Gabinet luster

Przemysław Żarski
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów
Gabinet luster
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów

Opis

W bagażu wspomnień najbardziej ciążą te, których nie da się wymazać.

Ten dzień miał wyglądać inaczej, ale zamiast śmiechu i dobrej zabawy przyniósł rozpacz i strach. Ada Rezler miała niespełna cztery lata, gdy jej nastoletni brat, Igor, zaginął podczas zabawy w chowanego. Co wydarzyło się tamtego dnia na leśnej polanie? To pytanie przez długie lata pozostawało bez odpowiedzi.

Dwadzieścia lat później wspomnienia tych tragicznych chwil wracają ze zdwojoną mocą. Zawartość tajemniczej koperty, którą Ada znajduje w drzwiach mieszkania, sprawia, że kobieta wraca do rodzinnej miejscowości, by zmierzyć się z przeszłością i poznać prawdę. Obojętnie jaka by ona była.

Ta historia jest jak rozbite lustro. Dopiero złożone fragmenty tworzą jasny obraz całości, w którym dotknięci traumą bohaterowie wciąż starają się przejrzeć. To zapis wielkiego bólu i równie wielkiej samotności. Bolesna wyprawa w przeszłość i w głąb siebie.

Opowieść o chłopaku, który zniknął, i dziewczynce, która już na zawsze została obarczona ciężarem tej nieobecności.

„Mroczna i klimatyczna opowieść, przeplatająca przeszłość z teraźniejszością i wnikająca w głowy zarówno bohaterów, jak i czytelnika. Znakomity thriller psychologiczny”.
Jędrzej Pasierski

Data wydania: 2022-05-04
ISBN: 978-83-67176-75-0, 9788367176750
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 400
dodana przez: Vernau

Autor

Przemysław Żarski Przemysław Żarski Przemysław Żarski jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dziennikarz i specjalista ds. marketingu, od kilku lat pracuje w biurze prasowym. Prywatnie miłośnik rockowych brzmień, górskich szlaków i koszykówki. ...

Pozostałe książki:

Ślad Cierń Blizna Gabinet luster Grzęzawisko Awers Umwelt Zimno zimniej zbrodnia
Wszystkie książki Przemysław Żarski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gabinet luster

WYBÓR REDAKCJI
12.05.2022

Dzieciństwo może stanowić brzemię, które nie pozwala rozwinąć skrzydeł i żyć pełną piersią lub trampolinę, umożliwiającą wybicie się i stałe wznoszenie. Jako dorośli ludzie mamy tendencję do postrzegania tego okresu życia zero – jedynkowo. Idealizujemy go, albo doszukujemy się w nim źródła wszelkich życiowych niepowodzeń. Podobny stosunek mamy do ... Recenzja książki Gabinet luster

Gabinet luster

25.05.2022

"Nie­uświa­do­mio­ne bli­zny wcale nie goją się ła­twiej. Tkwią pod zdro­wą tkan­ką, wy­że­ra­ją ją od środ­ka, ku­mu­lu­ją wsobie ból ikar­mią się wy­rzu­ta­mi su­mie­nia. Ale to nie zna­czy, że ich tam nie ma. Że nie pieką żywym ogniem." Kolejny autor, po którego książki od dawna miałam chęć sięgnąć, ale do tej pory się nie złożyło i kolejny, ... Recenzja książki Gabinet luster

@Logana@Logana × 36

Życie w krzywym lustrze.

6.07.2022

Czytałam już kilka książek Przemysława Żarskiego, które bardzo mi się podobały, więc z wielką ochotą zabrałam się do lektury książki pt. "Gabinet luster". Tytuł mimowolnie kojarzy się z lunaparkiem, wesołym miasteczkiem, w którym znajduje się niemal zawsze gabinet luster lub krzywych zwierciadeł. Jako dziecko czasem bywałam w tych gabinetach, ale ... Recenzja książki Gabinet luster

@maciejek7@maciejek7 × 21

Gabinet luster.

