Czarne słońce

Jakub Żulczyk
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Książka Czarne słońce
Książka Czarne słońce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

 W ojczyźnie przyszłości wrogowie pozbawieni są wszelkich praw. A wrogiem jest każdy Inny, każdy Obcy. Odgrodzona od dogorywającej Europy, rządzona przez Ojca Premiera, Wielka Polska nigdy nie zostanie zalana przez hordy uchodźców, nie będą panoszyć się w niej zdrajcy i degeneraci.

Za eliminację odpadów ze społeczeństwa odpowiedzialny jest Gruz, lider neonazistowskiej bojówki, chodzące wcielenie absolutnego zła, człowiek mordujący dla samej przyjemności zabijania. Realizacja kolejnego rządowego zlecenia brutalnie przeorze mu świadomość i zmieni całe życie.

Okrutna, wywrotowa, „antypolska” powieść autora Ślepnąc od świateł jest efektownym zderzeniem literackich gatunków – thrillera, dystopii, kryminału noir, powieści drogi, dramatu psychologicznego i zaskakującej książki o miłości. Prowokując do granic możliwości, Żulczyk tak naprawdę oferuje głęboko humanistyczną opowieść o wielkiej duchowej przemianie. 
Data wydania: 2019-10-25
ISBN: 978-83-8031-749-9, 9788380317499
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 512
dodana przez: yhera
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jakub Żulczyk Jakub Żulczyk (ur. 12 sierpnia 1983) polski pisarz i dziennikarz. Pochodzi z Nidzicy (województwo warmińsko-mazurskie). Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje m.in. z Lampą i Machiną, jest stałym felietonistą Exklusiva. Pisał stały fe...

Książki Jakub Żulczyk

Wszystkie książki Jakub Żulczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ewangelia według Jakuba

{} WYBÓR REDAKCJI
25.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Był kilka lat temu taki film z Jamesem McAvoyem, o wdzięcznym i chwytliwym tytule „Brud”. Nie brud w znaczeniu takim jak słowo dirt oznaczające zabrudzenie, nieczystość ale brud w znaczeniu Filth, plugastwo, obrzydlistwo, abominacja. Niemalże świętokradczą odwrotność wszystkiego co dobre. Czarne słońce Jakuba Żulczyka to właśnie takie plugastwo... {} Recenzja książki Czarne słońce

@Johnson@Johnson {}× 18

Czarno to Żulczyk kreśli

14.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Żulczykowe nazwisko to teraz nazwisko dość popularne. Jako że postanowiłam nadrabiać polskie powieści to z rozpędu wybrałam Czarne słońce (bo złapałam w niskiej cenie w Biedronce około premierowo miesiące temu). Nie wiedziałam na co się piszę, bo z prozą Pana Jakuba do czynienia wcześniej nie miałam. I cóż tu rzec? Na pewno jest to powieść trudna ... {} Recenzja książki Czarne słońce

@yhera@yhera {}× 11

Moja opinia o książce

Opinie

@equidad
2020-06-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"Czarne słońce" to lektura niełatwa, jedna z tych które budzą skrajne emocje. Zapewne odrzuci religijnych i obyczajowych konserwatystów, zbyt dużo w niej obrazoburczych scen i nieprawomyślnych teorii. Zapewne zniesmaczy wrażliwych, ilość i natężenie opisów przemocy bywa trudne do zniesienia. Sama musiałam dozować ją stopniowo i w ograniczonych ilościach, choć z niejedną obrzydliwością miałam w życiu do czynienia. Można zastanawiać się, czy konieczne było epatowanie okrucieństwem aż w takim zakresie. Ale czy książka bardziej "poprawna", "wygładzona", mniej brutalna, delikatniejsza byłaby tak mocna w swojej wymowie?

Jest w niej jednak zarazem coś, co nie pozwoliło mi lektury porzucić i zmuszało mnie do powrotu do niej po każdej krótkiej przerwie. Jakieś przerażające przyciąganie, podszyte lękiem przed tym, co w każdej chwili może nas spotkać (albo co sami możemy sobie zafundować).

W książce Jakuba Żulczyka prawie wszystko jest brudne, ciemne, złe, wulgarne. A że autor potrafi takie światy tworzyć przekonałam się zarówno w "Ślepnąc od świateł", jak i we "Wzgórzu psów". Jednak poprzednie książki przy "Czarnym słońcu" zdają się być jedynie wprawką w kreowaniu tego piekła na ziemi. Tutaj jest mrocznie do kwadratu, obrzydliwie do kwadratu, a wszystko dodatkowo ubrane w dystopijny kostium.

Specyficzna jest narracja książki, pierwszoosobowa, z punktu widzenia głównego bohatera, z pojawiającymi się od pewnego momentu wtrętami tajemniczego Głosu. Kim jest...

{}× 2 | link |
@gosia.swiderska97
2020-07-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@yhera
2020-05-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@izvbelv
2020-03-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Oktaryna
2020-02-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2019 > Legimi
@adamkicza
2019-12-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam
@Johnson
2019-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Proza Życia Absolut Posiadam Polskie 📚2019

Co czytać po książce “Czarne słońce”- Jakub Żulczyk

Książka Grób w górach
Grób w górach Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
{}7.9/10
Trzecia część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, po...
Książka Uczeń
Uczeń Hans Rosenfeld, Michael Hjorth
{}8.1/10
W Sztokholmie dochodzi do serii brutalnych morderstw, któryc...
Książka Nakręcana pomarańcza
Nakręcana pomarańcza Anthony Burgess
{}8.7/10
Pierwsze wydanie w wyd. vis-a-vis Etiuda. Nowa tzw. "Wersja ...
Książka Dzieje grzechu
Dzieje grzechu Stefan Żeromski
{}7.5/10
Dzieje grzechu w wydaniu książkowym ukazały się w 1908 r. i ...
Książka Ene, due, śmierć
Ene, due, śmierć M. J. Arlidge
{}7.2/10
Witaj w świecie, w którym najbliższa Ci osoba staje się Twoi...

Cytaty z książki

O nie! Książka Czarne słońce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe