszystko wskazuje bowiem na to, że policja ma do czynienia z zupełnie nowym graczem w sztokholmskim świecie przestępczym. Równocześnie dziennikarz Fredrik Hallmark, brat Gabriela, zmaga się ze zleceniem, które coraz bardziej wymyka mu się z spod kontroli. Jego anonimowy zleceniodawca nie przebiera w środkach, chcąc wymusić na nim dokończenie dzieła. Sytuacja staje się bardzo napięta. Mając przed oczami coraz szybciej zbliżający się termin wykonania zlecenia, Fredrik rozpoczyna ryzykowną walkę o życie swoje i swojej rodziny.

„Złudzenie” to debiut literacki Thomasa Eriksona. Zebrał entuzjastyczne opinie krytyków oraz czytelników, którzy m.in. zwracali uwagę na dojrzały styl, umiejętne budowanie atmosfery i napięcia.
# 2012-09-21 09:20
{}
Odpowiedz
2012-10-02 15:22 #
Już za trzy tygodnie polska premiera kryminału Thomasa Eriksona „Złudzenie”, który w Szwecji spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony czytelników, jak i krytyków.

Z tej okazji Wydawnictwo REA rozpoczyna publikację fragmentów „Złudzenia”. Można je przeczytać albo wysłuchać w interpretacji Janusza Zadury.

Fragmenty do posłuchania znajdują się na YouTube:

Pierwszy:


Drugi:


A do przeczytać możecie je na stronach:
"Złudzenie", Thomas Erikson - fragment pierwszy
"Złudzenie", Thomas Erikson - fragment drugi
# 2012-10-02 15:22
{}
Odpowiedz
2012-10-03 12:57 #
Kolejne dwa fragmenty audio:

trzeci:


i czwarty:


Zapraszam również do lektury recenzji, która ukazała się w szwedzkim Borås Tidning:
http://nakanapie.pl/book/741545/review/17773/z-udzenie.htm
# 2012-10-03 12:57
{}
Odpowiedz
2012-10-12 14:52 #
Dzisiaj publikujemy ostatnie już fragmenty bestsellerowego kryminału szwedzkiego „Złudzenie” Thomasa Eriksona. Wszystkim, którzy czekają na pełny tekst książki przypominamy, że premiera już w przyszłym tygodniu.

Fragmenty dostępne są

Dla tych, którzy nie mogą doczekać się lektury „Złudzenia”, zdradzamy trochę informacji.
Podczas wykładu dla kilkusetosobowej publiczności, trener rozwoju osobistego Alex King staje się świadkiem brutalnego zabójstwa jednego z widzów. Niebawem zostaje zaangażowany w śledztwo. Wraz z komisarzem Gabrielem Hellmarkiem i komisarz Niną Mander tropi okrutnego mordercę, który w ciągu zaledwie tygodnia zdążył zabić w Sztokholmie dwóch biznesmenów. Okazuje się, że obie ofiary padły ofiarą szantażu, nim zostały zamordowane.

Równolegle poznajemy historię Fredrika Hellmarka, dziennikarza, brata komisarza Gabriela. Fredrik zmaga się ze zleceniem, które okazuje się śmiertelnie niebezpieczne. Sytuacja zaognia się, kiedy zleceniodawca grozi rodzinie Fredrika. Kim jest anonimowy zleceniodawca, który nie przebiera w środkach, byle tylko dostać zamówioną robotę na czas?

”Złudzenie” to ambitny debiut, na dodatek ambitny pod wieloma względami. Imponująca jest zarówno objętość książki, jak również jej treść. Autor, tak jak główny bohater jest behawiorystą, ekspertem od ludzkich zachowań i znawcą teorii Karla Gustawa Junga, mówiącej o różnych typach osobowości. Sprowadza się ona do podziału sposobu komunikowania się ludzi na cztery typy oraz odpowiadające im kolory: czerwonym żółty, zielony i niebieski. Kiedy Alex King zostaje zaangażowany do śledztwa, wiele spraw zyskuje ostrość i głębię. King potrafi dostrzec rzeczy niewidzialne dla policjantów i przyczynia się do postępów w dochodzeniu. Nieoczekiwanie dla samego siebie nawiązuje też bliższą znajomość z inspektor Niną Mander ….” (www.boklogg.se)

Poprzednie fragmenty znajdziecie:# 2012-10-12 14:52
{}
Odpowiedz
2012-10-15 19:58 #
Od dziś polski Czytelnik ma już możliwość zapoznania się z wyjątkowym kryminałem Thomasa Eriksona "Złudzenie". Książka wydana nakładem wydawnictwa REA jest już w księgarniach.

Złudzenie, debiutancka powieść Thomasa Eriksona to świetny, trzymający w napięciu kryminał z bohaterami, którzy nieco różnią się od tradycyjnych.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o bohaterach zapraszamy do obejrzenia wywiadu z autorem.

# 2012-10-15 19:58
{}
Odpowiedz
Grupa

Książki

Wszystko o książkach
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}