20.07.2022

Jak do tej pory twórczość Pana Przemysława Żarskiego była mi nieznana. Choć książki jego autorstwa często przewijały się w recenzjach u moich znajomych. Dlatego, sięgając po tę książkę nie miałam z góry wyrobionego zdania, jedynie moje oczekiwania były ogromne. Zachęcona dobrymi i bardzo dobrymi opiniami oraz ilością czytelników postanowiłam oddać... Recenzja książki Gabinet luster

@Malwi@Malwi × 21

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Siostra_Kopciuszka
2023-01-11
6 /10
Przeczytane 📚Bieżące :) 📘 Jedynki

Zaczynało się naprawdę świetnie, ciekawie i zajmująco. Niemal z wypiekami na twarzy czytałam i czekałam dalszej historii, uciekającego w dziwnych okolicznościach chłopca, który, jak się zdawało, był z rodziną na wycieczce. W pierwszej chwili pomyślałam, że to jakiś zbuntowany nastolatek, który (jak to oni) ma już dość kurateli rodziców i postanowił pobyć trochę "na gigancie".

Akcja rozwija się powoli, nie ma drastycznych zwrotów. Sytuację poznajemy z kilku perspektyw i wszystko byłoby prawie oki, ale...

No właśnie, im dalej w las...czyli im dalej w treść tym pojawia się coraz więcej ględzenia. Powtórki, filozofowanie i opisy jakichś prowizorycznych i prozaicznych zdarzeń nikomu do niczego niepotrzebnych i nic niewnoszących do akcji. Przyjaźnie Ady w psychiatryku, bez potrzeby, rozwleczone, czy jej golenie nóg...itp.

A kiedy sytuacje zaczęły się klarować, kiedy w końcu było wiadomo, kto za tym wszystkim stoi...coraz szerzej otwierałam oczy z niedowierzania. Trudno mi uwierzyć, że psychol na prochach był w stanie wymyślić i przeprowadzić taką "akcję"

P.S Ode mnie ocena "tylko" dobra, za pomysł i początek
P.S1 Napisałam "psychol", by nie skojarzyć spojlera 😁

× 12 | link |
@maciejek7
2022-07-06
8 /10
Przeczytane z Biblioteki kryminał

Czytałam już kilka książek Przemysława Żarskiego, które bardzo mi się podobały, więc z wielką ochotą zabrałam się do lektury książki pt. "Gabinet luster". Tytuł mimowolnie kojarzy się z lunaparkiem, wesołym miasteczkiem, w którym znajduje się niemal zawsze gabinet luster lub krzywych zwierciadeł. Jako dziecko czasem bywałam w tych gabinetach, ale przyznam, że nie do końca dobrze się tam bawiłam.
W książce "Gabinet luster" autor porusza trudny a zarazem dość popularny ostatnio temat, czyli zaginięcie dziecka.

× 12 | link |
@toptangram
2022-05-16
8 /10
Chcę przeczytać

Przemysław Żarski "Gabinet luster",

"Gabinet luster" był jak wygrana na loterii, bowiem zafundowana mi jako czytelniczce przez autora pełna zwrotów akcji, meandrująca niezbadanymi ścieżkami ludzkiego umysłu, historia, pozostawiła mnie z przekonaniem, że było warto sięgnąć po raz pierwszy po książkę autora. Ta historia pokazuje, jak wiele rzeczy może nas zaskoczyć, by potem dodatkowo potoczyć się nie tak jak byśmy tego sobie życzyli.

Co doprowadziło do tego, że mająca być szczęśliwym wyjazdem rodzinnym wyprawa, stała się początkiem końca? Dlaczego dorastający Igor, który miał opiekować się czteroletnią siostrą Adą, niespodziewanie zaginął w lesie? Czy po latach możliwe jest jeszcze odnalezienie odpowiedzi na te i wiele jeszcze innych, nasuwających się pytań?

Dawno nie miałam okazji mieć w rękach tak mocno grzebiącej w zakamarkach ludzkiej duszy historii kryminalnej, wielowymiarowego thrillera pełnego niepokojących postaci, opowieści o ludzkim cierpieniu, traumach z dzieciństwa, wyparciu ze świadomości wydarzeń, które na życiu człowieka odciskają piętno, tęsknocie i nienawiści, wydarzeń prowadzących do chęci zemsty, przywołujących wspomnienia czy wreszcie lęku, który czai się na każdym kroku.

Ta rozsypana na drobne kawałki historia, będzie powoli scalać się w spójną całość, stawiając w międzyczasie na drodze czytelnika i jej bohaterów kolejne pułapki, w które obie strony dadzą się wplątać, by p...

× 3 | link |
@coolturka104
2022-07-05
7 /10
Przeczytane

"Gabinet luster" to najnowsza powieść od Przemysława Żarskiego.

Choć od zaginięcia Igora minęło dwadzieścia lat, Ada ma wrażenie jakby wydarzyło się to wczoraj. To traumatyczne doświadczenie na zawsze wyryło się w jej umyśle.
Gdy dziewczyna otrzymuje tajemniczą przesyłkę, decyduje się na powrót w rodzinne strony, by dociec prawdy i dokonać zemsty.

Od początku doskonale wyczuwamy wzajemną niechęć panującą między Igorem a ojczymem. Powiedzieć, że w tej rodzinie panują trudne relacje, to jakby nic nie powiedzieć, tyle że Ada niewiele z tego okresu pamięta, była wtedy tylko czteroletnim dzieckiem. Prowadząc swe prywatne śledztwo, krok po kroku dociera do prawdy, przywołując ukryte w mrokach niepamięci upiory z przeszłości, które nie dadzą jej zasnąć. Dom, który powinien być ostoją i oazą bezpieczeństwa stał się dla Igora więzieniem, nie dziwi więc chęć ucieczki byle dalej od piekła, które zgotował mu ojczym za niemym przyzwoleniem matki. Jego udziałem stała się najgorszego rodzaju przemoc psychiczna i fizyczna. To wprost niewyobrażalne, co może dziać się za zamkniętymi drzwiami. Autor doskonale oddał gęstniejącą z każdą stroną, pełną czarnych myśli i złych emocji atmosferę. Nie wiedzieć kiedy angażujemy się w śledztwo prowadzone przez Adę i na równi z nią chcemy dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się z Igorem.

"Gabinet luster" to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, w którym nic nie jest oczywiste.

× 3 | link |
@_books_and_dog_
2022-12-01
7 /10
Przeczytane 2022 Posiadam

Książka „Gabinet luster” autorstwa Przemysława Żarskiego to moje trzecie spotkanie z twórczością autora. Czwarta Strona Kryminału pisała, że to jedna z tych książek nieodkładalnych. Niewątpliwie mogę się z tym zgodzić. Ta historia wciąga już od samego początku, a autor tak ułożył fabułę, że do samego końca tak naprawdę nie wiadomo było co tak naprawdę się wydarzyło.
Główną bohaterką jest Ada Rezler. Kiedy dziewczynka miała niespełna cztery lata podczas niepozornej zabawy w chowanego zaginął jej brat. Igor było od Ady starszy o dziesięć lat. Wydarzenia przedstawiane są równolegle w roku 1999 jak i 2019. Dwadzieścia lat po zaginięci swojego brata Ada w drzwiach swojego mieszkania znalazła tajemniczą kopertę. Co takiego było w tej kopercie, że dziewczyna postanowiła wrócić do rodzinnej miejscowości i za wszelką cenę poznać prawdę, kryjącą się w przeszłości. Ciężko jest tworzyć teraźniejszość kiedy przeszłość ciągle nie daje o sobie zapomnieć.

„ Czuła się jak w gabinecie luster, starała się złożyć w całość rozsypane kawałki rozbitego szkła. Stworzyć z nich kruchą iluzję, w której mogła się przejrzeć. ”

× 2 | link |
PA
@Park2Read
2022-05-14
9 /10

Twórczość Przemysława Żarskiego mieści w sobie duże dawki niepokoju, momentami dosyć mrocznego, lepkiego. Po kolejnym spotkaniu z piórem autora jestem przekonana, że jednym z najmocniejszych atutów jego powieści jest właśnie ten charakterystyczny klimat, z motywacjami sprawców i aspektem psychologicznym postaci na czele.

W literaturze nie lubię jednoznaczności, powielania schematów i pewnego przekonywania czytelnika do powziętych przez twórcę tez. Na szczęście Żarski jest od tego daleki- pisarz serwuje nam pełną tajemnicy zagadkę, której rozwikłanie jest wysiłkiem - zarówno dla bohatera jak i odbiorcy. Tutaj nic nie jest oczywiste ani zero-jedynkowe.

W "Gabinecie luster" mamy do czynienia z historią rozgrywającą się w dwóch płaszczyznach czasowych, które przenikają się, nawiązując do wspomnień wydarzeń sprzed dwudziestu lat. Autor z teraźniejszości przenosi nas do obrazów dziecinnych reminiscencji, zabarwionych emocjami, ukruszonych biegiem czasu, ukrytych w podświadomości. Niczym w tytułowym gabinecie luster, widzimy poszczególne fragmenty, nie jesteśmy jednak w stanie uchwycić całości. Zadaniem bohaterów będzie złożenie wszystkich odłamków, byśmy mogli ujrzeć prawdę dotyczącą obu warstw czasowych. Czy to się powiedzie?

"Gabinet luster" to opowieść o zaginionym chłopcu, którego zniknięcie poruszy machinę kolejnych niejasnych wydarzeń, i które niczym piętno odciśnie się na losie najbliższych mu...

× 1 | link |
@aniabex
2022-05-16
9 /10

„Los naznacza nas cierpieniem i złudzeniami, bez względu na to, jak bardzo wypieramy je ze świadomości. Lepi w nas jak w miękkiej glinie, odciskając poczucie winy, bezradności i braku sensu”.

Lustro - brama do innego świata, magiczny przedmiot, który może zapieczętować duszę, ukazywać przyszłość, teraźniejszość i przeszłość.. Można się w nim przeglądać doszukując się prawdy o sobie, choć wcale nie tak łatwo ją tu zobaczyć.

Gdy przez nieuwagę rozbijesz lustro, według pewnego paskudnego przesądu, czeka Cię murowane 7 lat nieszczęścia. Prawda, czy nieprawda – rozbite lustro zawsze źle się kojarzy.

Czy gdy je posklejasz i się w nim przejrzysz – obraz nie będzie przekłamany, zaburzony, zniekształcony..?

Minionej nocy miałam okazję zwiedzać pewien tajemniczy „gabinet luster”, ale nie takie pomieszczenie w lunaparku, w którym umieszczone są lustra zniekształcające ludzkie postacie. Choć podróż ta, wiodąca przez istny labirynt wiary i złudzeń, nadziei i pobożnych życzeń, z pewnością niosła wiele pułapek wynikających ze zniekształcenia odbicia, ciągłego oszukiwania zmysłów i własnej wyobraźni kreślącej wybitnie mroczne obrazy. „Gabinet” ten, to pewna wielowymiarowa historia złożona z fragmentów rozbitego lustra życia. „Opowieść o chłopaku, który zniknął, i dziewczynce, ...

× 1 | link |
@zaczytanaangie
2022-07-02
8 /10
Przeczytane

Choć w życiu raczej palę za sobą mosty, to jako czytelniczka jestem zwolenniczką drugich szans, mimo że najczęściej przynoszą kolejne rozczarowania. Z Przemysławem Żarskim jest trochę inaczej, bo w jego trylogii widziałam spory potencjał, który został po prostu wykorzystany nie tak jak ja lubię. Jednak ten poetycki styl, który nie pasował mi w serii kryminalnej, do thrillera psychologicznego jest wprost stworzony.
"Gabinet luster" to historia, w którą weszłam całą sobą, od której nie mogłam się oderwać i która zapewniła mi olbrzymią dawkę emocji. To opowieść tak wielowarstwowa, że nie można jej było nadać lepszego i bardziej wymownego tytułu. Genialna konstrukcja tej powieści pozwalała autorowi wodzić czytelnika za nos, przedstawiać wydarzenia w sposób niejednoznaczny, który nabiera coraz więcej sensu w miarę rozwoju akcji.
Podczas lektury nie snułam własnych teorii, skupiałam się na przeżywaniu tego, co spisał Przemysław Żarski i robiłam to na jego zasadach. Tylko w związku z jednym wątkiem przyjęłam pewne założenia, które wydawały mi się oczywiste, a okazało się, że jednak mogło być zupełnie inaczej. Przyznaję, że było to dla mnie nowe i ciekawe doświadczenie, bo dość naturalne jest dla mnie układanie scenariuszy z okruchów informacji, które autorzy rozrzucają już na pierwszych stronach, tym razem jednak coś mnie przed tym powstrzymywało. Może to emocje, które zaatakowały mnie od samego początku, a może przeczucie, że i tak nie uda mi się rozwikłać samodzielnie...

