Alicja

autor: Jacek Piekara
Alicja
4.12
Ocena 4.12 na 5 możliwych
Na podstawie 49 ocen kanapowiczów
Kiedyś, dawno temu Aleks zrezygnował z dobrej pracy i miłości, podążając za m...
Kiedyś, dawno temu Aleks zrezygnował z dobrej pracy i miłości, podążając za marzeniem swojego życia. Dziś nieustannie poprawia scenariusz, którego nikt nie chce kupić i ogląda piękne dziewczyny na przejściach dla pieszych. Nawet nie przypuszcza, że piłka, która pewnego dnia rozbije szybę w jego o...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788360504291
Wydawnictwo: Red Horse
Napisz swoją opinię

Opinie

@panika0
@panika0 2010-06-05
Przeczytane (2010-01-01)
Otóż to, całkiem niezła książka. Nawet mogłabym rzec że bardzo dobra. Czyta się ją wyjątkowo dobrze i szybko. Pochłania od pierwszych stron i zmusza do ciągłych przemyśleń. Kim jest Alicja? Dlaczego wybrała Aleksa? O co w tym wszystkim chodzi? Mogłabym powiedzieć że książka jest dosyć mroczna. Ale nie wiem czy to określenie byłoby trafne. Na pewno trzyma w napięciu, wywołuje lekki dreszczyk, a po przeczytaniu żałuje się że to już koniec. Ma swój, niepowtarzalny klimat który zachwyca. Żałuję że akcja nie kończy się w tej książce, co zmusza mnie do sięgnięcia po drugi tom. A zrobię to z ogromną przyjemnością. Także podsumowując: książka rewelacyjna, polecam.
@Yoggobela
@Yoggobela 2013-06-07
Przeczytane (2013-06-07)
Intrygująca Alicja nie pozwoliła oderwać mi się od tej książki. Jej tajemniczość sprawiała, że chciałam coraz więcej się o niej dowiedzieć jak i o Aleksie, o tym co ich łączy, o dziwnych wydarzeniach, na które Alicja miała niemały wpływ. Piekara zaskoczył mnie wykreowaną atmosferą i relacją między dziewczynką a Aleksem. Bardzo mi się podobała, koniecznie muszę przeczytać tom drugi, ponieważ pierwszy pozostawił pewien niedosyt, ciekawa jestem jakie zakończenie będzie miała cała historia.
@Nigrum
@Nigrum 2013-02-12
Przeczytane (2013-02-12)
Czyta się lekko, z pewnym zachwytem nad kunsztem pisarskim Piekary. "Alicja" nie jest bajką, ani opowiastka przepełnioną do granic możliwości magią. Wszystko jest umiarkowane- historia, kreacja bohaterów...I dzięki temu ta książka jest taka wyjątkowa.Nie narzuca się pomysłowością, pozwala odnaleźć upragniony spokój, przygodę...Po przeczytaniu zatracasz się w rozmyślaniach nad prawdziwą miłością i jej rodzajami, odcieniami, kolorami...
@blackmoth
@blackmoth 2011-02-03
Zaczęłam czytać i jakoś nie podpasował mi styl autora. Poza tym odrzucił mnie język, nie jestem przyzwyczajona do wulgaryzmów (mimo że aż tak dużo ich nie było) i nie mam zamiaru się przyzwyczajać. Książkę odłożyłam po jakichś 70 stronach, może kiedyś do niej wrócę, może nie. W każdym razie - to była pierwsza książka Piekary, z którą miałam styczność i jak na razie ostatnia.
@Mjuz
@Mjuz 2011-08-09
Przeczytane (2011-01-01)
Książka bardzo zagmatwana. Bohater ciągle odbiega w przeszłość jaki to on nie był lub o czym to rozmawiał z Alicją. Nie rozumiem wątku Ciemnego Lasu oraz niezwykłych wydarzeń za sprawą dziewczynki, ale to dopiero pierwszy tom, więc jeszcze się dowiem(mam nadzieję). Ogólnie to nie wiem co o niej myśleć. Raczej w pamięć to mi bardzo nie zajdzie...
@Devi
@Devi 2011-04-15
paulina804, przecież główny bohater nie był pedofilem. A autor wcale go nie bronił, a wspominał o tym tylko wtedy, kiedy to było konieczne ze względu na sytuację. Ogólnie dobra książka. Nie czytałam jeszcze następnej części, ale czuję, że przeczytanie jedynie pierwszej byłoby bezcelowe, bo chyba w 'Alicja i ciemny las' wszystko się wyjaśni ; )
@Rebellish
@Rebellish 2010-05-01
Przeczytane (2008-06-09)
Całkiem niezła książka. Czytało się ją bardzo miło i lekko. Napisana fajnym językiem, wciągająca. Był moment, w którym trochę się nudziłam, ale tylko taki jedyny. Ogólnie bardzo fajna lektura. Zakończenie taki pół happy end. Ale to dobrze, bo zbyt szczęśliwe zakończenia są nieciekawe. Podobało mi się, polecam.
@coconut
@coconut 2011-08-07
Przeczytane (2011-08-07)
Całkiem zgrabna historia, chociaż nie usatysfakcjonowała mnie w pełni. Czasem czułam się troszeczkę zagubiona (nie przepadam za wybieganiem w przyszłość w narracji), czasem nie mogłam się oderwać. Druga część na pewno wiele wyjaśni, lecz nie wiem czy po nią sięgnę, "Alicja" aż tak mocno mnie nie wciągnęła.
@nnia
@nnia 2010-05-30
Przeczytane (2010-05-30)
Wciągnęła od pierwszej strony. Jednak wg mnie ta część jest lepsza od drugiej jednak to godna polecenia.
@danielor
@danielor 2016-06-09
Alicja nie jest moją ulubioną książką Piekary i raczej do niej nie wrócę...
Współtworzący tę stronę
puchar @sadtriiis @sadtriiis pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Jacek Piekara
Jacek Piekara (ur. 19 maja 1965 w Krakowie) – polski pisarz fantasy i dziennikarz czasopism o grach komputerowych ("Świat Gier Komputerowych", "Gambler", "Click!", "GameRanking", pseudonim: Randall...
Inne książki:
Książka Imperium - smoki Haldoru
Książka Arivald z Wybrzeża
Książka Sługa Boży
Książka Młot na czarownice