× 1 | link |
@mommy_and_books
2022-06-16
10 /10
Przeczytane

Przemysław Żarski stworzył niesamowitą historię z zakończeniem, który wywołuje szok i niedowierzanie.
Co zrobisz, gdy demony, które są głęboko ukryte wypełzną na powierzchnię?
Czy śmierć zawsze jest końcem?
„(…) Oto Ja was wysyłam jak owce między wilki. Stawajcie się więc rozważni jak węże, a prostoduszni jak gołębie. (Mt 10, 16) (…)”
Zacznijmy od prologu – po jego przeczytaniu będziecie wiedzieli, że ta historia ma duży potencjał i warto ją czytać dalej.
Ada to jedna z głównych bohaterek. 20 lat temu zaginął jej brat Igor - miała wtedy 4 latka. Cały czas mocno to przeżywa. Czy znajdzie ukojenie? Czy autor pozwoli jej odnaleźć żywego brata? A może ma dla niej całkiem inne rozwiązanie? Po 20 latach wraca do swojego miasteczka, żeby poznać prawdę na temat tego co się stało z jej wówczas 14 letnim bratem.
Czy wiedzieliście o tym, że to co przeżyliście w dzieciństwie ma istotny wpływ na to jak wyglądać będzie wasze dorosłe życie? Przeraziło mnie dzieciństwo Ady i Igora.
Igor – kolejny główny bohater. Poznacie jego historię zaczynając od roku 1999. Co tak naprawdę się z nim stało? Jego smutna historia wami wstrząśnie. Nigdy nie powinno do tego dojść. Nie ma pozwolenia na krzywdzenie najmłodszych.
„Gabinet luster” to mocny wstrząsający psychologiczny thriller, który trzyma w napięciu do ostatniej strony. Jak już pisałam zakończenie to wielka czytelnicza bomba. Uwielbiam takie zakończenia. Śmiało mo...

× 1 | link |
@ksiazka_ukryta_w_puszczy
2023-11-05
9 /10

Uwielbiam czytać takie historie, które od pierwszych stron potrafią wciągnąć czytelnika w historię i już go nie wypuścić, aż do samego końca. Historie zaginięć lub porwań dzieci, to jeden z najciekawszych wątków poruszanych w thrillerach psychologicznych. Jest on najbardziej emocjonującym i wstrząsającym elementem każdej takiej historii. W tym przypadku autor stworzył historię Ady i Igora Rezler, rodzeństwa, których jeden zwykły dzień zamienił się w koszmar. Niepozorna zabawa na leśnej polanie, doprowadziła do zaginięcia Igora, świadkiem tego była jego czteroletnia siostra. Igor nie został nigdy odnaleziony, a po dwudziestu latach Ada postanawia zmierzyć się z przeszłością i poznać prawdę, co stało się z jej bratem.
.
Świetnie poprowadzona fabuła, która ciągle podtrzymuje stan napięcia i niepokoju. Poruszająca wiele trudnych tematów, chociażby alkoholizm, znęcanie psychiczne i fizyczne, traumy z dzieciństwa. Autor wprowadza, co chwila nowe elementy do układanki, aby zmylić czytelnika, więc nie bądźcie zbyt pewni siebie w trakcie czytanie. I jeśli myślicie, że poznacie odpowiedź na postawione sobie pytania, to możecie być w błędzie.
"Gabinet luster" to historia zaginionego chłopca, widziana z jego perspektywy, jego oczami, jako ofiary własnego ojca. A także losy Ady, która musiała żyć przez kolejne dwadzieścia lat z piętnem utraty brata. Dwie bolesne opowieści, które pozwalają nam lepiej poznać bohaterów i zrozumieć ich postępowanie. Bardzo wciągająca intryga,...

× 1 | link |
@przyrodazksiazka
2022-05-06
9 /10
Przeczytane

Książka miała swoją premierę dwa dni temu i dziwi mnie, że tak niewiele osób ją przeczytało. Po pierwsze z uwagi na druczek, gdyż jest naprawdę duży z dużymi odstępami. Czytamy ją z podziałem na czasy z momentu zniknięcia brata Ady i chwil, kiedy dalej walczy o życie, do przeskoków dwadzieścia lat później, kiedy policja zaczyna natrafiać na tropy mogące wskazywać, że sprawa sprzed dwudziestu lat nie została jeszcze zakończona, a nawet zostaje wznowiona. W obecnym czasie również ginie mały chłopiec i nikt nie ma pojęcia co się z nim dzieje łącznie z nami. Jakoś nie doszedł do mnie fakt zaginięcia Igora, gdyż całe jego zniknięcie było dziwne i jakby zaplanowane, aczkolwiek nie pod jego scenariusz. Wszystko jest bardzo tajemnicze, myślenie utrudnia nam fakt tych przeskoków w czasie, gdyż już czujemy, że coś zaczniemy z tego rozumieć, a za chwilę zostajemy wprowadzeni w pole czytając dalszą opowieść z innych lat. Niby książka mi się podobała, bohaterzy byli nietuzinkowi i ciężko miałam ich ogarnąć umysłem, a jednak jakoś nie miałam przeszkód, by odłożyć ją na bok i doczytać powiedzmy za godzinkę. Chwilami zastanawiałam się, czy to ja nie potrafię zrozumieć bohaterów, czy autor wykreował ich tak, by niekoniecznie byli zdrowi na umyśle. Wszystko zaczyna się układać w całość pod koniec książki i nie wiem czy ktoś będzie w stanie to przewidzieć. Ogólnie cała historia jest prowadzona bardzo zagadkowo, by każdy nie rozdział, bo ich nie ma, ale by każda opowieść tytułowej osoby pod...

| Komentarze (1) | link |
@emilka1984
2022-10-02
8 /10

Moje pierwsze spotkanie z Przemysławem Żarskim, oczywiście niezwykle udane, emocjonalne i pełne napięcia.

Ada, dziewczyna po przejściach. Gdy była mała zaginął jej brat, stało się to podczas niewinnej zabawy, gdy oboje bawili się w chowanego. Po jakimś czasie zmarł ojciec, a ona została z matką, która popadła w alkoholizm. Wyjechała, znalazła swoją drogę, wyszła na ludzi. Po jakimś czasie wraca do rodzinnego miasteczka, a wszystko za sprawą jej własnego rysunku z dzieciństwa, który ktoś jej podrzucił. Ada postanawia odkryć prawdę i dowiedzieć się co tak naprawdę stało się z jej bratem.

Historia która dzieje się na Opolszczyźnie, tym bardziej jest mi bliska, gdyż to moje strony. Autor skonstruował tak genialną powieść, bawił się ze mną od samego początku, po to by na koniec ze mnie zadrwić, zostawić w szoku, z pytaniem "jak wcześniej mogłam tego nie zauważyć?" Nie mogę niczego zdradzić, chociaż paluszki aż swędzą, ale odebrałabym Wam całą przyjemność czytania.

Na wspomnienie zasługuje też fakt, iż cała historia dzieje się w dwóch przestrzeniach czasowych, kiedyś i dziś. Z perspektywy kilku bohaterów, co pozwala nam poznać każdego z nich bliżej, wyrobić sobie o nich zdanie. Po tej książkę i ja dołączam do #drużynażarskiego. Polecam.

| link |
@aellirenn
2022-06-07
8 /10
Przeczytane

Czteroletnia Ada jest ostatnią osobą, która widziała swojego nastoletniego brata. Dwadzieścia lat później dziewczyna odbiera tajemniczą kopertę i koszmar sprzed lat wraca.

„Gabinet luster” to historia pełna bólu, samotności i demonów przeszłości. Autor wybitnie dobrze stworzył gęsty, duszny klimat podsuwając mylne tropy i wciągając czytelnika w bagno niedomówień, żalu oraz mrocznych zakamarków psychiki bohaterów.

Mam wrażenie, że w tym gatunku napisano już wszystko, a jednak Żarski stworzył thriller psychologiczny, w którym brak znanych mi schematów. To było zaskakujące, a zakończenie dosłownie wbiło mnie w fotel.

Myślę, że nie ma się co rozwodzić. To jest po prostu kawał dobrej książki i warto po nią siegnąć.

| link |
@czasamimamczas
2022-05-23
8 /10
Przeczytane

Książka, w której ilość emocji jest niebezpiecznie duża 🔥 Bardzo ciężko jest wypowiedzieć się na temat tej książki bez spojlerowania, więc będzie krótko 😉 Książka jest bardzo wciągająca, przepełniona dramatem rodziny Ady. Ból, który towarzyszy matce i siostrze jest tak odmienny, a jednak tak samo silny. Tajemnice, brak wyjaśnień, niedopowiedzenia i ukrywanie faktów prowadzą Adę i czytelnika do punktu, w którym już nic nie jest jasne.
Autorowi gratuluje pomysłu, książka jest bardzo dobrze napisana, czytanie tego thrillera to czysta przyjemność, aż ciężko oderwać się od lektury. Polecam 🖤

| link |
@angela_czyta_
2024-01-02
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Ukrył się w świecie myśli - tu czuł się najbezpieczniej.
Czuła, że stanowi dla matki bolesne przypomnienie, że życie biegnie dalej, bez względu na to, ile wycierpieliśmy. Obie zapłaciły za to wysoką cenę.
Czas nie zagoił ran. Postrzępił ledwie ich brzegi.
Oddaliły się od siebie. Córka czuła się winna tego, co stało się lata temu w lesie, a Iwona nigdy nie pozwoliła jej pomyśleć, że jest w błędzie.
Cierpliwość pozwoli mu wrócić do normalnego życia. Cierpliwość i zdolność kontrolowania instynktu. Musiał opanować tę umiejętność do perfekcji, jeśli pragnął odzyskać wolność.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl